Jump to content

Seyv

Użytkownicy
 • Content Count

  1414
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

333 Bardzo dobry

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3737 profile views
 1. Zazwyczaj po wstępnych odsłuchach tego co każdy z uczestników przyniósł w czwartek i piątek rano staraliśmy się złożyć jakieś sensowne systemy (czasem zdarzało się że coś wybitnie nie chciało grać i sam konstruktor decydował się nie pokazywać czegoś szerszej publiczności) i podzielić czasem wystawy i opieką nad pokojem. Jak będzie w tym roku zobaczymy gdy pojawi się osoba odpowiedzialna za pokój wyznaczona przez audiostereo. Jako, że jesteś ma miejscu masz sytuację bardzo komfortową.
 2. Przydałby się do tego też supertweeter. Z nagrania ciężko ocenić bo i pewnie sprzęt nagrywający nie z najwyższej półki jednak biorąc pod uwagę akustykę pokoju (jego przetłumienie) może góra kuleć.
 3. Musisz być gotowy ponieść koszty dojazdu i transportu sprzętu oraz zakwaterowania przez 4 dni (od czwartku do piątku). Kosztów udziału w samym pokoju jako takich nie było (co najwyżej składki na wspólne imprezowanie 😉 Co do samej firmy imprezy. Jako, że piątek jest dniem takim sobie od strony zwiedzających może warto poświęcić ten czas na wspólne eksperymenty nad łączeniem zestawów, wymianę doświadczeń itp. Może część osób mogła by wtedy zgłaszać się ze sprzętem w piątek?
 4. Bardzo ciekawy i nieszablonowy projekt. Rozumiem, że zgłaszasz go do pokoju DIY? 😉
 5. Seyv

  Klub 300B

  Dobrze jak napięcie żarzenia narasta powoli zmniejsza to zużycie katody (w lampach bezpośrednio żarzonych to duża zaleta). Oczywiście należało by wtedy też zrobić opóźnienie załączania napięcia anodowego.
 6. Seyv

  Klub 300B

  AC odpuścić, będzie przydźwięk sieciowy.
 7. Seyv

  Klub 300B

  Nic się nie dzieje. Nie o tym przypadku pisałem. A co się dzieje z lampą 6s4s gdy na żarzeniu masz ustawiony przełącznik w pozycję symetryzacji ? ( Zgodnie z zamieszczonym schematem).
 8. Na dole też mogą być górki impedancyjne w które pentoda wpompuje więcej mocy. Wadę tę (bo z technicznego punktu widzenia to wada) można poprawić tylko przez sprzężenie zwrotne. Procentowo? Trioda może mieć 99% niższą rezystancję jak pentoda - czyli sporo.
 9. Ze zmieniającej się rezystancji wewnętrznej lampy. W trybie pentodowym jest ona dużo większa. Rezystancja wewnętrzna ma jeszcze jeden bardzo słyszalny wpływ. Wzmacniacz zbudowany na lampach o dużej rezystancji wewnętrznej (pracujących w trybie pentodowym) wraz ze wzrostem impedancji kolumny będzie "wpompowywał" proporcjonalnie więcej mocy w kolumny (zachowuje się więc trochę jak wzmacniacz prądowy a nie napięciowy). Jako, że w większości kolumn wraz ze wzrostem częstotliwości wzrasta impedancja ta część pasma będzie głośniejsza (no i oczywiście górki na basie charakterystyczne dla obudowy też podkreśli). Jeśli zsumujemy te informację to widać wyraźnie, że po przełączeniu wzmacniacza skonstruowanego do trybu pentodowego w tryb triodowy będzie on grał z mniejszą ilością wysokich częstotliwości więc wyda nam się ciemny czy też zmulony. Jednak wzmacniacz skonstruowany do trybu triodowego taki już nie będzie i zapewnia dźwięk dużo wierniejszy.
 10. Z przełączaniem trybów jest ten problem, że tak naprawdę oba wymagają inaczej nawiniętych transformatorów głośnikowych. Wraz ze zmianą rezystancji wewnętrznej zmieni się pasmo przenoszenia. Jak trafi jest nawinięte do trybu pentodowego to podpięcie w trybie triodowym obetnie pasmo od góry.
 11. Seyv

  Klub 300B

  Dlatego, że 6s4s to trioda bezpośrednio żarzona, a el34 są żarzone pośrednio. Poza tym wymagają inaczej skonfigurowanych punktów pracy. Wymagane jest inne podpięcie. Oczywiście, można skonstruować wzmacniacz który będzie w stanie obsłużyć obie te lampy. Sam taki posiadam, tylko z regulowanym napięciem zasilania tak by KT88 pracowała w bardziej normalnym punkcie. Jednak we wzmacniaczu który nie jest przystosowany do takiej pracy nie można tak zmieniać lamp. Nawet na Twoim schemacie jeśli nie wyłączysz symetryzacji żarzenia dla EL34 to smutny los będzie miała 6s4s... Dopuszczalne napięcie żarzenia dla 6s4s wacha się od 6 do 6.6 V. Jednak im wyższe napięcie żarzenia tym dźwięk będzie dynamiczniejszy. Niskie żarzenie ociepli / zamuli tę lampę. Wpływ jest tak duży jak wymiana lampy na inny typ.
 12. Seyv

  Klub 300B

  ABSOLUTNIE NIE!!!
 13. Słuchając z YouTube tak. Ale przy odsłuchu na żywo Twój wybór będzie zupełnie inny. Już wielokrotnie przekonywałem się, że im lepiej coś grało z YouTube tym gorzej w realu i vice versa.
 14. Bo ma większą moc i potrzebuje niższego napięcia do wysterowania.
 15. Chyba JBL nie daje szans rejestratorowi dźwięku, bo gra dźwiękiem gęstym bogatym z dużą ilością informacji na środku. A MAX 1 gra chudo z podkreśleniem wysokich transjentów przez co wydaje Ci się bardziej dynamiczny. Przy słabej jakości rejestratorach to częste złudzenie, że im coś gra "chudziej" tym lepiej później wypada na youtubie. Posłuchaj oryginału jeśli już coś porównujesz z Youtuba
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.