Jump to content

Nordock

Użytkownicy
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

154 profile views
 1. Nie ma czegoś takiego jak "miękki, twardy, szybki, sprężysty, masywny, drętwy, gruby, chudy, brzydki" bas. Nie ma takiego parametru w żadnej kolumnie a tym bardziej w subwooferach, to o czym piszesz to wrażenie słuchowe, którego nie da się w sposób mierzalny zbadać. Tzn. Ten sam subwoofer u jednego będzie "masywny" a u drugiego tej "masy" będzie brakować i będzie "szybki" ponieważ będzie stał w zupełnie innym pomieszczeniu i w innym miejscu. Głównie zależy to od tego w którym miejscu pomieszczenia znajduje się oraz jaka jest adaptacja akustyczna i wymiary pomieszczenia. Oczywiście zależy też od samej konstrukcji ale wpływ konstrukcji na brzmienia nie usłyszysz dopóki najpierw nie zadbasz o odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu i pozbycie się problemów z akustyką, chociażby rezonanse własne pomieszczenia, efekt SBIR i LBIR.
 2. Po co przepłacać? Wystarczą dwa subwoofery o odpowiedniej mocy tak aby wytworzyły dosyć dużo ciśnienia w miejscu odsłuchowym, DSP i ktoś kto zrobi odpowiednią kalibrację. Stety lub niestety wiem, że kalibracja jest niezbędna aby osiągnąć dobre rezultaty. Więc kupowanie jednego subwoofera o potężnej mocy i stawianie go byle gdzie nie ma zupełnie sensu, równie dobrze może tam stać subwoofer tańszy o mniejszej mocy a problemy z modami pomieszczenia tak czy inaczej zostaną. Co to zmieni? jak dalej na środku pomieszczenia będzie "dziura" wynikająca z módów pomieszczenia a w narożnikach wzmocnienie..
 3. Sama lokalizacja suba niewiele zmieni, czy też ustawienie jego fazy. Jeśli nie chcesz dokładać drugiego suba i dokupować DSP i robić kalibracji to lepiej zainwestuj w porządne pułapki basowe. Ewentualnie zmień amplituner na inny, który posiada autokalibrację Audyssey MultEQ XT co najmniej. Więcej punktów pomiarowych, dokładniejsze pomiary i korekcja. Nie jest to co prawda lek na kiepską akustykę pomieszczenia ale na pewno lepiej sobie poradzi niż AccuEQ w Twoim ampli.
 4. BK Electronics P12-300SB Znajdziesz na ebayu. Schodzi poniżej 20Hz, 300W mocy ciągłej, z czasem możesz dorzucić drugi, kup do tego jakieś DSP, zrób kalibrację i będziesz miał o wiele lepsze efekty niż miałeś. Napisz do Magog, zna się na rzeczy, myślę, że coś więcej podpowie w tym temacie.
 5. Tomas pokaż mi to na wykresie bo z tego co wiem to Magnat kiepsko sobie radzi przy dużym SPL poniżej 30Hz.. druga sprawa, zobacz jaki to jest kloc. Oczywiście nic nie mam do samej idei dwóch subów w pomieszczeniu, wręcz przeciwnie. Dwa subwoofery ustawione w odpowiednich miejscach + proste dsp i kalibracja wyeliminują Ci cześć modów pomieszczenia i zwiększa SPL. Ale czy kolega, który chce kupić suba ma czym zrobić pomiary i wie jak? A później jeszcze dokonać kalibracji?
 6. Tak mam i do Polski wysyłają. Ogólnie jest mało znana u nas w Polsce ponieważ nie maja marketingu jak inne marki typu Klipsch czy Velodyne. Zakładam, że ich nawet nigdzie nie hurtują dlatego są w dobrych pieniądzach. A marketing sam się jak widać robi, bo za takie pieniądze lepszego subwoofera raczej nie znajdziesz. Nowe subwoofery są trochę droższe natomiast popatrz na subwoofery, które maja jakąś "skazę". Można kupić taki ok. 200-300zł taniej a "skaza" nie zawsze jest widoczna. U mnie owa skaza to źle nagwintowany kolec, który powinno się wkręcać od spodu do subwoofera, ale kolec kosztuje kilka zł więc dokupiłem i jest ok :) Jemu nie brakuje, przeważnie akustyce brakuje. Do tego jest potrzebna później kalibracja, porozmawiaj z Magog, na ten temat może ci coś podpowiedzieć :)
 7. Niecałe 8m2, prostokąt o wymiarach 3.6m x 2.2m.
 8. BK Electronics XLS200. Bardzo dobry subwoofer. Duża moc, dobre wykonanie i na prawdę nisko schodzi, a przy tym nie jest duży. Kupisz go w granicach 1500-2000zł na ebayu.
 9. Nie ma czegoś takiego jak jakość, szybkość, potęga basu wynikająca z samej mocy. Większa moc, większe SPL, a cała reszta (szybkość, dudnienie, potęga, rozwlekłość, dynamika) są efektem ustawienia go w pomieszczeniu, jego kalibracji i adaptacji akustycznej. Oczywiście, że czasochłonne i wymagające kompromisów, za darmo nic niestety nie ma :) Powiem tak, jeden subwoofer BK ustawiony w odpowiednim miejscu, bez adaptacji akustycznej + proste DSP Przed korekcją: Oraz po korekcji: Różnica ogromna prawda? SPL w miejscu odsłuchowym sięga ponad 100db z 25cm głośnika przy 25Hz także mocy nie brakuje.
 10. Nordock

  Sub do 12m

  Do czego masz to podłączone?
 11. Hej! Od dwóch dni siedzę i czytam na temat efektu SBIR ale nie wiem czy dobrze to rozumiem. Zacznę od tego, że potrzebuję poprawnie ustawić subwoofer i teraz moje pytanie jest takie. W jakiej odległości od przedniej ściany? Wiem, że odległość od przedniej ściany do miejsca słuchacza wynosi 2.3m i teraz z tego co zrozumiałem to nie mogę ustawiać w 1/4, 3/4, etc. długości tej fali. Więc wynika, że 2.3m /4 = 57,5cm i tutaj nie mogę ustawić subwoofera bo jest w 1/4 długości fali i fala jest w przeciwfazie...? Powinno być ustawione w 1/2 długości fali w związku z czym sub powinien stać w 1.15m od przedniej ściany i teraz ma być zgodny w fazie tak? Tylko, że są to różne odległości i przypierwszym ustawieniu (57.5cm od ściany przedniej) wychodzi mi częstotliwość ~149hz i rozumiem, że przy tej się fala kasuje i robi się dołek? a przy drugim ustawieniu (1.15m od ściany przedniej) wychodzi częstotliwość ~74,8hz i przy tej się nie kasuje tylko jest w fazie i wzmacnia. Dobrze to rozumiem? Proszę o szybką odpowiedź.
 12. Starszy sprzęt z autokalibracja audyssey multeq xt32 zagra 100 razy lepiej niż nowy sprzęt bez kalibracji albo byle jaką. Pamiętaj to pomieszczenie, akustyka jest odpowiedzialna w głównej mierze za brzmienie, sprzęt to drugorzędna sprawa. A audyssey multeq xt32 jest najwyższym systemem autokalibracja więc ta akustykę trochę Ci poprawi.
 13. Jak już miałbym płacić za coś co grało by lepiej od klipach albo równie dobrze to znacznie taniej wyszłoby odkleić to w odpowiednim kolorze. Nie znam się na tym, ale możesz pójść do kogoś kto się zna i Ci oklei.
 14. Lepiej przeznaczyć więcej na adaptację akustyczną a mniej na sprzęt niż na odwrót. Jaki sprzęt nie wstawisz do niezaadaptowanego pomieszczenia może grać gorzej niż zestaw z "Lidla". Oczywiście aby wykonać adaptację akustyczną trzeba mieć odrobinę wiedzy ale jest to nawet wykonalne i nie trzeba dużych nakładów finansowych.
 15. Biorąc pod uwagę półkę cenową powiedzmy 4-5 tyś to Onkyo zostaje troszkę w tyle przez wprowadzenie swojego systemu autokalibracji, który jednak nie jest taki skuteczny jak znany Audyssey MultEQ XT32. Denon z podobnej półki cenowej ma. Jeśli Onkyo ma jakiś pomysł na autkalibrację to czemu nie ale póki co Denon z Audyssey lepszym rozwiązaniem według mnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.