Jump to content

Elberoth

Audio Show Supremo
 • Content Count

  13655
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Elberoth last won the day on April 14 2012

Elberoth had the most liked content!

Community Reputation

2454 Audioholik^2

3 Followers

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.audioshow.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Prasa

Recent Profile Visitors

55530 profile views
 1. "this is a magnificent show that you really need to see for yourself" - wygląda na to, że dewizowcom też się podobało 🙂 [Hidden Content]
 2. Dystrybutor (gdyby był) może mieć 1-2szt na stanie. I prędzej je sam wykorzysta, niż pożyczy małemu producentowi. Tak więc chyba nic poza kupnem nie wchodzi realnie w grę.
 3. Tylko stormtank kosztuje ze 150.000zł, a używanego PP2000 możesz kupić za ... 6000zł.
 4. Może być UPS, tylko taki w stylu PurePowera, który ma sinus na wyjściu. PurePower świetnie działa w domowych warunkach - w hotelowych powinien zatem działać wręcz spektakularnie. Aż dziwne, że nikt nie korzysta.
 5. BTW - muszę się czymś pochwalić. Na AVS przyleciał Stefan - szef wystawy w Monachium. Ma ideę stworzenia nieformalnego stowarzyszenia największych 5 wystaw sprzętu hifi na świecie. Na tej liście, widzi również AVS (obok High End w Monachium, Axpony, Rocky Mountain Audio Fest w US oraz wystawy w Hong Kongu).
 6. Mało osób zwróciło na prezentację w pokoju Klipscha - stały tam w rogach topowe Klipschhorny. Wszedłem do pokoju na chwilę, aby porozmawiać z wystawcą i tak stojąc gdzieś z boku w pewnym momencie ze zdziwieniem zauważyłem, że ... to całkiem nieźle gra. I to tak naprawdę nieźle. A wszystko w dość trudnej akustycznie sali, z zerową adaptacją akustyczną, podłączone do jakiegoś Quada. W sumie, to nawet by mi takie Klipschhorny weszły w rogi pokoju ...
 7. Moim zdaniem zdecydowanie najwięcej dobrego brzmienia i dobrej muzyki było w Sobieskim. Mnóstwo mini i mikro firm, a tam prawdziwe perełki. Zachwyciła mnie mnogość, kreatywność i pasja tych ludzi. Czuć esencję tego hobby. Sale, mimo że mniejsze, wydają się też znacznie lepiej brzmiące w Sobieskim, niż na Stadionie. Warty podkreślenia jest powrót dwóch firm, których nie widzieliśmy na wystawie przynajmniej z 10 lat - AudioWave oraz Sundiala. Panowie Romuald oraz Piotr pokazali, że nie zapomnieli jak robić dobre kolumny. Ich skala produkcji może nie jest duża, ale ich produkty można postawić obok każdej zachodniej konkurencji. I do tego nie kosztują worka pieniędzy. Ludzi było trochę więcej niż rok temu, ale równiej rozłożyli się na 3 dni - nie było aż tak wielkiego peaku w sobotę, za to więcej osób przyszło w niedzielę (zapewne ze względu na wolny poniedziałek). Myślę, że przyczyniło się to do lepszych warunków do zwiedzania, choć oczywiście, w dalszym ciągu najwięcej zwykłych Kowalskich chce przyjść na wystawę w sobotę o 13:00. Na przyszły rok będziecie mieli niespodziankę, w postaci ... odmalowanego hotelu. Wygląda na to, że ponad 10 letnia saga pt. malowanie dobiega właśnie końca i na wiosnę zobaczycie zupełnie inny hotel (w skrócie: spadkobiercy nieżyjącego projektanta hotelu, chcieli kosmicznego 'okupu' za podpis pod nowym malowaniem, co jest zmianą oryginalnego projektu, do którego prawa jakimś cudem dalej miał oryginalny architekt - okupu, którego hotel przez lata nie chciał zapłacić). Prace postępują zresztą systematycznie - rok temu wymieniono windy, 2 lata temu zrobiono lobby i sale konferencyjne. W tym roku hotel wymienił cała kuchnię i restauracje za ponad 16 mln zł. W przyszłym roku zobaczymy nową elewację, a w kolejnym całkowicie przebudowane lobby i kolejny remont wszystkich pokoi (ostatni był 6 lat temu). Oczywiście na koniec chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy wpadli.
 8. Można przy wejściach. ************ Nigdzie nie zabawiłem dłużej, ale chyba najwięcej najciekawszych rzeczy mimo wszystko w Sobieskim. Może dzisiaj dam radę posłuchać dłużej.
 9. Moim zdaniem Gryphon rozbił bank w tym roku. Skala, swoboda, gładkość dźwięku. Kolega żbik (którego o brak osłuchania z najlepszym sprzętem nie można posądzać) tak napisał: A jak chcialbym wszystkich ostrzec, jesli nie chcecie wpasc w depresje to pod zadnym pozorem nie wchodzcie do pokoju Gryphona. Nie sluchajcie i omijajcie z daleka. Jesli juz jednak wejdziecie to juz nic innego nie zagra a powrot do wlasnego systemu bedzie baaardzo bolesny.
 10. Jak widzicie, przygotowania przed Audio Video Show idą pełną parą. Jeszcze zdążymy zagrać wieczorem 🙂
 11. A to coś dla tych, dla których nowe Sonusy nie są koszerne. U Grobela zawsze dobrze gra + ma magnetofon szpulowy, więc nikt chały nie przynosi i nie każe puszczać :) To tzw. szach i mat Grobela :)))
 12. Czuję się w pewnym sensie odpowiedzialny za Ummmmaaaa, ummmmaaa. Przywiozłem kiedyś tą płytę z UK, gdy była jeszcze zupełnie nieznana w PL, pożyczyłem Stryjeckiemu, a ten to wrzucił na sampler HFM ... i się zaczęło. Pamiętam na czym za pierwszym razem jej słuchałem - Wilsony (chyba Maxx 2) i Krell Evolution One/Two. Wtedy Ummmmaaaa, ummmmaaa miała [email protected]#$dolnięcie. Oj miała.
 13. Cieszę się, że dyskusja zeszła na muzykę. Ze swojej strony mogę polecić dwie fajne prezentacje: Marek Sierocki, znany dziennikarz muzyczny zabierze nas na spotkanie z Nile’a Rodgersem - amerykańskim producentem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów piosenek i gitarzystą. Wraz z zespołem Chic, wydał w sumie dziewięć albumów studyjnych, a jego „Le Freak” włączony został w skład Grammy Hall of Fame. Nile Rodgers nagrał także cztery albumy solowe, a także produkował albumy Madonny, Diany Ross, Davida Bowiego, Micka Jaggera czy grup Depeche Mode i Duran Duran. Sobota, godz. 12:00 Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 2 Polecam, bo Marek bardzo fajnie opowiada o muzyce. Akurat mozna zrobić sobie chwilę oddechu w środku dnia. Jedna z kilku takich prezentacji na AVS. Hirek Wrona ma nie jedną, ale aż 3 prezentacje na AVS o 'czarnej muzyce'. Soul - Muzyka z duszą - Piątek 18:00 Potęga basu - Sobota 13:00 Brzmienie czarno-białe - Niedzila 12:00 Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Belweder 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.