Jump to content

robert19091990

Użytkownicy
 • Content Count

  1065
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

996 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2135 profile views
 1. Aż zapiera dech w piersiach... 🙂 Jak ktoś lubi vintage to tu całkiem ciekawa propozycja : [Hidden Content]
 2. Wtedy bez wyjścia albo liczyć na cud z ebay. Opera Prima Opera Seconda Pylon Jasper WiggArt Arvil Impuls Audio Lightstorm RLS Umbriel II
 3. HDS w stosunku jakość - cena jest obłędny. A co D260 vs Elite - jeżeli miałbym dać 1500 zł (tyle ktoś woła na allegro) za D260 to już wolałbym dołożyć i mieć nowe, pewne Elite. 1100 zł to już nieco lepsza opcja [Hidden Content]
 4. Ja już go wybrałem pół roku temu i nie żałuję. Rewelacja. Dlatego napisałem, że KIEDYŚ to był absolutny TOP. Ale to się zmienia na przestrzeni tylu lat. D260 Esotec był/jest świetny i pewnie Morel Elite jest lepszy choć grający podobnym charakterem ale cenę też swoją ma. Dlatego jeżeli ktoś ma ograniczony budżet i chce tanio a bardzo dobrze to niech sięga po używanego D260 (o ile uda się natrafić na nie zmęczoną parę). Gruba przesada te 4000 zł. No ale jak ktoś tyle chciał zapłacić to zapłacił.
 5. No tylko, że w tych Sonusach to siedzą wybitne przetworniki m.in T330 Esotar a to już wysoka liga, kiedyś absolutny TOP. Fajna kopułka choć rzadko po nią którykolwiek producent sięga. Jeżeli miałbym wybrać to bym zdecydował się na tą, bo w relacji cena-jakość jest bardzo dobra : [Hidden Content]
 6. A którą wersję miałeś? Mk1 czy Mk2 lub Mk3? Ja słuchałem Mk1 (ta z tweeterem na dole i przesuniętym względem osi) i było na prawdę fajnie, neutralnie ale z dobrą podstawą basową i gładko na górze. Pytam, bo z tego co czytałem podobno w Mk2 lub Mk3 coś skopali i przekombinowali i nie wiem ile w tym prawdy bo słuchałem tylko Mk1.
 7. Zdecydowanie Avance ze względu na przetworniki i to jak zostały "zszyte" przez inżynierów Avance. Pierścieniowa Vifa nigdy nie zagra z taką klasą i kulturą jak Scan Speaka 9500 a midwoofer z Sonusów nie wejdzie na ten sam poziomi co Scan Sepeak 18W8542-08 z Avance-ów.
 8. No i super, że działa 🙂 fajnie byłoby jakby w końcu model Calima trafił do sprzedaży lub byłaby możliwość przetestowania tych monitorów 🙂 Na razie cisza...
 9. Chciałem swego czasu kupić LS10 ze względu na tego Peerlessa, który jest na prawdę świetny. LS10 chwalono za piękną stereofonię co zapewne jest w dużej mierze zasługą tego WA10
 10. Jeżeli masz problemy z basem to zmień strojenie Bass Reflexu. Wystarczy kupić otulinę/izolację na rury, rozmiar dobierzesz tak by weszła idealnie w rurę BR i wtedy możesz poeksperymentować ze strojeniem kolumny do pomieszczenia zmieniając średnicę a nawet długość BR w ten sposób. Kilka razy tak się bawiłem i zawsze osiągałem zadowalający efekt.
 11. Opcja dobra, jak Ci się nie spodobają to łatwo odsprzedasz.
 12. to Seas KT26 a kolumny to któreś z pierwszych Audio Academy ( kilka cech : stary tweeter, stare midwoofery i stary typ rury bass reflex - niewyprofilowana).
 13. Cenowo między tymi kolumnami była spora różnica Living - 22 000 zł Dali 104 - 1600 zł w roku 94 lub wcześniej Ciekawe jak brzmieniowo biorąc pod uwagę zastosowanie tych samych przetworników.
 14. Tylko to zapewne celowy zabieg ze strony producenta nie od strony wizualnej a od strony technicznej
 15. [Hidden Content] Obudowy pięknie wykonane. Tweeter to budżetowa ale bardzo dobra Vifa D26TG. Woofery raczej też od Vify.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.