Jump to content

Szymon1

Bloger
 • Content Count

  3066
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Szymon1 last won the day on August 6 2017

Szymon1 had the most liked content!

Community Reputation

2930 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

7371 profile views
 1. Szymon1

  Audio mity

  Te karty to faktycznie niezwykły badziew, sam się dałem namówić na zakup lata temu i posypuję łeb popiołem do dzisiaj :) Proszę o wymierzenie surowej kary! Pies z kulawą nogą tego nie chciał odkupić. Ja pitolę, to jest przegięcie nawet dla mnie :))) Może 4,165euro? Tylko przecinka zapomnieli postawić. Co to za dziwadło językowe?
 2. Kurzy się u mnie coś takiego, chętnie oddam za datek od bezdomnego z Warszawy :)
 3. Daj mi trochę czasu ale na szybko napiszę, możesz już zamawiać :)
 4. Szymon1

  Hybryda

  Chętnie u kolegi posłucham, wystarczy mi jedna płyta :)
 5. Więcej wiary Mirosławie! Póki nie posłucham u Ciebie to się nie uprzedzam. Zawsze doceniam wysokiej klasy granie. W najgorszym wypadku zostaniesz z flaszką lub skoczysz mi do gardła. Jestem odporny więc dam radę :))) Nie wpisały się w system :)
 6. Zakupię ten komplet Cayina za 10 500 :) Waga 14kg, klasa D, cena 14 900zł. Wnętrze poniżej, zostawię bez komentarza.
 7. Wczoraj dostałem Cayina idap-6, nówka z polskiej dystrybucji. Już się wygrzewa jak aqs przykazał :) Pierwsze wrażenie wizualne bardzo dobre, świetnie spasowana obudowa, czytelny wyświetlacz, wszystkie potrzebne wej/wyj a nawet więcej. Jak ktoś ma LKSa to musi sprawdzić połączenie po i2s. Gałka po prawej jest 2 funkcyjna, środek to przycisk. Ja póki co testuję po AES/EBU do DCS Vivaldi i po RCA do Parasound 1500. Jeszcze nie rozpracowałem wszystkich funkcji. Podpiąłem dysk usb 2TB z tyłu, wczytał błyskawicznie. Najlepsze, że do obsługi w ogóle nie potrzeba routera, dysku sieciowego czy nawet sieci wifi! Instalujemy na telefonie, tablecie program HiByMusic i łączymy się poprzez BT. Bluetooth należy włączyć w opcji cayina System Setings-Network Setings-BT Setup-ON Działa sprawnie i szybko, widzi dyski i zawartość również po folderach.
 8. Ciekawe jak Pan Pacuła testował te Hanseny? Chciałbym zobaczyć ich ustawienie :) Aż dziw bierze, że nie wziął na testy Martin Logan Statement E2. http://www.highfidelity.pl/@main-171&lang= Jakość warunków testowych dobrze opisał kolega Moreno1973: http://www.audiostereo.pl/najlepszy-wzmacniacz-do-avantgarde-acoustic_89215.html/page__view__findpost__p__3218983
 9. Moim zdaniem każdy powinien obowiązkowo zakupić jakiegoś Jajona za 50 000zł. Po takim gorzkim doświadczeniu wnet doceni zalety Cayina. Kraj produkcji ten sam tylko jakość inna.Czasem mam wrażenie, że ludzie lubią być oszukiwani. Jakby Grzesiek założył firmę np. w Austrii i pisał na Cayinach made in EU to ludziska by kupowali za 5 razy takie kwoty i nie marudzili. W środku zamiast markowych podzespołów byłyby kondy z lodówki, złączki elektryczne na śruby za 2gr, rezystory za 10gr i podrapana obudowa. Ale metka jest :) http://www.audiostereo.pl/ayon-chario-jak-to-zagra_127146.html/page__view__findpost__p__3817905
 10. Czy to jest tanio czy drogo zależy od poziomu dźwięku jaki reprezentuje. Wystarczy porównać z Makiem MA8000 za blisko 47 000zł, Marantz PM 10 za 35 000zł czy Heglem H360 za 25 000zł i wszystko stanie się jasne. Miałem wrażenie, że wręcz mono :)
 11. Miałem H200 i przegrał ze starym wzmacniaczem KD Yamahy zakupionym za 1kzł.
 12. Mirek wreszcie Cię znalazłem z tym klubem :)Biorąc pod uwagę, że miałem kilka Maków i słuchałem 40.1 to sugerowałbym raczej monobloki 501. To najszybsze granie wśród Maków. Próbowaliście łączyć te paczki z jakimś szybkim i bardzo wydajnym wzmacniaczem typu Krell? Jak znajdziecie czas to chętnie wpadniemy z dwójką zapaleńców na odsłuch. Bardzo dobrze, że 40.2 poprawili zakres basowy. Czy możesz opisać co uległo największej zmianie w stosunku do 40.1? Podpinał ktoś Seta42 pod mniejsze Herbatniki? Ciekawe co by z tego wyszło. Zapraszam Cię ze swoim zestawem lub kolumnami. Po odsłuchu będziesz mógł coś konkretnego napisać. Tak się składa, że znam brzmienie większości Herbatników a Ciebie koncepcja mojego grania ominęła. Będzie okazja w miłym gronie porównać łeb w łeb z innymi paczkami.
 13. Co ma piernik do wiatraka? Nie wiem jak trzeba być ograniczonym żeby nie odróżniać opłacanych testów od technicznych opinii osoby zawodowo zajmującej się wiele lat daną tematyką. Do tego pisanej na forum branżowym. Znaczy gdzie mam się dzielić swoją wiedzą jak nie na forum pasjonatów.Jak zacząłeś to prześlij te wybitne produkty akustyczne "moich konkurentów" które niesłusznie skrytykowałem. Może być na pw żeby nie zaśmiecać wątku. Wiadomo przecież, że Twoim głównym problemem jest nienawiść do mojej osoby. Żeby te sytuacje jakkolwiek porównać musiałbym prowadzić portal testujący produkty związane z akustyką, brać pieniądze za "lewe" recenzje i udawać niezależnego. Paniał różnicę czy nadal będzie udawał kretino? Przecież wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce. Niektórzy tylko próbują udawać idiotów :) Piotr111111 wpadł tutaj wyłącznie żeby dosrać Grześkowi, dystrybutorowi Cayina ale zrobił sobie kuku ponieważ sprzęt przenośny ma w dystrybucji zupełnie inna firma.
 14. goostaw czy recenzent prowadzący przedstawicielstwo określonego dystrybutora będzie obiektywny w ocenie "obcych" sprzętów. Odpowiedz czyj to sklep: http://audiopazio.pl/ Jak wyglądają realne testy wszelakiej maści recenzentów wie nawet dziecko w audio przedszkolu. Chyba nie jesteś aż tak naiwny? Recenzenci są pomiędzy młotem a kowadłem. Z jednej strony 2-3 dystrybutorów pociągających za sznurki (Nazwijmy ich M, N i R) z drugiej drobni zleceniodawcy. Każdy chce aby pisać pozytywnie, to zrozumiałe. Problem pojawia się jak do recenzji trafia wybitny sprzęt spoza głównego nurtu bądź chłam od dystrybutora "matki". Wtedy zaczynają się niedomówienia i przemilczenie prawdy :) Pamiętam jak dziś hurraoptymistyczny test "austryiackiego" Ayona, którego tekst został skorygowany po moim wpisie na forum. Rzecz jasna żaden użytkownik spoza układu nie dostania takiego "cudeńka" do porównań. Jak spojrzysz na listę sprzętów głównych reklamodawców i przeczytasz testy to wszystko stanie się jasne. Warto też zapoznać się ze sprzętem testowym danego recenzenta. Gwiazdka tuż tuż, tylko patrzeć jak Mikołaj coś przyniesie pod choinkę :)))) Polski dystrybutor Audiomagic strasznie zdziera.http://audiomagic.pl/odtwarzacze-sieciowe/cayin-idap-6
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.