Jump to content

Seyv

Użytkownicy+
 • Content Count

  1869
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

629 Bardzo dobry

Audiostereo

600

Bocznica

29

1 Follower

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7604 profile views
 1. Seyv

  Klub fanatyków 2W

  Ale mały rdzeń i dużo miedzi to duża szczelina i słabsze pasmo od dołu. Większy rdzeń to większy karkas i większa indukcja rozproszenia a więc słabsze pasmo od góry. Tak więc panowie jakby się nie odwrócić d..a z tyłu. Dlatego dobre trafo to sztuka kompromisów.
 2. W tym dziale polecamy tylko wzmacniacze lampowe. O tranzystorowe zapytaj w dziale start lub HiFi.
 3. Bo wspomnienie o istotnym wpływie okablowania na system działa na niektórych jak płachta na byka 😉
 4. 94 dB. Te mam jako główne w domu. Tych też mam okazję często posłuchać. I np. wzmacniacz, który na kolumnach 94 dB był całkowicie cichy na tych bziczał i buczał jak elektrownia (bo był źle zrobiony) i te kolumny to od razu odsłoniły. Ja raz słuchałem Hetesów IV i jestem w stanie zrozumieć Twoje podejście 😉 Pewnie zaraz wywołam burzę ale napiszę, przy kolumnach wysokoefektywnych jeden dwa słabe kable mogą zrobić z grania masakrę, na takich ich wpływ słuchać (widać) jak przez lupę. Na kolumnach niskoefektywnych wpływ takich rzeczy jest często duż
 5. Ogólnie jest niewiele kolumn powyżej 91 dB, które nie kosztują fortuny i potrafią dobrze zagrać a może nie ma ich wcale. Samo zejście do rozsądnej granicy z basem wymaga dużej membrany i sporej obudowy co generuje koszta i nie każdemu pasuje.
 6. Wysokoefektywne kolumny często trudniej zestawić dobrze w systemie. Często odsłaniają więcej wad systemu i trzeba wyeliminować każdą z nich. To raczej kolumny dla doświadczonych audiofili, którzy wiedzą jak zestawić system by grał dobrze ale jednocześnie potrafią się pięknie odwdzięczyć. Oczywiście nie można generalizować.
 7. Bo to nie kwestia samych watów ale konstrukcji wzmacniacza, transformatorów głośnikowych, rodzaju zasilania i jeszcze kilku innych rzeczy.
 8. To była GM100 i świeciła i grzała. Mieli tam też wzmacniacz na GU81 ale zdecydowanie mniej efektowny.
 9. GM70 świeci ładnie - gdyby nie anoda pewnie nie było by gorzej jak przy 60 W żarówce 😉 Choć w większości efekt jest mniej spektakularny
 10. To jeszcze trzeba rozumieć jak działa. Wielbłąda też by pewnie to męczyło ?
 11. Moc wzmacniacza a głośności dźwięku to dwie zupełnie różne rzeczy. Jeśli wzmacniacz w trybie triodowym ma moc maksymalną 30W a do skutecznego wysterowania kolumn potrzeba 50 procent tej mocy to po podniesieniu mocy maksymalnej do 40 Wat nie odczujemy tego bo w dalszym ciągu kozystamy z 15W które są nam potrzebne. Różnica w brzmieniu jaka zauważamy po zmianie trybów wynika przede wszystkim z różnicy w paśmie przenoszenia pomiędzy nimi oraz rodzajem i wielkością zniekształceń.
 12. To jeszcze upewnij się czy są rozładowane kondensatory.
 13. Robiąc układ SRPP usuwasz ten rezystor (co nie zmienia faktu, że napięcie dla tej lampy powinno być trochę większe). Ten rezystor nie filtruje napięcia. Możesz zmniejszyć rezystor filtrujący 4.7k lub zamienić go na drugi dławik (nawet mały 1-2 H) filtrowanie wzrośnie i napięcie również.
 14. Przerób na SRPP jeśli chcesz wykorzystać drugą połówkę. Wtórnik raczej nie poprawi brzmienia. Wykorzystywanie na siłę drugiej połówki bo jest wolna i trzeba coś z nią zrobić to nie jest dobra droga.
 15. Słuchałeś SETa na KT120? Bo ja tak i nie polecam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.