Jump to content

kazik-t

Użytkownicy
 • Content Count

  1429
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

533 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I słusznie. Musisz wiedzieć też i to, że w "salonach", nawet jak są tam pokoje odsłuchowe, to z dźwiękiem bywa różnie. Tak samo różnie jak słuchając w czyimś mieszkaniu/domu. Twój pokój jest jedyny taki i będzie w nim grało po swojemu. To, że kolumna grała u kogoś dobrze lub źle, to wcale znaczy, że w twoim pokoju będzie tak samo.
 2. Trudno powiedzieć co go obchodzi. Chce mieć coś co gra. Możliwe, że ma wrażenie, że podłogowe dadzą dużo dźwięku. A z tym jest bardzo różnie. Tani sprzęt gra tanio. Same problemy. Wygląd ma zachęcać. Dane na papierze tym bardziej. Tym gorzej, że brak mu osłuchania, i własnego zdania w tym temacie. Można mu online namieszać i to bardzo. Kiedyś przewaliłem sporo sprzętu i sporo z tego grało zupełnie inaczej od tego co pisało o nich w necie. Ludzie zmyślają, konfabulują. Sprawdziłem to bezpośrednio, goszcząc w domach, mieszkaniach "opowiadaczy" cudów.
 3. Moim zdaniem monitory są "lepsze". Mnie się bardziej podobają. Brzmieniowo są bezpieczniejsze. Mają lepsze i łatwiejsze do osiągnięcia efekty stereo. Wszystko to kawestia gustu i trafienia w to, co da zadowolenie.
 4. z ciekawości...co utwierdza żeby jednak podłogowe?
 5. Całe szczęście, że tak zrobisz. Kiedy będziesz już po....napisz jak było ? 🙂
 6. Ucz się rozumieć to, co czytasz i nie pitol nadaremno.
 7. Weź pod uwagę (bez namawiania) wzmacniacz TEAC H500. Miałem trzy zestawy. Gra dobrze. Mały jest i dość ładny. Kolumny do niego, poleciłbym raczej z kopułką tekstylną. Może być w obudowie zamkniętej ? Jest mało wrażliwa na brak miejsca i bliskość ściany. Jesli br to tylko z przodu ale o efektach w rodzaju głębia i "hektary przestrzeni" zapomnij. Podane Paradimyi AE słuchałem w salonie więc .... aktualnie posiadm stare kolumny w obudowie zamkniętej i gra dobrze. Tylko, są duże.
 8. Żonę swą masz z polecenia, z albumu czy - całkiem możliwe - sam ją ten teges ? Ze sprzetem audio podobnie. Jak masz mało miejsca, bo mało masz, pomyśl nad wieżą w której jest wszystko, bo i pilot, i cd, i radio, i cassette i equalizer i będzie pan zadowolony i żona też. Głośniki możesz poustawiać jak chcesz i na czym chcesz. Bo typowe monitory to raczej na podstawkach a te muszą mieć wokoło miejsce by grały.
 9. potwierdzam, po przejściu z 707 na 808 muzyki jest "więcej", szerzej, głebiej, jakoś tak bardziej "monumentalnie" ...mocy jest więcej, po prostu lepiej.
 10. Brałeś pod uwagę pomysł powieszenia sprzętu audio na ścianie razem z głośnikami ??? Są wieżyczki do tego przystosowane lub na zawieszonej półce a głośniki po prawej i lewej odpowiednio skierowane. Do połączenia z tv też blisko będzie.
 11. hehe, trudno sie oderwać 🙂 kiedyś właściciel pewnego sklepu z częściami audio twierdził, że głośniki Tonsil są najlepsze na świecie. Była to prawda, ponieważ słuchał jedynie tych głośników. Po mojemu, widzę to tak; Altus gra ostro i twardo, tak w skrócie, bas jest (o ile nazwać to basem) punktowy, średnica, blacha ciągnięta po bruku a wysokie, szpilki i gwoździe. Onkyo kij wie jak gra, ale jak piszesz, że jest dobrze, może to znaczyć, że muli a w zestawieniu z Altusami się uzupełnia. Ogólnie ciężka sprawa. Może faktycznie zostaw jak jest, bo jak ruszysz, to zniszczysz sobie życie; przewalając tony głośników i stwierdzając, że wszystkie grają gorzej jak teraz. A dla samego siebie, poszukaj okazji, by posłuchać czyjegoś sprzętu, w domu albo sklepie. Wyrobisz w ten sposób własne zdanie. Wpisz się na jakieś domowe odsłuchy. Będziesz wiedział a raczej słyszał jak u innych gra... u innych też bywa baaardzo różnie.
 12. kazik-t

  Audio mity

  Komunikat obejmował informację o prezentowanej u pacjenta postawie roszczeniowej, który, pomimo stwierdzonej diagnozy, przeprowadzonej na podstawie wykonanych badań, domaga się ich przedstawienia ponownie. Innymi słowy, pacjent komunikuje, iż posiada ukryte pretensje.
 13. kazik-t

  Audio mity

  Nie nasza, tylko nauki. To udowodnione w niezliczonych badaniach i wykorzystywane w praktyce Zmysł słuchu jest ułomny, to potwierdzają badania, a nie wiara. Nauka i przeprowadzane badania informują, że schorzenia idą w parze z agresją. Kontakt z pacjentami jest bardzo utrudniony i bez gwarancji na zaistnienie poprawnych odruchów. Prezentowana postawa roszczeniowa z wyraźną sugestią przeniesienia winy na społeczeństwo. Brak racjonalnych podstw do prowadzenia dalszych badań. ZERO nadziei.
 14. kazik-t

  Audio mity

  Pokaż proszę, swój merytoryczny wpis. Odniosę się do niego. Plujesz na mnie jadem...z jakiego powodu ? Czy coś odreagowujesz ? dziewczynę boli głowa ? chłopak zdradził ? a może, masz okres ? Wytłumacz.
 15. kazik-t

  Audio mity

  Czyżbyś zorientował się, że padniesz od swojej broni i stąd taka paniczna rejterada ? Ale nic na siłę, udawaj dalej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.