Jump to content

grym

Użytkownicy
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

216 profile views
 1. Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników przy okazji mojego pierwszego wpisu. Od niedawna jestem posiadaczem TP01 + am 400. Gra to u mnie z dynaudio x18. Zadowalająco. Gdyby jeszcze wszystkie płyty były dobrze nagrane to byłoby super. Niemniej kłopot polega na tym, że przestał działać mi pilot Basic 3 in1. Czy ktoś z szanownych kolegów zna może kod do tego pilota przyporządkowany do ww. przedwzmacniacza? miłego dnia
 2. witam wszystkich i pozdrawiam w moim pierwszym poście odnośnie pytań kolegi babatular wskazuję, że temat modyfikacji serii exite był kilkakrotnie opisany ze szczegółami na tym forum, z czego ja skorzystałem. Co prawda nikt bezpośrednio nie odniósł się do x18 ale to nie problem bo metodologia modyfikacji zwrotnicy jest podobna. W x18 mamy 2 kondensatory w torze głośnika wysokotonowego, wymieniłem je na clarity cap CSA, wymieniłem okablowanie wewnętrzne na jantzen (0,5mm i 1 mm). Te dwie zmiany spowodowały, że przybyło góry. Zdecydowanie. Jak dla mnie za dużo. Wobec czego zmuszony byłem do wpięcia w tor wysokotonówki rezystora. O zgrozo 5ohm. Teraz w moim systemie i na moje ucho jest ok. Można też poprzestać, jako największe zmiany wnoszącej, na wymianie cewki na powietrzną. Ja zwyczajnie wysłałem zwrotnicę do Polinku z prośbą o zamianę tej cewki. Po tym zabiegu, nie ruszając niczego innego, dźwięk odrywa się od kolumn i dopiera wtedy możemy mówić o przestrzeni zbliżonej do Audiofhysiców. Przynajmniej ja i znajomy obecny przy odsłuchu tak do usłyszeliśmy. Obudowa. Wyłożenie ścian bocznych 2mm matą bitumiczną w niewielkim stopniu, niemniej słyszalne, wpływa na odbiór basu i średnicy. Ten pierwszy się zmniejsza na korzyść środka pasma. U mnie tak się stało. Po modyfikacji jak wyżej to nie są już x18 pod względem przestrzeni i barwy, tak w skrócie.
 3. witam Chciałem się przywitać i pozdrowić wszystkich użytkowników urządzeń ARCAMA. Posiadam procesor AV8 i mam kłopot, który mam nadzieję przy pomocy kolegów z forum uda się rozwiązać. Mianowicie wysiadł transformator i chciałby go zastąpić jakimś zamiennikiem. Niestety transformator nie ma oznaczeń jakie ma parametry w zw. z czym nie wiem jaki inny transformator kupić. Czy ktoś z klubowiczów mógłby mi podpowiedzieć o jakich parametrach szukać zamiennika?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.