Jump to content

buzz_astral

Użytkownicy
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. A który Modwright? ... chociaż widzę, że finansowo nie podołam .... który by nie był 🙂
 2. Witam, kilka lat temu po wielkich poszukiwaniach nabyłem zestaw Rotel RB 990BX + RC 990BX. Miałem jakieś przejścia z tym zestawem, a właściwie z samą końcówką, w której najpierw zamontowano odcięcię napięcia przy wyłączaniu (Nomos), bo mi w jednym kanale coś pykało po wyłączeniu wzmacniacza, a potem wymieniono wszystkie małe kondensatory (CougarAudio). Niestety wczoraj włączyłem wzmacniacz po tygodniowej nieobecności w domu i zaczęło bardzo coś skwierczeć w lewym kanale, a dzisiaj jeszcze raz spróbowałem włączyć wzmacniacz i coś puknęło na tyle, że stwierdziłem ... czas na zmiany. Przez cały okres użytkowania wzmacniacza ... a było tego z 5-6 lat ... nigdy nie odkręciłem go na połowę, za to bardzo mi przeszkadzało, że cichy odsłuch pozbawiał mnie szczególnie dolnego pasma. Kolumny jakie współpracowały ze wzmacniaczem do Dynaudio Audience 52SE. Przeczytałem też, że Dynki jednak lubią być mocno odkręcone i tu pojawia się pytanie: Czy jest jakiś wzmacniacz w granicach 3-4k, który pozwoli na cichy odsłuch bez utraty dynamiki i szerokości pasma czy jednak trzeba się przeorientować i budować zestaw od podstaw? Słucham głównie muzyki z PC przez Audioboxa albo gramofonu Thorens 318 MK II przez ProJect II. Muzyka, której słucham to wszystko oprócz klasyki i poezji śpiewanej. Względem aktualnego zestawu potrzebowałbym trochę więcej rozlewającego się dołu.
 3. Tak, zdecydowanie rzucam ręcznikiem :)
 4. Pełne zrozumienie. Rozumiem i wspieram. Niestety, wstawiłem nowe bezpiecznika i po włączeniu obydwa się od razu przepaliły. Więc chyba jednak serwis :(.
 5. To znaczy tak, drutów w miejsce bezpieczników nie wsadzam i nie zamierzam, bo wiem po co bezpiecznik nie jest. Nie rozumiem po co ta insynuacja? Pytania zadaję, bo oddanie do serwisu to dla mnie wyprawa, a czasami pomocni ludzie potrafią palcem wskazać najczęściej występujące problemy i jeszcze powiedzą/napiszą jak to zrobić. Jeżeli fizyki mnie w szkole mnie nie nauczono to nie znaczy, że nie mogę się jej nauczyć teraz. Do tego są potrzebni pomocni ludzie, a są tu tacy. Wiem, bo już korzystałem z ich uprzejmości i zamiast jeździć po serwisach z moim Thorensem to nauczyłem się wielu rzeczy - to jest wartość dodania z robienia rzeczy samemu. Trzeba tylko uważać, a mi się nie pali. Na razie nic nie zepsułem, a kilka rzeczy naprawiłem, więc może teraz też się uda bez wychodzenia z domu.
 6. Niestety wymiana bezpiecznika kończy się jego powtórnym spaleniem. Nawet nie wiem gdzie szukać zwarcia więc chyba serwis. Ale mówisz o kablach kolumnowych czy do przedwzmacniacza? Bo ja mówię o kablach przedwzmacniacza, kolumnowe nigdy nie pykały. Dodam, że strzela FU 604, ale wyjąłem też FU 602 i jest lekko przyczerniony, wygląda na niespalony, ale sprawdzanie miernikiem nie daje żadnego wskazania. Sprawdzenie nowego bezpiecznika pod kątem oporności coś tam pokazuje. Przepraszam, za mało techniczny język, ale z fizyki zawsze byłem noga :). Wieczorem spróbuję, jeszcze wymienić obydwa bezpieczniki na nowe. Może to coś pomoże, a w międzyczasie może ktoś jeszcze coś doradzi :). Aha, do rozpoznania który bezpiecznik jest który użyłem schematu: http://bwgroupsupport.com/downloads/techmanuals/rotel/RB-990BX-TM.pdf
 7. Eee tam, bez przesady, po prostu przyglądałem się z niewłaściwej strony i się ładnie ukrył. Zfajczony. Napis na nim głosi F6.3AL250V. Kupię w Castoramie czy szukać w internecie np.: https://www.aphelektra.com/bezpieczniki-5x20mm/3456-bezpiecznik-szklany-5x20mm-t63a-250v-ac-zwloczny.html https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektryczne/aparatura-modulowa-i-bezpieczniki/wkladki-bezpiecznikowe/bezpieczniki-szklane/bezpiecznik-szklany-dpm-solid-20-mm-6-3-a-2-szt.html ?
 8. A czy mogę poprosić o podpowiedź gdzie ja te bezpieczniki znajdę? Patrzę, ale nie widzę :).
 9. Oooo, dziękuję. Teraz już nie zdążę, ale po meczu biorę śrubokręt i sprawdzam. Kanał jest kompletnie głuchy, nawet puknięcia podczas wkładania/wyjmowania kabla nie ma.
 10. Panowie, dzisiaj rano lub wczoraj wieczorem padł mi jeden kanał w RB-990BX. Czy macie jakieś doświadczenia, tzn.: czy może to być jakiś mały problem w prosty sposób do rozwiązania, czy też od razu trzeba jechać do serwisu? Drugi wariant (wyjazd do serwisu) rodzi kolejne pytanie: jaki serwis polecacie w Warszawie lub okolicach, bo dotychczas robiłem kilka rzeczy w Nomosie, ale oni po prostu zdzierają kasę jak za mokre zboże. Jestem też skłonny wysłać wzmacniacz kurierem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 11. Wielkie dzięki, ale póki co temat odpuszczam. Po prostu chyba się zbyt pospieszyłem z postem, bo po paru godzinach przerwy od "zakropienia" silnika odpaliłem gramofon i nic nie stuka. Widocznie olej musiał się "zadomowić" wokół ośki. Dzisiaj cały dzień też nie stuka, więc chyba nie ma o co kruszyć kopii i szukać dziury w całym. Jeżeli w najbliższych dniach jednak coś się zmieni to o tym tutaj wspomnę i będziemy walczyć dalej. Póki co cieszę się jak małe dziecko, bo mogę się już skupić na muzyce :).
 12. Kropelkę dałem, chwilę silnik pochodził bez obciążenia, ale stukanie już teraz występuje nawet bez plattera. Za to pulley, a zatem ośka nie podnosi się podczas uruchomienia. (sprawdzone bez plattera)
 13. Witaj Bartku, nie dawałem kropelki, ale dałem tylko na górę i silnik zaczął pukać bez założonego plattera, dzięki czemu mam już pewność, że to silnik :).
 14. Mam problem, bo właściwie od kiedy posiadam gramofon (od kilku miesięcy) regularnie pojawia się tępe stukanie podczas pracy gramofonu. Gdy muzyka gra to tego nie słyszę, ale przychodzi pauza pomiędzy numerami i dostaję już białej gorączki :). Uwieczniłem to stukanie na filmiku, ale proponuję trochę podkręcić głośność, aby je usłyszeć: Stukanie pojawiało się tylko wtedy kiedy na platterze obecna była płyta, bez płyty stukania nie było. Oczywiście podczas testów na samym subplatterze analogicznie stukania nie było. Moje obawy budził dwa fakty: 1. pasek właściwie znajduje się na dolnej krawędzie subplattera, ale założyłem, że tak ma być. 2. na osi silnika jest delikatny luz przedstawiony na filmiku: - pytanie czy to jest ok czy nie. To mój pierwszy gramofon i kwestie typu wypoziomowanie gramofonu czy talerza zaniedbałem co dzisiaj namiętnie korygowałem z poziomicą (budowlaną nie smartofonową :)) przez dwie godziny. Obniżyłem też talerz tak, aby pasek jednak znajdował się w środkowej części. Jednak podczas regulacji zauważyłem, że nawet bez płyty stukanie się pojawia. Czasami ciszej, czasami głośniej w zależności od ustawienia. Progres jest taki, że potrafi teraz nawet samo ustąpić, ale niestety stukanie cały czas występuje. Szanowni forumowicze, co robić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.