Jump to content

mercandede

Użytkownicy
 • Content Count

  456
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

83 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Skrzyżowanie Kultur http://www.festival.warszawa.pl/ najlepsza impreza cykliczna, namawiam wszystkich zawsze i wszędzie! Perły przed wieprze rzucam gdzie się da:)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1252 profile views
 1. bardzo mnie ruszyło kolejne odejście z 3-ki. Anki i Wojtka, których znam osobiście z pewnego wspólnego przedsięwzięcia. Jednak muszę się z wami podzielić pewną refleksją. Swiat się zmienia, czas płynie, rosną kolejne pokolenia wychowane na jajofonach, i niedługo nikt już nie będzie pamiętał o tym, że w polskim radiu pracowali świetni redaktorzy i redaktorki. Mnie najbardziej zabolało, że nikt po tylko latach nie przyszedł pod radio, przecież są nas tysiące słuchaczy. Szkoda, że nikt z siłą przebicia jak jakiś jutiuber od kultury albo znany celebryta nawet, nie ważne...nie zorganizował jakieś pikiety albo czegoś, żeby trochę pokrzyczeć tym łajzom pod oknami 🙂 To się Wojtkowi należy po tylu latach!
 2. To nie jest żart. Powtarzam, to nie jest żart. Moja propozycja to: The Bridge School Concerts 25th Anniversary Edition.
 3. ha ha ha - napisane w punkt. zniekształcenia za duże pieniądze - zgadzam się. Nie mogę się nadziwić obiegowej opinii, że droższe musi być lepsze od tańszego a tak naprawdę jest to chichot branży. Ja przez długi czas wmawiałem sobie, że lubię lampy ale tak naprawdę uwielbiam liniowe tranzystorowe wzmocnienie 🙂 Tak samo miałem z dacami, teraz mam taki który mi pasuje wielkością 😉 ma guziki i filtry ale gra tylko na jednym. Jedyna wyraźna różnica jaką usłyszałem to na kości tda, ale ta ,,różnica" była tylko ciekawa na moment porównania.
 4. może ktoś ma ten koncert? format dowolny. Swietna płyta, z chęcią zobaczyłbym cały koncert.
 5. z chęcią zabiorę głos w dyskusji. Chciałbym, żebyśmy wreszcie wszyscy przestali myśleć w kategoriach my i oni. Jesteśmy wszyscy obywatelami UE i mamy takie same prawa konsumenckie w całej unii. Nie ma znaczenia czy kupujecie w PL czy w DE przestańcie proszę już myśleć jak te tumany co nami zawiadują. Jest wspólny rynek ....wolny przepływ w wielu obszarach. Sprawa jest prosta jak drut, wchodzisz na stronę internetową dowolnego kraju unii wcześniej korzystając z porównywarki cen najpopularniejszej w danym kraju potem wysyłasz maila z potwierdzeniem kosztu wysyłki do PL i kupujesz nie narzekając na ceny w PL. Ceny w dystrybucji krajowej możecie potraktować jako punkt odniesienia aby jeszcze bardziej poprawić swoje samopoczucie. Odnośnie gwarancji to ja jestem gotowy na odesłanie produktu do miejsca zakupu albo wysyłam maila do centrali firmy z prośbą o wskazanie miejsca serwisu gwarancyjnego w kraju zamieszkania na podstawie gwarancji międzynarodowej albo w UE. W zasadzie to proponuję przestawić się zarówno starym jak i młodym postrzeganie wszystkich otaczających nas zawodów jako pracowników UE, nie tylko handlowców ale i sędziów, lekarzy, nauczycieli itd. Po to zdemontowali szlabany i jest wspólnotowe prawo, żebyście poczuli się swobodnie 🙂 Smutne jest to, że od góry idzie przekaz o tym, że prawo wspólnotowe można zignorować. Ale to kwestia czasu, ludzie zakotwiczeni w komunie kiedyś odejdą i to co dzisiaj wydaje się światopoglądowo dalekie dla większości będzie oczywiste. Więc konkretnie [Hidden Content] i jedziemy Panowie ładować VAT dla sąsiada - ma 19%. Jak ktoś wrażliwiec to zrekompensuje sobie w konsumpcji jabłek 🙂
 6. a propos twojego dylematu po miedzy 30.1 i P3 to miałem podobny dylemat. Na początku nastawiałem się na 30.1 ale jak usłyszałem P3 to poczułem, że wydarzyło się coś wyjątkowego. Słuchałem je w salonie 3 razy i u kolegi z forum w warunkach domowych w niedużym pomieszczeniu i zarówno w pokoju odsłuchowym (tym wiekszym na waliców) jak i w domu brzmiały niesamowicie. Najlepsze jest to że w salonie napędzane były sprzętem za 40k a u kolegi skromnym ale dobrym wzmacniaczem sprzed lat i grały tak samo dobrze. One są same w sobie tak dobrze zrobione i zestrojone, że można zapomnieć o temacie poszukiwania wzmacniacza. Co do ostatecznefo wyboru postanowiłem wybrać jeszcze większe skrzynki harbetha ze względu na uniwersalność, ponieważ używam ich również do kina domowego stereo i sprawdzają się idealnie. Tak czy inaczej moje serce jest zwrócone ku p3 - one są tak pełne uroku, że tego nie da się opisać słowami. Wiadomo mają swoje ograniczenia basowe wystarczy na nie popatrzeć. Do jazzu, bluesa, wokali, world są idealne. Z ręką na sercu powiem, że gdyby byłym miał kupować 2 zestaw i proponowano by mi 40.1 to wybrałbym p3 - piszę to z pełną odpowiedzialnością 🙂 Cieszę się, że osoby ktore miały do czynienia nawet okazjonalnie z p3 potrafią je docenić. A tak na marginesie, już to kiedyś napisałem ... na ostatnim audioshow chodziłem od pokoju do pokoju grzecznie wysłuchując po 1-2 utwory ale w dnia dałem sobie spokój i czym prędzej pojechałem do domu. Oprócz grahamów nie słyszałem nic ciekawego, co sprawiłoby mi większą przyjemność od harbethów. Na następne show albo się nie wybiorę albo już na dzień dobry zapytam się obsługi - w którym pokoju jest audiostereło, DIY i harbeth.
 7. szukam rozwiązania tymczasowego, ale wygląda na to że w przyszłości będę celował w P3.
 8. również wertowałem ebay i falcona, temat prześledziłem dosyć dogłębnie. Zastanawiałem się czy ktoś na forum ma wystarczającą wiedzę i talent do zbliżenia się konstrukcją DIY do P3SR. I masz rację, to ze względu na harbethy tutaj jestem. Z tego wyleczyć się nie da;)
 9. zastanawiałem się nad DIY z użyciem [Hidden Content] oraz [Hidden Content] ale kuszą mnie cały czas oryginalne P3ESR LUB ls 3/5a.
 10. czy jest to wykonalne? proszę o kontakt.
 11. harbeth + zniekształcenia harmoniczne = profanacja 🙂 mam pytanie, czy miał ktoś może doświadczenie porównywać HL-P3ESR z ls 3/5a ? Czy jest duża różnica w brzmieniu? Cz jest ktoś z Warszawy kto ma ls 3/5a i chciałby mnie zaprosić do siebie na podsłuchanie ze 2 kawałków?
 12. tylko skończony ..... pozbywałby się tak doskonałych monitorów :), już dawno nie widziałem takiego ogłoszenia, chyba że wersja jubileuszowa dla frajerów;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.