Jump to content

mercandede

Użytkownicy
 • Content Count

  440
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

76 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Skrzyżowanie Kultur http://www.festival.warszawa.pl/ najlepsza impreza cykliczna, namawiam wszystkich zawsze i wszędzie! Perły przed wieprze rzucam gdzie się da:)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

987 profile views
 1. Cześć, postanowiłem, że napisze kilka słów na temat tego co wydarzyło się od ostatniego czasu. Zgodnie z odwróconą logiką doszedłem do wniosku, że większość się zawsze myli postanowiłem wybrać listwę, która zajęła w ankiecie ostatnie miejsce - czyli TAP 8 bez DC ale za to z dwoma wejściami niefiltrowanymi. Na realizację czekałem ok 2 miesiące i dopiero po gentelmeńskiej rozmowie mailowej listwa w ciągu tygodnia została wykonana i przesłana. Wygląd 10/10 solidnie wykonana z włącznikiem jak prosiłem (surowa i ociosana niczym wzmacniacz audioforum) dzwięk - nie odczułem różnicy 🙂 bo nie tego szukałem, w zasadzie zależało mi na odchaczeniu elementu - listwa sieciowa. Cieszę się, że zrobił ją polski elektronik prowadzący własną działalność, zainkasował spory zysk, biorąc pod relatywnie niedrogie części. Ale wykonał to zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Zadowolony jestem. Moje kolumny robią na tyle dobrą robotę, że nie jestem w stanie wyłapać różnicy fonicznej (w zasadzie nawet nie wysilałem się na takie testy). Pozdrawiam was chłopaki. Dziękuję za ankietę.
 2. cześć odkopuje wątek - napiszcie jakie macie blu ray i jak oceniacie je pod względem (występ/video/muzyka)
 3. cena rzecz względna - kwestia rabatu. przepięcie - małe ryzyko, ale mam ubezpieczenie. włącznik - zamontuję z wygody, ponieważ, nie trzymam klocków na stendbaju. na początku miałem kupić Brennenstuhl bez filtra ale trzeba wspierać krajowy biznes bo idzie dekoniunktura. Miłego.
 4. żeby nie wyjść na ignoranta. To szczerze doceniam dyskusję i wszystkie argumenty uznałem za istotne. Kierując się indywidualnymi preferencjami doszedłem do wniosku, że cena TAP 8 bez dc i taga harmony jest prawie identyczna. A TAP jest dla mnie gabarytowo lepszy (zajmuje mniej miejsca za szafką), tak samo nie posiada ochrony antyprzepięciowej, mogę skonfigurować ilość gniazd zgodnie z preferencjami (wystarczą mi dwa niefiltrowane w jeden pod integrę) a 6 gniazdek z filtrami. Dodatkowo Tomanek ma lepszy filtr bo na każde gniazdko. Co do wyglądu to jest siermiężny a to trafia w mój gust :) DC jest dla mnie zbędny. Jeszcze raz dzięki!
 5. kierując się zasadą większość nigdy nie ma racji wybrałem opację Tomanek Tap 8 bez DC (w niefiltrowane i 6 filtrowanych) na którą oddano 2 głosy. Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w Ankiecie.
 6. widzę, że taga wyszła na prowadzenie. Ale jeszcze nie jestem pewny, ze względu na to że to duża listwa zajmująca sporo miejsca. U mnie wszystkie kable są za szafką. Zrobię pomiary i zobaczę czy się ew. zmieści. Dodatkowo napis hi-end przyznam, że trochę ,,wstydliwy/obciachowy". Bardzo poważnie zastanawiam się nad [Hidden Content] jest w miarę solidna, wąska, chroni przez przepięciem, nie ma filtra i mało kosztuje;)
 7. ktoś może mi powiedzieć jaki rodzaj filtra zastosowano w taga harmony i czy jest on coś warty? Systemu antyprzepięciowego widzę że nie ma.
 8. korekta proponuję wzmacniacz + monitory + odtwarzacz wieloformatowy oppo + chromecast video + dac + chromecast audio.
 9. ja proponuje nad 356 lub atoll in 100 z rynku wtórnego i do tego monitory audio monitor rx2 (świetne monitory ale grają jak podłogówki) jeżeli potrzebujesz czegoś bardziej subtelniejszego to może xavian, usher. 1500+1500 = 3000 i do tego amplituner sieciowy. A jak podłogówki to Audio Academy Phoebe III lub pylon audio diamond. Ja bym spróbował z usher 520 oraz ew. subem do kina domowego.
 10. mam rozumieć, że najlepiej byłoby kupić sobie dobrej jakości zwykłą listwę jak Brennenstuhl ( ja bym chciał z 3 pstryczkami) i do tego taka na dwa trzy gniazdkę z filtrem EMI dla zasilaczy impulsowych (malina, chromecast), żeby zminimalizować ew. zakłócenia do sieci. Co do całej lini elektrycznej to u mnie jest to oddzielna dla audio/video linia poprowadzona do skrzynki (nowa instalacja), a wzmacniacz wpinam bezpośrednio do kontaktu - co o tym myślcie? W zasadzie wszystko co przeczytałem przez ostatnie dni możnaby podsumować: - wzmacniacz podepnij bezpośrednio do gniazdka (nie filtruj) - kup niedrogą ale dobrej jakości listwę antyprzepięciową bez filtra. - filtry są po to, żeby nie wprowadzać zakłóceń do sieci. - większość nie słyszy różnicy w brzmieniu, chyba że zmiana na ,,muli" wtedy pomaga pozbycie się listwy z filtrem. - zastanowić się co jest podpięte do tej samej fazy w linii elektrycznej i wyeliminować urządzania powodujące zakółcenia w tym ładowarki/zasilacze impulsowe. - nie kombinuj. I niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen kupowania tych wykokszonych kabli sieciowych, wielkich i drogich wtyczek, tej całej biżuterii sieciowej jak w za gniazdkiem włożony jest pod tynkiem kabel z castoramy 🙂 albo nie lepiej proszę nie wyjaśniajcie, bo to naprawdę popaprane 🙂
 11. znajomy elektronik stwierdził, że jak filtr ma mieć sens każdym gniazdku oddzielnie, sonus oliva zakładam że ma wspólny jak BRENNENSTUHL z filtrem. Coraz bardziej się skłaniam do zakupu BRENNENSTUHL bez filtra. Z drugiej strony nie chcę filtrować wzmacniacza tylko resztę i tutaj chyba dużo nie ryzykuję jeżeli chodzi o ew. regres - jak myślicie. Nie wiecie czy somus oliva może mieć opcjonalnie włącznik? Na nim zależy mi najbardziej. A najlepiej na 3 😉 poważnie.
 12. Życie jest za krótkie na czyszczenie fug i wymianę listw dlatego głosujemy Panowie. Co wybierzecie - to kupię. Głosujemy do piątku włącznie. 27.09.2019 r. Wzmacniacz będzie podłączony bezpośrednio do gniazdka. Listwa służy jedynie podłączeniu: daca, gramofonu, maliny, odtwarzacza wieloformatowego itd.
 13. nie spełnia podstawowego kryterium, nie ma nawet jednego pstryczka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.