Jump to content

Passion22

Użytkownicy
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

773 profile views
 1. Ciekawy jestem co wyjdzie. Zapewne w Dali będzie dołek na wyższej średnicy.
 2. @McGyver , a Ty coś w końcu zrobiłeś z tymi Dali 450 co miałeś u siebie i czekałeś aż inwestor dowiezie/przyśle głośniki wysokotonowe, czy nadal inwestor milczy i zapomniał o swoich paczkach?
 3. W tych Dali woofery są w osobnych "komorach". Pomiędzy nimi jest przegroda. Może stąd powód zastosowania podwójnego BR.
 4. Ja swego czasu właśnie do tych Dali ten zestawik zakupiłem: [Hidden Content] Żadnych śladów nie zostawiły 😉
 5. Co za bzdura , haha 😉 Wszystko jest na allegro w kolejnym linku: Cyt: "Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu w ramach odstąpienia od umowy w następujących sytuacjach: -jest osobą prywatną, czyli nie prowadzi działalności gospodarczej lub zawodowej (przyjęcie zwrotu zależy wtedy tylko od jego dobrej woli)," A tutaj źródło: [Hidden Content]
 6. Dużo zależy od akustyki pomieszczenia i od wzmacniaczy z jakimi się je łączy. Te kolumny potrafią zagrać bardzo obszernie, głośno i z dużą przestrzenią. Testowałem je u siebie w 14m2, w 20 m2 i w 28m2. W 14m2 grały bardzo dobrze z Naimem 5si. Naim sam w sobie nie ma wielkiej przestrzeni, scena układa się między kolumnami, super kontrola dźwięku , bas się nie wzbudzał itp. Grało bardzo ładnie. Z kolei z dzielonką Rotela Rc 995+Rb990 bx, Rotelem Ra 980 przestrzeń dźwięku była ogromna, do tego rozłożenie mocy tych wzmacniaczy i sama ich wydajność prądowa powodowała, że trzeba było słuch
 7. @marcinroj świetnie te Kefy się prezentują. Swego czasu właśnie mocno napalony na nie byłem, ale właśnie z powyższych powodów, które wymieniłeś temat odpuściłem. Trzeba mieć sprawdzone, dobre zaplecze serwisowe, które przykłada się do tego co robi, albo samemu umieć takie rzeczy robić. Jak nie ma spełnia się tych dwóch warunków to temat zakupu nie ma sensu. Wiek swoje robi i jakie by paczki dobre nie były to wymagają pewnej ingerencji.
 8. Fajny temat. Miałem te Dali 450, później je odsprzedałem mojemu znajomemu , który gra na nich do tej pory. Fajne kolumny. Będę śledził wątek. @McGyver orientujesz się może jakie są oznaki w dźwięku w przypadku wyschniętego tego Bipolara 33uF?
 9. Absolutnie nie można dostać za to mandatu. Obostrzenia nie dotyczą ogródków działkowych. Działka to nie jest miejsce publiczne tylko prywatne. Natomiast w związku z zaistniałą sytuacją należy jednak pamiętać o tym, żeby do minimum ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi działkowiczami i nie organizować grupowych spotkań, np. przy grillu. Za to już mandat jak najbardziej może być 😉 Sytuacja by wyglądała zupełnie inaczej gdyby został wprowadzony któryś ze stanu nadzwyczajnego, ale póki co nic takiego nie ma.
 10. @Ghotti nie kupuj tylko tej Yamahy R-N 803D bez możliwości zwrotu bo możesz się mocno zdziwić jak ona gra w stosunku do tego Rotela 😉 @radmorek dobrze Ci radzi. W Twojej sytuacji osobiście brałbym CA stream magic 6 i masz wszystko co chciałeś, a Rotela wykorzystasz jako końcówkę. Ta Yamaha to zabawka 😉
 11. Mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Co Cię w dźwięku tego wzmacniacza najbardziej irytowało?
 12. Cześć. Miałem te Dali i kilka wzmaków z nimi przesłuchałem. Jednym z nich był właśnie Roksan Caspian Mk1. Generalnie brzmienie tego zestawu było po cieplejszej stronie z niezłą dynamiką, bardzo muzykalny set. Mogłem słuchać godzinami bez zmęczenia. Co do muzyki cięższej to ja słucham głównie Heavy Metal'u , Hard Rock'a i Thrash Metalu, choć tego ostatniego w sumie ostatnio coraz mniej. Przy Heavy i Hard Rock'u było bardzo OK. Nie było suchoty, krzykliwości czy jaskrawości za to ładna barwa, dynamiczne niskie tony i kolorowa dociążona średnica. Słabo zrealizowane płyty nie powodowały krwa
 13. Miałem Dali 450, jak ktoś już wyżej napisał bardzo muzykalne kolumny. Grały u mnie z Rotelem, Nadem, Caspianem, Naimem. Generalnie w miarę uniwersalne kolumny, które nie boją się różnych gatunków muzycznych. Co najważniejsze, nigdy nie męczyły przy długich odsłuchach a potrafiły zagrać również mocno i dynamicznie. Najładniej mi śpiewały z Naimem i Caspianem, ale z Nadem tez ciekawie. Co kto woli 😉 Z żadną Yamahą ich niestety nie odsłuchiwałem. Seria Concept od Dali to tragedia przy starszej serii RED. Mój znajomy miał Dali concept 6 i po odsłuchach Dali 450 od razu sprzedał te Concepty.
 14. Jak dla mnie to przedwzmacniacz Rotel Rc 972 jest lepszy od Rc 971 i właśnie ten pierwszy jest lepiej dopasowany do końcówki Rb 981. Więc fajnie , że masz tego Rc 972. Tak na marginesie w przyszłości jak będziesz chciał podnieść jakość dźwięku oczko wyżej to możesz zapolować na przedwzmacniacz Rotel Rc 990 Bx. Zarówno ten model jak i Rc 995 to były topowe pre Rotela w latach 90 {nie licząc serii Michi}. Uzyskasz więszką kulturę grania, lepszą separację,więcej detali. Jaki to model odtwarzacza Cd Sony posiadasz? Na jakim modelu Cd Nad testowałeś? Moja propozycja to póki co osłu
 15. No i elegancko. Gratulacje dobrego wyboru. Najważniejsze aby była radość i przyjemność z odsłuchów. Czasem można wydać sporą kasę na sprzęt, a jak jest źle dobrany to i radość z odsłuchu marna. Dobrze, że słuchasz porad i kierujesz się własnym słuchem co nie jest takie oczywiste. Ps. A czasem to nie jest Rotel Rc 972? Na olx widziałem nie dawno właśnie taki set: Rotel Rc 972 + Rb 981 w dobrych pieniądzach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.