Jump to content

rochu

Użytkownicy
 • Content Count

  3415
 • Joined

 • Days Won

  4

rochu last won the day on January 26 2020

rochu had the most liked content!

Community Reputation

4292 Audioholik^3

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8925 profile views
 1. Myślę, że to po prostu niewykonalne zrobić remaster milionów ścieżek w tak krótkim czasie. Nawet gdyby robił to jakiś automat.
 2. 1. Przenieść system do większego pomieszczenia i zwiększyć odległość słuchacz-zespół głośnikowy. 2. Zrezygnować z czytania świerszczyków audio i wpisów głupich guru na forach audio. 3. Uwierzyć własnym uszom a nie uszom recenzentów czy też nieznanych osób z forów. 4. Skupić się na rzeczach ważnych. Równowaga tonalna, klarowność przekazu, dynamika, wierność melodii, oddanie rytmu. Tzw."przestrzenność" to w dużej mierze artefakty, których źródłem mogą być np. zła akustyka, niedopasowanie urządzeń lub dupiasta realizacja nagrania. 5. System ustawiać na prostych, tanich kablach
 3. "Zmniejszenie wielkości instrumentów kablem głośnikowym?" A mówi się, że to średniowiecze było czasem zabobonów.
 4. rochu

  Ariston Audio

  Życzę powodzenia. Osobiście po wielu klęskach jakich doświadczyłem z krajowymi wytworami audio (a częściej z tzw. producentami) postanowiłem takowe do końca życia omijać szerokim łukiem.
 5. rochu

  Ariston Audio

  To dobra idea. Z tego co pamiętam Linn zaleca wymianę sprężyn co 5 lat.
 6. rochu

  Ariston Audio

  A, jeszcze jedno. Wszyscy uwagę kierują na konstrukcję zawieszenia gramofonu. Natomiast ważniejsze jest coś innego - jednopunktowe łożysko. Z resztą widnieje ono w logo Linna. I to jest clou całego zagadnienia.
 7. rochu

  Ariston Audio

  Wczesny RD11 to w zasadzie to samo co wczesny Sondek. Miał on łożysko opracowane przez Jacka Tiefenbruna, ojca Ivora i został wyprodukowany dla Aristona w Castle Precision Engineering - firmie Tiefenbruna. I tak na prawdę był dziełem Tiefenbrunów - ojca i syna. Wczesne RD11 da się upgradować tak jak pierwsze Linny, czyli można zainstalować Valhalle, ramiona Linna z lat 80-tych, zmienić plintę, etc. Potem RD11 już nie nie używał tego łożyska i oddalał się od pierwowzoru. Z resztą w 1972 właścicielem Aristona stał się Dunlop Westayr Ltd. i firma zaczęła inwestować w rynek budżetowy.
 8. Tytuł wątku to "Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe" a nie "Najlepiej brzmiące pokoje odsłuchowe" Ja trzymam się tematu a ty nie. Zatem nie będę opowiadał na twój niezbyt rozgarnięty wpis.
 9. Tak, straciłem serce do audio. Ty, Marslo i reszta waszej kompani spod znaku naszego audio i saloniku skutecznie obrzydziliście mi tę zabawę. Doszło do mnie, że nie chcę być taki sam jak wy. To był piękny czas gdy zrobiłem krok w tył, pozbyłem się wszystkich klocków audio i słuchałem sobie przez dwa lata płyt na japońskiej wieży a potem na powrót odkrywałem brytyjskie klasyczne audio.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.