Jump to content

audiorabbit

Użytkownicy
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

311 profile views
 1. Jako założyciel tego tematu dziękuję za tak liczne wypowiedzi i opinie. Nieco uściślę moje rozważania. Mam kolumny podłogowe dwudrożne na głośniku nisko-średniotonowym Usher 8935A . Czy to dobry głośnik i warto modyfikować zwrotnicę czy warto wymienić np na Scana a dopiero potem przeprojektować zwrotnicę?
 2. Witam serdecznie Czy w kolumnach stereo bardziej istotne są dobre elementy zwrotnicy- porządne kondy, cewki itd. czy większy wpływ będzie miał dobry głośnik z wysokiej serii? Podam przykład- tak ogólnie, bez wsadzania kija w mrowisko. Dobrą opinią cieszą się np. Kef R900, czytam ,że to udana konstrukcja, dobrze brzmiąca. Zestaw zakładam kosztuje +-10 tyś zł. Równocześnie czytam ,że zwrotnica cyt." jest z elementów za zeta", a więc to nie dobre elementy zwrotnicy są odpowiedzialne za dźwięk? Co więc ważniejsze? Dobre elementy zwrotnicy czy wysoki model głośnika? Czy warto upgradować zwrotnicę wymieniając Jej elementy czy najpierw wymienić głośnik na wyższy model?
 3. Dziękuję za info, spróbuję z tym adapterem.
 4. Dobry wieczór Mam niezbyt rozbudowany zestaw - a więc wzmacniacz lampowy+ CD+ kolumny podłogowe. Używam kabli głośnikowych Supra 6.0 Przeczytałem ,że standardowo starczy kabel o przekroju 2.5, kupiłem 6.0 gdyż miałem wrażenie ,że brakowało mi dołu. Czy kabel o dużym przekroju jak w tym przypadku 6.0 może być wadą, załóżmy przy dobrze zestrojonym tonalnie systemie?
 5. Dokładnie, też o tym myślałem. Ścianka gk pozwoliła by uniknąć korytarza , w chwili obecnej na pierwszym foto korytarz łapie pole pierwszego odbicia.
 6. Zamiana bezpiecznika 3,15 szybkiego na zwłoczny jest niebiezpieczna?
 7. Mam takie wejścia czy wyjścia ( foto poniżej) - czy to dobra opcja żeby podłączyć pod wzmacniacz kablem 2x chich chinch jako aux?
 8. Cenna sugestia, dziękuję Chyba to jedyne logiczne przestawienie w tym pomieszczeniu. Na marginesie: przy naprawdę cichym odsłuchu, ba -nawet przy oglądaniu tv żona jak jest na górze w domu to mówi ,że słychać wszystko , ja to potwierdzam, w tym przypadku jest gorzej niż w naszej dawnej wielkiej płycie. U góry ściany z bk 12cm między pomieszczeniami, do tego schody i klatka wysoka na 6m powoduje ,że na górze słychać jak na dole. Zastanawiałem się czy nie wstawić kolejnej ścianki z drzwiami ale układ pomieszczeń na to nie pozwala. Odnośnie izolacji akustycznej- mamy między sąsiadami 2x24 cm beton komórkowy i nie jest dobrze - to tak na przyszłość gdyby ktoś z Was sądził ,ze taka izolacja wystarczy)
 9. Budynek to bliźniak i akustyka od początku była słaba. Duży pogłos, do tego dźwięki uderzeniowe-czyli odgłosy chodzenia w postaci mało miłego dudnienia. Ja to odbieram tak,że sprzęt może pokazać więcej i ja też chcę posłuchać głośniej jednak zamiast wzrostu emocji dostaję mało przyjemny odsłuch. W pokoju jest oczywiście lepiej niż na początku-są meble, dywan, pochłaniacze, sofa itd jednak pusty korytarz robi złą robotę jak sądzę. Mam wrażenie że gdyby to był silikat 24cm też byłoby lepiej. Pokój u góry jest wąski bo ma 2,45 szerokości i raczej tam podłogówek nie przeniosę. Jakby je odsunąć od ściany , mają bas reflex z tyłu to bym siedział między nimi 😉 cały pokój ma 12m2
 10. Witam Czy warto podłączyć tv ze wzmacniaczem lampowym kablem 2m 2x chinch chinch. Chodzi mi o to żeby dźwięk tv słuchać przez wzmacniacz jako aux i podłogówki. Czy warto czy dźwięk będzie słaby i warto szukać np. soundbara. Czy warto zainwestować w w/w kabel np 200zl?
 11. cyt. Ciebie " uważam, że są dużo gorsze materiały budowlane" Moja odpowiedź: gorsze pod kątem akustyki? serio?! Gazobeton jest bdb materiałem jeśli chodzi o akumulację ciepła, łatwość murowania ,ale pod kątem akustycznym jest bardzo słaby - z pewnością gorszy od silikatu czy cegły. A przecież jesteśmy na forum audio i rozmawiamy o akustyce, to nie forum budowlane.
 12. audiorabbit

  Przesterowanie

  Dobry wieczór Jeśli słyszę przesterowania ( charczenie , szczególnie przy dużej liczbie dźwięków- efekt jakby źle ustawionej stacji radiowej) ale na jednym odtwarzaczu cd a na drugim już nie- to co to oznacza- przesterowany jest wzmacniacz czy może odtwarzacz ( o ile takie zjawisko może występować?),
 13. Słuchać ciszej, dziękuję za radę, coś w tym jest ;), słucham cicho, ja teraz np kiedy córka śpi. Jednak słuchanie muzyki nie chciałbym ograniczyć tylko do "cicho", u kolegi z adaptacją akustyczną słuchałem dużo głośniej jednak wciąż z magią, w tym rzecz. Korytarz z pewnością "robi" za komorę rezonansową,
 14. Dobry wieczór Problem jest dość poważny, mianowicie budynek wykonany jest ze słabego akustycznie betonu komórkowego 24cm. Pokój z aneksem kuchennym to 34m2, jednak z pokoju z aneksem prowadzi pusty korytarz aż do drzwi.( foto) Pokój jest w miarę zaadaptowany tzn pochłaniacze DIY z wełny 10cm ustawiony za kolumnami 130x100cm, dywan, meble, obrazy. Z pewnością słabą stroną jest długi, wąski korytarz wyłożony płytkami prowadzący aż do drzwi wejściowych oraz schodów na piętro.(foto) Mam tez duże panele DIY z gąbki 6cm mobilne 150x100cm każdy z nich. Mogę je ustawiać i przestawiać dowolnie bo gąbki przykleiłem do płyty wiórowej, dodatkowo mam tez dwa panele z wełny 100x50cm z allegro, których ustawienie mogę zmieniać. Najprawdopodobniej przez akustykę nie ma przyjemności słuchania, przy większej głośności zamiast czaru wkrada się hałas choć bez zniekształceń. Co sugerujecie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.