Jump to content

Seyv

Użytkownicy+
 • Content Count

  1651
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

499 Bardzo dobry

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5191 profile views
 1. Ja od dawna myślę o tej lampie ale w układzie srpp. Połączenie pentody na górze i triody na dole - teoretycznie najlepsze, praktycznie może kiedyś się przekonam.
 2. Czyli na głowę wypada mniej niż 5 tys. Przynajmniej wśród moich znajomych jest to jakaś średnia jaką wydaje się na wyjazdy wakacyjne. Zresztą nie jest to portal podróżniczy i nie o ceny wycieczek chodzi a raczej podejście do cen sprzętu audio w jakimś tam kontekście. Ale posiada jakaś trwałą wartości i jeśli jest wykonany przyzwoicie pewnie kiedyś by się sprzedał w przeciwieństwie do jakichś używek.
 3. Co do różnić brzmieniowych to układ srpp gra dynamicznej, twardym zwartym basem, dźwiek konturowy. Wkwa jest bardziej analogowy, bas lekko poluzowany przez co mamy wrażenie, że jest to więcej ale już bez takiej kontroli. Przekaz gładki który można skojarzyć z tym uznawanym powszechnie za lampowy. Porównanie dotyczy tych samych lamp w jednym systemie. W zależności od użytych lamp i konstrukcji układu poszczególne cechy będą słabły lub przybierały na sile.
 4. Wszystko zależy od doświadczenia. Ile wzmacniaczy i lamp w różnych cenach mogłeś odsłuchać? Nie musisz odpowiedzieć to pytanie bardziej retoryczne. Jednak im ktoś ma mniejsze doświadczenie i obycie w różnym sprzęcie tym więcej rzeczy wydaje mu się niezrozumiałych i zalicza je do voodoo. I znowu pytanie na które nie musisz odpowiadać, ile dobrych konstrukcji SE słuchałeś? To zależy od tego co ma 100 tys. Dla kogoś kto nie ma 5 tys na wzmacniacz wydanie 100 tys to czysta abstrakcja. Ale dla wielu wydanie kilku stówek na lampę to nie jest wielki problem, choć więcej ludzi woli puścić te pieniądze np. z dymem.
 5. Zależy co kto lubi. Jednak jeśli ktoś nie ma oporów przed wydaniem 5 tys na wakacyje wyjazdy a ma opory by wydać tyle na np wzmacniacz to oznacza, że jest bardziej podróżnikiem niż audiofilem i powinien narzekać na ceny podróży a nie sprzętu audio.
 6. To prawda, że każdy element ma znaczenie ale kiedy porównasz lampy w tej samej aplikacji okaże się, że cena jednak nie bierze się znikąd. Słyszałem dużo wzmacniaczy i różnych typów lamp od tanich na el84 po Kondo na NOSach z lat 40-tych i niestety cena ma uzasadnienie w brzmieniu (może nie zawsze adekwatne ale ma).
 7. Bo cena lamp zazwyczaj znajduje uzasadnienie w ich brzmieniu.
 8. No właśnie. Skoro wielu ludzi jest w stanie wydać po kilka tysięcy na wakacje po których poza wspomnieniami niewiele zostaje to narzekanie na ceny sprzętu, który po pierwsze możemy słuchać codziennie a kiedyś sprzedać i odzyskać część pieniędzy, wydają mi się nie na miejscu. Druga sprawa, to obecnie istnieje ogromna możliwość kontaktu, podróżowania i jeśli ktoś poświęci trochę wysiłku może naprawdę sporo posłuchać a nie kupować w ciemno.
 9. A może ktoś ma już elektronikę, która mu się podoba i którą lubi i wszystkie płyty świata które chce mieć... Wg mnie najwięksi idioci to Ci co kupują narty i samochody na B.. (dla mniej bystrych jasno napiszę, że powyższy wpis nie ma na celu obrażać narciarzy i kierowców jeżdżących B.. a pokazać, że dla każdego co innego ma wartość). Jedyne co pokazuje ten temat to wielki ból d... u wielu osób. Z jednej strony tych co wydali dużo, że ktoś kto wydał mniej ośmiela się twierdzić, że u niego też gra dobrze i w ten sposób kwestionuje sens wydania tak dużych pieniędzy. Z drugiej strony tych co wydali niewiele, że Ci co chcą wydać swoją kasę na swoje hobby to idioci no bo po co wydawać więcej jak można wydać mniej i też gra... No i są jeszcze Ci starzy zgorzkniali, których to hobby już dawno przestało kręcić ale piszą tu od lat i przyzwyczajenie zostało a bocznica nie zawsze wystarcza, więc psują zabawę tym co jeszcze ich to hobby kręci. Zapomniał bym o wujkach dobrej radzie po technikum elektronicznym, którzy pamiętają jeszcze prawo Ohma i któreś z praw Kirchoffa mających w pogardzie audiofili no bo wszystko brzmi tak samo. Tylko co oni tu na forum audio robią? I wychodzi na to, że człowiek chcący podyskutować na interesujący go temat i zakładający zrozumiały wątek tak naprawdę nie ma z kim ...
 10. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Może przy przewodach o tradycyjnej konstrukcji wpływ wtyków jest stosunkowo większy. Ja porównywałem na przewodach o bardziej złożonej geometrii mających na celu głównie eliminację EMI. Podobnie jeśli chodzi o gniazda w sprzęcie czy naścienne. Po kilku wymianach stwierdziłem, że max co mogę za nie dać to 50/100 zł (a wymieniałem też na znacznie droższe).
 11. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Rezystancja różnych wtyczek jest bez znaczenia jeśli chodzi o przepływ prądu zasilania ale może mieć znaczenie jeśli chodzi właśnie o słabe EMI. Jeśli chodzi o wtyczki to dla mnie mają być solidne i ładnie wyglądać. Raz czy dwa się nimi pobawiłem i raczej jestem skłonny bagatelizować ich wpływ a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydać np na fajne płyty czy też lampy.
 12. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Też mam filtry EMI i nie do końca spełniają swoją funkcję (i nie wszystkie które miałem były proste). Natomiast cała zabawa kablami nie polega na eliminacji tychże zakłóceń a wykorzystaniu ich wpływu na system. To jak z lampami, jeden lubi takie drugi inne. Jeden lubi głośniki szerokopasmowe a drugi wielodrożne. Masz ochotę i możliwości bawić się kablami to się baw, nie masz ochoty to baw się czym innym.
 13. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  A co magicznego jest w zakłóceniach EMI i tym, że część systemów audio jest na nie wrażliwa?
 14. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Ja. Jak tylko ustąpi epidemia zapraszam do siebie. Nie dalej jak miesiąc temu robiliśmy porównania sieciówek na systemie gdzie grały Audio Nirvany. Kiedyś Zygmunt proponował Ci wypożyczenie swoich kabli, skorzystałeś z tego? Jeśli nie to teraz skorzystaj.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.