Jump to content

audiorabbit

Użytkownicy
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

354 profile views
 1. Tylko ,że dzisiaj podłączałem cedeka do wzmacniacza kolegi i kolumn i efekt u Niego też się pojawił. Wykluczyłem więc wzmacniacz.
 2. OK, dziękuję za podpowiedzi. Zostanę więc prawdopodobnie przy tych Usherach być może wprowadzając element zwrotnicy ( po konsultacji z konstruktorem kolumn)
 3. Masz rację, przepraszam. To literówka. Mam ECC88. Kontynuując wątek- to niestety nie jest raczej mikrofonowanie lamp w cedeku. Podłączyłem dzisiaj cedeka u kolegi na zupełnie innym wzmacniaczu i kolumnach na Jego lampach ECC88. Ten sam problem- a więc stukanie w lampy ( obydwie, to już trzecia para)czy obudowę cedeka przenosi stuki, na jedną z kolumn.( tylko jedną) Może więc problem z masą lub inny problem? Jakieś sugestie? Jutro jeszcze wyczyszczę podstawy lamp ,ale obawiam się ,że to nie to.
 4. Potwierdzam. Mam ECC88 i z tego co wiem mogę użyć zamiennie E88CC. Przepraszam, korekta z mojej strony. Mam Mundorf Mcap Evo Silver/ Gold Oil. Zrezygnowałem z Supreme ograniczając budżet.
 5. Kondenstary zostały u mnie wymienione na Mundorf Supreme Evo Silver/Gold Oil i rzeczywiście różnica jest słyszalna od razu a nie na granicach percepcji.
 6. Dziękuję za info. Mam nadzieję ,że to ten błahy z pozoru problem uda się rozwiązać czyszczeniem nóżek i gniazd lamp. Sądziłem ,że problem mikrofonowania lamp następuje stopniowo, u mnie pojawił się właściwie z dnia na dzień przy jednoczesnej wymianie kondensatorów we wzmacniaczu i byłem prawie pewny ,że problem leży po stronie źle dobranych kondensatorów. Dziękuję. Jestem dużo spokojniejszy.
 7. OK, więc sytuacja na froncie wygląda następująco. Zdjąłem obudowę z cedeka i rzeczywiście pukając w lampy słychać to w głośniku. Co ważne to pukanie w obydwie lampy- słychać tylko w jednej kolumnie w jednym głośniku wysokotonowym. Ten negatywny efekt słychać także jeśli pukam np. w obudowę tak samo jakbym pukał w lampy. Czy efekt mikrofonowania lamp ( jeśli to jest problemem) może nastąpić tak z dnia na dzień? Nie miałem tego wcześniej a teraz w obydwu parach lamp, czy wymiana kondensatorów sprzęgających we wzmacniaczu mogła na to wpłynąć? Zamówiłem też płyn do czyszczenia podstawek lamp. Pisaliście też o masie, nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Pisaliście też ,że układy o dużych wzmocnieniach łapią śmieci- mój wzmacniacz jest pentodą, grającą w klasie A, jednak tak było zawsze a szumy czy szelesty pojawiły się po wymianie kondenstarów sprzęgających, sądziłem ,że to problem wzmacniacza - wszystko jednak wskazuje na mikrofonowanie lamp w cedeku, jednak tak nagle i dwie pary? ps. dołączam zdjęcie gniazda zasilającego w cedeku, które "osoba" wymieniła z "ósemki" na IEC, to tak może być, chyba brakuje uziemienia?
 8. Witam serdecznie Mam w kolumnach podłogowych dwudrożnych głośnik średnio-niskotonowy Usher 8935A ( druga wersja - bez charakterystycznych przetłoczeń) i zmodyfikowaną zwrotnicę. Czy Waszym zdaniem warto płacić ok 2000zł za wymianę przetworników na Scana, niestety wiązało by to się z częściową wymianą zwrotnicy, pomiary itd. Pytanie - czy warto? Oczekuję ciepłego grania( gra to u mnie z lampą), pełnego, z nasyconą średnicą, bez podbarwiania pasm. Słucham głownie jazzu, nieco elektroniki, smooth jazzu. Nie potrzebuję przetworników do szybkiego rocka, metalu czy rapu.
 9. Zmieniłem lampy w cedeku i ten negatywny efekt dalej jest choć w nieco mniejszym stopniu. Zauważyłem dzisiaj ,że jak wkładam cd na tackę to słyszę to w kolumnie i to mocno! taki efekt jakbyś położył coś na szkło, czy to efekt zużytych lamp, może mocowanie tacki ?
 10. Dobry wieczór Na wstępie krótko nt. toru: wzmacniacz Bewitch , 4 lampy mocy EH KT88, 4 lampy sterujące 6sn7, wzmacniacz po modyfikacjach odtwarzacz Denon 1450 AR po lampizacji i wymianie kondów Ostatnio wyraźne jest w jednej kolumnie jakby "smażenie", sama muzyka brzmi bdb niejako "przykrywa" ten negatywny efekt ,ale jest to słyszalne wyraźnie bez muzyki lub cichym słuchaniu: FAKTY: 1. Efekt jest słyszalny tylko z jednej kolumny. 2. Efekt jest przy włączonym CD-ku, bez włączonego CD jest cisza. 3. Efekt jest głośniejszy przy zwiększaniu głośności we wzmacniaczu i NIE jest ciągły, mam wrażenie ,że przychodzi okresowo jak fala regularnie zanika i pojawia się. 4. Pozamieniałem miejscami wszystkie lampy zarówno mocy jak i sterujące ( i dalej to syczenie czy smażenie słyszalne jest tylko z jednej kolumny... a więc nie lampa jak sugerowała osoba z branży ?!) 4. Lampy mocy idealnie trzymają poziom biasu ( mam ręczne ustawienie i żadna z lamp nie odbiega parametrami od innej) 5.Jeśli słucham na słuchawkach to jest ten sam- efekt smażenia w tym samym kanale co w kolumnie. 6. Jeśli zamienię kablami głośnikowymi miejsca w gniazdach we wzmacniaczu to efekt... przenosi się na drugą kolumnę. Co jest przyczyną, może lampy EC88 w cedeku ( choć wątpię, ), nadmienię ,że ten negatywny efekt pojawił mi się w momencie wymiany kondensatorów sprzęgających we wzmaku ( sam efekt muzyczny jest na plus, muzyka wybrzmiewa dużo lepiej, w tle jednak słychać ten efekt syczenia) ???
 11. Jako założyciel tego tematu dziękuję za tak liczne wypowiedzi i opinie. Nieco uściślę moje rozważania. Mam kolumny podłogowe dwudrożne na głośniku nisko-średniotonowym Usher 8935A . Czy to dobry głośnik i warto modyfikować zwrotnicę czy warto wymienić np na Scana a dopiero potem przeprojektować zwrotnicę?
 12. Witam serdecznie Czy w kolumnach stereo bardziej istotne są dobre elementy zwrotnicy- porządne kondy, cewki itd. czy większy wpływ będzie miał dobry głośnik z wysokiej serii? Podam przykład- tak ogólnie, bez wsadzania kija w mrowisko. Dobrą opinią cieszą się np. Kef R900, czytam ,że to udana konstrukcja, dobrze brzmiąca. Zestaw zakładam kosztuje +-10 tyś zł. Równocześnie czytam ,że zwrotnica cyt." jest z elementów za zeta", a więc to nie dobre elementy zwrotnicy są odpowiedzialne za dźwięk? Co więc ważniejsze? Dobre elementy zwrotnicy czy wysoki model głośnika? Czy warto upgradować zwrotnicę wymieniając Jej elementy czy najpierw wymienić głośnik na wyższy model?
 13. Dziękuję za info, spróbuję z tym adapterem.
 14. Dobry wieczór Mam niezbyt rozbudowany zestaw - a więc wzmacniacz lampowy+ CD+ kolumny podłogowe. Używam kabli głośnikowych Supra 6.0 Przeczytałem ,że standardowo starczy kabel o przekroju 2.5, kupiłem 6.0 gdyż miałem wrażenie ,że brakowało mi dołu. Czy kabel o dużym przekroju jak w tym przypadku 6.0 może być wadą, załóżmy przy dobrze zestrojonym tonalnie systemie?
 15. Dokładnie, też o tym myślałem. Ścianka gk pozwoliła by uniknąć korytarza , w chwili obecnej na pierwszym foto korytarz łapie pole pierwszego odbicia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.