Jump to content

robert19091990

Użytkownicy
 • Content Count

  1001
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

868 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2038 profile views
 1. Kopułki Morel tak mają, że ciężko z nich wydobyć jazgot i to (według mnie) jest ich zaletą 🙂 Po prostu nie ma w ich brzmieniu efekciarstwa. Aczkolwiek nie każdemu taki przekaz będzie odpowiadał.
 2. Sprawa jest bardziej złożona. Generalnie zależy to od możliwości przetworników. Producenci nie bez powodu dobierają przetworniki w ten sposób, by oba "spotkały się" w takim miejscu podziału, gdzie zgrają się fazowo a przy okazji odfiltruje pasożytnicze rezonanse, górki na skrajach pasm. W przypadku M18WH i DX25TG ten podział jest w bardzo dziwnym miejscu ponieważ DX25 spokojnie można ciąć w okolicy 2200-2500Hz co sprawia, że M18WH nie "męczy się" tym bardziej, że jego charakterystyka w osi dość mocno opada przy 4000Hz a to już przy 3500Hz wymaga dość stromego filtrowania rzędu 18db/okt
 3. Dziwny podział na 3500Hz. Bez odsłuchu ani rusz 😉
 4. No to powiem Ci, że są tu pewne rzeczy, które dość mocno mnie nurtują : 1. Czemu uważasz, że to jazgot jeśli ich nie słuchałeś? 2. Skoro to opinia byłych właścicieli to : 2.1 Nie słuchali ich przed zakupem, wywalili ponad 6000 zł w ciemno i stwierdzili, że to jazgot? 2.2 Jeżeli to opinia byłych właścicieli to jak długo ich używali? Kupili za ponad 6000 zł i sprzedali od razu czy pograli 1-2 lata i stwierdzili, że to jazgot? 3. Nie uważasz, że jest to mocno niesłuszne podejście do sprawy oceniając brzmienie kolumn po....opiniach innych?
 5. Też tak myślę, to ich wewnętrzna wojna.
 6. Dlatego zasada ograniczonego zaufania do opinii o człowieku jest dziś bardzo pożądaną cechą. Co nie znaczy, że te opinie powinno się mieć głęboko gdzieś. Trzeba tylko zachować zdrowy rozsądek i mieć chłodną głowę. Dopóki kogoś nie poznasz osobiście, nigdy nie dowiesz się jak jest naprawdę. I tak samo ma się sprawa z historiami wyciąganymi na światło dzienne m.in. w wątku klubowym S16Hz . Choć w tym przypadku pewnie całej prawdy nikt nigdy się nie dowie, bo jak ? Słowo przeciwko słowu.
 7. Ja raczej też staram się oddzielać produkt od twórcy, którego ani osobiście nie znam ani nie słyszałem jego kolumn więc pytam skąd taka opinia o kolumnach. To, że G.R. narobił sobie wrogów, którzy powyciągali na światło dzienne jakieś dziwne historie z jego udziałem nie dyskredytuje chyba jakości samych produktów od S16Hz. Tak samo ma się sprawa z Harpia Acoustics i jego właścicielem - osoba osobą a produkt produktem. To tak jakby wszystkie filmy Romana Polańskiego nagle były beznadzieje bo ciąży na nim zarzut gwałtu. Generalnie na tym forum nic mnie nie zdziwi, bo krytycznych o
 8. Mnie S16Hz ani ziębi ani parzy ale ciekaw jestem skąd taka opinia, że jazgot? To opinia po odsłuchu czy raczej awers w stosunku do samej firmy? Pytam poważnie, zero ironii.
 9. [Hidden Content] Ciekawa propozycja.
 10. Pełni funkcję ochronną (chłodzącą) dla cewki ale też nieco temperuje i wygładza brzmienie.
 11. Tweeter bez fertofluidu. Przyzwoity jak za pieniądze, które kosztuje. Dość delikatny w brzmieniu aczkolwiek czasami ma w najwyższej oktawie lekką ostrość ale to zależy od nagrania.
 12. Signature też. Opinie były takie, że MKIII były "przebasowione" w stosunku do pierwowzoru a ile w tym prawdy to nie wiem.
 13. Kutno Rafał To gość z forum sprzedaje.
 14. [Hidden Content] Ciekawe zestawy ale niewdzięczne w ustawieniu przez swoje niestandardowe wymiary i tylny BR co zresztą widać na zdjęciach w jakich warunkach pracują (blisko ściany).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.