Jump to content

puszkin

Użytkownicy
 • Content Count

  440
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, sport, motoryzacja...
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1948 profile views
 1. puszkin

  Klub Audiovector

  Słuchałem Primare i35 ( wzmak + cd ) z AV sr3 signature i wypadło to bardzo fajnie. Z jakim Moon-em miałeś doświadczenie i jakim NAim-em stwierdzając wyższość Moona ? Moon faktycznie jest super ale i jest baaaaardzo drogi.
 2. RET T5 w I wersji używka. Osobiście używałem z kef ls50 w 25m2 i spokojnie wystarczał. Konstrukcja zamknięta więc jest szybki z dobrym zejściem. Kompaktowe wymiary i nieprzeciętny wygląd.
 3. Miałem w domu minasy w wersji premium. Gram na supernait+ cała reszta naima. Miałem również możliwość posłuchać ich z cayin at70 mk2. Barwa i muzykalność to cayin natomiast drive to NAIM. Kto co lubi.
 4. puszkin

  Klub Audiovector

  Fakt jest sztywny ale to pikuś w porównaniu do naim nac a5 oraz kabli molibdenowych, które kiedyś testowałem.
 5. puszkin

  Klub Audiovector

  cóż, Rocket 88 to kabel 4-żyłowy o przekroju 2,63. Ma 2 żyły grubsze i 2 cieńsze oczywiście odizolowane od siebie. Zalecany przez producenta do kombinacji bi-wier. Może kiedyś spróbuję. Tellurium black słuchałem głośnikowych i trochę za jasno było ale IC chętnie przetestuję.
 6. puszkin

  Klub Audiovector

  Dziękuję Tomaszf, Twoje uwagi są dla mnie bardzo cenne. Używam IC po din-ach i jedynie nac a5 do mnie nie przemówiły. Kolumny mogę odsunąć max 70 cm od ściany i takie ustawienie też testowałem jak również znaczne dogięcie tak aby przecięcie linii kolumn było przed słuchaczem ( czytałem Twoje posty za czasów, kiedy byłeś posiadaczem AV) Efektu pozytywnego raczej nie było choć przyznam, że wiele testów wykonywałem krótko po zakupie głośników, kiedy potrzebowały jeszcze czasu na wygrzanie. Pewnie powtórzę testy za jakiś czas. Póki co zachwycam się słuchaniem płyt mimo iż amplifikacja pozostawia jeszcze wiele do życzenia względem SR3. Spróbuję podstaw granitowych, bo mam do tego tematu dostęp.
 7. puszkin

  Klub Audiovector

  Głośniki słuchałem w salonie audio o mniejszej kubaturze i oczywiście odpowiedniej akustyce. Kolumny w moim 25 m2 pokoju ustawiane były na setki sposobów tzn bliżej lub dalej ściany, róże dogięcie itd. po tych " eksperymentach" są odsunięte około 55 cm o tylnej ściany a po bokach mają po około 1,8 m. Stoją od siebie około 2,3m. Myślę, że ustawione są optymalnie do moich warunków. Zalecenie producenta tj głośniki od tylnej ściany w odległości 20-40 cm u mnie się nie sprawdzają. Możliwe, że odczucie " małej " ilość basu wynika z tego że moje poprzednie kef ls50 były dopalane subem REL T5. Wtedy miałem wrażenie przerośniętego kontrabasu względem reszty instrumentów. Teraz jest idealnie :)
 8. puszkin

  Klub Audiovector

  Dziękuję koledzy za odzew. Kolumny grają u mnie już trochę ponad miesiąc i faktycznie ich dźwięk stał się zdecydowanie przyjemniejszy a i moje ucho pewnie się przyzwyczaiło do tej prezentacji. Zworki, które miałem były na kablu VDH lecz nie zostały w systemie, ponieważ po testach, które wykonałem w domu dowiedziałem się od sprzedawcy jaka jest ich cena x 2 komplety i póki co podziękowałem. Kupiłem kabel melodika brown sugar i zrobiłem zworki. Czy są słyszalne różnice to będę mógł stwierdzić kiedy w wolnym czasie znów wsadzę oryginalne zwory. Dam oczywiście znać. Docelowo chcę zrobić mój obecny kabel Audioquest rocket 88 na bi-wire i dołożyć ew zwory z tego samego kabla. Testy jakie do tej pory robiłem to przede wszystkim zmiana IC z chorda cobra na oryg szaraka. Efekt jest taki, że szarak daje wyraźnie więcej dołu ale powoduje, że matowieje góra pasma co mi nie odpowiada. Chord to bas sprężysty, dokładniejszy lecz trochę go mało. Góra i średnica genialna! Jeżeli jest tu ktoś, kto ma doświadczenie z IC do systemów naim-a to proszę aby się podzielił wiedzą, doświadczeniem. Miłego
 9. puszkin

  Naim club

  Ja logo zakupiłem u dystrybutora za 50 zł z przesyłką i wymieniłem we własnym zakresie. Miałem w moim CD5x również "zaciek" na wyświetlaczu kiedy go kupiłem, ale po pewnym czasie problem sam zniknął...
 10. puszkin

  Naim club

  Czy używasz jakiś detergentów do przecierania górnej pokrywy ? Najczęściej frontów się nie przeciera a przy wycieraniu góry trochę na front się najedzie szmatką.
 11. puszkin

  Naim club

  Panowie jest sprawa, obecnie używam IC Chord Cobra 3 din i podaje on piękną górę oraz średnicę natomiast odchudza basik. Po wpięciu szaraka basu jest zdecydowanie więcej lecz reszta matowieje... Jaki IC szukać, który i zagra piękną górą i nie straci na basie. Póki co w grę nie wchodzi Hi line.
 12. puszkin

  Naim club

  Audiovetor to super granie. Od 3 tyg grają u mnie SR3 signature spięte z SN1. Świeże, szczegółowe granie z piękną średnicą. Warte uwagi.
 13. Z monitorów warto posłuchać audiovector sr1 signature natomiast podłogowe to KEF nowa seria R np. 5 lub poczciwe R700.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.