Jump to content

sojer2005

Użytkownicy
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

791 profile views
 1. Hej, nie miałem nigdy kontaktu ze sprzętem firmy Beelink. Najlepiej przeszukać forum coreelec pod kątem problemów (jeśli jakieś są) z tym sprzęte.
 2. Chyba"niektórzy to widzą" w sumie to tylko Ty o tym piszesz. To nie jest coś co od razu rzuca się w oczy.
 3. I jeszcze wątek z forum Infuse. [Hidden Content]
 4. Z tego co wiem dzieje się to co 42 sekundy... proponuje włączyć np. serial Dark Neflixa, jest w 24Hz i sobie potestować.
 5. Ja to widzę jako: zacięcie obrazu, przeskok na ułamek sekundy.
 6. Gubi klatki co kilkadziesiąt sekund, z powodu odtwarzania materiału 24Hz jako 23.976Hz. Niektórzy co prawda mówią, że nie zauważają tego.
 7. Tak masz rację, ale serio, nie razi mnie to. Raczej nie nazwałbym Apple TV gówienkiem. To produkt, który może się podobać - ładny interfejs, szybki, sam używałem dłuższy czas ... do czasu kiedy zauważyłem, że coś nie tak jest z 24Hz, początkowo obwiniałem amplituner, TV, dopóki nie trafiłem na inne wątki dotyczące tego problemu. Do filmów z NAS są po prostu lepsze rozwiązania niż Apple TV. Apple celuje raczej w streaming niż lokalne odtwarzanie.
 8. Nie używam „białych list”. Po prostu ustawiam rozdzielczość interfejsu na 1080p i włączam opcję Adjust display refresh rate i wszystko odbywa się automatycznie.
 9. Tak, Apple TV wszystko jak leci wysyła w 4K. Coreelec i wspomniane zidoo można ustawić do własnych potrzeb. Apple TV nie oferuje niestety automatycznej zmiany rozdzielczości... Nie odczuwam efektu rozmycia jeśli interfejs jest ustawiony na 1080p, ja jestem dość wrażliwy na takie rzeczy. Jest OK. Miałem też zidoo player, odsprzedałem, z uwagi na tragiczną aplikację Home Theater. Zupełnie mi nie podeszła, brak separacji filmów i seriali, wszystko w jednym worku. Scraper w zidoo bez działa mało sensownie, dużo pomyłek, nie czyta danych audio-video pliku, tzn nie pokazuje czy film jest w 4K czy nie, nie odczytuje jakości ścieżki dźwiękowej. Poza tym firmware zidoo moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia, moim zdaniem to jedna wielka beta. Coś poprawią, coś zepsują i tak w kółko. Moim zdaniem N2 i coreelec są bardzo dopracowane i niezawodne. Od kiedy używam tego combo nie miałem ani razu żadnych problemów.
 10. Interfejs na 1080p. Dobrze to wygląda na TV 4K. Ale to nie ma specjalnego znaczenia dla filmów. Treści 4K automatycznie przełącza na 4K.
 11. Tak, do tego zestawu polecam jeszcze kartę emmc. Generalnie wszystko nieco szybciej chodzi niż z SD. Ja kupiłem wersję z 4GB pamięci, trochę bez sensu, bo 2GB zupełnie wystarczy. Do tego zasilacz impulsowy, pilot i obudowa, plus karta SD lub emmc i jest kompletny system.
 12. Kwestia 24.000 Hz to podstawa dla mnie, po prostu nie można odtwarzać plików 24.000 Hz jako 23.976 Hz 😉 Coreelec czyli kodi na platformę amlogic, kodi = najlepszy scraper, biblioteka filmów. Coreelec to aktywnie wspierane i rozwijane oprogramowanie. Szybkie poprawki w razie potrzeby. Odroid N2 jest dość szybki, wszystko jest płynne, to najlepszy sprzęt pod coreelec. Amlogic oferuje bardzo dobrą jakość obrazu, hd audio passthrough.
 13. Tak, moim zdaniem mój TV robi to lepiej niż Apple TV. Są to subtelne różnice oczywiście. Poza tym mam pewność, że HDR będzie wyglądał tak jak powinien, infuse miało kiedyś problemy w wyświetlaniem czerni, że była bardziej szarawa. Ja testowałem już kilka odtwarzaczy: zidoo z9s, zappiti 4k, vero 4k, apple tv 4k - które mam cały czas, bo działa jako hub do homekit. Najlepszy wg mnie jest odroid n2 i coreelec ☺️ Apple TV 4K jest oczywiście niezastąpiony do Netflixa, HBO, etc...
 14. Zawsze wszystkie upłynniacze obrazu wyłączam. Odroid n2 dla dźwięku także, ale także dlatego, że preferuję kiedy to TV robi upscaling do 4K. A coreelec i odroid odtwarzają filmy w natywnej rozdzielczości.
 15. Hej, zgłosiłem ten błąd kilka razy do Apple, ale wydaje mi się, że to nie jest jakiś priorytet dla nich. Ja akurat mam LG OLED TV.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.