Jump to content

Elberoth

Audio Show Supremo
 • Content Count

  13573
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Elberoth last won the day on April 14 2012

Elberoth had the most liked content!

Community Reputation

2370 Audioholik^2

1 Follower

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.audioshow.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Prasa

Recent Profile Visitors

54948 profile views
 1. Moim zdaniem może to być zbyt takie "studyjne" granie. Chyba, że ponad wszystko stawiasz na przejrzystość i transparentność. Osobiście do ATC SCM 40 szukałbym mocnego tranzystora, ale po ciepłej stronie mocy. 911 jest po chłodniejszej, stąd też moja sugestia, aby iść w stronę jakiś Sonusów, Dynaudio, ProAców, Harbethów itd. O właśnie Harbeth - a 30.2 słuchałeś ? Na Waliców mógłbys nawet z Burmesterem 911 sobie posłuchać.
 2. Prośba, tylko nie Jezusem ;) Electro, nic nie szkodzi, abyś założył sobie swoją własną, jak to nazywasz - 'platformę marketingową'. Włóż też w to trochę wysiłku i kasy, oprócz tego co dostępne w PL, zacznij moim śladem sprowadzać rzeczy które u nas dostępne nie są i tu opisywać. Wszyscy skorzystamy :)
 3. W Chinach można zrobić zarówno chłam, jak i produkty absolutnie najwyższej klasy. Czasy, gdy Chiny były wyłącznie produktów kiepskiej jakości, dawno minęły. Nie wiem gdzie produkują Dynaudio (czy jest to Dania, Chiny, czy Oborniki), wiem natomiast, że od czasu przejęcia firmy przez nowego inwestora, firma robi jedne z najlepszych - o ile nie najlepsze - produkty w swojej historii. I chodzi mi tu o cały przekrój produktów - od najdroższych do najtańszych. Posłuchajcie sobie np. tańszej serii Evoke.
 4. Do 20m2 to ja bym szukał jakiś ciepło grających monitorów. 911 to szybkie, detaliczne i przejrzyste granie. Może jakieś Dynaudio? 911 ma tyle prądu, że umarłego w grobie poruszy, więc i Dynie do życia obudzi. Tyle że chyba raczej nie Special 40 czy Special 25, bo te mają jaśniejszy balans tonalny niż większość Dynek. Może jakieś Sonusy?
 5. Nowa strona AVS jeszcze wymaga sporo pracy. W tygodniu powinniśmy to skończyć. Gato tam gdzie zawsze.
 6. ZTCP induktancja była zbyt mała ... albo zbyt duża ?
 7. Ja optokonwerter mam od "brudnej" strony - po stronie DACa mam switcha SOtMa - więc zasilam go zwykłym zasilaczem wtyczkowym. Sonore ma ciekawą alternatywę dla switcha SOtMa czy prostych mediakonwerterów: https://www.sonore.us/opticalModule.html Zakładam, że gra to lepiej niż taki tani optokonwerter TP-Linka. Niedługo też na rynku pokaże się bardzo ciekawa alternatywa dla switcha SOtMa o podobnej funkcjonalności (switch z wejściami optycznego Ethernetu) - UpTone Audio EtherRegen. https://audiophilestyle.com/forums/topic/38968-etherregen-we-are-getting-much-closer/page/51/
 8. Nord niesamowicie pokazuje fakturę dźwięku. Słucham Violi da Gamba i aż ciary chodzą jaki się tego słucha - tych wszystkich smaczków, szarpnięć, drżenia strun/smyczka. To jak jakby z telewizji SD przesiąść się na Full HD. Temperatura barwowa może być taka sama, ale tu po prostu więcej słychać ... wszystkiego. I do tego jeszcze ta niesamowita przejrzystość na dalekich planach. Do żadnych głośników na accutonach i podobnych to się nie nadaje, ale różne ciepło brzmiące Sonus fabery, Dynaudio, Harbethy itd - dla takich kolumn to jest ciekawa alternatywa.
 9. Tak, udało mi się odpalić switcha SOtMa po światłowodzie i wydaje mi się, że jest lepiej. Ale jeszcze dokładnie nie testowałem, bo patrz odpowiedź wyżej. Na razie podłączyłem tak: switch TP-Link > Ethernet > konwerter TP-Link MC220L > światłowód > SOtM 10G > Ethernet > Lampizator Pacific W ten sposób mam izolacje galwaniczną od zewnętrznego świata (komputera, sieci - wszystkiego). Dodatkowo switch zasilam z zasilacza UpTone Audio LPS1.2 (na superkondensatorach i 2x LM3045) więc sam switch ma izolację i od sieci komputerowej, i od sieci zasilającej. sMS-200 Ultra i tego reclockera SOtMa do kompletu chwilowo nie używam, bo wydaje mi się, że Pacific po Ethernecie gra lepiej. Jest to o tyle zastanawiające, że tam w środku siedzi zwykła malina ustawiona jako end-point roona. Fakt, że z lepszym zasilaniem, ale ja do tych wszystkich SOtMów też mam lepsze zasilanie, do tego szmery, bajery, reclockery i izolatory USB. Po AVS przyjdzie czas na pogłębione testy.
 10. Taki jest plan. Ale odpowiem cytatem z filmu: mało casu, kruca bomba, mało casu
 11. Acha - znalazłem gdzieś w kącie pokoju podstawy firmy SRA (Silent Running Audio) VR-Series isoBASE, które idealnie pasują pod Nordy. Kupiłem pod monosy MSB, ale jak to ja - kupiłem, rzuciłem gdzieś w kąt i nigdy nie miałem czasu nawet przetestować :/ Sam jestem ciekaw efektu pod Nordem.
 12. Słucham sobie właśnie Jordiego Savalla na Falconach 3/5a, podłączonych do impulsowych Nordow (moduły nCore NC500, OPampy Sonic Imaginery) i dosłownie nie mogę się nadziwić - jak dobrze to gra. Barwa, hektary przestrzeni. Cały ostatni poprzedni tydzień słuchałem tego na Graafie 20OTL (ten w środku) i Nordy są pod każdym względem lepsze. Nawet pod względem mikrodynamiki i namacalności dźwięku - a przecież Graff to konstrukcja OTL! Przełączając na Graafa tracimy całą otwartość, przejrzystość, mikrodynamikę - cały dźwięk jest jakby oblany gęstą warstwą lukru. Ktoś powie - naturalne ciepło. Bzdura. Ten dźwięk nie ma nic wspólnego z naturalnym brzmieniem instrumentów. Jest zbyt przegrzany, zbyt wolny. Coś jak herbata z 4 łyżkami cukru. Z Magico brzmienie Nordów jest trochę zbyt chłodne i zdystansowane - tu znacznie lepiej wypadają Vitusy, moje monosy MSB czy Dagostino Momentum którego miałem. Ale z Falconami absolutnie nic barwie nie brakuje. Viola da Gamba brzmi wręcz zjawiskowo. To już drugi raz kiedy Falcony tak dobrze wypadają ze wzmacniaczem impulsowym. Na ostatnim Audio Video Show grały z impulsowym Primare i był to jeden z lepszych dźwięków na wystawie. Z monitorów na 12k, a nie 2mln PLN. Oczywiście Falcony wszystkiego nie zagrają - to minimonitor z obudową zamkniętą. Ale małe składy - petarda (choć Stryjecki w swojej recenzji w HiFi i Muzyka - swoją drogą polecam, bo ciekawa i dobrze napisana - słuchał na nich symfoniki w bliskim polu i też był pod wrażeniem).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.