Jump to content

robert19091990

Użytkownicy
 • Content Count

  457
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1085 profile views
 1. Harpia Acoustics Dobermann - 25 tysięcy złotych a tweetery to aluminiowe Seasy 27TBF za 200 zł. Można tak wymieniać bez końca ale czemu to będzie miało służyć? Jak spartolisz projekt to nawet tweeter za 10k zagra jak ostatni szmelc. O brzmieniu decyduje kolumna jako całość no i drobne niuanse będące wizją konstruktora. Zresztą kto jak kto ale Ty McGyver dobrze o tym wiesz 😉
 2. mogłoby to zaburzyć niektórym całą harmonię i poczucie, że ma się coś exclusive 🙂 No bo jak to tak? Jakim prawem tweeter za 200 zł może grać? 🙂
 3. a od kiedy cena jest wyznacznikiem tego, czy "tłiter" jest bardzo dobry? Można taniej i jeszcze lepiej np. Dayton DC28F-8 kosztujący 105 zł sztuka.
 4. albo te [Hidden Content] Tam już u góry siedzi bardzo dobry Seas 27TFF lub TFFC i to jest cena wręcz śmieszna A kolejna dobra oferta to te ALR [Hidden Content] u góry siedzi SS 9300 lub 9500 a na midbasie Vifa. Firma z historią, dobre przetworniki, dobre budy, pewnie brzmienie też niczego sobie, czego chcieć więcej za tą cenę?
 5. Blisko mnie, cena bardzo fajna ale nie jestem na kupnie kolumn chociaż posłuchać chyba warto. Kupowałem kiedyś u tego faceta Tannoy M2, generalnie nie jest obeznany w sprzęcie za bardzo ale sympatyczny gość. [Hidden Content] Cena wręcz okazyjna, nawet jeśli jeden wysoki upalony, to wciąż dostępny w sprzedaży Seas 19TAF/G.
 6. [Hidden Content] fajne monitory z podstawkami za przyzwoity pieniądz.
 7. [Hidden Content] jak ktoś ma pokój 8m2 lub mniejszy to może wylicytować fajne "miniaturki". Sama stolarka klasa światowa.
 8. [Hidden Content] Pierwszy raz spotykam się z takim modelem od DALI. Kawał kolumn, szkoda, że pianki w niskotonowych do regeneracji, przetworniki raczej więcej niż dobre. Pytanie ile będzie sobie za nie wołał. [Hidden Content] a może ktoś sobie wylicytuje AA Phoebe za kilka stówek?
 9. Wiesz....reklama dźwignią handlu :) Prędzej głąb ale na szczęście raczej żaden masowy handlarz. a nawiasem mówiąc to nie jest wykluczone, że te zestawy zagrają duuużo lepiej niż współczesne konstrukcje za które musiałbyś wyłożyć kilka ładnych tysięcy. Lecz żeby o tym się przekonać to trzeba by ich posłuchać i wtedy wydać opinię.
 10. [Hidden Content] a to jest ciekawa oferta. Obudowa zamknięta, bardzo porządne budy, przetworniki także niczego sobie w tym 2x20cm niskotonowe na podwójnym układzie magnetycznym. Gdy wchodziły do sprzedaży w 1990 roku to kosztowały 3000DM za parę.
 11. [Hidden Content] a ktoś słuchał lub może coś powiedzieć o IQ Ted 4? Wydaje się, że to dość porządna konstrukcja ze względu na przetworniki i dość solidną obudowę. Pytanie jak to jest zestrojone wszystko? Wcześniej już o nich wspominałem, że cenie Sony SS B3ES można właśnie mieć te kolumny dlatego ciekawi mnie to jak to się sprawuje. Podobno konstruktorem kolumn IQ był niejaki Manfred Diestertich pracujący w Audio Physic?
 12. jak miałeś je 7 lat to raczej nie z przyzwyczajenia, tylko ze względu na to, że dobrze grały 😉
 13. Nie mam konkretnego zamiaru, błędnie odczytujesz to co chciałem przekazać. Kosztorys jest prosty, tam nie ma po prostu żadnych cudów i niejasności. Tak jak wspomniałem przygoda DIY jest po prostu wędrówką w jedną stronę i jest ryzykowna, bo nigdy nie wiesz czy wstrzelisz się we własne preferencje brzmieniowe : Zaryzykuję i podaje producentów : Impuls Audio Lagune RLS Oberon II RLS Triton III ESA Neo 3 Wigg Art Arvil Zadowolony? Ze względu na to, że jestem całkowicie neutralny to powiem, że w przypadku polskich manufaktur to Audio Academy i BMN jeśli chodzi o dwudrożne podłogówki oferują najbardziej przyjazne ceny. Uważam, że w przypadku AA cena 3400 zł za model Phoebe III to nie jest jakaś abstrakcyjna cena. Cennik BMN również może się podobać. Mając na uwadze też to, że nie robią tego przypadkowi dłubacze tylko fachowcy to trzeba to docenić. Ja tylko chciałem przedstawić zależność między kupnem nowych kolumn (z gwarancją i możliwością ich sprawdzenia czy to w salonie czy za kaucją u siebie w domu ze swoim systemem ) a zrobieniem ich we własnym zakresie. Nie każdy ma zdolności manualne i czas na to by budować coś dla siebie a jeżeli już ma to często rozkłada się to na kilka miesięcy. Jedna i druga opcja ma swoje wady i zalety o których wspominałem wcześniej. Zabawa w DIY jest świetna ale ryzykowna. Możemy się z jakimiś cenami nie zgadzać, sam tak mam, że mam pewne zastrzeżenia co do cen ale z drugiej strony trzeba mieć też na uwadze to, że ktoś po coś się w danej dziedzinie kształcił żeby stworzyć dany produkt, wykonać usługę i dostać za to należytą zapłatę. Jak coś jest za drogie dla mnie to tego nie kupuje. Po prostu. I nie muszę tego komentować i mówić jaki to producent jest zły i niedobry, bo wywala taką a nie inną cenę. Może mi się to nie podobać ale nie będę tego hejtował. Powtarzam, chodziło mi tylko o porównanie DIY z gotowym produktem ze sklepu od producenta. Właśnie dlatego nie chciałem podawać nazw firm, żeby nie było to opatrznie odebrane, bo z doświadczenia wiem, że łatwo na tym forum paść ofiarą ataku fanatyków różnych firm.
 14. Podaje przykład projektu z sieci - dwudrożne podłogowe na Visaton AL170 i SS 91300 Formatki do obudów na CNC w zależności od grubości materiału MDF, rozmiaru kolumn, czy są kąty/ pochylenia ścianek, kratownice : 250 - 500 zł Fornir (dwa liście 3m długości) - 70 zł Klej : kilkadziesiąt złotych śruby i kable : kilkanaście złotych Przetworniki : 1300 zł (chyba że uda się z drugiej ręki to dużo taniej) Tunele BR i terminale : kilkadziesiąt złotych. Elementy zwrotnicy to jakieś 250 zł w zależności gdzie zakupione i jakiej jakości. Robocizna bezcenna ( jak to w reklamie Mastercard) Razem wychodzi nieco więcej niż 1500 zł, bliżej 2000 zł, bo dochodzą jeszcze dodatki ale to nie ma większego znaczenia o czym poniżej. Bo teraz ceny podłogówek 2 drożnych na podobnej klasy przetwornikach produkowanych przez polskich producentów (nie przywołam modeli, bo nie chcę paść ofiarą linczu ) : 11,500 zł 12.800 zł 10,800 zł 11,000 zł 8,900 zł Poniosło i się rozmarzyłem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.