Jump to content

sojer2005

Użytkownicy
  • Content Count

    92
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

8 Neutralny

Informacje profilowe

  • Branża
    Nie ustawione

Recent Profile Visitors

383 profile views
  1. Hej, dzięki za odpowiedź. Jasne, że najważniejsze są kolumny i wzmacniacz, zgoda. Teraz po prostu używam strasznie taniego DAC USB w połączeniu z Raspberry Pi i dlatego szukam czegoś lepszego, 2 w 1.
  2. Cześć, przymierzam się do zakupu nowego DACa, który będzie jedocześnie miał funkcję sieciową i wyjścia XLR. Zastanawiam się nad Lumin D2 lub Mytek Brooklyn Bridge. Mój wzmacniacz to Yamaha A-S2100. Lubie dźwięk, w którym raczej nie dominują dolne pasma, z dobrą kontrolą basu. Nie lubię gdy ten dominuje nad resztą pasma.
  3. Z seriali np Star Trek Discovery. Z filmów to w zasadzie większość produkcji europejskich jest w 24.000 Hz.
  4. Nie instalowałem najnowszej bety, ale z tego co widzę po wpisach osób, które znają ten problem, nic się w tej sprawie nie zmieniło w iOS 13. Chodzi o to, że filmy 24 Hz odtwarza jako 23,976 Hz, co powoduje, że co jakiś czas gubi klatkę i jest to zauważalne. Oczywiście filmy oglądam tylko z włączoną opcją „Dopasuj zakres tonalny oraz Dopasuj częstotliwość klatek”.
  5. Dla zainteresowanych zakupem Apple TV 4K... Apple TV 4K, potężny procesor jak na odtwarzacz multimedialny, aplikacja Infuse do odtwarzania plików lokalnych jest pięknie zrobiona, wszystko śmiga, ale niestety ... Apple TV „gubi” klatki w filmach nagranych w 24Hz (a całkiem sporo jest takich produkcji). Bardzo irytowało mnie to podczas oglądania. Sam nie byłem świadomy tego przed zakupem, więc ostrzegam potencjalnych nabywców. Tu szerzej: https://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2961262-apple-tv-4k-lacks-support-24-000-video.html
  6. Cześć, odpowiada mi to połączenie. Nic mnie nie drażni, zarówno góra , a także niskie rejestry. Jakże miła to odmiana po Marantz PM 8005 , który strasznie drażnił mnie tym swoim dziwnym basem - takim chyba bułowatym, nie wiem jak to nazwać. Kolejne pozytywne zaskoczenie: nie ma żadnego szumu z kolumn, jeśli nie gra muzyka, jest totalna cisza. Nie wiem jak oni to zrobili? W Marantzu tak nie było, był delikatny szum (oczywiście przy przystawieniu ucha do kolumny).
  7. Wersja beta RoPieee dla nowej maliny: https://community.roonlabs.com/t/new-raspberry-pi-4/72658/110?u=sojer2005
  8. Po około dwóch tygodniach dotarła, data produkcji czerwiec 2019 ☺️ Muszę przyznać, że srebra jest piękna. Na razie zaszczytne miejsce na podłodze, mój obecny regał rtv mógłby rozlecieć się pod tym ciężarem 😂
  9. Ja bym się tym za bardzo nie przejmował, myśle, że te 70 st to nie jest jakiś dramat. A nie sądzę, że to jakoś wpływa niekorzystnie na audio 😉
  10. Tak świeża instalacja, obraz wziąłem stąd: https://github.com/MichaIng/DietPi/issues/2935#issuecomment-506389899
  11. Hej, ja używam Pi 4 z DietPi. Bo jeszcze nie ma nowego obrazu ropieee. z obserwacji: nie ma już już trzasków przy plikach high-res (ale to zrozumiałe ze względu na pełny ethernet 1Gb) , druga obserwacja, ciekawostka, nowy Pi strasznie się grzeje , w idle około 68 stopni w obudowie. Robiłem z ciekawości testy i w stresie przez kilkanaście minut max było 75 stopni.
  12. Fajnie, wygląda identycznie jak aplikacja do Lumin.
  13. To rzeczywiście będziesz musiał wymienić. Ja na Pi 3 z ekranem i jeszcze jednym dodatkowym urządzeniem pobierającym 0.5A miałem istotne problemy z ifi audio. Między innymi dlatego zrezygnowałem z ekranu. Natomiast nowe Pi 4 w maksymalnym stresie pobiera około 8W, czyli chyba to jest 1.6A.
  14. Hej, a masz coś dodatkowego podpięte jeszcze pod malinę?
  15. Hej, a co jest złego w USB maliny ? http://archimago.blogspot.com/2017/01/measurements-raspberry-pi-3-as-usb.html
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.