Jump to content

tezet

Użytkownicy
 • Content Count

  418
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

79 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

991 profile views
 1. To ja tak w pobliżu tematu bo spodobał mi się fragment biografii Komedy, gdy koncertowali w Szwecji 🙂
 2. Jutro Soft Machine wystąpi w Warszawie, w ramach Summer Fog Festival. Pewnie zaprezentują też nowy materiał. Poza tym, Nick Mason, Amarok, Believe, David Cross & David Jackson Band.
 3. Debiut płytowy trio kontrabasistki Kamili Drabek. Wszyscy uczestnicy to wciąż studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Słychać radość grania, spójność zespołu i co fajne brak nadęcia, nie próbują nikomu nic udowadniać. Ot, proste ale świadome granie. Tercet Kamili Drabek "Muzyka naiwna"
 4. Świetnie się tego słucha, dzięki.
 5. teraz by od razu poszło 😉
 6. A tymczasem w Krakowie...
 7. Czasami warto zrobić porządek na strychu, moje znalezisko to kilkadziesiąt wydań Jazz'u z lat 70-tych, ciekawa lektura, czasami zabawna. A ponieważ zawodowo jestem grafikiem to też niezła uczta polskiego projektowania tamtych lat 🙂 "Jazz" to nie tylko tematyka czysto jazzowa, również klasyka, rock. Na przykład przeglądając wczoraj numer z 1971r. przeczytałem świeżą wiadomość o śmierci Jima Morrisona, to swego rodzaju wehikuł czasu...
 8. Prog nadal w cenie 🙂 $4000 za winyl to już sporo kasy... aż sobie słucham i przy okazji odkryłem, że płyta ujrzała światło dzienne dokładnie wtedy kiedy ja 😉 https://blog.discogs.com/en/top-30-most-expensive-items-sold-in-discogs-marketplace-for-march-2019/
 9. Generalnie płyty cd z tej kolekcji są wydane lepiej niż winyle. Ja zbieram te drugie i czasami zastanawiam się czy nie dokupić niektórych pozycji na cd, właśnie z uwagi na "dodatki", choćby komentarze do wydania, których na winylach nie ma, jeśli nie były przewidziane na okładce.
 10. Z audiofilskiego punktu widzenia ten Classic (200 Gram HQ Quiex SV-P) wygrywa ze wszystkimi wersjami KOB, które słyszałem, natomiast wersja MoFi jest bardziej relaksująca i najczęściej jej słucham, pomimo, że trzeba się nażonglować bo to 45rpm. Nie słychać na niej aż tyle ile na Classic ale wystarczająco dużo żeby nie skupiać się na analizie tylko na muzyce. Przynajmniej dla mojego ucha i na moim sprzęcie. MOV wypada tu znacznie gorzej ale gdybym nie słyszał pozostałych dwóch to pewnie by mi się podobało bo uwielbiam ten album 🙂 No i wygląda ona najbardziej Kind of Blue... :)))
 11. KOB na LP mam takie: 1. Columbia ‎– CS 8163, Classic Records ‎– CS 8163: https://www.discogs.com/Miles-Davis-Kind-Of-Blue/release/1800281 2. Mobile Fidelity Sound Lab ‎– MFSL 2-45011, Columbia ‎– 88697943631: https://www.discogs.com/Miles-Davis-Kind-Of-Blue/release/7303082 3. Music On Vinyl ‎– MOVLP1131, Columbia ‎– CS 8163: https://www.discogs.com/Miles-Davis-Kind-Of-Blue/release/6033383 Najbardziej zazdroszczę kolekcji boxów Complete... Sessions. Chętnie bym przygarnął 🙂
 12. Ja dziś wieczorem będę słuchał takiego zestawu. To moje ostatnie zakupy cd (większość mojej kolekcji Miles'a to winyle).
 13. W końcu będzie oficjalne wznowienie na winylu muzyki z Truposza, w USA już jest dostępne, u nas wkrótce ma być.
 14. tezet

  Filharmonia

  No tak zwykle jest. Czasami warto też zdzwonić po prostu do kasy, a najlepiej odwiedzić osobiście jeśli to lokalne wydarzenie. Często można dostać miejsca "spod lady", nawet nie mając żadnych znajomości. Jest pula biletów, które nie są widoczne online i czekają na różne nieprzewidziane przypadki. Im bliżej wydarzenia tym większa szansa na takie wolne miejsca. W analogiczny sposób również (w dniu wydarzenia) kilka razy udało mi się zamienić miejsca na lepsze. Warto próbować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.