Jump to content

Pan Marcu

Użytkownicy
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

514 profile views
 1. Z tego co pamiętam to czułość wynosi coś koło 400mW. Czyli ustawienie 1V w zupełności wystarczy. Ale sprawdź w specyfikacji.
 2. Tak, do domowego. Kolumienki malutkie. Odległość od słuchacza 2-3 metry. Masz rację, fan nie powinien się załączyć. Chociaż skuteczność mają raczej niską 79-80db. Dzięki za podpowiedź, na pewno wezmę pod uwagę ☺
 3. A rzeczywiście, umknęło mi to ☺ Ale wentylatory są 😐
 4. Mateusz - wygląd z pro audio mi nie przeszkadza, w rodzinie sami muzycy i realizatorzy ☺ Jednak ten IMG ma wyjscia głośnikowe typu speakon, a ja potrzebuję gołe kable zapiąć. Xajas - masz rację, pojęcie względne. Chciałbym się zmieścić w 1000-1250 zł za nówkę.
 5. Fajne te monosy. Ja jednak mam źródło i pre SE - więc szukam stereofonicznej końcówki. Dzięki Kondzio - ten Meridian mi nie podchodzi. Jest duży, jednak za słaby i zbyt drogi - jak na używkę.
 6. Marcin, wymiary super, moc na granicy moich potrzeb, jednak zapomniałem dodać, że zniekształcenia poniżej 1% chciałbym w całym paśmie słyszalnym, a nie dla 1khz.
 7. Dzięki za odpowiedź, audiomatusa nie znałem, rzucę okiem sobie. Budżet skromny - patrzyłem na sprzęt w rodzaju Topping, SMSL, ale tam jeśli już coś ma te 80W - to przy 4ohm z THD 10%.
 8. Witajcie, rozglądam się za małą gabarytowo, budżetową końcówką mocy, którą będę mógł ustawić sobie na biurku. Podstawowe założenia to: - małe wymiary - około 100W przy 8 ohm na kanał (przy THD poniżej 1%) - chłodzenie pasywne - sprzęt nowy, albo używany. Założyłem że byłaby to klasa D ze względu na gabaryty, ale jeśli znalazłoby się coś małego w innej klasie to też jak najbardziej ok. Generalnie im mniejsze gabaryty - tym lepiej. Z góry dzięki za podpowiedzi!
 9. Svawo, pędzi je końcówka mocy Accuphase P-260, rocznik 1979. Masz rację, "dziesiątki" są łatwiejsze do wysterowania, ale słuchając ATC w bliskim polu sporo wzmacniaczy da sobie spokojnie radę. Tak jak Koledzy piszą - posłuchaj sobie na spokojnie wszystkiego, nie będziesz miał dylematów ☺
 10. Porównywałem ATC scm7 v.3 z Proac Tablette 10, szukając podstawkowców do swoich 9m2. Jedne i drugie to OZ. Obydwa zestawy zagrały klasowo - wybrałem ATC ze względu na świetny bas, bardziej naturalny i neutralny przekaz.
 11. Ktoś testował już nowego SIA2 100? Według ATC jego 100W w zupełności wystarczy do napędzenia modeli 7,11,19, czy też 40.
 12. Pan Marcu

  Audiolab M-Dac Plus

  Wiele dapów ma coax out, bez problemów puścisz sygnał. Np: Ibasso DX90.
 13. ATC rekomenduje 75-300W, więc na odsłuch w bliskim polu Twój wzmacniacz powinien podołać spokojnie. Jeśli jednak odległość od kolumn wzrośnie to jest niebezpieczeństwo przesterowania - gdy odkręcisz gałę za mocno. U siebie na końcówce mocy dochodzę do okolic 100-130W bez problemu, gdy chcę posłuchać głośniej. Podczas cichych odsłuchów moc oscyluje w okolicach 10-30W. Pomieszczenie 20m2, ATC scm 7 mk III.
 14. Do takich wymagań poleciłbym produkty ATC, a konkretnie model SCM 7 mk3 - używane w tej kwocie będą do osiągnięcia bez problemu.
 15. Pan Marcu

  Klub fanów Accuphase

  W sumie racja, nigdy nie wiadomo kiedy i co padnie. Dam znać jak coś "poleci" ☺
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.