Jump to content

bogdan_

Użytkownicy
 • Content Count

  1508
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

152 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bogdan_

  Audio mity

  To że kolumny sa aktywne jeszcze nie świadczy nic o jakosci. Ja na swoich wszystkie niuanse przewodów słyszę, nawet same inne wtyki, a niektórzy na aktywnych nie odróżniają mp3 od gęstego formatu.
 2. Na rutrackerze chyba większość ripów winylowych ma pokazane charamterystyki i o ile szersze jest pasmo od zwyklego CD. Wystarczy ściągnąć w gęstym formacie taki rip, posłuchać a potem zrobić jakość CD czyli tylko 16/44.1 i posłuchac jak wtedy odstaje i biednie brzmi to w stosunku do 24/192 a nawet 24/96.
 3. Kopia o jakości CD nie zagra tak jak winyl. Meczyłem się z tym swego czasu bo tez myślałem, że da radę, ale niestety sporo odbiega. Trzeba dobrego gęstego formatu, wtedy zagrało jak winyl.
 4. bogdan_

  Przewody z Chin

  Kupujac melodiki nie odczujesz poprawy, to zwykla miedź , słabe materiały. Najlepiej zapolować na markowe używki. Jak wymieniam nawet po paru latach to cena niektórych używek rośnie i odsprzedałem drożej, jak sie trafi wyższy model używany w dobrej cenie.
 5. Jak mają nie mieć strzałki kiedy ekran jest podpięty z jednej strony, nie mówię o tych najtańszych zrobionych niepoprawnie z koncentryka.
 6. Ja tak do tej pory robię z pomiarem charakterystyki. Program zrobi to szybko, wygładzi i wykres wygląda przyzwoicie, a dopiero przy bardzo powolnym przestrajaniu widać realny niezafałszowany wykres.
 7. Kolega się napracował, wymienił przewody w 3 drożnych zestawach głośnikowych na srebrne solid a żona jak mu kazała z powrotem zrobić jak było, bo nie mogła słuchać, draznił ją przejaskrawiony, jakby lekko natarczywy. dźwięk
 8. Lekarze audiofile to mają sprzęt z zakładki hi-end, nie taki średniej klasy o jakim tutaj piszemy w hi-fi.
 9. Tak na szybko to często wydaje się że IC grają podobnie. A jak się posłucha na lepszym to pózniej słychać ile psuje ten gorszy, bo nie ma przyjemności słuchania i nie chce się skupiać za długo na muzyce to już nie wciąga.
 10. Pewnie że tak, bo jak klocki są zbudowane na kiepskich elementach to wiadomo że nic się nie usłyszy, muzyka nie gra i lepsze kable nic nie pomogą.
 11. Nie tak , ja tylko pisałem o przewodzie analogowym RCA, że taka Melodika w cenie kilku paczek fajek to zwykły koncentryczny kabel z taniej miedzi. O cyfrowych przewodach nigdy się nie wypowiadam, bo ich nie testowałem więc nie wiem czy mają słyszalny wpływ.
 12. Przewód koncentryczny do audio - bez sensu, to technicznie niepoprawne. Wiadomo że nic nie usłyszysz, melodiki są z takiej miedzi jak te najtańsze
 13. Toż to uszkodzony smartfon powinien według Ciebie wystarczyć do słuchania. Jesteś totalnie odrealniony, jak byś nigdy nie był na żadnej wystawie. Tam są dziesiątki zestawów to hi-fi i każdy gra inaczej. Mój pierwszy CD to była Fonica z THD 0.04%. Już wtedy jak się przesiadłem na inny z mniejszymi THD to odczułem dużą poprawę, a słuchałem na biernych kolumnach, słabych przewodach.
 14. Leszek i te klony pawłaxyz tego nie rozumieją. Im wystarczy hi-fi, że jest równe pasmo przenoszenia, nie słychać szumów i wyraźnych zniekształceń THD. Może nie grać, byle parametry były dobre.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.