Jump to content

Elberoth

Audio Show Supremo
 • Content Count

  13530
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Elberoth last won the day on April 14 2012

Elberoth had the most liked content!

Community Reputation

2321 Audioholik^2

1 Follower

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.audioshow.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Prasa

Recent Profile Visitors

54246 profile views
 1. Jeszcze wyniki w liczbach: Moje wartości przed: Jasność 100% bieli: 113,3 [cd/m2] Kontrast ON/OFF: 4531:1 Po kalibracji: Jasność 100% bieli: 132,8 [cd/m2] Kontrast ON/OFF: 15284:1 Efekt jest naprawdę świetny. Jakbym kupił nowy telewizor. W weekend oglądałem kilka filmów podróżniczych na Netflix i obraz petarda.
 2. Że też nie szkoda wam czasu na czytanie postów 747. Ja przewijam bez czytania w dół.
 3. Ja mówię o naturalnym kontraście z wyłączanym wygaszaniem strefowym. Niestety działa to tak sobie. Jak wiesz czego szukać, to zaczyna irytować.
 4. Bardzo dziękuję. ATC 40 to fajne kolumny. Trochę trudne do napędzenia i góra przeciętna, ale fajne.
 5. To z wyłączanym wygaszaniem strefowym ? Bo to raczej niemożliwe.
 6. Piękny design nowych CD ARC. Taki retro-modern.
 7. Załączam zdjęcia wszystkich urządzeń, które opisuje. Zapraszam do mojego wątku, gdzie zamieściłem setki takich zdjęć. Nie musisz robić panoramy pokoju. Ona faktycznie nikogo nie interesuje. Wystarczy zbliżenie komponentu. Wiekszość osób nie ma z tym problemu. W przypadku usera Pawcio 70, mam niestety uzasadnione podejrzenia, że kolumn ATC 40 u siebie nie słuchał, a cały temat jest próbą trollingu.
 8. Trochę z innej beczki. Poirytowany komfortem oglądania przedostatniego odcinka Gry o Tron (cały odcinek w ciemnych scenach) postanowiłem w końcu po 4 czy 5 latach posiadana, skalibrować swoją plazmę Panasonic 65ST60. Jaka różnica! Mierzony kontrast skoczył z niecałych 4000 do ponad 15000! 15000 to dużo jak na nie-OLEDa. Dla porównania, najnowsze LCD z wyłączonym wygaszaniem strefowym maja naturalny kontrast na poziomie 3-4k. Obawiałem się, że po kalibracji będzie zbyt ciemno, tymczasem Maciek Koper ze SkalibrujTV sprawił, że jasny jest bardziej intensywny, a czerń - głębsza. Jeżeli czegoś żałuję, to tylko tego, że czekałem z tym tak długo. Błędnie zakładałem, że nie będąc wideofilem, nie zobaczę różnicy. Kładę dzieci spać i odpalam sobie zaległych Avengersów.
 9. Zdecydowanie ProAc. Modyfikacje tak uznanych i dopracowanych konstrukcji to zawsze ryzyko. Kupno lepszego głośnika wysokotonowego to dopiero 20% sukcesu. 80% to nowa zwrotnica i jej zestrojenie. Nie słuchając i nie widząc pomiarów, ciężko stwierdzić czy opisana modyfikacja pomogła, czy może zaszkodziła. Z pewnością takie modyfikowane kolumny potem ciężej sprzedać.
 10. Moją prośbę o fotki z odsłuchów adresuję do wszystkich bajkopisarzy z audiostereo, piszących recenzję produktów, których nie widzieli na oczy. Takie a nie inne mam niestety doświadczenia na tym forum.
 11. Każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii. Jeżeli miałeś w domu i słuchałeś, to opisz swoje wrażenia. Nie zapomnij tylko wrzucić zdjęcia z odsłuchów.
 12. Fajnie, że coraz więcej osób ma okazję zapoznać się z możliwościami Lampizatora w swoim systemie. W przypadku Lampiego sprawdza się powiedzenie, że najtrudniej być prorokiem we własnym kraju - należne im uznanie zyskują wiele lat po tym, jak zdobyły popularność za granicą. Ja obecnie mam już 4 DAC Lampiego - najpierw był to DSD Level 5, potem Big 7, Golden Gate, a obecnie Pacific. Patrząc na to z perspektywy, to zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny ma Big 7. Kolejne są co prawda trochę lepsze, ale niestety już duuuuużo droższe. Używanego Big 7 można kupić <20kzł. Dobrą ceną współpracy z Lampim jest fakt, że możemy najczęściej oddać nasz stary DAC Lampiego w rozliczeniu robiąc upgrade na wyższy model. Z tego też względu Łukasz ma zawsze sporo DACów poklienckich, które sprzedaje z pełną gwarancją, w dużo niższych cenach. Najlepiej zawsze zadzwonić bezpośrednio do Lampizatora i zapytać.
 13. Nie ma starych i nowych Contour 30. Jest tylko jedna wersja, wprowadzona rok temu. Jedynymi zmianami jakie wprowadzono od momentu debiutu to inne kolce (z nakrętką do łatwej regulacji) oraz skrzynie zamiast kartonów. Pomiary nie kłamią w kwestii tego, jakie rezerwy prądowe powinien mieć wzmacniacz do ich prawidłowego wysterowania. Reszta to audiofilski zabobon i miejskie legendy 😉
 14. 20-ki nie są trudnym obciążeniem dla wzmacniacza. Z analizy pomiarów stereophile'a: while the nominal impedance is specified as 4 ohms, I found that it remained above 4 ohms for most of the audioband (fig.1, solid trace), with a minimum value of 4 ohms at 285Hz. Though there is a combination of 5.2 ohms and –38° capacitive phase angle at 120Hz, the Contour 20 will work well with tube amplifiers, as Herb found. https://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-20-loudspeaker-measurements#DLgSxkqPCOTbxAZJ.99 Wysokie minimum impedancji przypadające na 4 Ohm, i to nie w zakresie najniższego basu, do tego niewielka zmienność modułu impedancji (idę o zakład, że Dynaudio stosuje jakieś układy linearyzujace w zwrotnicy). Podobnie jest w 30-kach. Z analizy pomiarów w AUDIO: Mimo 4-omowej impedancji znamionowej (minimum przy ok. 200 Hz ma wartość ok. 3,5 Ω), jest to obciążenie dość łatwe i proszę nie dać sobie wmówić, że Dynaudio są dla wzmacniaczy szczególnie "wymagające". Czułość jest umiarkowana (86 dB), ale to też nie jest wynik kłopotliwy, w dodatku "zaniżony" przez niższy poziom w zakresie wysokotonowym. https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/3008-dynaudio-contour-30 To był zresztą powód dla którego je pożyczyłem - chciałem przetestować mój wzmacniacz Graaf 20 OTL stojący u mnie nieużywany od momentu zakupu, czyli od października 2018. Wzmacniacze OTL, ze względu na brak transformatora na wyjściu, są bardzo wybredne jeżeli chodzi o podłączone kolumny - po prostu niewiele co ciągną. Moje Falcony są idealne pod względem impedancji (15 Ohm), ale niestety mają tylko ok 82dB efektywności, więc te 20W mocy to za mało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.