Jump to content

Seyv

Użytkownicy+
 • Content Count

  1783
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

567 Audioholik

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6150 profile views
 1. Najlepiej do grzejnika podłączyć 😁
 2. A soczewka lasera jak jest korygowana? I o wpływie hipotetycznego szczątkowego pola magnetycznego płyty na cewki korygujące była mowa.
 3. Jeśli nabył to jako tombak to nie padł ofiarą oszustwa. Jeśli ktoś pisze: w tej biżuterii będziesz wyglądał jak bogaty człowiek - to zasadniczo nie jest to kłamstwo. Jeśli ktoś pisze, że po zastosowaniu demagnetyzera będziesz słyszał więcej i ktoś to słyszy to nie padł ofiarą oszustwa nawet jeśli efekt jest czysto psychologiczny. Oszustwo jest ścigane na wniosek osoby pokrzywdzonej - tych jak widać nie ma zbyt wiele.
 4. Ale przecież Ci co to kupili są jak widać zadowoleni więc nie może być mowy o oszustwie. Jeśli ten któremu ukradniesz jest z tego zadowolony to nie złoży zawiadomienia.
 5. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Wolno Ci 😉 Jeśli został odlany i zamontowany przez Ciebie osobiście to się temu wcale nie dziwię.
 6. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Przedstawiałem pliki różnicowe. Co wpływa na prąd zasilania? Zakłócenia. Mam taki jeden komputer, który gdy jest wyłączony ale nie odłączony od sieci i podepnę do niego interfejs Behringera po USB to w głośnikach automatycznie pojawia się piszczenie. Zasilacze impulsowe powodują straszny śmietnik, który jest bardzo ciężko do usunięcia nawet za pomocą filtrów sieciowych. To powoduje, że kable sieciowe "grają". Skoro nie można całkowicie pozbyć się tego syfu to warto spróbować wykorzystać do kształtowania brzmienia pod swój gust. I to właśnie dział DIY jest najlepszym miejscem do wymiany opinii
 7. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Kiedyś w pewnym wątku o kablach przedstawiałem pomiary pomiędzy kablami to grono antykablarzy stwierdziło, że oszukuję lub źle mierzę, zaczęło się obrażanie i wyśmiewanie. Skoro jednoznacznie nie można dojść do porozumienia czy istnieje epidemia koronowirusa i czy coś z tym należy robić to oczekujesz, że ktoś będzie badał jakieś tam kable dla audiofili?!? Żyjemy w świecie gdzie każdy może sobie uważać co chce i rzeczywistości nie ma tu znaczenia. Skoro nie interesują Cię kable sieciowe to po co w ogóle wchodzisz w taki temat skoro jest jasno zatytułowany? Ja do tematów które mnie
 8. Nie istotne ile spada - lampy są dość odporne na spadki impedancji. Ważniejsze ile wzrasta a w tych kolumnach to może być kłopot. Oczywiście można wybrać lampę z dużym sprzężeniem zwrotnym mało wrażliwe na impedancję. Ale zabawa w prawdziwą lampę zaczyna się wtedy gdy tego sprzężenia nie ma lub jest płytkie. Potwierdzą to chyba wszyscy koledzy obecni na ostatnim odsłuchu gdzie mogli posłuchać GM70 że sprzężeniem (naprawdę bardzo krótkim) i bez niego.
 9. Jeśli Selene to 6B4G - to zupełnie inna klasa nie EL34 - miałem możliwość porównania. Ja osobiście nie lubię zbyt ciepłego grania - choć mam od lat same wzmacniacze lampowe. Jeśli chodzi o poziom Lebena 300f to jak się w dobrej cenie trafi używkę to może być ale nie jest to jakaś nadzwyczajna klasa. Z dużą dozą ostrożności podchodził bym też to tekstów i "recenzji" tego typu sprzętów czynionych w poczytnych periodykach audio.
 10. Możesz zainteresować się Haiku. Zależy jakie masz kolumny np. wzmacniacze SE bez sprzężenia są wrażliwe na dobór kolumn. Np. moje GM70 na spotkaniu z Tanoyami nie zgrały się kompletnie za to z Gato żadnych problemów.
 11. Może też pracować w czystej klasie A i nie przechodzić przez zero. Ale we wzmacniaczach PP w pewnym miejscu (odwracaczu fazy ) sygnał rozchodzi się na dwa by później w transformatorze po stronie wtórnej zejść się z powrotem. Jeśli jego droga będzie różna (np przez inne parametry lamp czy też sposób nawinięcia transformatora) to wprowadzi to dodatkowe zniekształcenia, które najbardziej odbija się na sygnałach słabych i odebrane zostanie jako spadek mikrodynamiki.
 12. Dziękuję kolegom za wspólne spotkanie u @RobG1974 miło było razem posłuchać i pogadać. Największe zaskoczenie to monitory Gato - nie spodziewałem się takiego grania z tych maluchów.
 13. Bo w zależności od obciążenia będzie ona różna i zawsze mniejsza od tego co podają bez niego.
 14. Taka wartość napięcia przekracza dopuszczalne normy. Można to zgłosić w zakładzie energetycznym. Aby ją podnieść należało by stosować przetwornice tylko, że to zazwyczaj wiąże się ze sporym zanieczyszczeniem zakłóceniami co może odbić się negatywnie na brzemieniu systemu.
 15. Wzmacniacze lampowe są dużo bardziej odporne na przeciążenia niż tranzystorowe. Nawet która praca na zwarciu nie powinna mu zaszkodzić. Oczywiście nie należy generalizować ani wymyślać coraz bardziej absurdalnych przykładów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.