Jump to content

buzz_astral

Użytkownicy
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

191 profile views
 1. Przeczyszczenie igły okazało się wystarczającym rozwiązaniem problemu. Czyszczę regularnie, a w tym przypadku to myślałem, że padła wkładka albo coś jeszcze. Przepraszam wszystkich forumowiczów za zawracanie gitary.
 2. Witam, słucham dzisiaj swojego Thorensa 318 MKII z wkładką AT20SLa i nagle jakość dźwięku gwałtownie spadła, ale tak jakby jakieś kable. Z AUX we wzmacniaczu zmieniłem wyjście na Tape1, ale jest dokładnie to samo. To nawet nie jest jakość, bo lepiej brzmi muzyka przepuszczona przez megafon. Czego to mogą być objawy? Czy spotkaliście się z czymś takim? Dodam, że igłę wymieniłem trzy miesiące temu.
 3. A więc trafo jest umieszczone w "kielichu", na którego dnie jest guma. Zresztą od góry też jest ogromna nakładka, która ma od spodu gumę. Czy powinna być jeszcze jakaś guma? Teraz brumienie jest na takim poziomie, że mogę z tym żyć. Jak pochylę się nad wzmacniaczem to je słyszę, ale nie już tak nachalne. Pytanie czy mogę to tak zostawić? Ale to raczej nie jest kwestia tego, że urządzenie przyjmuje jakieś drgania, tylko je generuje. Mam takie gumy i są w bardzo dobrym stanie.
 4. Dom mam funkiel nówka, cztery miesiące temu zapłaciłem chyba z 900 zł za przegląd instalacji potrzebny do oddania budynku do użytku. Elektryk był tak upierdliwy, że żadnemu gniazdku nie przepuścił. Tutaj raczej mam pewność, że nic się nie dzieje. Na razie dokręcenie transformatora istotnie zniwelowało problem. Poczekam kilka godzin zanim skręcę wzmacniacz, ale na razie jest nieźle.
 5. U mnie leci przez UPSa, który jest dedykowany tylko i wyłącznie do Hi-Fi. Zresztą jeżeli był wpięty bezpośrednio w "ścianę" to efekt był identyczny. Myślałem już o jakimś ustrojstwie przeznaczonym do Hi-Fi, który stabilizuje, filtruje i robi różne cuda na kiju.
 6. A ile mogę dokręcić to trafo? To znaczy, czy oprócz urwania gwintu mogę coś jeszcze spitolić? Na razie przekręciłem pół obrotu śruby i podczas uruchamiania wzmacniacza jest mocniejsze brumienie, ale zaraz się zmniejsza do bardzo cichego po czym znowu narasta, ale już do niższego poziomu niż podczas uruchomienia. Pytanie czy mogę jeszcze dokręcić bez szkody dla transformatora, aby sprawdzić czy można uzyskać jeszcze lepszy efekt? A może na samej śrubie jest jakiś ogranicznik i trzeba podłożyć podkładkę, aby lepiej dokręcić?
 7. Witam, zakupiłem NAD C372, ale po kilku godzinach jego używania zaczął brumieć (a właściwie zwróciłem uwagę na to brumienie, bo może było wcześniej tylko głośno słuchałem) w sposób ujęty na filmiku. ( [Hidden Content] ). Brumienie jest niedeterministyczne. To znaczy czasami brumi, czasami nie brumi, czasami bardziej, czasami mniej. W trakcie zmian nasycenia brumienia nie jest włączane lub wyłączone żadne urządzenie w domu. Dodatkowo sprawdziłem wzmacniacz w innym pokoju na innych głośnikach inny obwód elektryczny i jest dokładnie to samo. Po zdjęciu obudowy ewidentnie brumi transformator. Czy spotkaliście się z czymś takim? Jak to można wyeliminować i czy w ogóle się da to zrobić?
 8. Dzięki, ale w tematach elektroniki to raczej jestem noga :), a zrobienie tego u kogokolwiek zaraz się skończy rachunkiem opiewającym na wartość drugiego takiego wzmacniacza :). Jak wróci Rotel z naprawy to będę mógł porównać i stwierdzić, który jest w moim odczuciu zwycięzcą.
 9. Dzięki, działa. Przy okazji, z tym preampem NADa nie jest tak źle, tylko zacząłem słuchać od złego repertuaru. Oczywiście z Rotelem dźwięk jest minimalnie szerszy, ale na razie nie będę kruszyć o to kopii. Osłucham się z NADem i dopiero spróbuję z innym preampem na dłużej.
 10. Wiitam, ponieważ nie chcę zepsuć to wolę podpytać. Nabyłem NAD C372, które będzie dla mnie zapasowym sprzętem, bo w obliczu oczekiwania na wyserwisowanie wzmacniacza już drugi miesiąc ... muszę coś mieć. No więc słucham tego NADa na swoich Dynaudio 52SE i jaki taki jest "matowy" w wyrazie. Niby bębny ładnie się otwierają i jest przestrzeń, ale w górze to brak tej konfiguracji polotu. Mam Pre Rotela RC 990BX i chciałbym je wpiąć w łańcuch, ale ... Z tyłu panelu są dwa wyjścia PRE i jedno MAIN. Rozumiem, że mam wyjąć zworki łączące MAIN i PRE1, a następnie wpiąć się swoim przedwzmacniaczem do MAIN? Czy tak? A tutaj link do zdjęcia jak wygląda panel tylni NADC372
 11. Ale ten Rotel ma 200 na stronę przy 4Ohmach. On się raczej nie wysila. A u mnie ma w ogóle lekkie życie, bo go w życiu nawet powyżej 1/3 nie odkręciłem. Stoi w pokoju 10m2 i ma życie jak w Madrycie przed zamachem. Wczoraj zadałem Ci pytanie, ale przypomniałem sobie też o Chario Delphinusach i jak tylko parę groszy ukryję przed małżonką to chyba pójdę w tą stronę :). Chociaż zastanawiałem się czy nawet Lynx by mi nie starczyły na tą moją powierzchnię.
 12. A co byś polecał do tego Rotela, bo na forum Rotela wszyscy pieją, że Dynki to jest świat dla tego wzmacniacza.
 13. Na allegro pojawił się Bel Canto Evo2i gen.II i autor sugeruje, że jest lepszy od Krel KAV 400xi. Poczytałem o Bel Canto i rzeczywiście ma dobre recenzje ... co nie znaczy, że jest lepszy czy gorszy. Czy ktoś z szanownych tutaj miał kontakt z rzeczonym Bel Canto? Na forum jest jeden wątek, ale z zeszłej dekady, a poza tym po jego przeczytaniu nadal nie wiem jak zagrałby ten wzmacniacz z moimi Dynkami.
 14. Ach te finanse, o nie głównie się u mnie teraz rozchodzi :). U mnie jest Thorens 318 MKII i alternatywnie komputer przez Presonusa Audioboxa USB. Z komputera posteruję, ale ProJect II, którego uzywam nie ma kontroli głośności więc odsłuch z gramofonu odleciałby to zakupu preampu. W aspekcie finansowym to trochę dla mnie za wysokie loty.
 15. Zacytuję, nie skomentuję ;). A Ty też używasz innego pre? Jeżeli tak to jakiego? Ostatnie pytanie kieruję również do @jurek1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.