Jump to content

audiowit

Użytkownicy
 • Content Count

  647
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by audiowit

 1. Wiesz...nie narzekam na te Psvane. Ale audio już mnie nauczyło,żeby nie chwalić żony przed śmiercią. Nasluchałem się o nierownych zmianach parametrow podczas eksploatacji czy przedwczesnej śmierci. Posluchamy, zobaczymy. Zawsze sluchalem na nosach i to tych przyzwoitych. Z obecnej produkcji tylko na Audioshow gdzie jak wiadomo nic lub niewiele systemow gra.
 2. Margol, ja bardzo lubię jbl. Przyznam i nawet trochę zazdroszczę 😉
 3. Masz rację. Ale 10h czy jak obecnie 12 to mało. Chodzi właśnie o te niuanse. Na tym etapie są bardzo ważne. Napewno Psvane są inne. I chyba " lepsze". Są spokojniejsze ale nie brakuje im szybkości. Z powietrzem się zgodzę. Lepsze wysokie tony. Bardziej zniuansowane. Bas jest nadal ok. Jest impuls, dobra szybkość narastania, ale mniejsza niz w EHG. Ogólnie brzmienie mniej techniczne, bardziej organiczne. Mnie zawsze chodzi o naturalność i zludzenie słuchania żywej muzyki. To jest najważniejsze. Nie lubię systemów nastawionych na to żeby " ładnie grało" dla mnie to nuda. Jest kilka ale. Tylko po co teraz o tym pisać nie mając pewności. Juz teraz granie Psvane jest bardziej interesujące niz EHG i mam nadzieję, że w miarę wygrzewania, bedzie jeszcze lepiej. Żeby tylko szło w kierunku tego zludzenia prawdziwości spektaklu muzycznego. A najważniejsze. Scena zdecydowanie bardziej rozbudowana i bardziej precyzyjne focusowanie źródeł.
 4. Piotrek, lampy siemensa okazaly się nie lampami siemensa. Gosć przez 2 lata na nich grał i nie wiedział, ze to podrobki. Na szczeście był bardzo uczciwy i przyjol zwrot. Teraz przynajmniej wie co ma. Mniej wiecej powiedzialem mu co to za lampki. A siemens cca jest droższy o Tfk goldpin. Czy lepszy?... wiadomo jak to w audio, kwestia gustu i systemu.
 5. Trudno pisać coś o lampie po 10h grania. Wygrzewają się. Jeszcze tylko 90h i wszystko bedzie wiadomo. Qban, ja nazwalbym Elektroharmoniksa bezposrednim. Rownowaga tonalna jest zachowana więc ta jasnosć to bardziej neutralność. Imponuje żeczywiscie szybkość i kontur basu. Średnica neutralna, ogólny odbior lampy w/g mnie... dla profesjonalistów. A teraz minusy. Wysokie tony są upraszczane czasem wręcz, zaryzykuję, zapiaszczone. Moze za duze słowo, ale trochę do doskonałosci brakuje. Scena jest mało rozbudowana i nawet pisalem o tym przy krotkiej recce pre. Mialem już lepszą scenę... Okazuje się, że to wina lampy 2a3EHG. Ale w tej cenie... rewelacja. Napewno dobra lampa do tych wszystkich lampomułów, ktore wlaśnie zamaskują jej wszyskie niedoskonałości, a wezmą jej szybkość. Piotrek7, przemyslałem sprawę. Blazebird jest tak dobrym pre, ze zostanie u mnie na dlużej. Jeszcze będzie okazja zaaplikować nosy. Tymczasem niech pograją chinczyki. Są rekomendowane przez kilku znajomych, sklep w ktorym kupowalem, też wybadałem i mimo, ze nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi, to zasugerował😉 te Psvane, a badalem ich pod katem droższych lamp zadając kłopotliwe pytania.
 6. Tak więc przyszedł czas na wymianę lamp na jakieś bardziej przyzwoite. GL e88cc już jakiś miesiac temu zmienilem na TFK gold pin. Probowałem rożnych e88cc. Ale co klasa to klasa. Najwieksza naturalność z dobrym basem. Nie podbarwiają i koloryzują. A co zrobić z wiekszym problemem czyli 2A3. Ten zawodnik w wersji nos jest bardzo kosztowny i ryzykowny w zakupie. Wywiad srodowiskowy, kilka telefonow, przemysleń i są. Psvane. Pierwsze nie nosy w moich zabawkach...:). Dam im szansę, niech się bronią. Tak na marginesie. Elektrocharmoniks 2A3 jest bardzo przyzwoitą lampą. Nie ma wstydu.
 7. Extremy na AS grały swobodnie. EA3 zabrakło polotu. To główny zarzut. Ale naturalność, scena, dynamika tez była po stronie Extrem. Bałem się, ze Extremy nie mają szans ze względu na zaawansowanie technologiczne przetwornikow. Nic z tych rzeczy. Kolejne potwierdzenie wyższości umiejętnosci strojenia nad różnica w klasach komponentów. Nawet esotar nie grał zbyt słodko jak to ma w zwyczaju...
 8. Nie spowoduje. To przydźwięk z sieci. Musisz pokombinować z kablami. Czasem najbardziej prozaiczne sposoby pomagają. Ostatnio kolega miał potęzny przydźwięk za ktory winil pre. Okazało się, ze gramofon swoim ramieniem zbierał pole z kolumny. W użądzeniach lampowych to norma...
 9. Próbowaleś przepiąć wtyczkę do innego gniazda ( lini ). Sprobój zmienić polaryzację, odwróć kable rca.
 10. Panowie, czy mozecie wrocić do tematu. Trochę jestem zniechęcony wpadając tu od czasu do czasu.
 11. Właśnie wiem o tym. I dlatego wlasnie mowię. Narazie lampy. Wszelkie mody, myślę, że bedą zbędne. No chyba, że Piotrek dojdzie do ciekawszych ustawień.
 12. Narazie mam 1.5 miesiąca pre. Pewnie się jeszcze dogrzewa. Wiem, ze bardzo duze zmiany powoduje wymiana lamp ( chyba normalne). W pre jest jeszcze kwadra podstawowych 2a3. Zanim podejme kroki z dalszymi modami pre, to dobiorę kwadrę 2a3. Spodziewam się wiekszych zmian. Obecny mod jest zrobiony przy okazji przeglądu po miesiecznej pracy. Tą dodatkowa opcję zaproponował sam konstruktor. Może, kiedyś... Spostrzeżenie. Monokrystaliczne kable neotecha są ciemniejsze niz miedź ofc.
 13. Niekoniecznie. Preamp jest zaprojektowany na kablach miedzianych. Okablowanie go czyms przypadkowym daloby pewnie przypadkowy efekt.
 14. Preamp został poddany lekkiej modyfikacji. Kondensatory, ktore były na wyjściu pre zostały odłączone, a w zasadzie mam je na pstryczku. Mogę je wlączać lub wyłączać z toru sygnału. Preamp po modyfikacji gra narazie od 4h. Zmiany w dźwięku z kondensatorem i bez są niewielkie. Narazie bardziej podoba mi się bez kondensatora. Dzwięk jest bardziej surowy, a jednoczesnie ciekawszy. Jest nieco szybszy, bogatszy, mniej... liryczny. Chyba bardziej prawdziwy. Zobaczymy co czas pokaże. Narazie jeszcze pre jest wytrzęsione po podróży więc jeszcze moze się coś zmienić. Moze jeszcze dodam. Bez kondensatora jest wieksza ilosć informacji i zyskała na tym mikrodynamika.
 15. Altony to ( napiszę to bardzo dyplomatycznie) wstęp do hifi. Wiem, mialem w latach 90. To, ze brakuje Ci czegoś w Sabach moze byc wynikiem niewielkiego osluchania, zachwianiem charakterystyki tychże. Stawialbym na jedno i drugie. Głośniki wysokotonowe maja swoj wplyw na srednie i niskie tony... Jednym slowem. Mozesz je zwrócić?
 16. Ale mialem też niezbyt przyjemny efekt w jednej z konfiguracji, wypchniecia gornej srednicy. Narazie gram w spomnianej konfiguracji i czekam z utęsknieniem na jedne z najlepszych lamp z grupy e88cc. Zobaczymy czy polubia się z 2a3 EH.
 17. Z tego co wiem śledzisz poczynania wba praktycznie od początku. Pamietam jak Cię "spotkałem" po raz pierwszy w watku kablowym bo okazalo się, ze mamy te same lub podobne pre 🙂 Takie zestawienie mogloby być ciekawe. Swego typu ewolucja.
 18. Oby wyszło. 211 jest obok el84 moja ulubioną lampką. Stan na dziś. Niestety nie mam zadnej kwadry nosow. Siedzą u mnie 2 pary, amperex BB Dgetter i Telefunken gold pin. Nie jest to ideał w zbalansowanym ukladzie. Moze się nie udać, pojawic sie znieksztalcenie itd ALE Chyba jeszcze u siebie nigdy nie osiagnolem takiego poziomu. Jest nieźle. Żeby była jasność. Lampy są przemieszane. Nie jest tak, ze w jednym kanale mam tfk, a w drugim Amperexy 🙂
 19. No i fajnie :). U mnie też będą zmiany. GL zostaną zastapione kwadrą siemensa cca. Wrażenia w przyszłym tyg.
 20. Będą w sam raz :). Biorąc pod uwagę, ze nie masz pustych scian i pokoju w kształcie kwadratu.
 21. To chyba pytanie retoryczne 🙂
 22. Wymiana jakiegokolwiek przetwornika to zmiana strojenia całej kolumny. Nie mowię o " spójnosci " brzmienia. Wstęgi mają to do siebie, ze latwo się palą. Idąc tym tropem, to kolumny były niewłaściwie uzytkowane. Zawieszenia przetwornikow mozna wymieniać ale tylko dedykowanymi zestawami naprawczymi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.