Jump to content

robert19091990

Użytkownicy
 • Content Count

  623
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

169 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1248 profile views
 1. [Hidden Content] no i cena skoczyła z 10tysięcy na 12 tysięcy.......................................... 🙂 przeczytajcie opis 😄 Tylko zróbcie sobie kawę bo dłuuuuuuga lektura.
 2. Za podłą tonsilowską kopułkę już ich nie lubię... Do dziś zastanawiam się jak można klepać przez 25 lat ten sam tweeter o archaicznych parametrach i kiepskim brzmieniu i na nim opierać swoje flagowe konstrukcje? Tonsil potrafił robić świetne midwoofery i woofery i mieli kilka na prawdę świetnych pomysłów np. Tango 200 czy TLC Classic 1 i 2 (szczególnie 2) a także Excellence czy też Siesta . Wszystkie te konstrukcje widziałem i słyszałem, był w nich niesamowity potencjał ale wszystko kaszanił ten pożal się Boże tweeter. Mój dobry znajomy zrobił upgrade Tango 200 wsadzając Seasa 27TFFC ( oczywiście pomiary i projekt zwrotnicy) i tanim ale dobrym tweeterm wywindował brzmienie tych kolumn na poziom nieosiągalny dla współczesnego i dawnego Tonsila.
 3. Dokładnie tak jak kolega don111 pisze. Ten tweeter przypomina stare jedwabne Vify D25 i D26TG, być może to coś na licencji tych Vif. W każdym razie to były bardzo dobre budżetowe tweetery.
 4. Wrzucałem to dwie strony temu 🙂 Band Pass, nie każdy lubi ten typ obudowy i grania ale przetworniki absolutny top
 5. Właśnie nie było. Wczoraj na grupie audio na FB pewien gość, którego znam osobiście polecał, że to jego znajomego i że chyba lepszej okazji nie będzie. Także 100 % wiarygodne ogłoszenie. Problemy finansowe przyczyną sprzedaży z tego co napomknął. Co ciekawe - ten znajomy pisał, że sam nie wie czy za 2 miesiące nie będzie musiał poczynić podobnych kroków. Ja co prawda nie mam takich problemów, bo na pracę i regularną pensję i kondycję mojego zakładu pracy narzekać nie mogę ale współczuję tym, którzy niestety na tej całej sytuacji mocno ucierpią i będą zmuszeni do takich a nie innych kroków... 😞
 6. No jak już ktoś AudioSolutions Figaro L wystawia i sprzedaje za 1/3 ceny sklepowych to nie jest rzecz normalna 😄 Ale już tak poważnie mówiąc to jest to bardzo realne, że wielu ludzi nie będzie miało wyjścia. Kilku moich znajomych w tej chwili zostało na postojowym z 65 % wynagrodzeniem bądź robią u prywaciarza, który zatrzymał wszelkie prace i postojowego nie płaci, bo mają płatne na godzinę. Ilu takich ludzi będzie, którzy będą musieli mieć za co rachunki popłacić, raty o wyżywieniu nie wspominając 🙂
 7. Spokojnie, po całej epidemii jak to się unormuje to pojawi się tyle sprzętu w atrakcyjnych cenach że nie będzie wiadomo co wybrać.
 8. I słusznie, miałem je, mimo, że siedziała tam najtańsza Vifa by Logic to całość grała na prawdę urzekająco. pisze, że cięta 2gim rzędem na 13kHz czyli taki supertweeter wstęgowy. Właśnie z DIY jest przeważnie tak, że są pięknie wykonane ale poza tym nic nie wiadomo, gdyby byly podparte projektami, które są dostępne w sieci wraz z pomiarami i wiadomo że to jest zrobione przez fachowca a nie z przypadku to śmiało można brać. P.S. Ten za 570 zł może być zrobiony według tego kitu : [Hidden Content]
 9. No tak, źle to sformułowałem - cena. No więc cena spadła raptem 600 zł
 10. A Ty musisz od razu wyskakiwać ze swoimi mądrościami? Grzecznie zapytałem ponieważ nie miałem do czynienia z tym egzemplarzem tym bardziej że jego wartość w stosunku do okresu gdy wchodził na rynek spadła raptem o 600 zł. Więc jak nie masz niczego mądrego do dodania to lepiej nie zabieraj głosu. Ja wiem, są ludzie co za dużo starsze klocki dają dużo większe pieniądze a nie koniecznie lepiej brzmiące. Racja ale ciekawe czy ktoś kiedyś konfrontował Amplifikatora z podobnymi cenowo a może i droższymi wzmacniaczami. Bo o piękną i rekomendującą recenzję w prasie nie trudno 😉
 11. [Hidden Content] wzmacniacz zapewne brzmieniowo będzie bardzo dobry. Pytanie czy warty te 2900 biorąc pod uwagę też wiek wzmacniacza, 17 lat to nie mało.
 12. [Hidden Content] a co sądzicie o tym?
 13. Dziwna konstrukcja, jak już boku woofer to mogli się pokusić o jakiś 8'' woofer a nie wielkości midwoofera. Kopułka wysokotonowa ma strukturę jak membrana Morela lub Daytona.
 14. Mniej niż połowa ceny sklepowej, jak najbardziej dobra oferta.
 15. Gdzieś doczytałem na zagranicznym forum, że to rzeczywiście było poczarowane - front pochodził z MDT20 a napęd z MDT30 i Morel robił to na życzenie Rega, dlatego jest to uwzględnione na nalepce. Gdzieś doczytałem na zagranicznym forum, że to rzeczywiście było poczarowane - front pochodził z MDT20 a napęd z MDT30 i Morel robił to na życzenie Rega, dlatego jest to uwzględnione na nalepce.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.