Jump to content

hey

Użytkownicy
 • Content Count

  985
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

267 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1751 profile views
 1. Miałem okazję zapoznać sie z Phonar P3. Akurat w jednym czasie w tedy stały u mnie jeszcze BMN, więc skorzystałem z okazji i zrobiłem sobie bezpośrednie porównanie. Phonary dosłownie zmiażdżyły rywala i okazały się dużo lepsze w każdym aspekcie. Słuchając obu tych konstrukcji miało się wrażenie że Phonar to zupełnie inna liga, wyższy poziom i jakość a bmn przy nich to jakieś plumkawki. Nie żebym uważał że bmn to złe kolumny. Po prostu w moich 25m nie potrafiły niczym porwać mnie, zagrały jak jakieś małe, przeciętne monitory. Phonar P3 prównywałem potem jeszcze z wiele droższymi od siebie kolumnami i zawsze dzielnie potrafiły się obronić. Powiem tak: słyszałem wiele kolumn za +/- 15tys które grały jakby kosztowały ledwo 5. A pierwszy raz tak na prawdę usłyszałem kolumnę za 5tys która grała jakby kosztowała 15 i więcej tys.
 2. hey

  Tannoy -klub miłośników

  To trzeba porządnie nagrzać żeby klej zrobił się elastyczny i uciągliwy. Może poćwicz na pierścieniu od basreflexu, jest mniejszy i powinien łatwiej zejść.
 3. hey

  Wasze ustroje.

  Nie pamiętam zebym pozwolił Ci komukolwiek opowiadac o moich panelach Bedę miał ochote to sam to zrobię
 4. hey

  Wasze ustroje.

  Czemu ma służyć ten film z dzwiękiem? I zdejmij te krzaki z kolumn. To nie doniczki. Szczerze, bez urazy
 5. hey

  Tannoy -klub miłośników

  @ciszyn11, ja bym to podgrzał porządnie suszarką i dopiero delikatnie podważał.
 6. hey

  Tannoy -klub miłośników

  Jak zdemontujesz aluminiowy pierścień? Masz na to jakąś sprawdzoną, bezinwazyjną metodę?
 7. hey

  Tannoy -klub miłośników

  ...i bezpiecznika;)
 8. Podłączajcie odrazu 3k W bo inaczej ciągle będziecie mieć niedosyt. Szczególnie te małe pierdziawki T6 potrzebują tego prądu;)
 9. hey

  Tannoy -klub miłośników

  Być może masz rację, nie zaprzeczam
 10. hey

  TANNOY dc8ti

  Czego nie rozumiesz i co Cię tak rozbawiło? 27 kilo w stosunkowo niedużej kolumnie a do tego gruba, wygięta, brzozowa sklejka. Dobrze i solidnie zaprojektowana i wykonana skrzynia to klucz do sukcesu. Sam przetwornik nie zagra. "Tannoy bardzo dużą uwagę przykłada do projektu obudów, zwłaszcza w przypadku kolumn z wyższego pułapu cenowego. Zestaw dobrych głośników to nie jest jeszcze wszystko, aby uzyskać dobre brzmienie, do tego dochodzą jeszcze skrzynki, a te u szkockiego producenta są traktowane z wyjątkową dbałością o szczegóły. W przypadku modelu DC8T obudowy skonstruowano w oparciu o wysokiej jakości wielowarstwową sklejkę brzozową i unikalne ożebrowanie wewnętrzne... Zastosowana do budowy skrzynek gięta sklejka ma jeszcze jedną zaletę, jest sztywniejsza, a w połączeniu z likwidacją wewnątrz obudowy równoległości ścianek ma znaczny wpływ na redukcję powstających przy pewnych częstotliwościach fal stojących mogących deformować wierny przekaz brzmienia."
 11. hey

  TANNOY dc8ti

  Dziesiątki miałem kiedyś okazję przez chwilę u kogoś posłuchać. Grały w dużym, otwartym pomieszczeniu na oko 40 i więcej metrów i grało to na prawdę bardzo fajnie. Ale bezpośredniego porównania nigdy nie robiłem, więc ciężko się odnieść. Prestige się nie interesowałem ze względu na specyficzny wygląd;) Zupełnie by mi nie pasowały do wystroju pomieszczenia, więc nie zawracałem sobie nimi głowy.
 12. hey

  TANNOY dc8ti

  Też miałem u siebie BMN tylko model S3 i okazały się niewypałem. Dzwięk bez energii, masy. Chudy, twardy, pudełkowy bas. W klubie bmn chwalą wszyscy niskie tony, ale popatrzeć na wklejane zdjęcia to każdy jeden ma te kolumny wlepione w ściany. Wiem że bas podbity od ścian może robić wrażenie, ale wystarczy odsunąć te kolumny na 1m od wszystkich ścian i czar pryska - basu nima. XT8F słuchałem w salonie i bez rewelacji. Zgadzam się, do 5tys to może wydawać się dobry wybór, ale w tej cenie znalazłbym też kilka innych ciekawych propozycji, jak nie ciekawszych. DC8Ti (tytułowe) dopiero tutaj wyraźnie wchodzimy na wyższy poziom. Brzmienie ciepłe, gęste, ze szczegółową górą, mocne niskie tony, dobrze wyczuwalna stopa perkusji. Stereofonia powala, no i te wokale. Bas znakomicie kontrolowany, bez dudnień, wzbudzeń co jest zapewne w dużym stopniu zasługą nietypowych konstrukcji ciężkich, drewnianych skrzyń. A do tego kolumna bardzo uniwersalna. Nie ma gatunku z którym gorzej by sobie radziła.
 13. hey

  Klub kolumn BMN

  Marmur na cmentarz, ledy do remizy a kolce na dywan 🙂
 14. Wszystko zależy od rodzaju podłoża. Najlepsza jest terakota bo nie przenosi absolutnie żadnych wibracji. Ale już na podłodze drewnianej granity jak najbardziej sprawdzą się. Równie dobrze od podłoża izolują nogi gumowe. Stosowanie kolców jedyny sens ma, kiedy kolumne stawiamy na dywanie żeby ją ustabilizować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.