Jump to content

Qban

Użytkownicy
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4044 profile views
 1. Na początek zostań przy oryginalnych lampach. Po jakimś czasie jak już się osłuchasz to możesz eksperymentować z małymi lampkami. @Validol77 Moje to Sylvania 644 JCG
 2. U mnie te lampy od początku grały jasno a nawet powiedział bym ,że krzykliwie.. dopiero z czasem dzwięk zaczął się uspokajać i układać. Nie wiem czemu u Ciebie grają ciemno.
 3. Używam ich u siebie w Blazebird. Kupione też jako 66r. Te lampy po wygrzaniu grają przejrzyście i gładko.
 4. Fakt. Nie doczytałem o wymogach kolorystycznych postawionych przez żonę:) Właściwie V-601 mają czarne fronty(nowe modele) z tych starszych całkiem fajnie prezentował się ciemny mahoń a używki można dostać chyba poniżej 2 tyś. Miałem te kolumny u siebie w 24mkw przez pewien czas i dawały rady.
 5. A może Usher V-601? Fajnie grające kolumienki
 6. Był Auto BIAS. Aktualnie gram na KT150 i one nie mają blue glowing. tzn jest delikatna poświata w okolicach podstawki, ale praktycznie nie widoczna. W Pre mam 2a3 i te ładnie świecą:)
 7. Ten wzmacniacz od roku jest już w rękach nowego właściciela:) W dniu sprzedaży lampy miały ok 2 lata ,ale ciężko mi powiedzieć ile godzin pograły. Wiem na pewno ,że wciąż grają i cieszą.
 8. KT88 Electro-Harmonix . zdj trochę średniej jakości ale widać:)
 9. Ta Yamaha chyba może robić jako końcówka więc podpięcie do niej lampowego pre jest ciekawą alternatywą i mogło by przynieść dobre rezultaty
 10. Na chwilę obecną założyciel wątku poszukuje wzmacniacza który spełni jego wymagania brzmieniowe . A żeby to określić musi przesłuchać kilka wzmacniaczy opartych o różne typy lamp. Jak już wybierze typ lampy która spełnia jego wymagania to wtedy można żonglować lampami w obrębie tego typu. Na szczęście mój wzmacniacz oparty jest o lampy które nie posiadają zamienników , a przynajmniej nie w rozsądnych cenach:) więc żonglerka lampami w moim przypadku odpada.
 11. Dokładnie tak. Trzeba przesłuchać z własnymi kolumnami kilka wzmacniaczy opartych o różne typy lamp i wybrać ten który zabrzmi według nas najlepiej. O zabawie z kablami nie będę się wypowiadać bo to drażliwy temat:)
 12. Rozchodziło mi się bardziej o charakter brzmienia różnych typów lamp El84 , KT88, KT150 czy też innych . Każda z tych lamp ma własny charakter i każda zagra inaczej w różnych gatunkach muzycznych. Pozostaje kwestia doboru wzmacniacza z kolumnami i własnych preferencji:)
 13. Ze względu na charakter brzmienia różnych lamp raczej ciężko będzie znaleźć wzmacniacz który odnajdzie się we wszystkich gatunkach muzycznych.
 14. I jak odsłuchy ??
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.