Jump to content

Kowalski E.

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Sklep

Recent Profile Visitors

106 profile views
 1. Twórco Mitów - clou tego tematu jest to, że postraszony zakładem za 3 tysiaczki zwątpiłeś w swoje herezje. Teraz już nie piszesz, że podrezy są słyszalne i mają sens, przytoczone dziesiątki przykładów światowych znakomitości w kwesti projektowania zestawów głośnikowych pokazują, że podfrez jest tylko na papierze i wielcy konstruktorzy tworząc swoje dzieła olewają często temat podfrezów ( o geszefciarzach garażowych wypowiadał się nie będę, to tak wzamian) teraz już piszesz, że podfrezy to tylko kwestia estetyki czyli gustu a o tytm każdy "niecham i nieprostak" wie, że o niej się nie dyskutuje. Teraz sie na przyszłość zastanów po co tworzysz mity? Dostałeś bardzo dużo przykładów i do żadnego nie odniosłeś się merytorycznie. Jak wspomniałem, jeżeli masz swoich jeleni to im sprzedawaj kit ale nie musisz tym raczyć innych. Zupełnie przy okazji pokazałeś swoje kolumny kilka postów wcześniej, muszę przyznać że jak dla mnie to totalny bubel, tak tylko skomentowałem twój podrób, żebyś nie czuł się samotnie w tej dziedzinie równie tępego oceniania. Innymi słowy ten temat dotyczył zjawiska fizycznego jakim jest dyfrakcja akustyczna. Koniczę dyskusję. Twórca Mitów przyznał, że wspomniane zjawisko jest nieistotne z punktu widzenia/słyszenia słuchacza i o to mi chodziło. Kwestie gustu jak wspomniałem wyżej są po za zakresem tego tematu. Dowidzenia.
 2. Myślę, że tym sposobem dobrnęliśmy do końca tej dyskusji. Podałeś przykład firmy DYNAUDIO, która jak stwierdziłeś stara się niwelować zniekształcenia.... może jednak zacytuję twoje słowa: "Powtórzę się. Dynaudio stara się niwelować jak najwięcej zniekształceń w swoich głośnikach i kolumnach, i stosuje podfrezowanie dla tweetera i mida w swojej topowej konstrukcji. " Tym samym ostatecznie potwierdziłeś ty i "twórca mitów" , że nie macie żadnych dowodów na wpływ podfrezów w normalnych warunkach użytkowych, dla normalnych materiałów dźwiękowych, ponieważ podfrez to tylko estetyka, o której jak z każdym gustem nie powinno się dyskutować. Kluczowym w powyżej dyskusji jest twój ostatni wpis, który zacytowałem, otóż firma DYNAUDIO rownież produkuje kolumny bez podfrezów, w załączniku zdjęcie. Chyba, że twórca mitów i jemu podobni naganiacze jeleni stwierdzą, że DYNAUDIO wypuściło bubel bez podfrez za 1 złotych, bo podfrez powinien być w każdej kolumnie... ale ja takich kitów w postaci chamskich osądów innych firm nie kupuję od twórcy mitów. DYNAUDIO to bardzo uznana i szanowana firma i nie wierzę, że 1 złotych zaoszczędzone na podfrezie było celem inyżnierów z tej firmy, poprostu, w tym przypadku względy estetyczne zaważyły, że ten model kolumn nie ma podfrezów. Dziękuję za uwagę i przestrzegam innych przed naganiaczami, których mottem przewodnim jest stwierdzenie, że jak wszystko da się zmierzyć to oznacza że tym samym wszystko da się usłyszeć .... Dawno nie słyszałem tak idiotycznej teorii ale jeleni jak wspomniałem nie brakuje więc kit jest nadal towarem luksusowym.
 3. "Podawanie przykładów kolumn, nawet najdroższych, nie jest żadnym argumentem dla rzeczowej dyskusji." Czyli co? Podfrez za 1 złotych w kolumnach za 100 tyś. było powodem jego niewykonania? Ekonomia za 1 złotych? Wszystko co jest za tak ogromne pieniądze jest zwykłą fuszerką bo oszczędzono 1 złotych na podfrezie? Przecież to totalna bzdura! "Skoro pomiar nawet tanim sprzętem pomiarowym pokazuje różnicę w charakterystyce." Już pisałem wcześniej, że ogrom zjawisk można zmierzyć ale usłyszeć już nie i na tym polega sens założenia przeze mnie tego tematu, mam nadzieję że to jest wystarczająca konkluzja. Gdybyś jednak miał ochotę sprawdzić czy to prawda, mogę zorganizować test, w którym wskażesz, że podfrez lub jego brak pod tweeterem jest zjawiskiem pozytywnym lub negatywnym. Włączymy przypadkowe, znane wszystkim nagrania muzyczne, w normalnych warunkach odsłuchowych, będziemy zmieniać losowo kolumnę z podfrezem lub bez (tą samą kolumnę, żeby nie było...) a Ty określisz w 10 próbach, w których przypadkach grała kolumna pozytywnie tzn z podfrezem a w których negatywnie czyli bez podfrezu ok? Zakład od 3000 złociszy?
 4. Zacznę od merytorycznej części a w drugiej odpowiem znaFcy więc drugiej części nie czytajcie. Na innym forum dostałeś znaFco kilkanaście przykładów kolumn nawet setki razy droższych od tych, które były punktem odniesienia, w których podfrezów NIE MA! Ani razu nie odniosłeś się merytorycznie do żadnego przykładu. Na tym forum dostałeś kolejny przykład kolumn 50 razy droższych, w których też podfrezów NIE MA! W żaden sposób nie odniosłeś się również do wspomnianego modelu kolumn Pana Thoressa. Twoją jedyną "merytoryczną" odpowiedzią w tym przypadku było twoje oświadczenie, że podałeś łapkę Panu Thoressowi oraz stwierdziłeś, że to fajny gość. BRAWO za perfekcyjną argumentację dotyczącą dyfrakcji. Następnie dostałeś kolejny przykład bardzo drogich kolumn, gdzie dyfrakcja " aż piszczy z uśmiechem" przy głośniku wysokotonowym, mowa o kolumnach Stella Focala. Po raz kolejny zero argumentów dotyczących dyfrakcji. natomiast w zamian za argumenty dyfrakcyjne dostaję następujące obelgi: "Jesteś po prostu zwykłym trollem, lamusem internetowym" "nie interesuje mnie rozmowa na poziomie kałuży intelektualne" "masz wyraźny problem ze sobą, brakiem kultury i przede wszystkim z brakami w temacie, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej" "Pokazałeś też kim jesteś i za jakim interesem stoisz, broniąc go nie maja za grosz honoru, a przede wszystkim kultury wypowiedzi." ZnaFco, twórcomitów, muszę przyznać Ci rację, z powyższych cytatów wynika, że jesteś kwintesencją kultury.
 5. właśnie po to założyłem ten temat, przecież wiadomo nie od dziś, że da się zmierzyć ogrom zjawisk, nawet tych odległych o miliony lat świetlnych tym bardziej da się zmierzyć takie rzeczy i wpływ zamiany charakterystyki dźwięku ... przy otwartym oknie lub różnicę wynikającą z dyfrakcji fali w zależności od kąta odstających uszu danego osobnika ale jak widać "twórca mitów, garażowiec zaawansowany" brnie dalej tą ścieżką i za chwilę dorobi wam ideologię że kolumny jedne z droższych na świecie tj. Focal Stella ~ 400 tyś mają szczeliny grubości "palca" w odległości kilku centymetrów od tweetera iż jest to zjawisko takiej osobliwej dyfrakcji, która nie dotyczy drogich kolumn :-))) We wspomnianych Focalach w bardzo "wrażliwym" paśmie następuje dyfrakcja, moim zdaniem nie istotna stąd autor projektu wolał zastosować układ, który dość ładnie wygląda, niż silić się na wypełnianie szczeliny elastyczną uszczelką tylko po to aby ładniej wyglądała charakterystyka na pa pierze (nie na uchu). Pytanie do znaFcy - co pan na to? Jakieś nowe herezje?
 6. Od wielu lat przyglądam się wybitnym konstrukcjom kolumn głośnikowych i nie mogę zrozumieć bełkotu "twórców mitów" iż brak podfrezów dla głośników ma jakieś istotne znaczenie. Oczywiście da się taki efekt dyfrakcji wynikającej z braku podfrezów zmierzyć ale ich poziom nie ma "realnego" wpływu na odsłuch czego dowodem są znakomite konstrukcje kolumn głośnikowych. Są setki ważniejszych kwestii nad którymi konstruktor powinien się skupić. Jakiś pseudoznaFca kilka miesięcy temu narobił rabanu na innym forum iż brak podfrezu w kolumnach za 2 tyś PLN dyskwalifikuje je właśnie z tego powodu. W odpowiedzi od producenta dostał kilkanaście przykładów kolumn dziesiątki razy droższych, w których takich podfrezów jednak nie ma i co najistotniejsze są to znane i bardzo uznane firmy w branży Hiend. Niestety wspomniany znaFca trwał do końca ze swoimi herezjami. Wątek na tamtym forum został zamknięty więc chciałem tutaj podać przykład abyście się do niego odnieśli tzn. czy pan znaFca "twórca mitów" nie powinien pouczyć znakomitego konstruktora, znanego w całym świecie Hiendu tj. pana Thoressa ? Poniżej link do kolumn jego produkcji, gdzie wystające głośniki z frontowej ścianki aż wołają o opinię "dyfrakcyjną" wspomnianego pseudokonstreuktora p. "twórcy mitów" ? https://parttimeaudiophile.com/2015/06/22/high-end-2015-thoress/ p.s. wartość tych kolumn Thoressa to prawie 100 tyś PLN < ------ > (nie 2tyś PLN) Czy p. "twórca mitów nadal będzie forsował prymitywną logikę opartą na "szukaniu oszczędności na wykonaniu podfrezu za 1 zł) :-) ?
 7. Sony ES777 zgrywa się z Electrino 500 idealnie na małych jak i na maks. watach.
 8. Kowalski E.

  Klub HEGEL

  Też mam na niego przeznaczoną "przyszłą" kasę ;-)
 9. Kowalski E.

  Klub Fanów STX

  bebzun ale tam mowa o alternatywnych dla bliskiego pola więc trochę mniej piwa. Generalnie kolumny są bardzo uniwersalne, zagrają z małymi napędami jak i z profesjonalnymi wzmacniaczami, co kto lubi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.