Jump to content

Seyv

Użytkownicy+
 • Content Count

  1837
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

608 Bardzo dobry

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6872 profile views
 1. Wielu sprzedawców z Ali nawet tego towaru na oczy nie widzi. Kopiują bezmyślnie opisy z innych aukcji.
 2. Jak ktoś stosuje do pentod transformator głośnikowy przeznaczony do triod to nie dziwne, że w pentodzie basu brakuje. Ja wiem czy "niestety" - może jednak dobrze.
 3. Jeden kanał już powoli zaczyna grać. Zapowiada się ciekawie. Coraz bardziej podoba mi się ta mała lampka. Bas wypełniony ale z wyraźnymi krawędziami. Granie energetyczne doskonale sprawdza się w cięższej muzyce i dużych składach ale też małe wypadają dobrze a co ważne nie brzmią chudo. Duży wpływ też ma sam odwracacz fazy - wybrałem samorównoważący na 6N7S (nie mylić z 6SN7 - to zupełnie inna lampa). Na sterujące też egzotycznie 6S2S więc lampek wyszło jak na choince. W PP na razie 8W - więcej nie będę wyciskał.
 4. tak mi maszyna podpowiedziała - w myślach czyta, czy co? ...
 5. Teraz ten głośnik odgrywa pasmo, które było wcześniej filtrowane - są podbicia, wyeksponowanie góry i zapewne przez to dziwek wydaje się bardziej detaliczny. Pierwszego rzędu była by gdyby zostawił kondensator a wywalił cewkę...
 6. No właśnie trudniej nawinąć trafo bo dodatkowo trzeba zachować symetrię obu połówek. Jeśli będzie potencjał to może zrobię i SE - dla mnie 2.5 W w zupełności wystarczy.
 7. To mnie zachęciliście panowie do pracy bo i u mnie 6s19p jest na warsztacie tyle, że w push pullu. Ale i SE mnie na tych lampkach kręci. Na razie jestem na etapie nawijania traf ale liczę, że po nowym roku już coś zagra.
 8. Dużo zależy od systemu są takie gdzie wpływ kabli zasilających jest ta samo zauważalny jak głośnikowych czy rca (a tych ostatnich nawet bardziej) ale są i takie gdzie jest prawie nie zauważalny. Zazwyczaj im większa efektywność głośników tym wpływ okablowania bardziej zauważalny (tak wynika z moich doświadczeń). Niestety ten kij ma dwa końce.
 9. Lampa powinna trzymać próżnię - widzę, że szklany "cycek" jest cały. Gdyby się rozszczelniła widać by było po tych srebrnych nalotach wewnątrz bańki - zrobiły by się białe.
 10. Kondensatory Miflexy KPCU reszta u Roberta pozostałe kondensatory i okablowanie i lampy było dostarczone przez niego. Mieszkam pod Lublinem.
 11. Nie widziałem daca McGyvera ale mój posiada unikalne rozwiązania nie występujące w żadnym innym znanym mi urządzeniu audio.
 12. A miałeś okazje je bezpośrednio porównać? Bo ja kilkakrotnie w paru konstrukcjach i wnioski mam zgoła odmienne. Coś z tymi lampami nie tak. Miałem wiele BB i tylko jedna para trafiła mi się trefna i kulała właśnie na basie. A układ dostosowany do ecc88?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.