Jump to content

robert19091990

Użytkownicy
 • Content Count

  535
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

121 Dobry

About robert19091990

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1167 profile views
 1. Zalatuje mi tu już dość zaawansowaną demencją starczą. Nie ma co prawda na to lekarstwa ale można trochę hamować chorobę. Moja już Ś.P. babcia niestety też była ofiarą demencji tylko objawy były nieco inne - była spokojniejsza i nie miała tak nasrane w głowie jak Ty. Poczytaj swoje wpisy i zastanów się czy przypadkiem nie jesteś chory, bo nikt normalny w ten sposób nie prowadzi konwersacji. Na miejscu twojej rodziny bym patrzył i obserwował ciebie ze względu na własne bezpieczeństwo bo nie wiadomo czy ktoś kiedyś za nic nie zarobi od ciebie nożem w plecy.
 2. A czy czasami HFiM to nie jest ten dawny magazyn hifi ? [Hidden Content]
 3. Dokładnie tak i chyba ta recenzja była początkiem końca firmy GLD czy się mylę? Ogólnie opinie o kolumnach GLD były dość rozbieżne.
 4. Zajrzałem kolego na twój profil, mam nadzieję, że rocznik 1963 to niesmaczny żart. A wiesz dlaczego? Bo jesteś z rocznika moich szanownych rodziców i czytając twoje komentarze i wyobrażając sobie ton w jakim mówisz to co piszesz mam wrażenie, że na przeciwko Nich jesteś niedorozwiniętym małolatem, który próbuje wszystko i wszystkich dookoła pouczać a już na pewno próbujesz swoją niską samoocenę podwyższać poprzez umniejszanie czyjejś wiedzy, gustów i opinii. Nie masz także moralnego prawa oceniać kogoś pod kątem jego gustów ani tego gdzie i jak daleko zaszedł. Nie jesteś wyznacznikiem trendów ani nie jesteś kimś na kim ktokolwiek z tego forum mógłby się wzorować. Ja też nie jestem ale różnica między mną a tobą to nie tylko wiek ale także świadomość pewnych zachowań i faktów. Ja jestem świadomy, że moja opinia czy moja wiedza nie jest tu punktem odniesienia dla innych użytkowników. Ty niestety nie, dobitnie to pokazujesz swoimi wpisami. Czy będziesz tego kiedykolwiek wobec swojej osoby i swoich zachowań świadomy to nie wiem ale po twoich wpisach nie wróżę niczego nadzwyczajnego w najbliższej przyszłości. Aż wierzyć się nie chce, że człowiek zbliżający się do 60tki zamiast być przykładem dla innych userów pokazuje jak nie rozmawiać lub pisać z ludźmi. Jeżeli masz dzieci to mam nadzieję, że nie odziedziczyły po tobie tak złych genów.
 5. Te Elac na wstęgach podobno potrafią ładnie czarować. Z Elac mam doświadczenie z monitorami CL82. Dużo basu aż za dużo jak na tak małe skrzynki. Ale niedawno słuchałem podłogowych FS68 mojego znajomego i grało to bardzo przyjemnie. Byłem miło zaskoczony. Tu się pojawiła ich nowsza wersja i jeżeli gra tak jak MK1 lub lepiej to w tej cenie okazja [Hidden Content]
 6. Zazdroszczę kolekcji ! 🙂 Wychodziła niestety w latach kiedy jeszcze byłem, że tak powiem szczylem. W sieci co prawda są dostępne recenzje wielu zestawów ale podejrzewam, że to nawet 1/3 wszystkich nie jest?
 7. w 15m2 to bym prędzej TAL 110 wsadził i będzie w sam raz.
 8. Nie, już skończyłem dyskusje z tobą🙂 Czasu szkoda na takich "mędrców audio" jak ty i tobie podobnych. Jeżeli brakuje ci kontrargumentów to zawsze możesz napisać coś w stylu " a Twoja stara to...". Ja się nie obrażę, bo nie obrażam się na ludzi, których język i styl pisania wskazuje na to, że ich edukacja zakończyła się na nauczaniu początkowym. Bo co oni więcej mogą napisać oprócz tego, że kolumny grają jak gówno ? 🙂 Trzeba być wyrozumiałym i tolerancyjnym 🙂 No właśnie. Jak się ma 🙂 Niestety nie mam a widzę, że rzeczywiście można taniej. Może kiedyś trafi się ciekawa okazja w PL a odległość też nie będzie zabójcza, bo nie ukrywam że intrygują mnie zestawy T+A .
 9. Myślę, że się grubo mylisz ale w sumie mam to gdzieś 🙂 Takich internetowych pajacyków zgrywających ekspertów w dziedzinie czyichś gustów to powinno się utylizować ale niestety prawo w Polsce jest w tej kwestii nieco niedoprecyzowane. A szkoda...
 10. Na szczęście to tylko twoja opinia, którą za bardzo sobie nie zaprzątam głowy tak jak i żadną inną 🙂 P.S. Nawiasem mówiąc bardzo ciężko brać na poważnie opinie kogoś kto ma problem z poprawnym konstruowaniem zdań. O interpunkcji już nie wspomnę a gdzie tam do brania pod uwagę wrażeń brzmieniowych takiej osoby .
 11. Piękna sprawa, zwrotnica i elementy godne pochwały. Z moich IQ to wygląda przy niej jak marna popierdółka 😉 Aczkolwiek w sekcji średnio i wysokotonowej też dali foliowe Philipsy więc nie ma źle ale dwa kondensatory na pewno pójdą do wymiany. W sekcji basowej raczej nie będę ruszał choć pomierzę każdego bipolara. Co ciekawe trafiłem na inną (według mnie lepszą) wersję zwrotnicy niż te pojawiające się na forach. Zmiana dotyczy głównie sekcji wysokotonowej i średniotonowej. Standardowo był tam tylko kondensator 3,9uF, bez żadnego tłumika, wysoki szedł pełnym SPL. U mnie jest już większy kondensator + równolegle cewka + tłumik. W sekcji średniotonowej L-Pad już ma mniejsze tłumienie i całkiem inne wartości kondensatorów. Brzmienie nie mające kompletnie nic wspólnego z niemieckim graniem. Bardzo wyrównane z dobrą podstawą basową ( dwie Vify M21WJ-49-08 jedna w obudowie zamkniętej, druga w komorze z TL rezonator). Układ 3,5 drożny. Za 850 zł to nie mam pytań 😉
 12. 700 zł różnicy to nie mało ale też nie przepaść. Intrygują mnie T+A, widać po jakości wykonania samych obudów, że to już poważne kolumny i raczej ma to mało wspólnego z typowo niemieckim graniem (dużo góry i basu, średnica schowana). Oczywiście tylko teoretyzuje, bo nie słyszałem na żywo. Dlatego zapewne w niedalekiej przyszłości spróbuję czegoś z T+A aby się przekonać.
 13. [Hidden Content] @Bumpalump wiadomo Ci coś o tym modelu T+A?
 14. dokladnie tak A to chyba specjalna modyfikacja, brakuje tego specyficznego dzyndzla. Z polskich Audiowave robił i robi w podobnej stylistyce 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.