Jump to content

kenaj

Użytkownicy
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

247 profile views
 1. dziękuję za wytłumaczenie od ciebie się nie spodziewałem. Nie masz jaj jak zauważył Gerard hehe.. by przyznać się do swojej niewiedzy.
 2. i nie zapomnij podzielić się tutaj zdobytą wiedzą na forum z paznokciami.
 3. Heeehehehe.... W sorbotanie nie ma kulek ceramicznych... hehe.. 🙂 A tak na poważnie, fala, drgania nie przechodzą do sorobanu z metalowej obudowy urządzenia. Dlatego to się nazywają "izolatory". Uprzedzając kolejne pytanie kolegi z forum o paznokciach, sam poszukaj dlaczego nie przechodzą. Podpowiem tyko że to jest związane z gęstościami ośrodków , kątem granicznym ..... Na stronie Symposium bodajże znajdziesz w przystępny sposób to wytłumaczone Odrabiam za ciebie pracę domową hehee.... poczytaj tutaj. http://www.symposiumusa.com/tech2.html Rozbawiłeś mnie swoją ignorancją.. sorry. hehe.. Aha, i nie zapomnij powiedzieć magiczne słowo .. hehe.. miłego dnia
 4. No nie, absolutnie nie. Zupełnie inaczej działają "izolatory" typu guma, sorbotany, pianki albo jak te w linku, a zupełnie inna jest zasada działania "twardych" podstawek jak stożki, kolce, ustroje oparte na kulce. Chodzi o jak najszybsze odprowadzenie, jak najszybszy transfer drgań z obudowy urządzenia i wytracenie ich , rozproszenie, zamianie na ciepło , np w stillpoints kulki ceramiczne mają pewien stopień swobody i zamieniają drgania w ciepło. Ale to elementarna wiedza. Nie będę ciebie odsyłał na forum o paznokciach ale Gerard miał racje, to nie to forum. Trzeba rozumieć o czym my tu rozmawiamy i przede wszystkim mieć elementarną wiedzę żeby dyskutować. To nie to forum kolego.
 5. Dodam jeszcze że takich cudownych patentów jest mnóstwo w internecie. Niestety, mogą się one okazać najdroższymi bo nadają się jedynie do wyrzucenia. Jak wspomniałem powyżej często przynoszą więcej szkody niż pożytku.
 6. https://www.concertmeister.de/baso/ Tego typu podstawki służą jedynie do izolacji urządzenia od podłoża. Wibracje generowane wewnątrz urządzenia przez trafa, napędy itd, drgania powodowane przez falę dźwiękową rozchodzącą się w pokoju są "uwiezione" w urządzeniu i są powoli "wygaszane" w urządzeniu. Podstawki tego typu często przynoszą więcej szkody niż pożytku. pozdr
 7. Stillpoints to pewno dobry kierunek będzie. Dzięki Miroslav. Ciekaw jestem tych PAB 8CT. W Highfidelity porównywane były do 7SN. I wydaje się że to tez ciekawa opcja dlatego pytałem. Zgadzam się z Tarab całkowicie, wszystko zależy od systemu a przede wszystkim od preferencji. Co do cech 7SN zgodziliśmy się ale priorytety nieco inne mamy. :)
 8. Ostatnio zrobiłem przymiarkę PAB 7SN do swojego systemu. Porównywałem z FE Ceraball (pod CD playerem) i Cerapuck pod wzmacniaczem których używam. 7SN maja dobrze wypełnioną średnicę, gęste bryły instrumentów, ładnie zaokrąglone co daje efekt 3D. Bardzo wygładzają dźwięk co niestety przekłada się też na mniejszą otwartość i gorszą transparentność sceny. Słuchając Waits'a, Mule Variations gdzie jest wiele "efektów specjalnych" miałem czasem kłopot z określeniem "co to bylo?. Z FE dźwięki są wyraźniejsze i łatwiej je było "zidentyfikować". FE są bardziej otwarte, więcej powietrza i bardziej transparentne. Paby uspokajają też dźwięk, po włożeniu ich pod sprzęt odniosłem wrażenie ze nieco brakuje dynamiki, drajwu. Ja zostałem przy FE. Ciekaw jestem PAB 8CT. czy ktoś miał sposobność porównać te ostatnie z 7 SN? Albo Francami? Pozdr
 9. Blyskotliwa odpowiedz, jak zwykle. dzieki. Gdybym mogl to zrobic to bym nie pytal.
 10. Ktora listwa lepsza, jakie roznice?
 11. hehe... hi_ara . Nie pochwaliłeś się jeszcze zakupami na Allegro? śmiało, czekamy wszyscy.
 12. hehe, nie... to tylko uczulenie na głupio mądrych. A ty mi chyba kable Sułek chciałeś sprzedać? Nawet recenzję, którą kupiłeś mi podsuwałeś. Branża trzyma się mocno. Pozdrawiam.
 13. Zapytam się jeszcze, pod lodówkę i zmywarkę tez je dałeś? Jak się sprawdziły? te tanie oczywiście. ;)
 14. Super podstawki sobie kupiłeś. Gratuluję zakupu. Dzięki też ze dzielisz się z innymi swoim doświadczeniem. A te z Allegro które kupiłeś , to które to są?
 15. Franc Audio, podobnie zresztą jak i inne Polskie marki które wyrosły jak grzyby po deszczu np. Verictum są skandalicznie drogie. Tak wysokie ceny są częścią marketingowej strategii i są nakierowane na konkretnego klienta, wszak w Polsce się bogacimy. Niestety, przez zaporowe ceny będą nie dostępne dla większej części audiomaniaków. Myślałem ze podstawki Finite Elemente są drogie (bo są. hehe..) , sam ich używam zresztą, ale Franc przebija ich .. cenowo. Niestety, ręka rękę myje i recenzenci na usługach tej branży, którzy piszą raczej materiały reklamowe niż recenzje, niestety i Wojtek Pacuła zaczął mieć w tym udział, i to nie mały, promują takie zachowania i ceny lichwiarskie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.