Jump to content

Fashi

Użytkownicy
 • Content Count

  360
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

192 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Hi fi , motoryzacja
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

641 profile views
 1. Ostatni element układanki prawie gotowy. Jeszcze tylko gniazdko JP i maty bitumiczne. Wykonanie by Mariusz alias Marr/Bumpalump.
 2. Dobrze by było, aby Audiofilek, Antymalkontent (co jak co, ale nick w żadnym stopniu nie pokrywa się z jego wyczynami w klubie miłośników Sansui) czy Rafał, w końcu napisali prawdę. Otóż zapewne słuchali którejś 907.. czy np b2105 i po prostu nie są w stanie wyjść z podziwu dla tych sprzętów! Patrzącz z politowaniem na swoje zabawki, mamroczą pod nosem. Podświadomie o nich myślą, marzą i nie mogą przestać. Z racji braku kasy na ww piszą to co piszą i liczą , że któryś z miłośników w końcu sprzeda któremuś z Panów po cenie z Jp. Ot cała filozofia w takim postępowaniu. Panowie w zaciszu swoich pokoi , w półmroku przy szklance kubusia przeczesują internet, oglądając zdjęcia Sansui nie mogąc znieść faktu, że na koncie nie ma wystarczającej kwoty pozwalajacej na zakup. A frustrację wylewają na audiostereo w klubie miłośników Sansui, przy okazji próbując zniechęcić innych i obrzydzić użytkowanie już posiadanych. . .
 3. To tak po krótce , apropo tego co pisał Rafał o muleniu Denona itp. Najwidoczniej ten wzmacniacz jest źle zertrojony tonalnie. Konstruktor uwydatnił bas , co przełożyło się na resztę pasma. I taki balans tonalny skopany od samego początku będzie charakterem wzmacniacza bez znaczenia na jego moc! Teraz trochę tego i tamtego: Równowaga - Zależność miedzy poziomami głośności poszczególnych instrumentów Pasmo - wszystkie częstotliwości prawidłowo reprezentowane Panorama - rozplanowanie instrumentów w przestrzeń Dynamika - kontrola głośności poszczególnych instrumentów Pasmo Charakterystyka: 20-100 Hz Ociepla brzmienie 100-200 Hz Zamula brzmienie niektórych instrumentów, ale dodaje pełni innym 350-400 Hz Brzmienie "kartonowe" 750- 800 Hz Dodaje głębi i "ciała" 1-2 kHz Dodaje ataku niektórym instrumentom, ale u części powoduje nosowe brzmienie 2-5 kHz Zwiększa prezencję instrumentów 5-8 kHz Brzmi szorstko na niektórych instrumentach 8 kHz i więcej Dodaje powietrza i rozjaśnia niektóre instrumenty Jeśli nie ma równowagi , można mówić o jasnym , ciemnym , zimnym czy ciepłym dźwięku. Liniowość charakterystyki to wzór , do którego nie każdy dorósł. W Sansui jest tonalnie można to określić na 0 , nic nie jest uwypuklane czy cofane. Wszystkie części pasma są oddawane i wzmacniane tak jak powinny. Zresztą Paweł już dawno o tym pisał w klubie. To jest liniowość. I Ci, którzy mają wysokie Sansui o tym wiedzą i nie dadzą sobie wmówić , "że czarne jest białe , a białe czarne" . Typu opowieści o muleniu czy braku szczegółów. Starałem się wyjaśnić w jak największym stopniu i w miarę prosto żeby nie było nie do mówień.
 4. Ja o niebie Ty o chlebie... Rafał której Alphy słuchałeś?
 5. Ja pisze o serii Alpha , tak się składa , że model 607dr dał radę Kefom r700 w salonie ok 30m2... także nawet niskie alphy potrafią. Model 901 akurat ma takie sobie opinie i to nie jest żadną tajemnica. 711 jak to zostało opisane na pierwszych stronach tego klubu , to dopiero przedsmak tego czym jest Sansui, a Ty uogólniasz i rzutujesz na całą LEPSZĄ serię Alpha.
 6. Kup , wydłub i pokaż wszystkim. No przecież możesz mieć 907xr/mr za 2,5k zł to co Ci szkodzi? Nawet odkupie od Ciebie ten wzmacniacz za 2,5k żebyś nie był stratny. Piszesz się?
 7. Dawaj linki i fotki a nie bajdurz o dupie marny. Rzucasz zaczepki w eter nie poparte dowodami i myślisz , że jesteś wielki. Coś ala pomówienia, błoto leci i nie zawsze wszystko da się strzepnąć... A to ma więcej basu , że np uwydatnione są okolice np 200-300hz i wtedy robi się buła na basie żeby przykryć braku w dynamice i brak wydajności. W tej części pasama nie zawsze więcej znaczy lepiej. Ludzie , to jest forum audio , a wy podstaw nie znacie! Matko z ojcem... Przedtem było , że Sansui za drogie , że wysyłka krocie itp. Jak jeden z drugim dostał dowodami po oczach co ile kosztuje , to się do brzmienia przyjebali. A z brakiem kontroli basu i problemami ze szczegółowością to już w ogóle goście wygrali internet. Jeszcze raz pytam (chyba jako 20sta osoba) czego i z czym slychaliscie z serii Alpha? Pokazywać zdjęcia nie bać się.
 8. Damping factor. Mówi Ci to coś? https://audio.com.pl/vademecum/slownik/19739-wspolczynnik-tlumienia-ang-damping-factor-wzmacniacz ...
 9. Jak trzeba być ważnym , żeby komuś tak przeszkadzać? Po hejcie widać żale , niemoc itp . Lepiej zatruwać komuś postrzeganie marki i radość ze słuchania. Nie rozumiem takiego podejścia. Ja nie latam po klubie Accu i nie wypisuje jakie to są przereklamowane i drogie. Co to kogo w ogóle obchodzi? Nie masz Sansui i nie lubisz to ok, ale po co komuś zadowolonemu psuć krew? Wypisywać dyrdymały i teorie dziwnej treści...
 10. No tak , jeśli się słucha bas i sopran na +7 do tego aktywny loudness , to liniowe granie Sansui się nie podoba. Proste.
 11. ... Dokładnie koledze chodzi o to.
 12. Daj już spokój, bo nudny się robisz. Piszesz ciągle to samo i nic z tego nie wynika. Postaraj się bardziej , wyślij umysł poskładaj 2 do 2 i zaskocz nas wszystkich swoją kreatywnością! Jak widzę kolejny raz te 2kg kurzu to ręce opadają. Kolega kupił sprzęt , który musiał chwile stać (stąd kurz) i przynajmniej nie wstydził się tego napisać . Nie opowiadał , że cudem spod koca wyjęty itp. Pisząc 2kg użył przenośni (o ile wiesz co to znaczy) a Ty się tego trzymasz jak pijany płotu! Zmień płytę albo wyłącz Repeat. Odnośnie cen , to co Ciebie to w ogóle obchodzi skoro nie chcesz kupić? Ktoś płaci 7-8-9k i jest zadowolony. A Tobie co do tego? Leć do klubu Luxmana i wypisuj , że cena 7k zł za L550 to zdzierstwo itp. Zrób nam wszystkim dobrze i nie odpisuj już w tym wątku. Dasz radę?
 13. Użyte części, mata bitumiczna, ile wolnego miejsca w Accu a ile w Sansui? ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.