Jump to content

BanalnyX

Użytkownicy
 • Content Count

  264
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

56 Neutralny

Audiostereo

56

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

851 profile views
 1. Skoro czytają, to może się publicznie wypowiedzą na temat ignorowania korespondencji od klienta? 😉
 2. Mnie też nikt nie raczył odpowiedzieć po zakupie na monit o przedłużenie gwarancji (wysłałem 2 maile). Mam wrażenie, że to po prostu chwyt marketingowy, a sprzedawcy (soundclub) zupełnie nie zależy wywiązaniu się z obietnicy. Machnąłem ręką, bo dzwonić mi się już do nich nie chciało. Mam nadzieję, że sprzęt będzie bezawaryjny i kwestia przedłużenia gwarancji okaże się nieistotna. Ale niesmak pozostał.
 3. U mnie PT-100 wyłącza najpierw A-150 i sam się wyłącza już po tym, jak końcówka przeszła w stan uśpienia. Także to zjawisko nie może wystąpić. Zapewne nowa seria końcówek ma pewne opóźnienie podczas wyłączenia i stąd ten problem.
 4. To nie jest normalne. Jeśli PT-100 jest połączone z końcówką triggerem, to najpierw wyłącza końcówkę, także nie widzę możliwości aby trzask pochodził z preampa. Jak włączasz/wyłączasz samego A2, to też to słychać?
 5. A dzięki. Swoją drogą, to mam wrażenie, że MQA nie używałeś i zdanie sobie wyrobiłeś tylko na tym, co napisali inni. Mam rację?
 6. Nie wiem czy dotyczy to wszystkich albumów, ale wielokrotnie widziałem (i odtwarzałem) na Tidalu różne wersje tego samego albumu. Nie będę sprawdzał, czy dotyczy wszystkich. Zresztą od pewnego czasu w ogóle nie interesuje mnie czy to gra FLAC czy MQA. Różnica jest kosmetyczna i trudno nawet powiedzieć, że któryś gra lepiej.
 7. Ale o co chodzi z tym negatywnym PR? Tidal nie pobiera dodatkowej opłaty za MQA, kupujesz Hi Fi i możesz korzystać, nie musisz. Te same płyty są dostępne jako FLAC lub MQA, do wyboru. Nie chcesz, nie korzystasz. Po co ta afera?
 8. Bo to "bezstratność" to kwestia tu bardziej marketingowa, jak zauważył Froju. Na razie nie ma nic innego, co może przepchnąć jakość 352kHz przez łącza, także MQA jest moim zdaniem OK. Poprawi się przepustowość, to ten format zapewne zniknie.
 9. O kwestii "bezstratnosci" wiedziano już wtedy, doczytaj odpowiedni fragment.
 10. Rozmowa dawno, fakt, ale format się nie zmienił od tego czasu.
 11. Tak o MQA wypowiedział się Michał Jurewicz z firmy MYTEK (może coś wam to mówi?) Więcej: [Hidden Content],czy-format-mqa-wygra-przepowiada-michal-jurewicz-z-firmy-mytek
 12. DBX działał poprawnie, ale bardzo zniekształcał odczyt na magnetofonach pozbawionych tego systemu, dlatego się nie przyjął.
 13. Hehe, no comments co do rzeczy wypisywanych na forum, bo zaraz pojawi się Wielki Brat i po raz kolejny mnie ocenzuruje. W każdym razie sprawdzenie jakości transportu nic cię nie będzie kosztowało (w przeciwieństwie do porad tu udzielanych), bo jakiś odtwarzacz na pewno znajdziesz w domu.
 14. W roli transportu sprawdzi się równie dobrze DOWOLNY odtwarzacz CD/DVD/Bluray, niezależnie od ceny. Ważne, żeby był sprawny.
 15. Nie chce mi się tego sprawdzać, ale wydaje mi się, że FLACki na Tidalu wczytują się gapless, natomiast przy MQA urządzenie Onkyo robi sobie krótką przerwę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.