Jump to content

PietrekBM

Użytkownicy
 • Content Count

  167
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

480 profile views
 1. W temacie uwag... żadnych uwag. Jest świetna, wszystko w temacie. Również wszędzie używam dark mode i w audiostereo bardzo mi jej brakowało.
 2. Miałem je pod stereo dłuższy czas i chwalę sobie. Ale jeśli wzmak do nich, to tylko któryś z "ciepłych" lekko zamulaczy. Same w sobie już grają jasno, ostro, prawie koncertowo. Pioneer, Cambridge Audio, Onkyo powinny się sprawdzić. Z NAD-em np. była tragedia.
 3. OK. Dopatrzyłem na jakiejś ściągniętej instrukcji. Sprawa załatwiona. Tylko przy wyłączeniu na końcu ramię mocno podskakuje do góry i kilka razy się odbija. Ale i to podejrzewam jest do regulacji. Pomyślę i nad tym.
 4. Witaj porlick. Trochę to trwało, ale dopiero dzisiaj zabrałem się za w/w regulację. U mnie to wygląda tak (fotki). Podejrzewam, że to musi być któraś z widocznych śrubek. Mógłbyś zaznaczyć która odpowiada za autostop? Dzięki
 5. Oczywiście, dzięki bardzo. Pokombinuję z tą regulacją i w razie wątpliwości pozwolę sobie zadzwonić z kilkoma pytaniami. Dzięki za podpowiedzi i cierpliwość.
 6. Teraz to faktycznie widzę na fotce. 👍
 7. W życiu bym nie pomyślał, że trzeba się do tego dostawać od dołu!!!! :):) OK. Niedługo biorę się za robotę według wskazówek.
 8. porlick Poradź proszę jak w ogóle ruszyć tą osłonę (płytę)? Podważana śrubokrętem stawia opór a nie chcę niczego zniszczyć i połamać. Czy elementy zaznaczone na fotce to mocowania?? Zastanowiło mnie to od samego początku, ale wyszedłem z założenia że nie dyskutuje się z "fachowcami???". 🙂
 9. Tak, tak potwierdzam. Przy delikatnej "ręcznej" pomocy autostop działa i wyłącza napęd. Bardzo dziękuję za fotę, będę szukał śrubki i spróbuję delikatnej regulacji.
 10. Dzięki, chyba pojąłem. Będę próbował. Czyli rozumiem, że opisana wyżej usterka nie ma wiele wspólnego z regulacją tzw. antiskatingu?
 11. OK, zerknę. Na co zwracać uwagę poza świeceniem żarówki? Jaka czynność spowoduje prawidłowe ustawienie?
 12. Miałbym jeszcze pytanko już typowo techniczne do tego gramofonu. Po zakończeniu strony, ramię gramofonu pozostaje w końcowej pozycji. Gramofon nie wyłącza się, ramię nie unosi się. Przy lekkiej "pomocy" przesunięcia ramienia do środka, gramofon wyłącza się. Czy to kwestia jakiejś regulacji?
 13. I sądzę dokładnie tak samo. Przez preamp w Pionku jest bardzo zadowalająco. Posiadam jeszcze Pioneer A-777, aktualnie "w pożyczeniu", ale jak odbiorę to przetestuję na nim wszystkie te możliwe warianty z podłączeniem pod zewnętrzny pre i bez niego. OK. Dziękuję obu kolegom za porady, a mcemsi za cierpliwość i rzeczowe rozjaśnienie tematu laikowi.
 14. Tak jak pisałem we wstępie, otrzymałem to wszystko trochę na zasadzie "darowanemu koniowi nie..." i na dobór podzespołów nie miałem żadnego wpływu. Podłączyłem. Jest znacznie ciszej, właściwie ledwo słyszalnie.
 15. No może, ale z drugiej strony nie czyniłby wtedy takiego chaosu pod PHONO?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.