Jump to content

pmcomp

Użytkownicy
 • Content Count

  8431
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2166 Audioholik^2

3 Followers

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

11147 profile views
 1. Jedyne końcówki, ktore pasują w dziale hi-end, które znam, mam i czasem używam i mieszczą się budżecie do 3000 zł to (oczywiście używki): - JBL seria MPA, dowolny mocowo model - Nakamichi PA-5, wersja pierwsza lub MkII (choć może to być lekko ponad budżet) - Onkyo M-505 (te kolejne z wycieraczkami to juz nie to). Pozdro EDIT: doczytałem, że sprzęt tylko nowy. Czyli dodaj jedno zero. Moja rada: zmień zakładkę na stereo hi-fi.
 2. Przepis na sukces: wywalić zwrotnicę pasywną z kolumn i kupić DOBRĄ aktywną zwrotnicę dwudrożną ale ... analogową. Ustawić na podział częstotliwości jaki był w oryginalnej zwrotnicy. Nie dotykać się zwrotnic cyfrowych. Pozdro
 3. Uppps, rzeczywiście. Nie sprawdziłem, sorry, mój błąd. Sprzedający oferuje 30-o dniowy zwrot, po prostu zrezygnuj z zakupu przed wysyłką. Pozdro
 4. Polecam z salonu w UK: [Hidden Content] W przeliczeniu wyjdzie 1000 zł z transportem do Polski. To okazja jak za taki dźwięk.
 5. Jesli ktoś ma ochotę za 1000 zł to są na brytyjskim eBayu: [Hidden Content] Warto.
 6. Wszystko się zgadza, tak właśnie działa. Gdy mamy podłączony wordclock ale o innej częstotliwości to miga i korzysta z sygnału.
 7. No i super ... mój rubid podpiety jest i do transportu CD i do DACa. Tak samo w przypadku playera dCS Network Bridge. Zagra wysteriwuje player i DACa. Wszystko podłączone po SPDIF. Pozdro
 8. Może to dotyczy jakiejś wczesniejszej wersji formware'u. Moim zdaniem po podpięciu zewnętrznego zegara do niego się lockuje. Łatwo to sprawdzić. Puśc z playera materiał 44,1 a zegar ustaw na 48. Dioda lock miga a dźwięk jest co oznacza, że korzysta z SPDIF. Jak przełączysz zegar na 44,1 od razu się za lockuje co moim zdaniem świadczy że wykrywa odpowiedni zegar i się z nim synchronizuje. Z wejścia USb w dCS Debussy nigdy nie korzystałem. Ze strony producenta: Debussy can be locked to an external Word Clock signal generated by a dCS Master Clock and this produces a substantial performance improvement. Nie ma słowa po jakich wejściach. Tak.
 9. Sorry, jestem totalnie zalatany. A od przyszłej soboty idę na urlop. A pięciominutowe testy nie maja sensu. Cieszę się, że jesteś zadowolony 🙂 . Za te pieniądze chyba warto. Wejście. Na pewno warto samemu spróbować. To lepszy sposób niż czytanie audiostereo 🙂 .
 10. @Elb, laurki z internetu już mi raz w swoim wątku cytowałeś. Odsłuchu porównawczego nie zrobiłeś. Ja mam wreszcie taką okazję. Jak znajdę wreszcie chwilę spokoju to zrobię sesję, siądę i posłucham. I napiszę czy ten chiński OCXO (nie Mutec bo mój Mutec nie ma zegara OCXO w środku) jest lepszy na mój słuch od rubida. Jaki będzie wynik jest mi wszystko jedno ponieważ rubid jest wbudowany w transport, a ten chiński OCXO ma mi służyć za PLL i przełącznik częstotliwosci dla WordClock będąc wysterowanym z rubida i sterująd DAC i streamer. Pozdro
 11. To chyba do zakładki kino domowe? W stereo będzie słabo, w kinie też nie obsługuje najnowszych formatów ale ... w kinie zagra znakomicie.
 12. pmcomp

  Hi-endowe nowości

  Dopiero co wyszedł bez plusa. Ze sprzętem audio teraz gorzej niż z produktami IT, niedługo co kwartał będzie nowy model 🙂 .
 13. Żałuj, jest czego. Cały najlepszy materiał nagrywany dzisiaj przeze mnie ze szpuli czy z winyla na kasetę to wyłącznie METAL. Takiej prędkości nie było 😉 . Zapewne miałeś na mysli 38 cm/sek, tzw. mała studyjna. Najlepsze wyniki to rzadko nagrywane dwa ślady na 1/2". Duża studyjna czyli 76 cm/sek była dość rzadko stosowana. Mozna korzystać z takich:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.