Jump to content

Pan Marcu

Użytkownicy
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

74 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

363 profile views
 1. Ktoś testował już nowego SIA2 100? Według ATC jego 100W w zupełności wystarczy do napędzenia modeli 7,11,19, czy też 40.
 2. Pan Marcu

  Audiolab M-Dac Plus

  Wiele dapów ma coax out, bez problemów puścisz sygnał. Np: Ibasso DX90.
 3. ATC rekomenduje 75-300W, więc na odsłuch w bliskim polu Twój wzmacniacz powinien podołać spokojnie. Jeśli jednak odległość od kolumn wzrośnie to jest niebezpieczeństwo przesterowania - gdy odkręcisz gałę za mocno. U siebie na końcówce mocy dochodzę do okolic 100-130W bez problemu, gdy chcę posłuchać głośniej. Podczas cichych odsłuchów moc oscyluje w okolicach 10-30W. Pomieszczenie 20m2, ATC scm 7 mk III.
 4. Do takich wymagań poleciłbym produkty ATC, a konkretnie model SCM 7 mk3 - używane w tej kwocie będą do osiągnięcia bez problemu.
 5. Pan Marcu

  Klub fanów Accuphase

  W sumie racja, nigdy nie wiadomo kiedy i co padnie. Dam znać jak coś "poleci" ☺
 6. Pan Marcu

  Klub fanów Accuphase

  Długowieczne te Accuphase są, mojemu P-260 właśnie stuknęło 40 lat i też trzyma fabryczne parametry - "gra i nie buczy" można powiedzieć. Aż dziwne, bo przy takich rocznikach już powinno schnąć co nieco.
 7. Dopisuję się do klubu z ATC SCM7 v3. Ma służyć do odsłuchu w bliskim polu (pracownia fotograficzna - około 10 m2). Ostrzyłem sobie na nie zęby od kilku lat, kiedy pierwszy raz usłyszałem te małe podstawki.Dźwięk jakie lubię - neutralny i naturalny. Cała rodzinka to albo muzycy, albo realizatorzy dźwięku, więc i mnie siłą rzeczy podoba się granie bez podbarwień i audiofilskich sznytów. Na tą chwilę gra z Accuphase P-260. No cóż...mają dożywocie.
 8. Pan Marcu

  Klub fanów Accuphase

  Coś w tym może jest. U mnie P-260 gra z ceramicznymi accutonami i nawet na siłę ciężko jest się do czegoś przyczepić.
 9. Pan Marcu

  Klub fanów Accuphase

  Prem robiony na indywidualne zamówienie przez P.Łukasza Kisiela. Do tego zespół głośnikowy na ceramicznych accutonach.
 10. Pan Marcu

  Klub fanów Accuphase

  Na pierwszym planie co prawda szpulak, ale P-260 widać :-) Tu jeszcze bez pre lampowego. P-260 ma 21-stopniową regulację wzmocnienia, więc można spróbować połączyć bezpośrednio ze źródłem - nawet nieregulowanym. Dodatkowo oprócz 130W a klasie AB daje 30W w klasie A - regulacja przełącznikiem. Oprócz tego ciekawa jest tryb HOLD - chwilowe wstrzymanie wskaźników wysterowania - co czym chwali się Accuphase w najnowszych produktach :-)
 11. Pan Marcu

  Klub fanów Accuphase

  U mnie P-260 od wielu lat. Gra z przedwzmacniaczem na 2A3. Mimo 40 lat na karku trzyma fabryczne parametry. Eksploatuję ją mniej więcej 5-6h w tygodniu.
 12. Pan Marcu

  Klub NAD

  MaciejT, ja używam od kilku lat 2600A. Mocarna, dobrze wykonana jednostka -wysterowuje bardzo trudne kolumny. Działa u mnie z 1300.
 13. Pan Marcu

  Klub fanów Accuphase

  W dobie "jednorazówek" to jest siła Accuphase :-)
 14. Pan Marcu

  Klub Xaviana

  Premiumsound, możesz w kilku słowach porównać jak się mają tonalnie xn270 i Ambra? Z góry dziękuję.
 15. Witajcie. Szukam wzmacniacza do drugiego pokoju. Jak z awaryjnością tych wzmacniaczy Yamahy w porównaniu do innych marek? Chętnie poczytam opinie posiadaczy byłych i obecnych. Sam mam w domu końcówkę Accuphase P-260 z 1979r. i cały czas cieszy uszy nie wymagając serwisu. Czegoś zbliżonego oczekiwałbym po tej serii.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.