Jump to content

Szymon1

Użytkownicy
 • Content Count

  3066
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Szymon1 last won the day on August 6 2017

Szymon1 had the most liked content!

Community Reputation

2927 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7263 profile views
 1. Daj mi trochę czasu ale na szybko napiszę, możesz już zamawiać :)
 2. Więcej wiary Mirosławie! Póki nie posłucham u Ciebie to się nie uprzedzam. Zawsze doceniam wysokiej klasy granie. W najgorszym wypadku zostaniesz z flaszką lub skoczysz mi do gardła. Jestem odporny więc dam radę :))) Nie wpisały się w system :)
 3. Zakupię ten komplet Cayina za 10 500 :) Waga 14kg, klasa D, cena 14 900zł. Wnętrze poniżej, zostawię bez komentarza.
 4. Wczoraj dostałem Cayina idap-6, nówka z polskiej dystrybucji. Już się wygrzewa jak aqs przykazał :) Pierwsze wrażenie wizualne bardzo dobre, świetnie spasowana obudowa, czytelny wyświetlacz, wszystkie potrzebne wej/wyj a nawet więcej. Jak ktoś ma LKSa to musi sprawdzić połączenie po i2s. Gałka po prawej jest 2 funkcyjna, środek to przycisk. Ja póki co testuję po AES/EBU do DCS Vivaldi i po RCA do Parasound 1500. Jeszcze nie rozpracowałem wszystkich funkcji. Podpiąłem dysk usb 2TB z tyłu, wczytał błyskawicznie. Najlepsze, że do obsługi w ogóle nie potrzeba routera, dysku sieciowego czy nawet sieci wifi! Instalujemy na telefonie, tablecie program HiByMusic i łączymy się poprzez BT. Bluetooth należy włączyć w opcji cayina System Setings-Network Setings-BT Setup-ON Działa sprawnie i szybko, widzi dyski i zawartość również po folderach.
 5. Ciekawe jak Pan Pacuła testował te Hanseny? Chciałbym zobaczyć ich ustawienie :) Aż dziw bierze, że nie wziął na testy Martin Logan Statement E2. http://www.highfidelity.pl/@main-171&lang= Jakość warunków testowych dobrze opisał kolega Moreno1973: http://www.audiostereo.pl/najlepszy-wzmacniacz-do-avantgarde-acoustic_89215.html/page__view__findpost__p__3218983
 6. Moim zdaniem każdy powinien obowiązkowo zakupić jakiegoś Jajona za 50 000zł. Po takim gorzkim doświadczeniu wnet doceni zalety Cayina. Kraj produkcji ten sam tylko jakość inna.Czasem mam wrażenie, że ludzie lubią być oszukiwani. Jakby Grzesiek założył firmę np. w Austrii i pisał na Cayinach made in EU to ludziska by kupowali za 5 razy takie kwoty i nie marudzili. W środku zamiast markowych podzespołów byłyby kondy z lodówki, złączki elektryczne na śruby za 2gr, rezystory za 10gr i podrapana obudowa. Ale metka jest :) http://www.audiostereo.pl/ayon-chario-jak-to-zagra_127146.html/page__view__findpost__p__3817905
 7. Czy to jest tanio czy drogo zależy od poziomu dźwięku jaki reprezentuje. Wystarczy porównać z Makiem MA8000 za blisko 47 000zł, Marantz PM 10 za 35 000zł czy Heglem H360 za 25 000zł i wszystko stanie się jasne. Miałem wrażenie, że wręcz mono :)
 8. Miałem H200 i przegrał ze starym wzmacniaczem KD Yamahy zakupionym za 1kzł.
 9. Panie ASURA proszę o wklejenie zdjęć swojego systemu, w którym stroił Pan te "urządzenia".Zapytam ponownie, gdzie i na jakich warunkach można wypożyczyć QRS-a do testów? Proszę o podanie danych rejestrowych firmy oraz fizyczne podstawy działania tych "urządzeń". Czy mogę przyjechać z własną aparaturą pomiarową do Pana lub kolegów systemu i zmierzyć wpływ tego urządzenia na poprawę "zejścia" niskich częstotliwości? Przypomnę Pan Głuchy napisał: "1. niżej schodzący i lepiej zdefiniowany bas" Myślę, że moje pytania nurtują wiele osób także proszę je potraktować z pełną powagą.
 10. Mirek wreszcie Cię znalazłem z tym klubem :)Biorąc pod uwagę, że miałem kilka Maków i słuchałem 40.1 to sugerowałbym raczej monobloki 501. To najszybsze granie wśród Maków. Próbowaliście łączyć te paczki z jakimś szybkim i bardzo wydajnym wzmacniaczem typu Krell? Jak znajdziecie czas to chętnie wpadniemy z dwójką zapaleńców na odsłuch. Bardzo dobrze, że 40.2 poprawili zakres basowy. Czy możesz opisać co uległo największej zmianie w stosunku do 40.1? Podpinał ktoś Seta42 pod mniejsze Herbatniki? Ciekawe co by z tego wyszło. Zapraszam Cię ze swoim zestawem lub kolumnami. Po odsłuchu będziesz mógł coś konkretnego napisać. Tak się składa, że znam brzmienie większości Herbatników a Ciebie koncepcja mojego grania ominęła. Będzie okazja w miłym gronie porównać łeb w łeb z innymi paczkami.
 11. Jak już otrzymasz swój egzemplarz to chętnie wpadnę z lampką...
 12. Panie emigrant nie zaśmiecaj wątku. Swoje frustracje i nienawiść do 16hz wylej podczas zmywania garnków.
 13. Czy producent lub posiadacze są chętni do wypożyczenia tych "urządzeń" do testów u prywatnych audiofili? Gdzie można poczytać o fizycznych podstawach działania tych produktów? Bardzo chętnie razem z kolegami i przyjaciółmi zapoznamy się z ich działaniem. Oczywiście nasze spostrzeżenia opiszemy w klubie. Czy mogę prosić o dane kontaktowe i rejestrowe firmy bo na stronie nie znalazłem. Bardzo interesujące. Na jakim systemie były przeprowadzane testy? Czy zaprezentujesz działanie w swoim systemie moim 3 kolegom?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.