Jump to content

Ministerolnictwa

Użytkownicy
 • Content Count

  356
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1054 profile views
 1. Tańszych modeli nie słuchałem. Pamiętam jednak z czasów kiedy wybierałem przedwzmacniacz, że warte uwagi pre tej marki to jedynie 1090, 1082 i 995 i zdaje się MICHI RHA 10. Nowszych modeli Rotela nie znam.
 2. Przy skuteczności kolumn 86db słucham zazwyczaj na godzinie dziewiątej, dziesiątej, dalej jest już za głośno dla sąsiadów 🙂 Regulacja głośności jest bardzo płynna i precyzyjna, nie można mieć zastrzeżeń. O jakim Rotelu myślisz dla siebie?
 3. Bardzo dobrze zestrajają się Am200 z Rotelem RC 1090. Gram tak już z satysfakcją już od kilku dobrych lat. Trzeba jedynie dobrać jakiś neutralny IC do tego zestawu. Jest wszystko czego potrzeba, przestrzeń, barwa, wybrzmienia, rozdzielczość. Z minusów, trochę brakuje mi lampowej gęstej średnicy i lepszej separacji planów wgłąb, ale generalnie oba klocki dobrze się uzupełniają.
 4. A co powiecie na to aby na pierwsze odbicia boczne zamiast wełny lub Schroedera zastosować coś takiego? [Hidden Content]
 5. A co o tym sądzicie? Już jakiś czas siedzi na olx. [Hidden Content]
 6. Ja u siebie słyszę różnicę, szczególnie po podłączeniu do źródła. Nie jest to rewolucja, bardziej kosmetyka i szlif, ale jak najbardziej pozytywny.
 7. [Hidden Content] Na przykład taki [Hidden Content] albo taki. Sprawdzisz, jak nie pomoże zwrócisz do producenta.
 8. To może wypróbuj sztuczne uziemienie tj. kondycjoner masy?
 9. A może pętla masy winna?
 10. Oczywiście, w końcu mam kąt do samolubnego słuchania 🙂 Ja podchodzę do tego purystycznie i zdaje się...audiofilsko. Poza tym pokój jeszcze nie jest wykończony i widać tylko jego 2/3. Reszta to część użytkowa z książkami, regałami, szafą, więc nie bój nic 🙂
 11. To właśnie o to chodzi żeby zoptymalizować akustykę. Jeśli się to zrobi będzie słychać bezpieczniki 🙂 Myślałem nad przestawieniem się ze sprzętem na dłuższą ścianę lub w róg pokoju. Wtedy jednak będę miał ścianę za plecami i mniejszą możliwość kształtowania przestrzeni.
 12. Rzeczywiście 🙂 pomimo deklaracji producenta Spendorki grają już od 40 hz z niedużym spadkiem. W ogóle tak jak pisałem posłuchałem trochę testowych częstotliwości i wnioski są takie, : 1. Są dołki w miejscu odsłuchowym na 40 hz, 50 hz, 60 hz, potężny spadek na 65 i 70 hz. Kolejny spadek na 75, 110, 170, 200, 220, dalej nie mierzyłem. 2. Zauważyłem jedną górkę na 150 hz 3. Ciekawe spostrzeżenie. Pomieszczenie ma tendencję aby wygaszać pewne częstotliwości np, 70, 75, dokładnie na osi poziomej na wysokości 1,30 m. Również na tej wysokości inne częstotliwości są pogrubiane. Tak się składa, że na tej wysokości mam lukę między górnymi a dolnymi panelami z wełny. Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale spróbuję przewiesić panele właśnie na tę wysokość, zobaczymy czy to coś zmieni. No właśnie, pytanie brzmi jak nisko sięgnie tłumienie 15 cm panela z wełny? Czy np. umieszczenie 2, 4 takich paneli w odpowiednich miejscach pokoju zniweluje niechciane mody u okolicach 60 - 85 hz?
 13. 🙂, a czemu tak mocno oponujesz przed 2D w miejscu pierwszych odbić na rzecz wełny? Zerkałem na wątek o pomiarach DIY i najprostszy zestaw to jednak kilka stówek. No chyba, że można to zrobić inaczej, taniej, ale czy wtedy pomiary będą wiarygodne? Spróbuję, kiedy będzie więcej czasu posłuchać próbek konkretnych częstotliwości od 40Hz w górę co 5 Hz, wtedy będę wiedział mniej więcej gdzie są deficyty.
 14. Ja Cie rozumiem, ale jakie mam alternatywy w tym miejscu? 1. Goła ściana - odpada 2. Wełna - w tym miejscu tłumi za bardzo i wpływa negatywnie na obraz muzyczny, odpada 3. Dyfuzor 1D - nieźle, ale za jasno było 4. Dyfuzor 2D sprawdza się najlepiej "na ucho", pomimo tego, że jak wiem, w tym ułożeniu nie działa na 100% możliwości. 5. Co jeszcze ? Moje kolumny grają od 60 hz, (Spendor A5) więc te najniższe częstotliwości ta czy owak nie pojawią się 🙂 Czy więc Twoim zdaniem wełna 15cm może dać tu radę, czy może spróbować czegoś innego np. ten bass trap DIY?
 15. Dzięki, na pewno spróbuję 🙂 Tak, ale które? Tak jak pisałem bas nie wzbudza się w rogach tylko "siedzi w centrum pokoju", więc tak na chłopski rozum np. rezonatory które oferujesz w Twoim sklepie nie sprawdzą się.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.