Jump to content

Seyv

Użytkownicy+
 • Content Count

  1837
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by Seyv

 1. Wielu sprzedawców z Ali nawet tego towaru na oczy nie widzi. Kopiują bezmyślnie opisy z innych aukcji.
 2. Jak ktoś stosuje do pentod transformator głośnikowy przeznaczony do triod to nie dziwne, że w pentodzie basu brakuje. Ja wiem czy "niestety" - może jednak dobrze.
 3. Jeden kanał już powoli zaczyna grać. Zapowiada się ciekawie. Coraz bardziej podoba mi się ta mała lampka. Bas wypełniony ale z wyraźnymi krawędziami. Granie energetyczne doskonale sprawdza się w cięższej muzyce i dużych składach ale też małe wypadają dobrze a co ważne nie brzmią chudo. Duży wpływ też ma sam odwracacz fazy - wybrałem samorównoważący na 6N7S (nie mylić z 6SN7 - to zupełnie inna lampa). Na sterujące też egzotycznie 6S2S więc lampek wyszło jak na choince. W PP na razie 8W - więcej nie będę wyciskał.
 4. tak mi maszyna podpowiedziała - w myślach czyta, czy co? ...
 5. Teraz ten głośnik odgrywa pasmo, które było wcześniej filtrowane - są podbicia, wyeksponowanie góry i zapewne przez to dziwek wydaje się bardziej detaliczny. Pierwszego rzędu była by gdyby zostawił kondensator a wywalił cewkę...
 6. No właśnie trudniej nawinąć trafo bo dodatkowo trzeba zachować symetrię obu połówek. Jeśli będzie potencjał to może zrobię i SE - dla mnie 2.5 W w zupełności wystarczy.
 7. To mnie zachęciliście panowie do pracy bo i u mnie 6s19p jest na warsztacie tyle, że w push pullu. Ale i SE mnie na tych lampkach kręci. Na razie jestem na etapie nawijania traf ale liczę, że po nowym roku już coś zagra.
 8. Dużo zależy od systemu są takie gdzie wpływ kabli zasilających jest ta samo zauważalny jak głośnikowych czy rca (a tych ostatnich nawet bardziej) ale są i takie gdzie jest prawie nie zauważalny. Zazwyczaj im większa efektywność głośników tym wpływ okablowania bardziej zauważalny (tak wynika z moich doświadczeń). Niestety ten kij ma dwa końce.
 9. Lampa powinna trzymać próżnię - widzę, że szklany "cycek" jest cały. Gdyby się rozszczelniła widać by było po tych srebrnych nalotach wewnątrz bańki - zrobiły by się białe.
 10. Kondensatory Miflexy KPCU reszta u Roberta pozostałe kondensatory i okablowanie i lampy było dostarczone przez niego. Mieszkam pod Lublinem.
 11. Nie widziałem daca McGyvera ale mój posiada unikalne rozwiązania nie występujące w żadnym innym znanym mi urządzeniu audio.
 12. A miałeś okazje je bezpośrednio porównać? Bo ja kilkakrotnie w paru konstrukcjach i wnioski mam zgoła odmienne. Coś z tymi lampami nie tak. Miałem wiele BB i tylko jedna para trafiła mi się trefna i kulała właśnie na basie. A układ dostosowany do ecc88?
 13. Ale dla niego nie ma różnicy z czym gra. Gra swoje i już. Różnice w źródłach? Z tym wzmacniaczem one nie istnieją...
 14. Jakbym nie słuchał MS30L (również po upgradach) to może bym podjął dyskusję ale z kimś kto twierdzi , że czarne jest białe argumentów nie znajduję - przepraszam.
 15. A słuchałeś ich u siebie w systemie? Ja miałem wiele Bugle Boy'i i w większości to lampa, która ma dwa razy więcej tego co Gold Lion jeśli ten Ci nie podpasował do BB chyba tym bardziej.
 16. W takim razie napisałbym: bierz Golf Lion ale jak widać nie każdemu się one sprawdzają. Trzeba brać pod uwagę, że brzmienie kształtują nie tylko same lampy sterujące, trzeba dobrać wszystkie elementy by uzyskać brzmienie jakiego oczekujemy.
 17. Nie chcę odbierać radości ze sprzętu ale dokładanie połowy kwoty wartości wzmacniacza na upgrade nie wydaje mi się opłacalne. Tym bardziej, że przy odsprzedaży będzie bardzo ciężko odzyskać choć parę złoty z tej operacji (co może być przyczyną, że wzmacniacze takie lądują na dłużej u kogoś bo raczej nie jest to sprzęt docelowy). To co piszę jest jak łyżka dziegciu w beczce miodu ale może skłoni kogoś do zastanowienia się nim wyda 3 tyś na wzmacniacz, kolejne 500 czy więcej na lampy i 1,5 tys na upgrade bo za 5 tyś można poszukać już coś bardziej docelowego.
 18. Tu zawsze jest ryzyko. To zależy od reszty systemu łącznie z akustyką.
 19. Gold Lion to lampa grająca szeroko tzn. bas schodzi nisko a wysokie tony grają wyżej, są dobitniejsze. Wzrasta dzięki temu separacja pomiędzy dźwiękami. Brzmienie jest też trochę cieplejsze niż w elektroharmonixach. Scena szeroka i głęboka ale w ciepłych (czytaj wolnych) systemach może być tego miodu już za dużo. Wg mnie Gold Lion to najlepsza lampa ze współczesnej produkcji i nie spotkałem osoby której ich brzmienie by się nie podobało a włożyłem je w bardzo dużo urządzeń. Lepiej / ciekawiej może być już tylko z jakimiś kultowymi NOSami.
 20. Ale zmierzyłeś tą moc czy to tylko subiektywne odczucie?
 21. Pomimo całego mojego patriotyzmu wnioskuję, że na filmie ciężko jest ocenić brzmienie a na tle tanich chińskich lamp, PCL86 rzeczywiście może wypadać nieźle. Jednak nie czyni to z niej jakiejś wybitnej lampy. Być może w swoim budżecie i klasie możliwe jest zrobienie na niej ciekawego wzmacniacza ale hi-endu tu raczej nie będzie.
 22. W sprawach gustów obiektywizm mnie nie interesuje co najwyżej suma subiektywnych ocen.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.