Jump to content

audiorabbit

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

249 profile views
 1. Z tego co wiem lampy 6550 i Kt88 to odpowiedniki. Temat założyłem gdyż ciekawiło mnie czy środek wzmaka, kondensatory, rezystory itd są te same. Dzisiaj dowiedziałem się że to te same konstrukcje.
 2. Witam Pytanie - jak w temacie Wizualnie oprócz małej tabliczki z oznaczeniem, w KT88 puszki na trafa są większe. Czy bebechy w obu wzmakach to takie same konstrukcje, materiały itd.?
 3. Witam jestem posiadaczem Bewitcha KT88 , lampy mocy KT88 EH ( jest system opóźnionego startu i bias regulowany ręcznie), sterujące 4 x 6sn7. Nurtuje mnie pytanie, czy jak włącze wzmak- to już nie ruszać przez parę godzin , nawet bez odsłuchu?, czy wręcz przeciwnie - a więc wyłączenie np już po 20-30 minutach nie szkodzi lampom a daje im odpocząć? ( później ponowne włączenie). Jak robicie?
 4. Witam Wszystkim Choć wątków na forum o lampach EC88 było sporo to jednak o lampie General Electric jak na lekarstwo. Właśnie General Electric NOS została mi polecona jako bdb lampa pasująca do reszty mojego toru. Chciałbym poznać Wasze opinie jeśli ktoś ma taką lampę- o charakterystykę brzmienia i porównanie do lamp z "czołówki" typu Mullard, Siemens czy Amperex BB. Dziękuję
 5. Witam serdecznie Moje serce podpowiada mi ,żeby kupić odtwarzacz z lat 90-tych. Zaznaczam serce, nie rozum, mam cichą nadzieję ,że odtwarzacz z tamtych lat pobije dzisiejsze nowe klocki w budżecie ok 2-3 tyś zł. Skłaniać się będę najprawdopodobniej ku modelom Pioneera PDS, a jeszcze bardziej Sony z serii ES. Który model wybrać- stosując zasadę cena/jakość( na model X777 za 4 tyś mnie nie stać), który model z serii ES byście polecali jeśli chodzi o muzykalność, a także łatwość ewentualnego serwisowania( koszty naprawy czy dostępność laseru)
 6. Witam serdecznie Wiele czyta się o słabej jakości sprzętach audio bieżącej produkcji. Czy możecie polecić jakie odtwarzacze z lat 90-tych , może nawet starsze godne polecenia ( jest tego trochę),ale co ważne są bezawaryjne, a w przypadku awarii tanie i proste w naprawie, takie gdzie dostępne są lasery, części a naprawy podejmie się wiele osób ?
 7. Znam ten temat. Spójrz teraz proszę ile stron ma ten temat. Przy takiej różnorodności lamp i pytań od użytkowników oraz poruszania tematów zbliżonych znalezienie konkretnej odpowiedzi na temat konkretnej lampy jest prawie niemożliwe. Uważam że lepsze jest założenie nowego tematu pod konkretny rodzaj lampy.
 8. Witam serdecznie Posiadam wzmacniacz lampowy Bewitch 6550 i od początku gram z zestawem lamp sterujących 6sn7: 2x Jan Philips/Sylvania 6sn7 wgta ( NOS) oraz 2x TungSol GT z bieżącej produkcji ( kupione jako nowe), lampy mocy KT88 EH Chciałbym poznać Waszą opinię nt. lamp Marconi, będę przymierzał się do zakupu nowej pary lamp sterujących. Szukam lampy która da ponadprzeciętną muzykalność, soczystość i wysoką kulturę przekazu. Szukam lampy, która jest muzykalna i detaliczna nawet przy cichym odsłuchu, lampy która pokaże scenę, emocje i namacalność instrumentów. Chętnie poznam Wasze opinie nt. lampy Marconi oraz jak wypada w porównaniu do lamp , które już posiadam, ewentualnie inne sugestie..
 9. Dziękuję za info, na jednym z popularnych portali widzę ,że są RCA 6sn7 GTB ,ale to chyba nie o takich piszesz. To jest konkretne oznaczenie 6sn7RCA V231?
 10. Witam serdecznie jeśli temat jest niedozwolony- przepraszam admina i proszę o usunięcie. Znam sklep lampyelektoronowe.pl i tubes-store.eu, był jeszcze co najmniej jeden. Pamiętam, bo sam kupowałem tam kiedyś Ratheona, nie mogę znaleźć jednak adresu w poczcie. Pamiętam ,że strona wyglądała na archaiczną, była jakby zielona tabelka w excelu i lista lamp uaktualniana co jakiś czas. Mogę poprosić o przypomnienie? Interesują mnie lampy 6sn7
 11. Muzyka której słucham to smooth jaz ( nieco klimatów typu Diana Krall, ), uwielbiam gitarowe brzmienia (jak Lee Ritenour), nieco chillout, trochę elektroniki Yello, Air, Daft Punk, trochę Dire Straits, Stańko... Odnośnie wytwórni Impulse- to zdaje się ,że mam właśnie Diana Krall i brzmi bardzo dobrze.
 12. W poprzednim poście napisałem błędnie ,że literaz "w" oznacza wersję militarną ( chyba wziąłem to od "war" ;) Słowo "Jan" oznacza jeśli się nie mylę ,że to wersja militarna. Dołączam zdjęcie lampy, będę wdzięczny za opis co nowego wniesie do systemu ta lampa
 13. Witam serdecznie Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą lampą? Jestem ciekawy Waszych opinii,wrażeń,jak gra, do jakiej lampy możecie ją porównać, jakie są jej zalety i wady. Sam jestem posiadaczem takich lamp, gra to z lampami 6sn7 Tungsol Gg i lampami mocy Kt88. Nie mam porownania, nie znam potencjału tych Philipsów. Czytałem gdzieś że to jest dokladnie Sylvania tylko inne logo. Literka "w" jeśli się nie mylę oznacza wersję militarną. Szukam lampy muzykalnej, o wysokiej kulturze grania, brzmienia namacalnego z bdb sceną. Czy ta lampa jest właściwą, czy szukać dalej,jeśli szukać to jakiej?
 14. Witam serdecznie Jak wiadomo bardzo dużo zależy od realizacji płyt - i tutaj nowa płyta potrafi nieźle popsuć humor , kiedy okazuje się ,że prawie nie da Jej się słuchać przez słabą realizację. Pomijając płyty typowo audiofilskie po kilkaset złotych, zauważyłem ,że czasami nie ma znaczenia cena. Zdarzyło mi się kupić płytę w markecie po 10-20zł świetnie nagraną. Stąd do Was pytanie: Czy są jakieś wytwórnie, które niemal zapewniają świetny przekaz ( mówimy o kwocie kilkadziesiąt złotych w typowych sieciach) a może jakieś , których nie należy kupować ze względu na słabą realizację? Dziękuję za info
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.