Jump to content

oxox

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

109 profile views
 1. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Telewizor to Philips 50PUS7303. Zdjąłem obudowę i niestety nie ma tam za bardzo miejsca na taką radosną partyzantkę o jakiej pisałem wyżej. Głośniki są 6cio omowe, cały element ma 4cm szerokości i 11,5cm długości (od zaczepu, do zaczepu). Obudowa dociska głośnik od góry, po bokach jest plastik, także nie sądzę, żeby zmieściło się tam coś większego. Muszę przyznać, że trochę inaczej to sobie wyobrażałem. Na szczęście nie było żadnych plomb, więc gwarancja wciąż powinna być. Także pasuje z tematem. Chyba po prostu kupię głośniki typu Edifier R2600 i będę je nosił między kompem, a tv. Chociaż muszę przyznać, że na fabrycznych głośnikach kiepsko słychać nawet ludzką mowę. Kupować kino domowe, żeby móc normalnie obejrzeć jakieś bzdury typu serwis informacyjny, czy jakiś głupi serial - trochę to niepoważne.
 2. Opampy graja różnie i to jest fakt. Może po prostu jest coś nie tak z tym "obiektywnymi" testami? Przykładowo gdybyś mierzył prędkość samochodu termometrem, to każdy samochód będzie poruszał się z taką samą prędkością.
 3. Kolumienki byłyby dźwiękowo na pewno najlepszym rozwiązaniem, ale chyba wolałbym mieć wszystkie graty w jednym pudle - bardziej pasuje do pokoju. Widziałbym dwie opcje, albo taki głośnik telewizyjny Tonsil (o takim pisałeś?) zamontowany wewnątrz obudowy (z tym, że nie mam pojęcia jakie są wymiary), albo taki głośnik przykręcony od zewnątrz/wewnątrz, zależy ile będzie miejsca. Która opcja wg was byłaby lepsza? Warto kupić droższy od Monacora? I jak wyglądałaby sprawa z gwarancją? Gdyby np. padła matryca, albo elektronika, to mogliby nie uznać gwarancji z tego wzgledu, że wyciąłem dziurę w plastiku?
 4. Niestety nie wiem (jeszcze) co jest w środku, nie zdejmowałem obudowy - najpierw chciałem zorientować się czy to jest w ogóle wykonalne. Miejsca jest na 6-7 cm. Sama obudowa ma 8cm szerokości. Głośnik mógłbym przykręcić od zewnątrz, po wycięciu dziury w plastiku. @porlick Do takich samych wniosków doszedłem. Ale klienci tak właśnie zagłosowali portfelem. Myślałem też o głośniczkach komputerowych typu MODECOM 2.1 MC-S1. Satelitki grałyby na ścianę, a subwoofer stałby na podłodze. Kiedyś miałem taki zestaw w komputerze i byłem zadowolony, ale nie mam pojęcia jak sprawdzi się w dużym pokoju.
 5. Niedawno nabyłem Philipsa 50PUS7303/12 i ogólnie jestem dość zadowolony (chociaż jednak wolałbym swoją 15 letnią plazmę), niestety dźwięk wydobywający się z głośników jest poniżej krytyki. No i mam pytanie, czy można w nim wymienić oryginalne głośniki (wyglądają jakby były warte dosłownie 2zł ) na jakieś lepsze średnio-tonowe w okolicach 50zł? Nie zależy mi na super jakości dźwięku, po prostu chcę żeby to jakoś grało. Soundbar moim zdaniem jest nieopłacalny, kolumny stereo niestety nie pasują, wiec zostaje kombinowanie. Czy taki pomysł w ogóle ma rację bytu? Ew jakieś głośniczki komputerowe typu MODECOM MC-S1, ale przypięte z tyłu grające "na ścianę"? Telewizor stoi w odległości 35cm od ściany. Jaka jest wasz opinia?
 6. Z góry przepraszam za pytania laika - chcę kupić 3x LM4562NA do Aima Sc808 z Farnell [Hidden Content] i mam pytanie czy to na pewno jest ten sam opamp, o którym wszędzie się pisze, to samo co sprzedaje np Audeos, a nie jakaś "inna wersja". Chcę kupić trzy sztuki do Aima, tak żeby mieć w sumie z wlutowanym 4xLM4562NA. Rozumiem też, że 3x LM4562NA, to jest dokładnie to samo co 2x LME49720 + LM4562NA? No i moje trzecie pytanie, czy informacja "liczba wzmacniaczy: dwa wzmacniacze" na ich stronie znaczy, że opamp jest dual? Bo chyba dwie kostki to nie są? Przy okazji chciałbym zapytać, jakie jeszcze tanie opampy polecacie do przesłuchania? Czy muses8820 jest faktycznie taki "zjawiskowy"? Czy LME49860 jest "lepszy" od LM4562/LME49720? Pytam, bo takie opinie czytałem w necie, mam takie dwie takie kostki w starej karcie i widzę też, że są wycofane z produkcji, także nie chce się ich głupio sprzedać za pół darmo. Moje słuchawki to Sennheiser HD380, jeżeli chciałbym coś w nich zmieniać, to wyciągnąć z nich tyle ile się da przestrzeni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.