Jump to content

dzikidzik

Użytkownicy
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. dzikidzik

  Foobar

  Na DeviantArt są pliki. Oto linki: 1. https://www.deviantart.com/tedgo/art/DarkOne-v1-5-2-121964250 2. https://www.deviantart.com/tedgo/art/DarkOne-v3-1-187628705 3. https://www.deviantart.com/tedgo/art/DarkOne-v4-360862076 Polecam wersję DarkOne 4 z pkt.3 używam i jestem zadowolony.
 2. Zwrócę uwagę i na ten ciekawy kabelek. http://marketplace.lhlabs.com/products/lightspeed-10g-usb-cable?variant=1050858989 Transmisja 10G czyli tak jak przewiduje norma wg usb3.1 jednak twierdzą, że to ich autorskie rozwiązanie przyspiesza bity w bajtach do tej szybkości. Certyfikat dożywotniej gwarancji. Dostępny w trzech różnych długościach cena 999 - 1399$
 3. Chciałbym się odnieść do informacji: 1. o uszkodzonych plikach 2. trzaskach i innych odgłosach jako objaw uszkodzenia pliku. Ad1 Każdy plik może ulec uszkodzeniu a powody tego mogą być różne i najczęściej są nieznane lub trudne do określenia. Np dane archiwizowane na płytach cd, dvd, taśmach streamera, dyskietkach, dyskach hd czy pendrive i innych nośnikach, których po pewnym czasie nie można odczytać. Uszkodzenie nośnika - uszkodzenie pliku. Wielokrotnie się z takimi sytuacjami spotykałem. Wielokrotnie odzyskiwałem dane z uszkodzonych nośników nie zawsze z sukcesem. Przy odtwarzaniu plików audio w formatach bezstratnych przy otwieraniu i zamykaniu danego pliku aplikacja sprawdza integralność danych. Zmiany w pliku są natychmiast "wyłapywane". Jeżeli są poprawne plik jest odtwarzany. Po odtworzeniu sprawdzane są sumy kontrolne z pierwotnymi i plik jest pakowany. Powyższe to duże uproszczenie ale oddaje sedno. Ad2 Trzaski i inne odgłosy raczej nie są spowodowane uszkodzeniem pliku, lecz innymi przyczynami, gdyż sposób odtwarzania pliku to uniemożliwia. Opiszę własny przykład. Na telefonie z Androidem mam zawsze wgrane pliki muzyczne w większości w formatach bezstratnych. Przez pewien czas używając kilku różnych aplikacji zawsze podczas odtwarzania słyszałem co pewien czas trzask, przerwę niezbyt głośną ale wnerwiającą. Z uwagi na to, że używam systemu zmodowanego doszedłem do wniosku, że powodem mogą być funkcje oszczędzania energii lub inne, wywłaszczające proces odtwarzania audio. Przypadkowo jednak znalazłem odtwarzacz obsługujący również gęste formaty zacząłem go używać i moje problemy zniknęły. Muzyka odtwarzana jest w bardzo dobrej jakości bez trzasków i innych artefaktów. A przecież także mogłem powiedzieć, że moje pliki uległy uszkodzeniu i daleko minąłbym się z prawdą. Uszkodzenie pliku bardzo łatwo można stwierdzić sprawdzając sumy kontrolne i porównując je ze sobą. Co do pytania z #1 Jeżeli przewód usb wykonany jest zgodnie z normą to jego długość może wynosić max 5m. Transmisja powinna być poprawna. Problemy może sprawiać natomiast gniazdo usb, które nie ma odpowiedniej wydajności prądowej. Występuje to najczęściej wtedy gdy w urządzeniu jest wewnętrzny hub rozdzielający na kilka gniazd usb. Jeżeli wtedy podłączymy kilka urządzeń to może wystąpić problem z zasilaniem. Wydajność prądowa 500mA rozdzielona na kilka gniazd może okazać się niewystarczająca. Jeżeli każde gniazdo usb ma osobne zasilanie to ten problem nie powinien wystąpić.
 4. Najlepiej gdyby każdy można było odsłuchać... Znalazłem jeszcze takowe: http://www.ebay.com/...=item1e9d513597 oraz http://stoneracoustics.blogspot.com/2014/08/ud120-now-heres-something-different.html Starsza wersja, którą onegdaj testowałem nie chciała współpracować z moim telefonem. Natomiast podczas krótkiego odsłuchu na innym grała ładnie. Ten ma dobrą cenę, ale wygląda, że jest robiony na zmówienie?Co do próbkowania to jeżeli jest możliwość kupienia takiego, który obsługuje natywnie częstotliwości to czemu nie skorzystać?
 5. Optowałbym za poniższymi modelami z powodu obsługi większości częstotliwości próbkowania. http://hifimediy.com/DACs/ready-made-dacs/9018-dac $89.99 http://hifimediy.com/hifime-uh1 $139.00 Tańszy jest zmodernizowaną wersją http://hifimediy.com/U2-DAC, który obsługuje do 96kHz Do ceny oczywiście koszty wysyłki. Jak szybko przesyłka dociera przy stadartowej opłacie "Hong Kong Post, registered" w cenie $10.92? Nie ma tam informacji. Kolejny plus to pewne działanie pod Linuksem. "No drivers are necessary on MAC and linux computers!" @ rambo54 czy powyższe modele słuchałeś? Jest i minus na stronie niestety nie posiadają wysokiej jakości kabla usb jest tylko niezwykle tani za 2,99$. Poszukam na Forum to na pewno doradzą odpowiednio drogi niskoszumny, neutralny ;) To żart, przepraszam nie chciałem nikogo urazić.
 6. @Przemysław_51508 Sprzęt NAD L40 i kolumny podłogowe Cabasse z tego samego okresu, czyli leciwy sprzęt ale gra. Cena DAC-a maximum 1k zł, najlepiej jednak do 500zł. Co prawda są różne z balansami i innymi bajerami lecz mnie chodzi o obsługę bez dodatkowych ingerencji. Przeglądając ebaya znalazłem oparte o xmos np.: http://www.ebay.pl/i...=item4aea2179f7 http://www.ebay.pl/itm/XMOS-USB-turn-coaxialoptical-sound-384KHZ-32bit-PCM5102-DAC-/111297073278?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19e9d2907e http://www.ebay.pl/itm/XMOS-PCM5102-USB-DAC-headphone-master-player-portable-amp-/221755358590?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33a1a63d7e http://www.hifiwow.com/dac-da-converter/xmos-pcm5102-32bit-384k-finished-dac-board-w-headphone-amp-197.html o tym pisał aryan http://hifimediy.com/9018i-dac https://hifimediy.com/index.php?route=product/product&product_id=123 są i inne np Gustard, SMSL ale najczęściej nie posiadają wyjścia słuchawkowego na którym mi zależy, przy tym zakresie cenowym.
 7. @ayran "Jeśli działa to nie co nie działać :D" Nie rozumieć ;) @ayran" A swoją drogą: http://www.audiostereo.pl/konwertery-usb-prawdziwe-parametry_103088.html" Czytałem. Przy niektórych postach są informacje o produktach tzn nazwy i ewentualnie link ale nie wszędzie. Większość wiedzy z 2013 roku. Najważniejsze to: korzystanie z trybu asynchronicznego, obsługa wszystkich częstotliwości natywnie z uwzględnienie 88,2 Czy dobrze zrozumiałem? Obecnie używam dac na Burr-Brownie obsługujący 32000, 44100, 48000 w trybie ADAPTIVE i jeżeli odtwarzam pliki bezstratne bitperfekt, dobrze nagrane, na kolumnach a nawet i na słuchawkach to jakość jest dobra i jestem zadowolony. Mam uszkodzony cd więc nie mogę porównać bezpośrednio na moim sprzęcie jakości plik kontra płyta . Nie chcę wracać do płyt. Chciałbym kupić sprzęt obsługujący wyższe częstotliwości i zobaczyć (usłyszeć) czy świat zmierza w dobrym kierunku - zaopatrzyłem się w darmo udostępnione przez producentów utwory i próbki muzyczne. Zadałem w #1 pytania, jeżeli są osoby skłonne odpowiedzieć jaki konkretnie sprzęt spełni moje oczekiwania to proszę.W tej chwili wiem że dobre są oparte o Sabre 9018 czy XMOS PCM5102 bo obsługują również wysokie częstotliwości.
 8. Dobrze wiedzieć o UAC1/UAC2. Jednak producenci podają informację o interfejsie czyli usb1 usb2 natomiast o standarcie w jakim pracują raczej milczą. UAC1 to obsługa do 96, UAC2 to obsługa również wyższych częstotliwości (w uproszczeniu)? Chodzi mi konkretnie o ciekawe urządzenia, które niekoniecznie są w posiadaniu lecz były sprawdzone - uruchomione "odsłuchane" i na pewno działają oraz są dostępne. Przejrzałem tematy na forum i są różne informacje porozrzucane, ale kłopotliwe w wyłuskaniu. Można podać urządzenia, które działają lub nie działają czy też są funkcjonalnie ograniczone.
 9. System audio na Linuksie - Shadow, VoyageMPD inne distra a odpowiedni DAC. Może Koleżanki i Koledzy użytkujący systemy audio oparte na Linuksie, podzielili by się wiedzą które dac-i dobrze działają i oczywiście dają dobry dźwięk. Przeglądając specyfikacje techniczne, najczęściej znajdowałem informacje o współpracy z Windows lub Mac. Wnoszę z tego, że nie każdy DAC jest obsługiwany w pełnym wymiarze przez Linuksy. Podobnie jest prawdopodobnie z systemem Android, gdzie ta sama wersja np. KitKat ale na telefonach różnych producentów, nie rozpoznaje podłączonego urządzenia, co ostatnio przetestowałem osobiście. Nie ważne dlaczego tak jest, takie życie. Pytania. 1. Jakie urządzonka dobrze działają? 2. Gdzie kupować - lokalnie, unia, Daleki Wschód? 3. Na co zwracać uwagę? 4. Jakie minimalne parametry odtwarzania do 48, do 98, do 192, powyżej. Czy są istotne i zauważalne różnice podczas ślepych odsłuchów? 5. Ceny urządzeń są mocno zróżnicowane, czy drogie znaczy lepsze?
 10. Aż chce się rzec, 300 miliardów much nie może się mylić - jedzcie g...
 11. @triode O co chodzi "zwróć uwagę na kable."?
 12. Konfigurowanie sieci to moje hobby.
 13. dzikidzik

  Linuxowe granie

  To nie moje dzieło. Dostałem z terminalem. Myślę, że lepszego sam nie zlutuję ;)
 14. Dziękuję, wyjaśnione. #1 Przeglądarka to moja słodka tajemnica ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.