Jump to content

robert19091990

Użytkownicy
 • Content Count

  415
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

847 profile views
 1. Masz rację, przypomniałem też sobie, że było coś takiego więc najprawdopodobniej jest to projekt tego typu tak jak piszesz.
 2. Zostawmy te MA w spokoju 🙂 https://allegro.pl/oferta/kolumny-dynaudio-foccus-unikaty-8570681562 może ktoś się orientuje i miał styczność? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to DIY, widać pod okleiną klawiszowanie ścianek. Poza tym przedni BR to raczej rzadki widok w przypadku Dynaudio.
 3. Raczej nie dowiemy się jak to z tymi MA było na prawdę. Koniec końców cena za te MA jest po prostu mało atrakcyjna co by nie powiedzieć grubo przesadzona, bo umówmy się - w takim stanie jak i stanie fabrycznym grają po prostu kiepsko 😉 a jakakolwiek odbudowa mija się z celem. Do utylizacji.
 4. https://allegro.pl/oferta/avance-aplha-220i-mahon-22kg-proac-super-gdansk-8041054871 https://allegro.pl/oferta/jamo-concert-8-d-830-seas-excel-100-org-hi-end-8560845414 jak naciągniesz budżet na te Jamo to masz monitory na kapitalnych przetwornikach https://allegro.pl/oferta/bmn-b2-to-zwyciezca-testu-w-hi-fi-i-muzyka-8531662740 te również poza budżetem ale nowe i prosto od producenta a co najważniejsze porządne wykonane i porządnie brzmiące. https://allegro.pl/oferta/kolumny-drewniane-qba-sobieski-z-podstawkami-8571283972 https://www.olx.pl/oferta/usher-v-601-CID99-IDB5ysa.html Niektóre poza budżetem ale uważam, że warto dołożyć i mieć coś konkretnego i na długie lata.
 5. Phoebe będą miały nieco inny charakter brzmienia aczkolwiek przeczuwam, że tu będą różnice bardzo subtelne. Kwestia gustów. Uważam, że Alize dysponuje lepszym midwooferem, mimo mniejszej średnicy. Visaton W170 to dość oklepana już i stara jednostka, uważam, że Tang-Band wygląda lepiej na papierze niż Visaton. Na pewnie większą wiedzą w tym temacie dysponują Panowie z Impuls Audio i być może Oni wypowiedzą się na temat tych dwóch przetworników. Co do wysokich do aluminiowy i jedwabny Seas to będą dość bliźniacze konstrukcje, ze względu na materiał membrany mogą mieć nieco inny charakter brzmienia, zależy co kto lubi.
 6. https://www.olx.pl/oferta/kolumny-alr-jordan-CID99-IDBsWh3.html niedrogo, dobra firma a i przetworniki niczego sobie.
 7. https://allegro.pl/oferta/szweckie-kolumny-qrs-tellus-firmy-qln-acoustics-8199916766 Może nie jest to cena stulecia ale jak za trójdrożne zestawy na całkiem przyzwoitych przetwornikach to jest całkiem sensownie. P.S. SzweCkie 🙂
 8. Mając w pamięci brzmienie Vify D25AG w monitorach DIY i to co obecnie jest w ofercie Vify to ciągle zadaję sobie pytanie dlaczego wycofali D25AG i nie zastąpili jej niczym lepszym? Zamiast modernizować dobry tweeter to wywalili go z oferty już ładnych kilka lat temu i bez żadnych obiekcji bawią się nadal z przeciętnym XT25 albo ulepszają może i przyzwoity ale nadal daleki do brzmienia D25AG model DX25TG. Przede wszystkim zastanowiłbym się czy warto wywalać D25AG i zastępować go innym tweeterem, bo jeżeli już to robić to trzeba minimum kilkaset złociszy wyciągnąć, żeby to miało sens i żeby to dało spektakularną różnicę. Oczywiście każdy ma inny gust i nie ma co negować czyichś preferencji brzmieniowych ale tak to widzę swoimi....uszami 🙂
 9. KT25 poznałem, choćby siedział Gradient to cena i tak zachęcająca, ewentualna baza do modyfikacji zwrotki. Duże monitory i porządna stolarka.
 10. dla konesera muzyki z kaset zapewne potrzebny 🙂 https://allegro.pl/oferta/sony-ss-b2-porzadne-markowe-kolumny-8389460930 cena wydaje się całkiem dobra, biorąc pod uwagę, że u góry chyba siedzi Seas a na niskośrednim 16stka Vify, więc powinno to przynajmniej przyzwoicie grać 🙂
 11. Nie wiem jak 25-tki ale słuchałem najnowszych 30tek spiętych z Fezz Audio Silver Luna i granie było rewelacyjne. Wszystko spójne, całość brzmiała na prawdę świetnie. Żadne nagranie nie było z czasem męczące, dynamiczne, melodyjnie, tak jak lubię. Myślę, że 25tki mogą reprezentować może nie identyczny ale dość podobny charakter brzmienia.
 12. https://www.olx.pl/oferta/impuls-audio-alize-kolumny-monitory-seas-tang-band-CID99-IDAWeQU.html w razie czego ciągle do nabycia 🙂
 13. https://www.olx.pl/oferta/kolumny-g-l-d-CID99-IDB0J02.html dość ciekawa propozycja, przetworniki Audax.
 14. Widzę, że humor dopisuje, szkoda tylko że raczej na mocnych wspomagaczach.
 15. Gdyby ktoś był zainteresowany to na Priv 🙂 https://www.olx.pl/oferta/impuls-audio-alize-kolumny-monitory-seas-tang-band-CID99-IDAWeQU.html https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-nad-c320-pilot-CID99-IDAHe2Q.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.