Jump to content

Qban

Użytkownicy
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3549 profile views
 1. Miałem w ręku tego pilocika. Bardzo dobrze wykonany. Jak wyłączysz Firebird'a i kręcisz gałką to czujesz opór i słyszysz "klikanie" czy gałka kręci się praktycznie bez oporu w koło? Khozmo ma 2 rozwiązania :)
 2. Piotrek7 Czemu wybrałeś Firebird'a a nie Blazebird'a?Pytam z ciekawości:) Regulacja głośności to przekaźnikowy Khozmo sterowany z pilota? Jak się sprawuje? Już od dłuższego czasu chodzi za mną myśl zmiany mojej drabinki na Khozmo sterowane z pilota. Jakie ogólne wrażenia po wpięciu Firebird'a?
 3. Różnica w długości ścian to ok 40 cm więc przyjmuje ,że to praktycznie idealny kwadrat. Z ustawieniem kolumn walczyłem już na wszystkie sposoby. Przy ustawianiu posiłkowałem się różnymi kalkulatorami, różnice w odbiorze dźwięku były różne. To ustawienie kolumn jest najlepsze i raczej już nic więcej nie da się zrobić. Na pustą ścianę za miejscem odsłuchu powieszę może jakąś półkę z książkami lub wymyślę coś innego. Jak skończysz u siebie walkę z akustyką to chętnie zobaczę efekty prac na małej fotorelacji.
 4. Dzięki @audiowit Z akustyką jest średnio... pokój kwadratowy i właściwie pusta ściana za miejscem odsłuchu. Muszę coś z tym zrobić , ale chwilowo nie mam czasu na takie manewry. A podstawki pod kable tak naprawdę nie są żadnymi produktami stworzonymi pod kątem audio. W zasadzie służą do czegoś innego , ale wzbudzają zainteresowanie:).kiedyś już o tym pisałem. Myślę , że jest to konfiguracja docelowa już na dłuższy czas:) nie zarzekam się , ale udało się tak dopasować elementy , że na dzień dzisiejszy jestem bardziej niż usatysfakcjonowany z osiągniętych rezultatów:) Ps. znalazłem nocne zdjęcie Thunderbirda dual-mono zrobione telefonem.. Jak zorganizuję jakiś sensowny aparat to postaram się zrobić nocne fotki obecnego zestawu. Pozdrawiam.
 5. Wielkie dzięki. Tak masz rację - lampy sterujące potrafią znacznie zmienić brzmienie . Do brzmienia które opisałem wyżej dużo wniosły Zephyry , które są raczej zrównoważonymi kolumnami dzięki temu efekt brzmienia "Tranzystorowego" u mnie nie występuje. Jeśli chodzi o nocne zdjęcie - KT150 i 2a3 ledwo się żarzą , nie ma tego efektu który jest przy 211:)
 6. Witam KT150 trochę już pograły więc mogę coś napisać o różnicach w brzmieniu w porównaniu do KT88. Lampy nie grały w tym samym wzmacniaczu lecz w konstrukcjach zbliżonych . 1. Thunderbird Dual-mono z drabinką Khozmo -4xKT88 EHG + 4x12AX7 EHG 2. Thunderbird monobloki - 2xKT150 Tung-Sol + 2x6h30pi EHG w każdym z bloków Oba wzmacniacze pracowały dokładnie w tych samych warunkach i z tym samym sprzętem towarzyszącym: Pomieszczenie ok 24mkw, Cambridge audio SM6 , Pre WBA Blazebird, kolumny YB Audio Zephyr, IC Sonus Oliva, głośnikowe VDH The Magnum, listwa zasilająca Tomanek, kable zasilające ekranowane własnego wykonania. Czytając forum kilkukrotnie spotkałem się ze stwierdzeniem ,że im większa liczba po KT tym wzmacniacz gra bardziej tranzystorowo , technicznie - Moim zdaniem jest to bzdura. Dźwięk produkowany przez Bloki na KT150 jest rozwinięciem brzmienia KT88 z tą różnicą ,że przy KT150 jest wszystkiego więcej. Dźwięk zyskał praktycznie w każdym aspekcie - jest szybciej , mocniej , barwniej, bas jest jeszcze lepiej kontrolowany. Dźwięk jest bardziej szczegółowy niż KT88, ale jednocześnie gładki i bez wyostrzeń , z dodatkiem lampowego "ciepełka" 🙂 Thunderbird brzmi świetnie na obu tych lampach , ale moim zdaniem na KT150 jest wyraźnie lepiej. Pozdrawiam.
 7. KT150 mają przegrane dopiero parę godzin , są jeszcze nie wygrzane więc ciężko o jakieś "głębsze" porównanie . U siebie również mam 3 pozycyjny przełącznik regulacji głębokości sprzężenia. Potwierdzam to co napisał audiowit - bloki najlepiej grają z przełącznikiem w pozycji środkowej czyli z najmniejszym sprzężeniem - jest wszystko ,dynamika , barwa i kontrola. Im większe sprzężenie to dźwięk się ociepla i spowalnia Ironbird w A Klasie to PSE 40W , Klasa AB to już Push-Pull 120W.
 8. Tak, już jakiś czas. Zephyry są na full SB Acoustics i wciąż uważam ,że jest to dobre połączenie(kolumny/wzmacniacz) za rozsądne pieniądze. Może i można lepiej , ale można też gorzej.Jak dla mnie to brzmienie całego zestawu bardzo mnie satysfakcjonuje:)
 9. Wyszły już jakiś czas temu więc raczej wygrzane:) U mnie już od paru godzin wygrzewają się bloki na KT150 więc może za jakiś czas opiszę różnice w brzmieniu pomiędzy Thunderem na KT88 a KT150- mam już jakieś tam pierwsze wnioski , ale jeszcze wszystko może się zmienić.
 10. Temat ostatnio trochę ucichł, a szkoda bo wiem , że parę modeli przedwzmacniaczy i wzmacniaczy poszło w świat. Szczególnie poczytał bym opinie właściciela zbalansowanego Blazebird'a oraz właściciela Ironbird'a w klasie AB:) Może nowy właściciel mojego starego Thunderbird'a dual mono na KT88 napisze parę słów? Pozdrawiam.
 11. Swego czasu miałem zestaw kina oparty o kolumny Klipsch RF62 , RC62, RS62, RW10D, amplituner Harman Kardon AVR255. W muzyce brzmienie było ok , ale w kinie czegoś brakowało. Zmieniłem amplituner na Onkyo TX-NR626 i sytuacja zmieniła się diametralnie- w kinie była petarda , ale w stereo lepiej wypadał jednak Harman:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.