Jump to content

Adam 38

Użytkownicy
 • Content Count

  4005
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1112 Audioholik

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka, akwarystyka, ornitologia, piłka nożna, boks i wiele innych przyjemności.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5938 profile views
 1. Wyjątkowo ładnie zaadoptowany pokoik, nic nie razi w oczy a wręcz chce sie tam usiąść i cieszyć muzyką. Zazdroszczę.
 2. Niestety ale tu akurat trafiłeś z "brumkiem".
 3. Faktycznie bardzo, bardzo ładnie prezentują się Twoje nowe Diamondy. A Salon Audio - też potwierdzam kapitalni ludzie tam pracują.
 4. No co, jest stary-nowy klamot więc muszą za tym pójść nowe recenzje, żeby sprzęt się sprzedawał więc cena siup do góry na promocję przez dystrybutora, wykupienie reklam w gazetkach i tekstów w stylu - już poprzednik był zayebisty ale powiem wam, że nowy to dopiero jest przezayebisty. Normalka. Fajnie, jakby trochę zebrali do kupy ten burczybas i wrócili do tego co miały stare setki a potem gdzieś to w ostatnich wypustach in100se wyparowało - to napowietrzenie góry.
 5. Za drogo, szukam czegoś tańszego, jakiejś perełki, nie musi mieć znaczka Chorda a ma mieć w sobie muzykę i nie kosztować min. dwóch średnich krajowych. Kuźwa, co za czasy, przecież 3-4 kzl to cały czas duża sumka a tu kuna nic z nowych zabawek nie gra w tej kasie.Zostają albo używki albo jakieś chińczyki, które jeszcze nie zdobyły popularności. Hegel h12, Audiobyte - czarny smok czy jak mu tam 🙂 z używek, a z nowych mooooże NuPrime DAC9 chociaż to pewnie wycenione tak jak Chord czyli ekstra marża dla wszystkich pośredników w łańcuszku a granie na poziomie moich źródeł - DACa z Cyrusa 8.2 czy cedeka Atolla cd100se2.
 6. A wiesz, że o tym 12 Hegla myślę. I ma wzmacniacz słuchawkowy, do tego dobry. Chcesz sprzedać swojego ?
 7. Adam 38

  Dac do 6000 zł

  A słuchał DACa Naim-a? Jakie różnice w stosunku do Qutesta usłyszaleś? Ciekawi mnie to bo też mam PMCki i coś tam bym wiedział jakbyś porównał oba przetworniki. Naim ma wbudowany wzmak słuchawkowy co w moim przypadku jest dużym plusem.
 8. Dobre, dobre! 😄 Ja zawsze chciałem być leśniczym i mieszkać w Gajówce ... Dobra, potrzebny "organiczny DAC" od zaraz!
 9. Stawiałem obok i wolę "na sobie" 🙂 A jak ja Wam zazdroszczę, że macie blisko siebie Kolegów z tym samym hobby, cóż poradzić. Ja mam u siebie Kolegę "słuchawkowca", i chociaż lubimy całkiem inną muzę i barwę dźwięku to i tak zawsze fajnie, że ktoś jest 🙂
 10. Rozumiem Twoje myślenie i sprawdza się to przy standardowej budowie klamotów innych producentów ale Ty kompletnie nie bierzesz pod uwagę budowy obudowy 🙂 i wnętrza Cyrusa. Radiatory ustawione "na sobie" tworzą coś w rodzaju "komina/kanału" lepiej odprowadzającego ciepło. U mnie stoi to tak jak na fotce poniżej (jakość zdjęcia ciulowa ale ograniczenia forum uniemożliwiają wklejenie lepszych zdjęć). Na spodzie obu klamotów Cyrusa jest jakiś "plastik", który tylko nieznacznie, bardzo nieznacznie się nagrzewa (nie łapie ciepła) i to tylko wtedy, gdy skala głośności jest wysoko i leci jakieś basowe umpa, umpa. Do tego w środku cała elektronika przykręcona jest "na nietoperza" 🙂 czyli do "sufitu". Obudowa górna i boczna jej część wykonana jest z jakiejś mieszanki magnezu z czymś, po bokach w tych samych miejscach każdego klamota Cyrusa znajdują się radiatory. Po co mam mierzyć temperaturę zasilacza (leży na dole jak na zdjęciu) jak zawsze jest w okolicach max 25 stopni (i to nawet gdy temperatura radiatorów i górnej oraz bocznej obudowy wzmacniacza będącego na samej górze jest wysoka (przy jego dużym obciążeniu - wysoka głośność i jakieś mocne wygibasy niskotonowe). Ten dodatkowy zasilacz będąc położonym na dole kompletnie się nie grzeje do wyższych temperatur w przeciwieństwie do wzmaka a ciepło z wzmaka wiadomo w którą stronę wędruje. Tyle praktyki. Gdybym zauważył , że dodatkowy zasilacz "podgrzewa" jak kuchenka gazowa 🙂 piecyk (a dokładnie ten "plastik" który znajduje się pod spodem każdego klamota Cyrusa) to uwierz, że pierwszy bym zmienił to ustawienie.... Podsumowując Cyrus coś tam jednak wie o swoich klamotach, ich budowie i nie ma potrzeby doszukiwać się tu jakichś kłamstw głoszonych przez producenta dla klientów ale! niech każdy posiadacz Cyrusów sam u siebie sprawdzi czyż nie jest tak jak to opisałem. W takim ustawieniu czyli zasilacz na dole a faktycznie grzejący się po bokach i na górze wzmacniacz u góry nic złego obu klamotom się nie dzieje. Niestety mieszkam daleko od Ciebie (Szczecinek) i tu jestem ostatnim żywym audiofilem 🙂
 11. W końcu gospodarz powrócił 🙂 U mnie wszystko działa, trochę pokombinuję z "soczystymi" przetwornikami c/a chociaż najchętniej to bym przygarnął CDt od Kolegi Lowfi 😉
 12. A co tu się w moim temacie dzieje kuna mać raz, dwa, trzy. Dziewczyny, dziewczyny nie kłóćcie się 🙂 Ps. Muda, poczytałem trochę o tej bliskości zasilacza z wzmacniaczem, Cyrus stwierdził, że ich obudowa (materiał z którego jest wykonana) skutecznie eliminuje promieniowania i drgania stąd zalecają ustawienie klamotów jeden na drugim z uwagi na lepsze odprowadzanie ciepła z ich zabawek. Taka ciekawostka a kto ma rację? Pewnie leży gdzieś pośrodku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.