Jump to content

robert19091990

Użytkownicy
 • Content Count

  1056
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by robert19091990

 1. Jeżeli masz problemy z basem to zmień strojenie Bass Reflexu. Wystarczy kupić otulinę/izolację na rury, rozmiar dobierzesz tak by weszła idealnie w rurę BR i wtedy możesz poeksperymentować ze strojeniem kolumny do pomieszczenia zmieniając średnicę a nawet długość BR w ten sposób. Kilka razy tak się bawiłem i zawsze osiągałem zadowalający efekt.
 2. Opcja dobra, jak Ci się nie spodobają to łatwo odsprzedasz.
 3. to Seas KT26 a kolumny to któreś z pierwszych Audio Academy ( kilka cech : stary tweeter, stare midwoofery i stary typ rury bass reflex - niewyprofilowana).
 4. Cenowo między tymi kolumnami była spora różnica Living - 22 000 zł Dali 104 - 1600 zł w roku 94 lub wcześniej Ciekawe jak brzmieniowo biorąc pod uwagę zastosowanie tych samych przetworników.
 5. Tylko to zapewne celowy zabieg ze strony producenta nie od strony wizualnej a od strony technicznej
 6. [Hidden Content] Obudowy pięknie wykonane. Tweeter to budżetowa ale bardzo dobra Vifa D26TG. Woofery raczej też od Vify.
 7. Zaznajomiłem się z tematem i wychodzi, że tam fabrycznie było piankowe zawieszenie, które po latach się wykruszało i konieczna była wymiana zawieszeń. Nie wiem jak obecnie z dostępem do części serwisowych. Pomijając ten fakt to kolumny według opinii użytkowników i recenzji były rewelacyjne.
 8. Coś ucichło w klubie 🙂 @Impuls Audio czy wiadomo coś o modelu Calima ? Bo póki co żadnych nowych informacji w klubie i na stronie producenta od kilkunastu miesięcy a ciekawość zżera odnośnie tych zestawów i postępów prac nad tą konstrukcją 🙂
 9. Ja nie mam w tym żadnego interesu tym bardziej, że Dali nie są na sprzedaż 😉 Ale każdy interpretuje jak uważa.
 10. Dokładnie tak jak McGyver pisze. Midwoofery w Dali 450 to klasa sama w sobie ale tak jak wspomniał są to wersje tylko dla Dali. Mi udało się kupić dwie pary - jedna w stanie idealnym wizualnie za 600 zł ale z uwalonym tweeterem. Druga w słabym stanie ale wszystkie przetworniki sprawne za 400 zł. Przeszczepiłem tweeter a reszta na części i w zasadzie na tej parze za 400 zł już zarobiłem choć nie o to mi chodziło. Chodziło o tweeter. I w ten sposób mam parę w stanie idealnym za 600 zł. Natomiast jeżeli chodzi o ceny w pełni sprawnych na rynku wtórnym to wahają się między 1200
 11. AE potrafią robić bardzo dobre paczki. W Polsce firma nieco niedoceniana. Miło wspominam tanie Aegis One. [Hidden Content] a podobno te AE są wręcz wybitne 🙂
 12. Spóźniłeś się, miałem drugą parę Dali na demontaż za śmieszne pieniądze (budy w kiepskim stanie) i wyprzedaję na części. Poszły w kilka dni. Została mi jeszcze jedna para Vif, jedna sztuka fajna, druga skundlona ale sprawna.
 13. Mam podobnie odnośnie takich małych podło....chociaż nie wiadomo jak to klasyfikować - czy jako małe podłogowe czy jako duże monitory?
 14. [Hidden Content] Ciekawe zestawy na wstęgach. Dość filigranowe.
 15. Niestety ale ta seria Infinity jest przeciętna. Jeżeli Infinity to np. stara seria Kappa w obudowie zamkniętej, tweeterem EMIT, kopułkowym średnim, który niestety z wiekiem po prostu wymagał regeneracji. Oczywiście Gammy i Renaissance to klasa sama w sobie.
 16. [Hidden Content] Myślę, że cena jest chyba więcej niż dobra i można coś wynegocjować.
 17. Membrana bierna jeżeli jest to dobrze zestrojone to połączenie wszystkich zalet jakie mają OZ i BR. Nic nie buczy i nie dudni a przy tym nie jest za twardo na basie. [Hidden Content] Szkoda że kopułki powgniatane bo dobre kolumny w małych pieniądzach.
 18. Jeżeli miałbym do wydania 1400 zł po pierwszym wyborem byłyby kolejny raz Dali 450 a nie te Quadrale. Dla mnie to ciągle wzór kolumn w tym budżecie, mimo tylu lat na karku (od premiery) ich brzmienie kompletnie się nie starzeje i zaręczam, że ciągle są w stanie zawstydzić niejeden zestawy obecnie 2-3 droższy.
 19. [Hidden Content] Jeżeli okazałoby się, że są sprawne to cena dla DIY-owca wręcz wymarzona za tej klasy przetworniki.
 20. Były wystawione przez kilka miesięcy za jakieś 7000 zł ale chętnych brakowało. Zobaczymy za ile zostaną wylicytowane.
 21. Tylko z drugiej ręki, nowe odpadają, lepiej nie ufać po ostatnich historiach.
 22. Nie tak dawno widziałem Poloneza, który miał nie dość, że na siedzeniach folię to sprzedający ostentacyjnie chwalił się w opisie ogłoszenia, że Polonez jest na fabrycznych 25 letnich oponach Stomil 🙂 To znacząco podnosiło cenę ale niekoniecznie właściwości jezdne i bezpieczeństwo. No ale fabryczne 🙂 Fajnie, że był w pełni fabryczny ale w tym aspekcie lepiej aby był uaktualniony 🙂 Ze sprzętem jest podobnie - są elementy, które się nie starzeją i pożądane jest to by były oryginalne (tranzystory końcowe i sterujące) a są takie, które lepiej aby były wymienione (kondensatory).
 23. Nikt nie twierdzi, że nie ma handlarzy, którzy mają uczciwe ceny ale umówmy się - to są ciągle ceny dużo za dużo zawyżone względem tego co można dostać za zachodnią granicą tyle tylko, że niestety nie wszystko jest ich winą, bo na pewne sprawy składają się mikro wydatki. Wiem, bo nie raz kupowałem w DE tyle tylko, że miałem się do kogo tam odezwać co ułatwiało mi sprawy w końcowej cenie, bo bez tego ceny wysyłki windują całokształt cenowy dość wysoko do góry. To tylko i aż największy problem zakupów zagranicą. Przykład - miałem do kupienia w Szwecji Jamo Concert 8 za kwotę 1200 zł. Problem
 24. Retrospekcja to legenda wśród audiohandlarzy ale podobno dobrze im się interes kręcił, bo frajerów w tym - cytuję - "smutnym jak p**da kraju" nie brakuje 🙂 Kupiłbym je choćby aby tylko grały w garażu. Niestety trochę daleko 😞 Już wolałbym 450tki, które są przynajmniej klasę lepsze i ciągle w śmiesznych pieniądzach.
 25. Do sprzedania fajne graty z demontażu : [Hidden Content] [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.