Jump to content

Elberoth

Audio Show Supremo
 • Content Count

  13748
 • Joined

 • Days Won

  4

Elberoth last won the day on April 14 2012

Elberoth had the most liked content!

Community Reputation

2539 Audioholik^3

2 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.audioshow.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Prasa

Recent Profile Visitors

59735 profile views
 1. "-Orzeł wylądował, powtarzam orzeł wylądował" Levinson 31.5. Najnowszy nabytek do mojej Hall of Fame. Zajmie miejsce obok Nakamichi Dragona. Teraz jedzie do Jarka Cygana na pełen przegląd i recap.
 2. Niestety muszę z przykrością stwierdzić, że Select jest ... zajebisty. A jak gra ? Wyobraźcie sobie przetworniki z: - najlepszą górą jaką słyszeliście - z najlepszym basem - z najlepszą rozdzielczością - najbardziej gładkie - z najlepszą barwą A teraz zbierzcie to wszystko do kupy, tworząc jeden idealny przetwornik i macie .. Selecta. No po prostu nie ma się do czego przyczepić. Nawet na siłę. Nie zobaczyłem Allaha, ale wszystko jest na tak wysokim poziomie ... możliwe, że nawet o 10% lepsze niż gdzie indziej. Słuchać tego DACa to sama przyjemność. I tylko ta c
 3. Najnowszy DAC Lampizatora - Baltic 3. Cenowo pomiędzy Amber 3 a Atlantic TRP. Część cyfrowa ma być taka sama jak m.in. w GG2 (Digital Engine 53). DAC jest w pełni zbalansowany, z 2 lampami na wyjściu i lampowym prostownikiem. Więcej: [Hidden Content]
 4. Lampy są tanie. Do tego żarzenie jest z AC (a mimo to nie brumi), co pozwoliło znacząco zredukować cenę. Łukasz twierdzi, że to jedna z jego najbardziej udanych konstrukcji. Oczywiście, każdy może tak powiedzieć, ale autentycznie widać, że jest strasznie z niej dumny. Więcej: [Hidden Content]
 5. xajas - ani ja, ani ty nie studiowaliśmy akustyki. Ja jednak wierzę tym, którzy są mądrzejsi ode mnie w danej dziedzinie.
 6. Pomieszczenia wychodzą przetłumione. Rozmawiałem o tym z kilkoma doświadczonymi akustykami (doświadczonymi w projektowaniu pokoi odsłuchowych).
 7. lolek126, napisz co jest niejasne w tym zdaniu: Po raz kolejny proszę - to nie jest wątek do prowadzenia dyskusji. Kolejnym krokiem będzie wysłanie prośby do moderacji, o zbanowanie osób które nie potrafią przestrzegać reguł tego wątku. Jeżeli masz jakieś pytania, to jest wątek AVS, możesz napisać na PW. Prośba aby przestać zaśmiecać ten watek dyskusjami nie na temat.
 8. Absorbcja jest zupełnie niepotrzebna w małych pomieszczeniach. Więcej psuje niż poprawia. SMT to bardzo uznana firma.
 9. Rozpraszacz SMT Wing. Właśnie słucham. Dobry jest skubaniec.
 10. Nie znam Kaliope. Ten DAC ma już chyba z 5 lat. Jeżeli spojrzysz na pomiary na ASR, to część DACów (współczesnych) jest zupełnie niewrażliwa na jakość sygnału cyfrowego, a część (tych gorzej zaprojektowanych) nadal jest. W dalszym ciągu jest to jednak 1/10 tego, co było w latach 90-tych kiedy dobry transport był podstawą każdego systemu. Levinsona kupiłem jako gadżet - zawsze chciałem mieć. Podobnie jak Nakamichi Dragona. Jeżeli nie będzie różnicy, nadal będę słuchał z Pioneera, bo jest przyjaźniejszy w użyciu.
 11. Lampizator właśnie kończy swój najnowszy przetwornik - Baltic. Część cyfrowa ma być taka sama jak m.in. w GG2 (Digital Engine 53). Na wyjściu jakieś dziwne lampy (pierwszy raz widziałem) - coś jak piłka do golfa na cienkiej nóżce. W każdej lampie 2 połówki sygnału - więc lampy tylko 2 (plus w zasilaczu), a DAC balanced. Cenowo ma się plasować pomiędzy najtańszym Amber oraz Atlantic.
 12. Dzisiaj na tapet trafił najdroższy DAC świata - kosztujący 600.000zł MSB Select II. Fezz Audio Lybra 300B PSE nie ma wejścia XLR, więc postanowiłem odkurzyć D'Agostino Momentum. Sprawdzę też pewnie Graafa 20OTL, bo Aida Acoustics Galatea bardzo się z nim lubią. Wyjątkowo synergiczne połączenie.
 13. Pioneer PD-S06 robi za transport. Nie mogłem sobie odmówić i kupiłem od Wojtka Pajdasa, gdy wrzucił na FB że ma do sprzedania. Nowe przetworniki są tak mało czułe na transport (przynajmniej te najlepsze), że to chyba nie ma już większego znaczenia. Ale będę to jeszcze weryfikował. Pod wpływem artykułu w niedawnym SAT-AV autorstwa Filipa Kulpy, kupiłem sobie topowy model Sony - CDP-557ESD - do wykorzystania jako transport. Polecam artykuł, bo jest świetny: [Hidden Content] Niedawno kupiłem też topowy transport Levinsona, No 31.5. Oba są jednak w Jarka Cygana
 14. Słuchamy: Fezz Audio Lybra 300B PSE Sonus faber Electa Amator I Topping D90 Relatywnie niewielkie pieniądze, a dźwięk petarda !
 15. Po raz kolejny proszę - to nie jest wątek do prowadzenia dyskusji. Kolejnym krokiem będzie wysłanie prośby do moderacji, o zbanowanie osób które nie potrafią przestrzegać reguł tego wątku. Dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.