Jump to content

rpm

Użytkownicy
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by rpm

 1. rpm

  Wasze ustroje.

  xajasie,jedna para kolumn do stereo , a druga do kina.Centralny jest pod tv , a efektowe po bokach. Ps.Skąd wiesz , że zmiana koloru nie wpłynie ? 🙂
 2. rpm

  Wasze ustroje.

  Kolor dywanu pójdzie sobie do wymiany. Jakie ustroje akustyczne dać na ścianę za kolumnami lub może gdzieś jeszcze ? Czasami słychać basowy rezonans od tej ściany.
 3. Dokładnie tak. Szkoda kasy na wczasy i to nie w odniesieniu do pandemii ale w ogóle. Lepiej kasiorkę wydać na np. porządny sprzęt hi-fi. A co do tematu wątku to produkty made in china.
 4. Witajcie Z okazji braku fanklubu produktów Mikaela Bladeliusa zakładam takowy jako użytkownik wzmacniacza Brage, który już od dwóch miesięcy z każdym dniem coraz bardziej otwarcie i pięknie przekazuje muzykę w moim systemie pomimo przeciętnego źródła jakim jest Exposure 1010, który pójdzie do wymiany. Jako, że klub szeroko otwarty zapraszam do dzielenia się swoimi lub cudzymi spostrzeżeniami wszystkich użytkowników tytułowych urządzeń, także sceptyków ,analityków ,teoretyków i zwolenników teorii ... 🙂 Pozdrawiam,Robert.
 5. rpm

  Klub Xaviana

  Dołączam do klubu z Perla Esclusiva. Pozdrawiam
 6. rpm

  Modyfikacja Cd

  [Hidden Content]
 7. Mając 25 -30m² i budżet 10 kPLN ,który można trochę rozciągnąć skusiłbym się na Xaviany Ambra.
 8. rpm

  Wasze ustroje.

  Witam Was. Moje ustroje po przeprowadzce w nieco większe lokum.
 9. A może hybryda od LAR - a ? Słuchałem jej jakieś dwa lata temu i w tej cenie (do 10 kPLN) nic innego mi do głowy nie przychodzi.
 10. Który z odtwarzaczy cd brzmiący rozdzielczo i dynamicznie do maksymalnie 12000 złotych polecacie do każdego rodzaju muzyki ze wskazaniem na jazz,blues,rock ? Ps.Mam na uwadze Roksan Caspian M2 ale nie wiem czy to dobry kierunek. Tylko nowe.Nic używanego. Dzięki.
 11. rpm

  Wasze ustroje.

  Przeglądając wątek natrafiłem na coś takiego. Wygląda nieziemsko. Gdzie to można kupić?🙂
 12. Jaką sieciówkę znacie w cenie do 1000 złotych z promieniem gięcia maksymalnie 15 cm licząc od brzegu gniazda we wzmacniaczu ? Do prądożernego wzmacniacza.
 13. rpm

  Eksperyment Exposure

  Co do technikaliów to pstryczek elektryczek powinien być z tyłu, boku,pod spodem urządzenia lub w innej przestrzeni. Co do dźwięku poprawiła się wyraźnie czystość i barwa.Za to np. wg mnie stereofonia,przestrzeń bez widocznych dla mnie zmian w tym właściwie dość krótkim okresie odsłuchowym. To co na mnie zrobiło wrażenie to wyraźniejsza czystość dźwięku i wyraźnie bogatszy barwowo dźwięk. Czystość, brak chropowatości,krystaliczność to są diametralnie różnice.Stereofonia ogólnie rzecz ujmując nie poprawiła się. Tu chyba potrzebne dalsze wygrzewanie wzmaka, któremu wg producenta jeszcze sporo brakuje. Co nie znaczy,że jest jakaś lipa ze stereofonią,przestrzennością. Chodzi o to, że nie ma wyraźniejszej różnicy.
 14. rpm

  Eksperyment Exposure

  Witam. Postaram się krótko.Kupiłem parę miesięcy temu kolumny marki X,które już są "wygrzane ".Następnie parę dni temu kupiłem wzmacniacz marki Y,który ma za sobą kilkanaście godzin gr(z)ania,a wg producenta do pełnego wygrzania potrzebuje kilkuset.Do powyższych sygnał dostarcza cd Exposure 1010,który czasy wygrzewania się ma już dawno za sobą. O co chodzi? Elektronika Exposura ma dość specyficzny patent,a mianowicie wyłącznik główny na przednim panelu co dla laików takich jak ja stanowi nie lada gratkę no bo można sobie nacisnąć fajny audiofilski guzik. Tak robiłem przez pięć lat z tym cedekiem ,że po odsłuchu go wyłączałem ale dwa dni temu (po tylu latach!!!) jak Pomysłowy Dobromir wpadłem na pomysł, żeby go nie wyłączyć. Zostawić pod prądem do następnego odsłuchu. No i co ? A no to,że röżnica w brzmieniu jest nie jakaś tam zauważalna ale diametralna, zdecydowanie in plus.Nie chce mi się rozpisywać nad zaletami nie wyłączania tego cedeka (rano trza do pracy).Ale jeśli ktoś z Was ma urządzenia tej firmy to sam może w swoim systemie to sprawdzić.Nie wiem czy różnica brzmieniowa będzie aż tak duża ale jestem pewien,że na pewno będzie słyszalna. Co do mojego systemu to nie wierzę, żeby mój wzmacniacz wygrzał się w tym czasie co spowodowałoby tak znaczącą różnicę w tak krótkim czasie. Po co Exposure montuje te pstryczki z przodu ??? Pozdrawiam i dobrej nocy.
 15. Dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi. Też myślałem o czymś od Nordosta. Mam też jeszcze na uwadze coś od Siltecha. No być może jeszcze cosik innego. Pozdrawiam.
 16. Witam szanownych forumowiczów. Jaki interkonekt do okolic 1500 zlotych byście polecili, który przekazuje maksymalnie przejrzyście, rozdzielczo,klinicznie i jasno ?
 17. Dzięki szpakowski. Ponoć Chario ma swoją"filozofię" nt luźnego stawiania swoich monitorów na podstawkach ale ciekaw jestem na ile faktycznie zmienia to brzmienie.Na wyraźny plus,wyraźny minus czy też są to ledwie słyszalne niuanse,które mogą się podobać lub nie?
 18. szpakowski,podstawki to JTL RA 90,a małe dzieci bywają.
 19. Cześć wszystkim. Być może już niedługo zapiszę się do klubu.Mam tylko jedno pytanie. Jak przymocować Ghibli do podstawki ? Edit.Z zachowaniem dystansu dla dmuchającego br. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.