Jump to content

Yeung

Użytkownicy
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

216 profile views
 1. Kurcze tak naprawdę nie potrafię stwierdzić czy wcześniej było ok.Od dwóch lat gracę panelami salon i już tego nie pamiętam. 7sztuk dużych jestem w stanie wynieść z salonu,ale 12 sztuk mniejszych nie dam rady bo są przyklejone do ściany i musiałbym je oderwać z farbą. Próbowałem je odkurzać centymetr po centymetrze małą szczotką odkurzacza i też nie pomogło.Nie wiem już sam co o tym wszystkim myśleć?Może problem leży gdzie indziej?Tylko jak to zbadać?
 2. Witam,mam pytanie do wszystkich którzy używają paneli z wełny w salonach.Posiadam 7 dużych i 12 małych sztuk paneli wypełnionych wełną,które oczywiście spełniają swoją rolę akustyczną.4 sztuki avconów są bardzo dobrze zabezpieczone i nie mam do nich zastrzeżeń.Reszta paneli nie do końca daje mi spokojną głowę.Niepokój mój jest spowodowany tym że ilekroć siedzę w salonie,słuchając muzyki to czuję straszną suszę.Niekiedy uda mi się wieczorem przysnąć i jak się przebudzę to mam takiego kapcia jakbym pumeks połknął.Rano gdy wchodzę do salonu to na wejściu także od razu wyczuwa się suszę.Staram się cały czas wietrzyć salon,grzejnik mam cały czas zakręcony i dalej jest to samo.Panele które mam są zabezpieczone białym materiałem z malutkimi dziurkami plus jeszcze na to agrowłóknina także wydaję się w miarę poprawnie i chyba nie powinny pylić???Czy ktoś z was zaobserwował to samo??
 3. Dzisiaj udało mi się zakończyć swój ostatni pomysł.Przestawiłem wszystko i wykorzystałem krótszą ścianę z wejściem (nie było łatwo).Jak na razie od trzech godzin słucham muzyki.Nie mogę dokładnie sprawdzić jak jest z niskimi tonami ponieważ jest noc :-) Za parę dni opisze co uległo zmianie i jak się słucha.Powklejam nowe ustawienie z wymiarami i może jakieś foty. Pozdrawiam.
 4. Witaj,problem masz ogólnie z całym dźwiękiem,sceną czy może z którymś pasmem??Na przedniej ścianie w rogach masz pułapki basowe??Jak dla mnie masz za daleko miejsce odsłuchu bo aż 3,60 do bazy która ma 1,60.Rozumiem też że przysuwając się z miejscem odsłuchu zasłonisz wejście.Jaki sprzęt grający posiadasz? Pomiar pomieszczenia i uwagi kolegów fachowców będzie niezbędny.
 5. Witaj.Przedstawię Ci swoją sytuację-moje ustawienia,które warto tak naprawdę przemyśleć po swojemu.Każde pomieszczenie wnosi całkowicie inne podejście do tematu.A u Ciebie ogólnie jest trochę pustawo. Panele wkoło kolumn to avcon grand-11 https://drive.google.com/file/d/0B2Kwt_TvfY9dOW5CVHBEdUMzNVE/view Plus do tego był jeszcze widok z trzech paneli za kanapą.Umieszczony 50cm za głową. https://www.olx.pl/oferta/panele-akustyczne-graficzne-CID751-IDjLGsR.html Dywan u Ciebie jak najbardziej.Panele za kanapą czyli ramę ustawiałem na wysokości 15-20cm poniżej uszu. Jeżeli chodzi o wysokość ustawienia paneli wokół kolumn to +/- 20,30cm od najniższego i najwyższego przetwornika(tak zalecał kolega,ale ja do tej pory ustawiałem na wysokości 15cm) Żadnego ustawienia nie popierałem pomiarami,a trzeba pamiętać że tylko to powie prawdę o całej adaptacji.Są koledzy bardziej doświadczeni w temacie i mam nadzieję że chętnie się wypowiedzą.
 6. Yeung

  Stereo do ok 15 tys.

  Co do swojego miejscowego salonu,także mam parę zastrzeżeń. Nic tylko się cieszyć bo u mnie akurat było odwrotnie.Tańcuję z zestawem po salonie już ponad rok,szukając tego czego nie mogę znaleźć :-)
 7. Yeung

  Stereo do ok 15 tys.

  Ja poszedłem drogą-droższe kolumny tańszy wzmacniacz.Choć po czasie i osłuchaniu się ze sprzętem,stwierdziłem że przydałby się inny wydajniejszy piec.Także następne zmiany Cię nie ominą,wszystko kwestia czasu ;-)
 8. To fakt i ciekawe rozwiązanie,chętnie bym posłuchał takiego projektu. Niech koledzy zrobią płatne wejściówki to się zostanie dla autora na małe co nieco ;-)
 9. To już wyższa szkoła latania.Nie wystarczy już tylko umieć słuchać i dużo słyszeć :-) Swoją drogą to z pewnością niezły pomysł,tylko kogo tu znaleźć do pomocy??
 10. Od tygodnia nie mogę się zorganizować żeby iść na sztukę kochania.Muszę się pospieszyć bu już rzadko grają,a z tego co przedmówca napisał widzę że warto. Pozdrawiam.
 11. Yeung

  Ostatnio obejrzane.

  Ja pierwszej części Wicka nie oglądałem za to druga jak dla mnie warta obejrzenia.Strzelaniny,bijatyki ogólnie rzecz biorąc dobrej akcji jest pod dostatkiem.Czasami aż ciężko uwierzyć w nieuchwytność bohatera,ale to w końcu tylko film.
 12. Ale macie ustawkę :-) kolega tak w różne zakątki polski może dojechać i porównać swoje rzeczy z innymi ??
 13. Yeung

  Addictive Sound

  Kurde a ja myślałem że co najmniej każdy róg czyli cztery sztuki.
 14. Bardzo fajnie się czyta że coś naszego ma duże uznanie wśród tak wielu znawców dobrego dźwięku.Jeżeli będę zmieniał coś w swoim zestawie(najchętniej cały) to z pewnością i zaciekawieniem odsłucham produkt studio 16hz.A tymczasem Życzę firmie samych pozytywów i Pozdrawiam!! A czy można zdradzić zaciekawionemu jaka była cała konfiguracja w/w sprzętu.Coś niesamowitego,przeżyć oczekiwane przez zestaw dźwięki!
 15. czego on tam nie ma w tej swojej ofercie:-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.