Jump to content

buzz_astral

Użytkownicy
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

472 profile views
 1. Okazuje się, że to droga w naprawie końcówka i lepiej było na samym początku kupić drugi egzemplarz niż zabierać sie za jego naprawę.
 2. aaaaa .... no i jeszcze Naim Nait 5i leżał w kręgu moich zainteresowań, ale podobno jest trudno reperowalny.
 3. Oprócz tego co zaproponował Tomek to zawsze jeszcze mnie interesował Exposure 2010s i Krell KAV 400i, wygląda na to, że rzeczywiście Dynie zostanią, a wzmacniacz pójdzie w kąt.
 4. I tak i nie. Skoro różnice w odsłuchu pomiędzy gramofonem, a komputerem przez Audioboxa nie są jakieś drastyczne to chyba wąskim gardłem nie jest Audiobox. W pierwszej kolejności zamierzam rozprawić sie z kolumnami i wzmacniaczem. Z Dynaudio 52SE chyba zrezygnuję i póki co pójdą w kąt. Myślałem o przesiadce na KEF R300 tylko zastanawiam się czy pokój 10m2 nie będzie dla nich za mały. Jeżeli z KEFami się uda to albo w końcu uda mi się tak dokręcić śrubę na transformatorze mojego NADa, że przestanie się wzbudzać albo wymienię na inny model. A potem pomyślę o DACu. Ja się ob
 5. A czy KEF R300 dadzą radę w pokoju 10m2 z tym NADem C372?
 6. Żródło to albo komputer przez Audioboxa, albo Thorens 318 MK II przez Project Box SE.
 7. Witam, mam NADa C 372, którego nabyłem jako zastępczy wzmacniacz dla Rotela RB 990 BX. Kolumny to Dynaudio 52SE. Okazało się, że dźwięk jest dla mnie przyjemniejszy niż z Rotela. Mniej natarczywy, cieplejszy. NADa traktuję cały czas przejściowo i chciałbym spróbować czegoś innego. Co według Was będzie współgrało z moim kolumnami i otworzy przede mną świat muzyczny jeszcze bardziej niż ten NAD (bo to jest ten kierunek, w którym chciałbym podążać). Budżet do 3000 zł.
 8. Przeczyszczenie igły okazało się wystarczającym rozwiązaniem problemu. Czyszczę regularnie, a w tym przypadku to myślałem, że padła wkładka albo coś jeszcze. Przepraszam wszystkich forumowiczów za zawracanie gitary.
 9. Witam, słucham dzisiaj swojego Thorensa 318 MKII z wkładką AT20SLa i nagle jakość dźwięku gwałtownie spadła, ale tak jakby jakieś kable. Z AUX we wzmacniaczu zmieniłem wyjście na Tape1, ale jest dokładnie to samo. To nawet nie jest jakość, bo lepiej brzmi muzyka przepuszczona przez megafon. Czego to mogą być objawy? Czy spotkaliście się z czymś takim? Dodam, że igłę wymieniłem trzy miesiące temu.
 10. Witam, zakupiłem NAD C372, ale po kilku godzinach jego używania zaczął brumieć (a właściwie zwróciłem uwagę na to brumienie, bo może było wcześniej tylko głośno słuchałem) w sposób ujęty na filmiku. ( [Hidden Content] ). Brumienie jest niedeterministyczne. To znaczy czasami brumi, czasami nie brumi, czasami bardziej, czasami mniej. W trakcie zmian nasycenia brumienia nie jest włączane lub wyłączone żadne urządzenie w domu. Dodatkowo sprawdziłem wzmacniacz w innym pokoju na innych głośnikach inny obwód elektryczny i jest dokładnie to samo. Po zdjęciu obudowy ewidentni
 11. Witam, kilka lat temu po wielkich poszukiwaniach nabyłem zestaw Rotel RB 990BX + RC 990BX. Miałem jakieś przejścia z tym zestawem, a właściwie z samą końcówką, w której najpierw zamontowano odcięcię napięcia przy wyłączaniu (Nomos), bo mi w jednym kanale coś pykało po wyłączeniu wzmacniacza, a potem wymieniono wszystkie małe kondensatory (CougarAudio). Niestety wczoraj włączyłem wzmacniacz po tygodniowej nieobecności w domu i zaczęło bardzo coś skwierczeć w lewym kanale, a dzisiaj jeszcze raz spróbowałem włączyć wzmacniacz i coś puknęło na tyle, że stwierdziłem ... czas na zmiany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.