Jump to content

Seyv

Użytkownicy+
 • Content Count

  1783
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Seyv

 1. Najlepiej do grzejnika podłączyć 😁
 2. A soczewka lasera jak jest korygowana? I o wpływie hipotetycznego szczątkowego pola magnetycznego płyty na cewki korygujące była mowa.
 3. Jeśli nabył to jako tombak to nie padł ofiarą oszustwa. Jeśli ktoś pisze: w tej biżuterii będziesz wyglądał jak bogaty człowiek - to zasadniczo nie jest to kłamstwo. Jeśli ktoś pisze, że po zastosowaniu demagnetyzera będziesz słyszał więcej i ktoś to słyszy to nie padł ofiarą oszustwa nawet jeśli efekt jest czysto psychologiczny. Oszustwo jest ścigane na wniosek osoby pokrzywdzonej - tych jak widać nie ma zbyt wiele.
 4. Ale przecież Ci co to kupili są jak widać zadowoleni więc nie może być mowy o oszustwie. Jeśli ten któremu ukradniesz jest z tego zadowolony to nie złoży zawiadomienia.
 5. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Wolno Ci 😉 Jeśli został odlany i zamontowany przez Ciebie osobiście to się temu wcale nie dziwię.
 6. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Przedstawiałem pliki różnicowe. Co wpływa na prąd zasilania? Zakłócenia. Mam taki jeden komputer, który gdy jest wyłączony ale nie odłączony od sieci i podepnę do niego interfejs Behringera po USB to w głośnikach automatycznie pojawia się piszczenie. Zasilacze impulsowe powodują straszny śmietnik, który jest bardzo ciężko do usunięcia nawet za pomocą filtrów sieciowych. To powoduje, że kable sieciowe "grają". Skoro nie można całkowicie pozbyć się tego syfu to warto spróbować wykorzystać do kształtowania brzmienia pod swój gust. I to właśnie dział DIY jest najlepszym miejscem do wymiany opinii
 7. Seyv

  Kabel sieciowy DIY

  Kiedyś w pewnym wątku o kablach przedstawiałem pomiary pomiędzy kablami to grono antykablarzy stwierdziło, że oszukuję lub źle mierzę, zaczęło się obrażanie i wyśmiewanie. Skoro jednoznacznie nie można dojść do porozumienia czy istnieje epidemia koronowirusa i czy coś z tym należy robić to oczekujesz, że ktoś będzie badał jakieś tam kable dla audiofili?!? Żyjemy w świecie gdzie każdy może sobie uważać co chce i rzeczywistości nie ma tu znaczenia. Skoro nie interesują Cię kable sieciowe to po co w ogóle wchodzisz w taki temat skoro jest jasno zatytułowany? Ja do tematów które mnie
 8. Nie istotne ile spada - lampy są dość odporne na spadki impedancji. Ważniejsze ile wzrasta a w tych kolumnach to może być kłopot. Oczywiście można wybrać lampę z dużym sprzężeniem zwrotnym mało wrażliwe na impedancję. Ale zabawa w prawdziwą lampę zaczyna się wtedy gdy tego sprzężenia nie ma lub jest płytkie. Potwierdzą to chyba wszyscy koledzy obecni na ostatnim odsłuchu gdzie mogli posłuchać GM70 że sprzężeniem (naprawdę bardzo krótkim) i bez niego.
 9. Jeśli Selene to 6B4G - to zupełnie inna klasa nie EL34 - miałem możliwość porównania. Ja osobiście nie lubię zbyt ciepłego grania - choć mam od lat same wzmacniacze lampowe. Jeśli chodzi o poziom Lebena 300f to jak się w dobrej cenie trafi używkę to może być ale nie jest to jakaś nadzwyczajna klasa. Z dużą dozą ostrożności podchodził bym też to tekstów i "recenzji" tego typu sprzętów czynionych w poczytnych periodykach audio.
 10. Możesz zainteresować się Haiku. Zależy jakie masz kolumny np. wzmacniacze SE bez sprzężenia są wrażliwe na dobór kolumn. Np. moje GM70 na spotkaniu z Tanoyami nie zgrały się kompletnie za to z Gato żadnych problemów.
 11. Może też pracować w czystej klasie A i nie przechodzić przez zero. Ale we wzmacniaczach PP w pewnym miejscu (odwracaczu fazy ) sygnał rozchodzi się na dwa by później w transformatorze po stronie wtórnej zejść się z powrotem. Jeśli jego droga będzie różna (np przez inne parametry lamp czy też sposób nawinięcia transformatora) to wprowadzi to dodatkowe zniekształcenia, które najbardziej odbija się na sygnałach słabych i odebrane zostanie jako spadek mikrodynamiki.
 12. Dziękuję kolegom za wspólne spotkanie u @RobG1974 miło było razem posłuchać i pogadać. Największe zaskoczenie to monitory Gato - nie spodziewałem się takiego grania z tych maluchów.
 13. Bo w zależności od obciążenia będzie ona różna i zawsze mniejsza od tego co podają bez niego.
 14. Taka wartość napięcia przekracza dopuszczalne normy. Można to zgłosić w zakładzie energetycznym. Aby ją podnieść należało by stosować przetwornice tylko, że to zazwyczaj wiąże się ze sporym zanieczyszczeniem zakłóceniami co może odbić się negatywnie na brzemieniu systemu.
 15. Wzmacniacze lampowe są dużo bardziej odporne na przeciążenia niż tranzystorowe. Nawet która praca na zwarciu nie powinna mu zaszkodzić. Oczywiście nie należy generalizować ani wymyślać coraz bardziej absurdalnych przykładów.
 16. W tym ujęciu tak. Ale jeśli moc przy danym wysterowaniu wzrasta to zazwyczaj przekręcamy potencjometr by zmniejszyć sygnał.
 17. Jak sam zauważyłeś moc i wzmocnienie to nie to samo. Uszkodzenia z tytułu podłączenia zbyt wysokiej impedancji najczęściej dotyczą wzmacniaczy gitarowych używanych z maksymalną mocą i grających non stop w przesterze. Nie bez znaczenia wydaje się też klasa wzmacniacza. Przy tych pracujących w klasie B rzeczywiście możliwe wydaje się przekroczenie dopuszczalnej mocy bez zniekształceń i uszkodzenie wzmacniacza. Każda nielinearyzowsna kolumna bas refleks będzie miała na basie gdzie jest dostarczana największą moc dwie górki impedancji ( impedancja rośnie dużo więcej jak dwa razy) i to
 18. Tak? To po co ona jest? Ten "kawałek drutu" to filtr dolnoprzepustowy jeśli jest równolegle z głośnikiem. To często też kawałek drutu. Jeśli kawałek drutu z cewki nie ma wpływu to dlaczego ten z rezystora ma?
 19. Jeśli nie korzystasz z pełnej mocy wzmacniacza i nie doprowadzą aż do przesterów jest bezpieczne. Należy pamiętać, że moc wzmacniacza przy obciążeniu 8 omów będzie mniejsza, łatwiej go przesterować. Pewnie mało zauważalny. Dźwięk może wydawać się bardziej precyzyjny , szczegółowy. Wzmacniacze lampowe nie lubią wzrostu impedancji, zachowują się często jak wzmacniacze prądowe a nie napięciowe. Ale to zależy od konkretnej konstrukcji (sprzężenia zwrotnego czy rezystancji wewnętrznej lampy).
 20. To zależy od ułożenia drutu na karkasie. Każde dobre trafo jest sekcjonowanie można sekcje łączyć tak by uzyskać możliwość podłączenia różnego obciążenia (co nie oznacza, że przy jednym odczepie nie można). Oczywiście parametry dla różnych obciążeń będą trochę inne ale przy dobrze nawiniętym trafie w każdym powinny być zadowalające. To zależy co rozumieć pod USZ. Można je przeprowadzić na wiele sposobów. Ale im jest krótsze czyli obejmuje mniej stopni tym lepiej. A najlepiej w ogóle bez USZ - choć z pewnością nie jest to rozwiązanie uniwersalne i też ma wady które trzeba rozwiązać.
 21. Zgadza się, ale to transformator przenosi tą impedancję na lampę. Mogą istnieć dwa wzmacniacze lampowe, o identycznych punktach pracy, paśmie przenoszenia i zniekształceniach dla 1 kHz. Jednak przy innych częstotliwościach zniekształcenia mogą już być zupełnie inne i duże znaczenie ma tu transformator głośnikowy.
 22. Lub dostosować projekt wzmacniacza. Ale bardziej chodzi o wykazanie, że wydanie dużej kasy na renomowany transformator głośnikowy nie ma większego sensu jeśli nie będzie optymalnie współpracował z lampą. Spoczynkowy tak ale o tym jak będzie zachowywać się lampa w czasie pracy przy różnych częstotliwościach decyduje transformator.
 23. W jednym sklepie lampowym mamy dostępne trafa różnych producentów. Każdy z nich do 300 B w ofercie ma kilka modeli 2.5k 3k 3.5k - każdy z nich wymaga dobrania do lampy innego zasilania i ustawienia innego punktu pracy. Pomijam już fakt, że każdy z tych traf ma odczep UL dla tetrod i pentod, co wskazuje, że ich twórcy nie bardzo przejmują się rezystancja wewnętrzną lamp, które przecież dla 300b i KT88 w trybie UL są różne i należało by to uwzględnić przy projektowaniu trafa. Wracając do sedna tematu najlepsze są trafa dostosowane do projektu wzmacniacza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.