Jump to content

Ministerolnictwa

Użytkownicy
 • Content Count

  312
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

56 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

675 profile views
 1. Ja też mam Monolitha IC i uważam go za świetny kabel, ale grający właśnie pastelowo. Siedzi on między pre a końcówką i tam bardzo pasuje, za swoją neutralnością. Gdy jednak niesiony entuzjazmem dla marki podpiąłem między dac a pre drugi IC Albedo tym razem Solid, było już za lekko, uciekło dociążenie i nieco barwy na średnicy...za dużo cukru w cukrze.😉 Wybaczcie dygresją to nie jest temat o Albedo.
 2. Albedo tak gra, choć przyznam, że sieciówki od niech nie miałem.
 3. Ale po co znowu tak radykalnie? Może niech ktoś kto posiada nieekranowaną Alfę 3 porówna ją z ekranowaną Triple C FP-S35TC i wrzuci opis.
 4. Zaintrygowałeś mnie. Jak powinien zagrać?
 5. https://www.qar.com.pl/qar-s-15 Na ebay możesz kupić za kilka stówek, ja sobie zrobiłem sam taki 🙂
 6. Gorrrrrąco zachęcam Cię żebyś wypożyczył kondycjoner masy. Najlepiej podpiąć go do wolnych wyjść w źródle lub do gniazd głośnikowych we wzmacniaczu. Najbardziej zyskuje czarne tło i właśnie bas. Efekty mogą być spektakularne.
 7. Nie wiem jak brzmi i jaka ma dynamikę nieekranowa alfa 3, ale siedzący w mnie w dac przewód zasilający Acoustic Research Pro II ma cztery ekrany i dynamikę odrzutowca. Dla mnie dynamikę zabijają wszelkiego rodzaju filtry sieciowe.
 8. Zgodzę się z tym, że Twoi znajomi twierdzą, że nic z basem Spendora nie da się zrobić, bo to jest ich prawo do opinii. Nie zgodzę się jednak z tym, że realnie z basem nie da się nic zrobić. Na innych kablach i innym wzmacniaczu bas mógłby zejść niżej, być bardziej rozciągnięty, mieć więcej odcieni etc. Myślałem, że u siebie dawno doszedłem do granicy możliwości kolumn a one stale wyprowadzają mnie z błędu 🙂 Pytanie co tym pytaniem chciałeś ustalić?
 9. Kurcze, cechy które wymieniasz ja mam u siebie z małymi podłogówkami A5. Moim zdaniem i klasowe monitory i klasowe podłogówki będą potrafiły wytworzyć przekaz poprawny całościowo, bez wpadek. Wiadomo też, że każda z konstrukcji będzie podkreślała pewne, charakterystyczne dla niej atrybuty. Monitory np. zagrają większą przestrzenią, ale i podłogówki mogą budować dobrą scenę 3D, choć może nie tak spektakularną. To, że w jakimś systemie brak jest przestrzeni, sceny, czy basu, czy też wywalone są sybilanty jest dla mnie winą nie samej kolumny ale całego systemu, błędów w zestawieniu jego elementów, a często pomieszczenia niezaadaptowanego akustycznie.
 10. Kilka interkonektów miałem już u siebie i coś tam w głowie zostało 🙂
 11. Pod każdym testem który Pacuła przeprowadza w Figh Fidelity są wyszczególnione elementy systemu odsłuchowego w tym kolumny podstawkowe Harbeth.
 12. No, trochę chyba zbyt śmiała teza. Spójrz na system Pacuły 🙂
 13. Miałem kiedyś pożyczony do odsłuchów Norma DAC i zagrał mi wtedy gorzej niż Audiolab MDAC+. Grał analogowo, ale z rozmytymi źródłami i bez rozdzielczości, tak go zapamiętałem. Teraz mam Vegę i to jest DAC innej klasy, ale trzeba przyznać że to też zupełnie inna filozofia grania niż Norma.
 14. Cześć wszystkim. Od kilku tygodni mam na stanie IC Neotecha NEI 3001 III, siedzi między dac a pre. Bardzo fajny i niedrogi jeszcze kabel, wart swej ceny. Jak znajdę chwilę to trochę go scharakteryzuję. Ps. Jeśli ktoś mógłby szarpnąć się na opis NEI 1002 byłbym zobowiązany 🙂
 15. A5 to konstrukcja 2,5 drożna. Mogę jedynie napisać, że po przesiadce na ten model nigdy nie brakowało mi basu, a głośniki potworami nie są. Wcześniej grałem na 2 drożnych monitorach ESA i przeskok na Spendora był szokujący. Z drugiej strony kolega gra na 2 drożnym, dużym, zamkniętym monitorze Snella i na bas również narzekać nie może.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.