Jump to content

robana

Użytkownicy
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Aktualnie monosy PASSa XA100.8 a wcześniej integra MF M6i.
 2. Ja jestem po zmianie na Cremony M. I to jest przepaść na korzyść tych drugich (choć bardzo lubiłem dźwięk Liuto)!
 3. Może nie dokońca prezyzyjna odpowiedź na Twoje pytanie, ale polecam spróbowanie Roona. Grałem z różnych playerów, począwszy od Winampa, przez iTunes, Foobara, Jrivera/Jplay, Audirvanę i Amarrę (grałem zarówno na Windzie jak i na Macu). Płyty ripowałem zazwyczaj dBpowerampem. Z okładkami było różnie. Mam sporo niszowej muzy i często to był problem. Rok temu przesiadłem się na Roona. Aplikacja genialna, wszystkie albumy (około 1800) mają automatycznie okładki - jeszcze nic nie musiałem dodawać. Dodatkowo mnóstwo fajnych opisów, powiązań, integracja z Tidalem. Apki do sterowania na Androida i iOS. Poza tym DSP i room correction a także predefiniowane ustawienia dla kilku słuchawek. Dzisiaj nie wyobrażam sobie cyfrowego audio bez Roona. Minus - nie jest tani. Ponad 100,00 USD za roczną subskrypcję i 500USD za licencję lifetime.
 4. Jeszcze raz dzięki za cynk. Dopiszę go do swojej krótkiej listy.
 5. Słuchałeś go? To czyste srebro, czy miedź posrebrzana?
 6. Z Twojego wpisu wnioskuję, że właśnie tym masz spięte swoje kolumne z amp? Dziękuję za rekomendację. Z pewnością spróbuję, gdy przyjdzie czas na wymianę (najszybciej w przyszłym roku). Na razie muszę odsapnąć finansowo po ostatnich zakupach a tymczasem cieszę się brzmieniem takim jakie mam.
 7. Nie do końca. Kolumny były inne. Nie pamiętam w tej chwili marki. Swoje monobloki mam połączone Nordost Heimdall 2x2,5m. W przyszłości myślę je zastąpić krótkimi, metrowymi odcinkami. Może to będzie Tyr. Słuchałem ich u siebie ale także długości 2x2,5m. Generalnie spory progress w stosunku do obecnie posiadanych.
 8. Zanim zdecydowałem się na Passa, podpinałem jeszcze Devialeta, Yamahę A-S3000, pre Krella. No i prawie rok grałem na budżetowej integrze MF M6i, która z Liuto radziła sobie całkiem dobrze, ale do napędzania Cremon w mojej opinii się nie nadawała. Brzmienie Passa spodobało mi się najbardziej i na razie (:-)) uważam, że mam system docelowy. A Ty czym pędzisz swoje Cremony? Rzeczywiście, mamy podobnie. Słuchałem tego zestawienia ale nie u siebie w domu. Jednak jak spróbowałem stuwatowych A klasowych końcówek, to zachorowałem na ten set. Niestety minusem są rachunki za energię :-(. Te potwory są cholernie prądożerne, a przecież są jeszcze dwa mocniejsze w typoszeregu. No i seria xs.
 9. Aktualnie od roku monosami Passa XA100.8 z firmowym pre xp-20. Wiem, że nie są łatwe do wysterowania i potrzebują sporej elektrowni.
 10. Dokładnie. Dla mnie to był best buy bo z drugiej ręki ale w idealnym stanie i mocno przecenione w stosunku do "nowych" ze sklepu.
 11. 2 lata. Jestem z nich mega zadowolony. Najwięcej słucham jazzu ze stajni ECM/ACT/W&W, małych składów, kameralistyki a do tego Cremony M są idealne. Wcześniej miałem także SF, ale niższy model Liuto Wood.
 12. Mam podłogówki SF Cremona M. Tweeter w nich to 25mm ring radiator z magnesem neodymowym, ale nigdzie nie mogę znaleźć info o producencie tych driverów (Vifa, ScanSpeak, inny) ani materiału z jakiego jest wykonany. Czy ktoś z szanownych klubowiczów mógłby mnie oświecić w tej sprawie? Z góry dziękuję.
 13. Super. Dziękuję za namiar. Od razu do nich napiszę.
 14. McGyver, mam pytanie do Ciebie. Jaki to stolik na zamieszczonym zdjęciu? Mam podobnie wyglądający Atacama Audio, ale szukam jeszcze jednego tyle, że na szerokość jednego komponentu. Moje graty mi się już nie mieszczą a dodatkowe półki chciałbym mieć takie same lub podobne. Sorry za off-top.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.