Jump to content

Piękny Stefan

Użytkownicy
 • Content Count

  670
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

546 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1491 profile views
 1. No czego nie rozumiesz? Mam kolumny z których powywalałem wszystkie głośniki, powkładałem inne, z trzydrożnych zrobiłem czterodrożne, dokoptowałem do tego zwrotnice. I gra. Za wzór stawiam firmę, która nie produkuje sama swoich głośników, tylko odrestaurowuje i przerabia inne konstrukcje. Ale generalnie brzydzę sie dłubaczami, DIy i ludźmi którzy takowe konstrukcje próbuja tworzyć, bo to niemiłe buce są... No czego nie rozumiesz? Przecież wywód jest logiczny, co potwierdzają lajki expertów pod postami Pana Sovereign 🙂
 2. Ok. Ale te podostawiane na górze drivery to jak mają rozwiązane zwrotnice? Kto te zwrotnice projektował pod twoje kolumny? Jbl?
 3. Czy te Jbl c60 są fabrycznie sekcjami basowymi? Bo z tego co widzę to jest kompletna kolumna. Ty zrobiłeś z nich sekcje basowe, pododawałeś te horny, tweetery? Czy jest to jakiś kit fabryczny Jbla te twoje dodatki? Napisz proszę normalnie bez jakiś elaboratów. No tak to zmienia postać rzeczy. Takich się zrobić nie da...
 4. Rozumiem, że te Jbl c60 to jest hi-end? Z licznych wpisów Sovereign nie śmiem twierdzić inaczej. Jeżeli te obudowy to jest coś nieosiągalnego dla zwykłego stolarza, to już mam pewność że osoby tak twierdzące nie mają pojęcia jak złożyć nowy taboret z Ikei mając instrukcję w ręku. Jbl z tego okresu to same prostopadłościany. Do tego często nienajlepiej wykończone, bo tam gdzie była maskownica tam malowali farbą, tak samo tył. Wyrafinowanie obudów =0. Takie obudowy by zrobił uczeń na egzaminie w szkole stolarskiej. Żeby nie było, mnie się forma starych bydlastych monitorów Jbl-a podoba. Te c60 nie bardzo.
 5. Jak tak to sorry. Widziałem gdzieś ten twój wpis z całą wyliczanką podzespołów i byłem przekonany, że sam to skompletowałeś i wsadziłeś w oryginalną budę. Czyli słuchasz na kolumnach fabrycznych. Takie jak wyszły z fabryki takie u ciebie stoją?
 6. Na czym ty słuchasz Sovereign? Bo z tego co piszesz tu na forum to nie są fabryczne kolumy...
 7. Babatular widzę doktorat z hi-endu robił i ma listę rzeczy hi-endowych. Dlatego traktuje tu piszących jak uczniaków. Jak gdzieś pisał już się obsłuchał. Na nowe odsłuchy już jeździć mu się nie chce, więc ta lista jest zamknięta i niestety nowych hi-endów już niestety nigdy nie będzie. Według niego są firmy hi-end, które produkują same hi-endy (przykład podany). I są firmy jak Sonus Faber, którym te hi-endy wychodzą wnioskuje z wpisów przypadkiem... I niemożliwym jest zrobienie czegokolwiek hi-endowego przez kogoś spoza listy, bo przecież podał regułkę hi-endu i pewnie jakiś wzór matematyczny na to babatular też ma... Audio jak każda inna dziedzina, ma wielu zadufanych w sobie osobników, którzy patrzą sobie (według ich mniemania) z drugiego piętra na tych w piwnicy. Co poradzisz... I dziwnie jakoś każdy ma inne wyobrażenie tego mitycznego hi-endu. I każdy myśli, że ten jego wzór jest jedyny, co po autorytarnych wpisach takiego babatulara widać.
 8. Piękny Stefan

  B&W CDM7se

  Czyli tyle powinny być warte? Bo jakoś nie są. Są sarsze, mniejsze, a kosztują podobnie do 603... Mają jakiś termin ważności? Z głośnikami jak ze wszystkim, zależy kto jak używa, w jakich warunkach użytkuje. 20 lat na dobry głośnik to niewiele, niezależnie co poniektórzy tutaj piszą.
 9. Widzę, że expert od drzewa chce Rutkowskiemu chleb zabierać i się w detektywa bawi. Wychodzi tak samo. Carpio napisał w pierwszym poście, że ma Wile Rock. Do sprzedania jest Wile Louis... Tomaszu nie rzucaj swego dotychczasowego zajęcia...
 10. Myślałem, że napisałem jasno. Był głównie do ciebie, ale możesz skopiować i powielić.
 11. A ten wpis i wiele poprzednich, że jest grupa audiofilii, którzy uważają, że zdobyli "czarny pas" w dziedzinie audio i połkneli (lub na nim siedli) kołek.
 12. A buraki? Skąd się biorą takie buraki?
 13. Ta każdy ma hi-enda... A najhiendowszy ma Tomek7776. Z drzewa... Człowiek który daje rady na lewo i prawo mentorskim tonem, pisze że kolumny się robi między innymi z DRZEWA. I pisze, że na temat drzewa jest expertem i może napisać na ten temat referat... Nikt kto w jakimś stopniu się zajmuje DREWNEM nie napisze o drewnie-drzewo. Nikt. Bo to podstawa podstaw. To tak jakby laik przyszedł do audiofila z kompletnym w pocie czoła latami składanym systemem i powiedział "ładna wieża". Skoro tutaj ewidentnie pisze nieprawdę na publicznym forum, to jak wierzyć mu w cokolwiek innego. A megalomania piraża. Takich mamy tutaj expertów...
 14. No i powiedział mi co wiem, co umiem zrobić... Na konstrukcji kolumn sie nie zna, mnie nie zna, ale wie... Zna się na drewnie (pewnie leśniczy, może drwal, albo pracownik tartaku), więc należy się wypowiedzieć...
 15. Jestem w stanie i prawie każdy stolarz jest. To całkowicie bezproblemowe w wykonaniu konstrukcje. Kompletnie niewrażliwe na zmiany wilgotności. A mdf to mdf. Bierzesz jaki jest, bo produkuje go tylko kilku molochów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.