Jump to content

Krzysiek B

Użytkownicy
 • Content Count

  1100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

141 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2471 profile views
 1. Krzysiek B

  Rega dac r

  Sprzedam przetwornik Rega dac R. Sprzęt sprawny technicznie. Lekkie zarysowania na górnej części obudowy. Pilot, paragon z salonu audio i karton są.
 2. tylko tam na obu końcach taśmy są te ścieżki ścięte
 3. Kupiłem sobie używany mdc dac do c375 i zauważyłem, że na taśmie do podłączenia we wzmacniaczu dwie ścieżki na samym skraju taśmy zostały jakby ścięte. Na początku wydawało mi się że poprzedni właściciel je wyłamał w czasie demontażu ale to wygląda tak jak by zostały fabrycznie odcięte. Podłączaliście sobie sami tego DACka?? jak to wygląda? mógłbym zetrzeć trochę izolacji i przyciąć taśmę ale zastanawiam się czy może to tak a być, bez tych dwóch ostatnich styków.
 4. Przy odpalaniu wzmacniacza z pokrętłem na godzinie np 9:30 bas jest chudy i słaby. Jakby wycinało fragment pasma. Przy odpaleniu wzmacniacza gdy volume jest ściszone całkowicie gra w sumie tak jak powinno.
 5. Witam. Zauważyłem pewne dziwactwo w moim c375. Mam go od niedawna. Jak odpalam wzmacniacz z potencjometrem głośności ustawionym powyżej godziny dziewiątej dźwięk jest inny niż odpalając wzmacniacz gdy jest ściszony. Spotkaliście się z czymś takim?
 6. Bas jest mocny i dynamiczny. Konturowy i napompowany nie jest. W c356 bas nachodził na resztę pasma. Siła basu nie szczególnie wybija się ponad średnią w innych wzmacniaczach.
 7. Witam Szukam kolumn do mojego drugiego, alternatywnego zestawu. Ma to grać z NADem c375. Co nieco przed całą zadymą z koroną posłuchałem aczkolwiek interesują mnie słabo dostępne i mało popularne Triangle Elara LN07 oraz PSB x2t, których nie słuchałem. Byłem niemal zdecydowany na Focal Aria 926, które jeszcze do niedawna były do wyrwania za 7tys zł nówki ale odpuszczam. Chyba ich Bóg opuścił z aktualną ceną. Szukam dźwięku w trochę efektownego ale na poziomie z mocnym basem. Bez przegięcia typu Klipsch. Ciekawią mnie Wasze opinie na temat owych Triangle i PSB.
 8. Mi się bardziej podobają ale też grają inaczej. F501 są bardziej uniwersalne. Mają mocny bas oddzielony od średnicy, która jest przyciemniona i krystaliczna. Grają oszczędnie sopranem ale ze względy na charakter średnicy wszystko dokładnie słychać. Są nisko zestrojone. Ich problemem jest to, że średnie poziomy głośności to jest maximum w tych kolumnach. Xt8f gra jaśniej i delikatniej. Są też dużo bardziej gęste na średnicy. Bas mają mało wyczynowy
 9. Najlepsze f501, następnie xt8f, potem xt6f, a f502 są słabe. Tannoy i Fyne wyglądają podobnie ale grają inaczej.
 10. Z tym basem z c375 zauważyłem, że jest podobnie jak z basem w Primare i32 jest podbity w niższym podzakresie, a mniej obecny w wyższym. Do tego dochodzi dobra kontrola basu. W efekcie wrażenie malej obecności basu. Nie ma takiego podbicia w wyższym basie jak c356 gdzie ten bas jest dobitny. Też stwierdzam, że na wielu płytach do których przyzwyczaiłem się, że nawala basem to jest ten bas po prostu mniej obecny. C375 ma mocno podawaną wyższą średnicę. Sopranów wbrew zaczytanym opiniom wcale specjalnie mało nie ma. ps. takie dziwactwo zauważyłem na moim egzemplarzu, że gdy go odpalam jakoś lepiej mi gra gdy w momencie włączania gałka volume jest minimum na godzinie dziewiątej
 11. O 100cd faktycznie nic nie ma w internecie sam to przerabiałem. Ma pokrętło i wbudowaną regulację głośności to można go bezpośrednio do końcówki podpinać. Tyle że nic analogowo pod sprzęt już nie podepniesz
 12. Panel 50cd ma inny ocień czerni niż ten ze 100a
 13. Te ceny, które są teraz to są już chyba obniżone. Ja chciałem jeszcze jednego cd50 wziąć na wymianę to do mnie oddzwonili z salonu i powiedzieli, że dystrybutor już ich nie ma i nie będzie zamawiał w związku z pojawieniem się nowej serii. Krążą pogłoski, że przenieśli fabrykę z ChRL do England. Nie wiem czy to traktować na plus czy raczej należy obawiać się o jakość. Na zdjęciach bebechów nowego wzmacniacza nie widać zwykłego zasilacza. Czyżby impulsowe zasilanie? Kolejna firma zepsuta przez impulsowy badziew. [Hidden Content]
 14. Panowie. Jaka jest różnica pomiędzy cd80se2, a cd100se2?? Który bardziej eksponuje wyższą średnicę, gra gęściej, ma miej/więcej góry/basu itp?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.