Jump to content

fRankiczow

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

222 profile views
 1. Mam pytanie dla bardziej wtajemniczonych, a mianowicie jak wyliczyć objętość potrzebną rezonatorowi aby zaabsorbował on określoną ilość danej częstotliwości z uwzględnieniem jego dobroci, jest do tego jakiś kalkulator? W sensie skąd wiadomo jak duży rezonator zbudować aby uzyskać określony efekt? Pytanie 2: Lepiej zbudować 2 oddzielone rezonatory jeden na drugim strojone na tę samą częstotliwość czy postawić w ich miejsce jeden wielki? ( mam na myśli objętości rzędu 1200l albo 2x600l jeśli ma to znaczenie) I na koniec jeszcze lepiej sprawdzi się rezonator wykonany z płyt KG, MDF, OSB, sklejki czy wyszpachlowanych bloczków z betonu komórkowego (10 cm)?
 2. A próbowałeś usiąść pośrodku? Jeśli siedzisz bliżej lewego to nic dziwnego że wydaje się że gra głośniej...
 3. Zaraz.... ktoś mi wytłumaczy w jaki sposób sam transport miałby ingerować w brzmienie? Czy on przypadkiem tylko nie sczytuje danych i nie przesyła ich dalej do daca?? Jak sygnał cyfrowy z transportu za 20k różni się od tego za 200 zł? Wybaczcie moje poniekąd sceptyczne podejście, powinienem pewnie po prostu przyjąć za oczywiste że za tymi drogimi obudowami z przetopionych meteorytów dzieję się jakaś audiofilska magia która ustawia te zera i jedynki w równiejszym szeregu... Ktoś? Coś?
 4. U mnie R20... Chłopaki potrafią nieźle wciągnąć, a i realizacja niezła, Polecam ;) http://www.youtube.com/watch?v=tJovzwrEDF0
 5. Ło panie, patrze i zastanawiam się czy przypadkiem te twoje małe geniusy nie zagrają lepiej ;D No chyba że chcesz aby cały blok słuchał łomotu razem z tobą ;D A tak poważnie to nie licz że to coś zagra jak k550, ni chu chu... W ilu metrach będzie to grało? https://www.olx.pl/oferta/kolumny-universum-q-5000-jak-altus-CID99-IDnnRUV.html#1841dd13ce ... realna wartość tego czegoś to jakieś 75 zł za sztukę... Imo już zostałbym przy tych słuchawkach, żaden wzmacniacz nie sprawi że popłynie z tego muzyka, co najwyżej hałas ;D
 6. fRankiczow

  Sci-Fiction

  Smutne jest to że prawie wszystko na co przeznacza się jakiś konkretny budżet dzisiaj jest prostą, pustą, obdartą ze wszystkiego co filmy sy-fy powinny sobą reprezentować prostolinijną papką... zamiast nauki, motywów psychologicznych, kwestionowania rzeczywistości i poważniejszego podejścia do tematu, robi się napakowane efektami gnioty dla ludzi którzy w rozwoju intelektualnym utknęli gdzieś w gimnazjum... Jest cała masa świetnych, ambitnych książek sci-fi, które aż się proszą o godną siebie ekranizację, tylko szkoda że nie ma dzisiaj popytu na ambitniejsze kino, bo jakby nie patrzeć sci-fi to nie dokument o życiu seksualnym surykatek i jakiś budżet trzeba mieć żeby nie wyszedł nam jakiś kicz, a producenci wolą zainwestować w coś co się sprzeda, niż w stworzenie czegoś dobrego.
 7. A może to post samego audioklanu... taka darmowa, ale za to jak ocieplająca wizerunek w oczach potencjalnego klienta reklama... kto wie... Nie żebym coś... ale nie takich ten świat widział ^^
 8. fRankiczow

  Test słuchu

  Wyszło mi końcowe 1,5hz, przy próbkach różniących się o 0,75hz już strzelałem... Czy to oznacza że ja jestem głuchy czy moje słuchawki kiepskie?
 9. Hmm... A co myślicie o pokojach odsłuchowych na poddaszu? Np w powyższym projekcie jakby pociągnąć ściankę nad ścianą oddzielającą garaż od reszty domu i w pomieszczeniu nad garażem się rozgościć ze sprzętem? Jak skosy i materiały poddasza (płyty kg+wełna) mają się do pomieszczenia otoczonego zewsząd czy to wylewką czy ścianami z betonu komórkowego/ceramiki? Głównie mam na myśli czy takie poddasze nie jest lepiej przystosowane, głównie jeśli chodzi o niższe częstotliwości, czy takie skosy nie działają trochę jak pochłaniacze? Stad też nie jest łatwiejsze uzyskanie równiejszej charakterystyki w zakresie niższych częstotliwości niż w pomieszczeniu "twardym"?
 10. Wybaczcie że się wtrącę, dobrze czytam "Minas Anor IV"? Kiedy pojawiła się nowa wersja? Szukam w internetach i nic poza kilkoma "poleceniami" znaleźć nie mogę... ktoś może powiedzieć czym się różnią od IIIs 2,5R? Pan Grzegorz gdzieś wcześniej je może przedstawił? Ktoś mógłby mnie naprowadzić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.