Jump to content

rochu

Użytkownicy
 • Content Count

  3522
 • Joined

 • Days Won

  4

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by rochu

 1. [Hidden Content] Coś mi się widzi, że znowu konfabulujesz. To, że pierwsza wersja wykorzystywała przetworniki Royda nie oznacza tego co raczyłeś wybajać w swoim wpisie.
 2. Podaj źródło. Nigdy nie interesowałem się kolumnami Regi ale z tego co słyszałem są tam przetworniki Morela.
 3. Ci co trzeba klepią wszystko w W. Brytanii - Linn, Naim, Sudgen, Harbeth, Rega i jeszcze paru innych. Co prawda Rega przez chwilę kombinowała z Chinami produkcję części elektroniki ale po serii wpadek szybko rozum powrócił i produkcja znów jest w Anglii.
 4. Jeszcze kilka miesięcy a przyzwyczaję się do tego typu rustykalnego humoru. A wtedy kto wie, może nawet na Dwójcie oglądnę jakiś kabaret albo nawet wiadomości TVP?
 5. Wyjmij korek. I co z tego? Od samego początku nic nigdy nie produkowali w W. Brytanii a na Dalekim Wschodzie. W 1991 NAD stał się własnością Duńczyków a kilka lat później przeniósł się do Kanady.
 6. NAD nie jest brytyjski. I to praktycznie od zawsze. Cambridge Audio także udaje brytyjczyka, którym od 40 lat nie jest.
 7. Zadam moje ulubione pytanie na które nikt na tym forum nie udzielił mi jeszcze odpowiedzi. Prąd w kablu jest zjawiskiem z domeny cyfrowej czy analogowej?
 8. Nie dla psa kiełbasa. Na szczęście.
 9. Konfabulujesz. Nie było żadnej burzy. Niemniej cierpkie oceny niemieckiej prasy audio dla japońskich gramofonów są do dzisiaj dostępne, do zaznajomienia się.
 10. Zależy co rozumiesz przez słowo "technologicznie"? Czy implementacja sterowania, mikroprocesorów i bajerów w SL czy odlew ramienia i sztywność konstrukcji w Redze? Ps. Co do cytatów, napisałem ci wczoraj, żebyś celował w drzewo.
 11. To że Sl-15 wydaje z siebie dźwięki nie oznacza, że gra. Powiedzenie, że "gra on dobrze" jest IMO pewnym nadużyciem, będącym konsekwencją tego, że jakieś 15 lat temu kilku panów z Ameryki zmówiło się na pewnym forum i zorganizowało klakę dla tego gramofonu. Podobno dla draki, jak wieść niesie.
 12. Te Technicsy biorą baty już od starej Regi Planar 2 z lat 90-tych, do takiej p8 to juz lata świetlen. No ale cóż ty nie handlujesz Regą więc piszesz co ci wygodne.
 13. Na szczęście nie jestem handlarzyną z allegro i nie mam tych zmartwień. Swoją drogą, nie było gramofonu wyższej klasy na T4P. Gramofony z T4P to poziom Lidla lub podobnie.
 14. Przesadzasz jak zwykle. Jakoś od dwudziestu-kilku lat nie mam z tym problemu. Rega, Pro-Ject, Linn, stare SME bez zdejmowanego headshella, jakoś radzę sobie mimo tego że jak ktoś powiedział wcześniej jestem nietechniczny. Wymiana i ustawienie wkładki w Redze czy w Ittoku to jakieś 10-15 minut. Myślę, że każda małpa potrafi to zrobić skoro mnie się to udaje bez strat własnych. Raczej nie najlepszy przykład. Ja pisałem o gramofonach a ty za przykład dajesz producenta wyrobów gramofono-podobnych.
 15. Może zdefiniuj o co ci biega z tym "punktem obrotu igły" i jak to się ma do ustawienia VTA. Istniej pojecie osi obrotu wspornika, nie igły. Nie przeceniaj się, że będę tracił czas na szukanie twoich miazmatów. O Yaqinie pisałeś bardzo dużo i nie wygląda abyś przeszedł powyżej niego. I to wystarczy.
 16. Nie wykręcaj się Linnem bo dla ciebie to tylko pusta nazwa. Jest poza twoim zasięgiem.
 17. Tylko dla ciebie. Gdy sprzedasz kilka milionów gramofonów to może ktoś pochyli się nad twoją koncepcją a póki co - bredzisz.
 18. Odpowiedź godna osoby dla której szczytem audio są wzmacniacze Yaqin.
 19. Jak dużo masz płyt winylowych i z jakim sprzętem miałby grać ten gramofon?
 20. Patentem jest poświęcony czas i wydane pieniądze. Myślałeś może, że audio nie wymaga poświęceń?
 21. Coś przeoczyłem. W czym przejawia się ta "specjalność" sferyka z DL103?
 22. Nie ma innej drogi niż sprawdzenie sprzętu w warunkach domowych. Jak nie masz ochoty sam testować to oglądaj sobie do woli gramofony na YT. Tylko pretensje o wybór miej potem tylko do siebie.
 23. Takie coś. Brzydkie kaczątko. Niedoceniony młodszy brat bardziej znanych konstrukcji tego producenta. Prosty, łatwy w konfiguracji, ramię ACOS o masie ef. 12-14 g (w zależności od materiałów informacyjnych). Wg Stereoplay tyle samo punktów co Systemdek IIX, Linn Axis z Basic Plus albo podstawowy Sondek. Miałem jakieś 20 lat temu i miło wspominam. Produkowano go w USA i w UK. Jedyny minus to potwornie brzydka pokrywa przeciw-kurzowa z dymionego plastiku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.