Jump to content

Vampire_Lestat

Użytkownicy
 • Content Count

  259
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

109 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Sztuka: film, malarstwo i muzyka, a nade wszystko rock: progresive, alternative, art rock, gothic, metal...
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1262 profile views
 1. Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na Podlasiu... [Hidden Content],681c1dfa
 2. Trójki już dawno nie ma, została "trujka". Beksa się pewnie w grobie przewraca.
 3. Jasne, po co w ogóle ta dyskusja... kolega wie lepiej.
 4. Podobnie było w zestawie z CX800, który jest dedykowany do tej końcówki. Jak podgłaśniam (nawet do 11-12) też nie czuję dyskomfortu (ale żona tak 🙂), ani żadnych przesterów. Dźwięk jest czysty i klarowny. Zupełnie neguję twierdzenia o "braku możliwości wygodnej regulacji głośności". Nawet w zakresie do godz. 9-10 jestem w stanie dostosować precyzyjnie głośność do swoich preferencji. I zapewniam, że nie czuję z tego powodu ŻADNEGO dyskomfortu. Dodatkowo jeśli trzeba, mogę regulować wzmocnienie sygnału na CD, chociaż nie czuję potrzeby korzystania z tego.
 5. No, sam się prosi o zakażenie...
 6. To już żenada, jak ten facet się lansuje... [Hidden Content]
 7. Niekoniecznie, moja okulistka wystawiła tabliczkę "zamknięte do odwołania". Dobrze, że oko mi się goi jak w podręczniku...
 8. A tak dla porównania, u mnie na zestawie CX1000/MX70 już na godz. 9.00 ściany drżą... A pokój duży, ze 45 m.kw. będzie... Mocy na pewno nie brakuje :)
 9. Po jaką cholerę dyskutujecie z tym wielbicielem "dobrej zmiany", przecież on i tak nic sensownego i konstruktywnego wam nie powie... Ignora założyć i po sprawie...
 10. Dla PR3 specjalnie kupiłem tuner yamaha T-80. Grał wspaniale... ale nie za długo, bo "podła zmiana" dorwała się do władzy i kultury i "trójkę" zaorała. Od 2016 r. "trójki" nie dało się już słuchać. Ta stacjaumarła już dawno, a zwolnienie Anny Gacek (nota bene nie byłem jakimś tam wielkim wielbicielem tej Pani) i odejście Wojciecha Manna, to tylko gwoździe do i tak już zakopanej trumny PR3. A yamaha kurzy się i czeka... na lepsze czasy.
 11. Zasłony zostaną, a żaluzje dałbym dodatkowo. Dodam, że okno na bocznej ścianie jest naprawdę duże - podwójne okno tarasowe niemal od sufitu do podłogi. Drugie okno (mniejsze) jest za słuchaczem. Nie mierzyłem czasu pogłosu, ale klaśnięcie w dłonie daje w miarę przyjemny, miękki, w przytłumiony dźwięk (w odróżnieniu od pokoju na górze domu, gdzie słychać nieprzyjemny metaliczny pogłos). Ogólnie pomieszczenie odsłuchowe jest duże - to salon - jadalnia z drewnianymi schodami na piętro o pow. około 45 m.kw. Urządzony w starym stylu: drewniane rzeźbione meble, obrazy, zasłony, dużo zieleni (kwiatki), kanapa i fotele w stylu chesterfield, wełniany dywan. Brzmienie ogólnie jest przyjemne. Mam takie odczucie, że jak gra mało instrumentów (np. gitara klasyczna) to wszytko jest poukładane, niemal idealne, ale przy większej ich ilości (np. ostre rockowe granie) robi się już taki trochę chaos jakby brak separacji poszczególnych instrumentów - i to chciałbym poprawić. Minusem pomieszczenia są te okna, 50 calowy telewizor plazmowy za kolumnami, ogólnie gabaryty salonu. Pomysł jest taki aby dać te żaluzje, jakiś dyfuzor schroedera na ścianę pod telewizorem - pomiędzy kolumnami, a po obu stronach ekranu dwa absorbery. Mam też dużą płaską powierzchnię sufitu i pewnie tu też przydałyby się jakieś rozpraszacze. Tylko na ile to wszystko pomoże?
 12. Drewno można w prosty sposób odnowić, tak jak się to robi ze starymi meblami. Co siedzi w środku i w jakim jest stanie nie wiem. W mojej ocenie kolumny są piękne, a wszytskie te nowe identycznie wyglądające słupki z pewnością pięknem nie grzeszą... Są zatem dwie możliwości: 1. Kolega jest pozbawiony zmysłu estetycznego, nie potrafi docenić starych kunsztownie wykonanych przedmiotów (pewnie antycznych mebli też nie). 2. Nienawiść do marki Sansui tak kolegę zaślepia, że nie jest w stanie wydawać obiektywnych osądów. Odpowiedzi nie oczekuję, a dyskusję na temat estetyki kolumn SP1700 uważam za zakończoną.
 13. A żeby było jeszcze ciekawiej, to moje kolumny również dają możliwość regulacji w zakresie mid/high. No dosłownie pełne spektrum możliwości... i jak tu z tego nie skorzystać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.