Jump to content

rochu

Użytkownicy
 • Content Count

  1988
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

rochu last won the day on December 8 2017

rochu had the most liked content!

Community Reputation

2301 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5110 profile views
 1. Ale ten pan o którym piszesz to chyba raczej taki samozwańczy dystrybutor.😁 Na stronie producenta nie ma o nim ani słowa, tak samo jak i o dystrybucji marki na terenie naszego kraju.
 2. Nie tłumacz się chłopie. Napisz wprost, że "metkowce" nie grają, DIY rulez, a Cena Czyni Cuda. Bo o to ci przecież chodzi.
 3. No to może zamilknij wreszcie. Bo tutaj, jeżeli ktoś kogoś szkaluje, to właśnie ty oczerniłeś tych nieszczęsnych dystrybutorów.
 4. A gdzie ja napisałem, że nie wiem co to HDCD? Czytaj ze zrozumieniem to co inni piszą. Na marginesie. Z kilku tysięcy posiadanych płyt CD mam może ze 20 HDCD. Zatem to raczej raróg wśród płyt, więc nie ma o co kruszyć kopii.
 5. " jeśli jest dobrze zrobiona" Znasz takie DIY? Serio? Bo ja nie. A ja na ten przykład się nie spotkałem z takim procederem. Kilka razy zdarzyło mi się kupić sprzęt powystawowy. Zawsze był z fakturą i pełną gwarancją i rękojmią. Kolego Seyv. Może lepiej nie wymyślać faktów na potrzeby założonej teorii?
 6. To twoje zdanie. A ja uważam, że domowe dłubactwo pozostanie zawsze dłubactwem a nie pełnowartościowym produktem audio z pomiarami, gwarancją, rękojmią i jakąś renomą producenta pozwalającą przy zmianie systemu chociaż częściowo wycofać zainwestowane środki. A ja nie piętnuję bo płacą podatki, zusy, pensje, utrzymują producentów. Wielu ludzi ma dzięki nim na utrzymanie. A nie sprzedają pokątnie na forum czy wciskając ludziom po domach pod pozorem prezentacji, mając zawieszoną działalność gospodarczą by oszczędzić na vacie czy zusie.
 7. To dlaczego nie cieszyć się swoimi osiągnięciami tam gdzie jest miejsce do tego, czyli w zakładce DIY? Przy okazji przypomnę, że autor niniejszego wątku od razu zpozycjonował swoje "dzieło" jako hi-end. Niestety nie wskazał żadnych podstaw do takiego postępowania prócz zdjęć na których to "coś" jest ciut za duże jak na zdrowy rozsądek oraz tytułu wątku sugerującego 250W z lampy. Zatem podejrzenie jest proste - reklama i czekamy na zainteresowanie jakiegoś jelenia. Reszta już w pokoju 118 w Sobieskim - makaron na uszy, dużo ideologii, magia triody i te rzeczy, akustyka co prawda nie teges ale w domu u jelenia to dopiero będzie wypas ... Czyż tak się tego nie robi? W czasach gdy audiofilia przebija kolejne sufity absurdu jest to całkiem racjonalny sposób postępowania w poszukiwaniu klienta.
 8. A czego niby mam zazdrościć Sherlocku?
 9. A kim ty jesteś aby mnie pouczać? [wzruszenie ramion]
 10. Popatrz ma muzykę klasyczną jak na pop i rock wieków XVIII i XIX. Nie oznacza to, że to co było wcześniej było bez znaczenia. Wręcz przeciwnie. A co z tą New Delta? Posłuchałem sobie raz jeszcze tych smutasów i naszła mnie mała analogia z historii: I co? Panowie raczej nie przynudzają. Do wszystkiego wystarcza takiemu panu gitara, 3 metry kabla i wzmacniacz bez jakichkolwiek efektów czy też komputerowych udziwniaczy. Jak się ma pomysł, warsztat i nieco talentu to nie trzeba smucić i przeciągać dźwięku w nieskończoność, robić łamańców na rytmie i co rusz zmieniać efektów.
 11. Stary wybacz. Podałem ci linka do najlepszego mastera tego nagrania wykonanego przez studio Denona na potrzeby boxu z nagraniami Bernsteina tzw. Royal Edition. Takiej muzyki nie słucha się w emeptrójce ani z ze Spotify.
 12. Szukaj tego wydania: https://www.discogs.com/Leonard-Bernstein-Beethoven-New-York-Philharmonic-Leonard-Bernstein-Conducts-Beethoven-Symphony-No-5/release/5696285
 13. Np. piąta Beethovena, Nowojorczycy pod Bernsteinem, 1961, zwłaszcza część trzecia i czwarta.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.