Jump to content

Szymek_47295

Użytkownicy
  • Content Count

    13
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny
  1. Czytałem sporo postów na temat tego K2. Jednak póki co nie pojawia się nic używanego w moich okolicach tak abym mógł posłuchać. Jest natomiast Roksan Kandy KA-1 MKIII w cenie 1550 zł. Pytanie tylko czy brzmienie K2 znacząco różni się od KA-1. Ktoś może porównywał te dwa wzmacniacze? Kolejna rzecz to kwestia regulacji barwy dźwięku. Roksan chyba nie posiada czegoś takiego, a z racji tego, że często oglądam filmy, lubię wówczas nieco podbić skraje pasma :) Budżet jaki maksymalnie mogę przeznaczyć na wzmacniacz wzrósł i wynosi 2000 zł. Ostatnio natrafiłem w internecie na wzmacniacz Yamaha AS-701, który bardzo mi się podoba z wyglądu, ma regulację barwy dźwięku oraz jest dosyć mocny (według testów 2x128 W dla 8 ohm), ma również dużo pochlebnych opinii. Czy uważacie, że zestawienie Tannoy 7.4 z tą Yamahą w moim przypadku to dobry pomysł? Czy dźwięk jaki oferuje Yamaha jest znacznie słabszy od Roksana? Niestety wzmacniacz tej klasy jest poza budżetem bo.. Zmieniłem ustawienie w obecnym, malutkim pokoju i dźwięk uległ poprawie w bardzo dużym stopniu. Ponadto wydaje mi się, że kolumny wymagały wygrzania. ..to ustaw paczki i sprawdź te wzmaki.. Przeprowadzka raczej dopiero pod koniec roku 😄
  2. Witam ponownie, widzę, że nikt póki co nie odpowiedział na moje pytanie. Mam okazję kupić wzmacniacz Onkyo a-8850. Czy to będzie dobry wybór do tych kolumn i muzyki, której słucham? Czy nie będzie to krok w tył jeśli chodzi o jakość dźięku w porównaniu do Pioneer A30? 8850 to już dosyć leciwy model. Bardzo proszę o podpowiedź. Czytałem w internecie, że dobrym wzmacniaczem byłby przykładowo Roksan K2, Marantz 6006 , 8005, Atol IN5050SE. Niestety budżet nie pozwala mi na zakup tych model. Chciałbym się zmieścić maks w 1000 zł. Oczywiście wzmacniacz jak najbardziej może być używany.
  3. Witam, Tydzień temu zakupiłem w okazyjnej cenie powystawowe (1200 zł) kolumny Tannoy Mercury 7.4. Kupując je kierowałem się pochlebnymi opiniami oraz okazyjną ceną. Do tej pory mój sprzęt składał się z Pioneer A30, Magnat Quantum 673 oraz DAC Topping d10 wpięty pod komputer i skonfigurowany pod foobar2000 i grało to bardzo dobrze jak na swoją klasę. przede wszystkim znakomita przestrzeń i dobry poziom detaliczności. Po kilku latach użytkowania dźwięk jednak mi się znudził i zacząłem szukać czegoś nowego. Brakowało mi w tym zestawieniu wykopu oraz drażniła mnie suchość damskich wokali. Muzyka jakiej słucham to głównie stary rock (Scorpions, Queen, Metalica, Radiohead, Guns, Dżem, Dire straits), Pop ( w tym Katie Melua, Alicia Keys, Kortez, muzyka z dobrym wokalem), New age, czasami trochę metalu (typu Ulver), techno i ogólnie muzyka radiowa. Po podłączeniu Tannoy pod Pioneera główną różnicą na plus są: głębsza scena, więcej słyszanych detali, lepsze wokale oraz krótszy, niższy i bardziej punktowy bas. Minusy natomiast to przede wszystkim zdecydowanie węższa scena (kolumny nie grają tak szeroko jak Magnaty), bardziej wycofane wysokie tony oraz "sterylność" (nie wiem jak to opisać ale grają tak jakby bardzo technicznie). Kolumny ogólnie grają plastycznie, giną w pokoju ale tak jakby brakowało im tego czegoś. Po postawieniu ich na betonowych podstawach (grubość 7cm) szerokość nieco się poprawiła. Myślicie , że da się to jakoś poprawić innym wzmacniaczem czy raczej oddać Tannoye i szukać innych kolumn? Pokój w jakim teraz słucham ma 11 mkw ale w przyszłości ma się to zmienić na 30 mkw.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.