Jump to content

Seyv

Użytkownicy+
 • Content Count

  1788
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

575 Audioholik

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6162 profile views
 1. @przemak wychodzi na to, że nawet nie wiesz, że nic nie wiesz 😁 @Kris_54701 muszę Ci podziękować, dziś jeszcze nic mnie tak nie rozbawiło a pogoda podła więc trochę radości się przyda.
 2. To nie zawsze jest zaleta bo na 100 osób nie myślących szablonowo jeden jest geniuszem a pozostałych 99 to idioci. Absolutnie nie chodzi mi o to by Cię obrazić ale ryzyko takiego myślenia jest duże...
 3. @Kris_54701 a nie przyszło Ci do głowy, że kilku gości którzy trochę wzmacniaczy lampowych w życiu zrobiło i trochę ich pomiarów wykonało ma jednak rację ? Wiem, że w obecnym świecie jest duży trend by uważać się za geniusza który wynalazł koło na nowo a cały świat tkwi w kwadratowej ciemnocie ale takie podejście raczej cechuje osobniki z dość dużymi zaburzeniami psychicznymi i emocjonalnymi - także nie idź tą drogą. Chyba nie jesteś z Kraśnika...
 4. Nie rozumiesz wpływu impedancji na niektóre wzmacniacze lampowe. Nie łapiesz czym różni się wzmacniacz napięciowy od wzmacniacza prądowego.
 5. Seyv

  Klub fanatyków 2W

  Robienie czegokolwiek na drogiej lampie i tanich transformatorach nie ma sensu. Lepiej robić na taniej lampie i drogich transformatorach. Dobrze zaprojektowany i wykonany wzmacniacz zawsze zagra fajnie, jeden lepiej, drugi gorzej ale zawsze fajnie. Źle zaprojektowany i wykonany choćby nie wiem jak audiofilskich części byś nakładał zawsze będzie kupą.
 6. Najlepiej do grzejnika podłączyć 😁
 7. A soczewka lasera jak jest korygowana? I o wpływie hipotetycznego szczątkowego pola magnetycznego płyty na cewki korygujące była mowa.
 8. Jeśli nabył to jako tombak to nie padł ofiarą oszustwa. Jeśli ktoś pisze: w tej biżuterii będziesz wyglądał jak bogaty człowiek - to zasadniczo nie jest to kłamstwo. Jeśli ktoś pisze, że po zastosowaniu demagnetyzera będziesz słyszał więcej i ktoś to słyszy to nie padł ofiarą oszustwa nawet jeśli efekt jest czysto psychologiczny. Oszustwo jest ścigane na wniosek osoby pokrzywdzonej - tych jak widać nie ma zbyt wiele.
 9. Ale przecież Ci co to kupili są jak widać zadowoleni więc nie może być mowy o oszustwie. Jeśli ten któremu ukradniesz jest z tego zadowolony to nie złoży zawiadomienia.
 10. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Wolno Ci 😉 Jeśli został odlany i zamontowany przez Ciebie osobiście to się temu wcale nie dziwię.
 11. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Przedstawiałem pliki różnicowe. Co wpływa na prąd zasilania? Zakłócenia. Mam taki jeden komputer, który gdy jest wyłączony ale nie odłączony od sieci i podepnę do niego interfejs Behringera po USB to w głośnikach automatycznie pojawia się piszczenie. Zasilacze impulsowe powodują straszny śmietnik, który jest bardzo ciężko do usunięcia nawet za pomocą filtrów sieciowych. To powoduje, że kable sieciowe "grają". Skoro nie można całkowicie pozbyć się tego syfu to warto spróbować wykorzystać do kształtowania brzmienia pod swój gust. I to właśnie dział DIY jest najlepszym miejscem do wymiany opinii
 12. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Kiedyś w pewnym wątku o kablach przedstawiałem pomiary pomiędzy kablami to grono antykablarzy stwierdziło, że oszukuję lub źle mierzę, zaczęło się obrażanie i wyśmiewanie. Skoro jednoznacznie nie można dojść do porozumienia czy istnieje epidemia koronowirusa i czy coś z tym należy robić to oczekujesz, że ktoś będzie badał jakieś tam kable dla audiofili?!? Żyjemy w świecie gdzie każdy może sobie uważać co chce i rzeczywistości nie ma tu znaczenia. Skoro nie interesują Cię kable sieciowe to po co w ogóle wchodzisz w taki temat skoro jest jasno zatytułowany? Ja do tematów które mnie
 13. Nie istotne ile spada - lampy są dość odporne na spadki impedancji. Ważniejsze ile wzrasta a w tych kolumnach to może być kłopot. Oczywiście można wybrać lampę z dużym sprzężeniem zwrotnym mało wrażliwe na impedancję. Ale zabawa w prawdziwą lampę zaczyna się wtedy gdy tego sprzężenia nie ma lub jest płytkie. Potwierdzą to chyba wszyscy koledzy obecni na ostatnim odsłuchu gdzie mogli posłuchać GM70 że sprzężeniem (naprawdę bardzo krótkim) i bez niego.
 14. Jeśli Selene to 6B4G - to zupełnie inna klasa nie EL34 - miałem możliwość porównania. Ja osobiście nie lubię zbyt ciepłego grania - choć mam od lat same wzmacniacze lampowe. Jeśli chodzi o poziom Lebena 300f to jak się w dobrej cenie trafi używkę to może być ale nie jest to jakaś nadzwyczajna klasa. Z dużą dozą ostrożności podchodził bym też to tekstów i "recenzji" tego typu sprzętów czynionych w poczytnych periodykach audio.
 15. Możesz zainteresować się Haiku. Zależy jakie masz kolumny np. wzmacniacze SE bez sprzężenia są wrażliwe na dobór kolumn. Np. moje GM70 na spotkaniu z Tanoyami nie zgrały się kompletnie za to z Gato żadnych problemów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.