Jump to content

Mariusz Ożga

Użytkownicy
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

564 profile views
 1. a ktoś parował Lumina z Mytek (np Brooklyn) jako DAC ?
 2. Hej, Jakiś czas temu testowałem Roona via Lumin. Drażniła mnie konieczność posiadania włączonego komputera, więc nie przedłużyłem. Ale jak wróciłem do aplikacji Lumina (skądinąd całkiem niezłej) to jak z Porsche na max starą Toyotę... Teraz czytam o zmianach i znów nabieram ochoty. To jest to czego mi osobiście najbardziej brakuje w Tidalu, a co jest niezłe w Spotify - kojarzenie i podpowiadanie muzyki na podstawie gustu w wyniku analizy danych. I dlatego szukam więcej informacji zwrotnej, jak to działa, czy działa etc. PS: poprosiłem o przedłużenie darmowego próbnego (obiecali jak zamykałem)... zobaczymy.
 3. Kable swoją drogą, ale to działanie systematyczne - przecież nie od kabli zaczyna się składać system. Po dopasowaniu kolumn i wzmacniacza już dopieściłem głośnikowe (Audio Note). Jako interkonekt na razie jest Chord i nieźle się spisuje. Kilka interkonektów próbowałem ale albo efekt był co najmniej wątpliwy, albo jeszcze to nie do końca to. Najbliższe było Albedo. Wybór będzie kontynuowany po dołożeniu DAC i zapewne zmianie zasilania Lumina. PS: uprzedzając - tak, zasilanie całości mam ogarnięte 😌 listwa filtrująca SinusAudio i kable Gigawatta 😎
 4. Nie chodzi o decydowanie. Chodzi o podpowiedź w którą stronę się rozglądać. Skoro Wolfson jest „generalnie” analogowy i ciepły, to która kość jest „generalnie” dynamiczniejsza i nie ociepla ? A testowane na pewno będzie 👍😎
 5. No właśnie. Pytanie która z opcji jest długoterminowo najlepsza ? Docelowo lepiej mieć oddzielnie transport i DAC, prawda ? Czy na charater dźwięku znacznie bardziej wpływa DAC niż transport ? Czy Lumin jest dobrym transportem ? Bo jeżeli odpowiedź brzmi 3 x TAK, to wskazywałoby to na opcje nr 2 z powyższej listy. No właśnie dlatego, zanim to będzie dyskusja o markach i modelach to najpierw o pryncypiach, żeby mniej to było sterowane ofertą, a bardziej potrzebami. Tym niemniej, żeby nie było, doceniam poradę - o Naimie myślałem zawsze właśnie odwrotnie (że zaciemnia). Tego właśnie szukam... Zanim o markach to trzeba by ten temat zgłębić. Jak nie Wolfson to co wg. moich wymagań? Burr Brown ? ESS Sabre ? Mogę prosić linka ? Bo Google search nie daje rady 🙂 Bluesound ? Mnie się kojarzy z systemami bezprzewodowymi, a to chyba nie o tym... Jak rozumiem, w dzielonej parze transport/ DAC to transport jest centralką (czytaj - on wyznacza jaka ma być stosowana apka), a DAC tylko wykonuje polecenia z transportu ? Czy jak to jest ?
 6. Jestem posiadaczem Lumina D1. Ma już swoje lata, to mój piewszy streamer/DAC tej klasy. Poprzedni był Cambridge Audio CXN, więc skok jakościowy był spory. Tym niemniej im dłużej słucham, tym bardziej przekonuję się, że trzeba by coś zmienić. I po równo chodzi tutaj i o gonienie króliczka (coś bym zrobił lepiej, tylko co), i o oczekiwaną lekką zmianę postrzegania dźwięku. Najpierw o tym 'co jest'. Słucham różnej muzyki, ale głównie rocka, klasycznego, współczesnego, hybryd z innymi gatunkami. Dlatego w muzyce szukam głównie ekspresji, dynamiki, charakteru, mają być gitary, wykop etc. Poza tym słucham trochę elektroniki, trochę jazzu, czasem gothic, czasem fajnego wokalu scenicznego. Warto dodać, że mój zestaw oparty jest na wzmacniaczu Sansui Alpha 607XR (daje taki fajny rockowy posmak) i kolumnach Harbeth M30.1, o których mógłbym pisać wiekami, ale ich muzykalność i napowietrzenie to bajka. Gdybym słuchał tylko rocka to pewnie bym znalazł lepsze połączenie, ale ponieważ gust lekko eklektyczny, to zestawienie dla mnie bliskie ideału. Słucham głównie z plików (Tidal HiFi, pliki HiRes). Nie słucham muzyki z kompa, jestem tradycjonalistą, ma być skrzynka oddzielna. Do plików mam podpięty NAS. Płyt CD mam niewiele, używam taniego transportu i DACa w Luminie. Plus - najlepsze w mojej opinii klasyczne albumy rockowe mam na płytach winylowych (Technics 1410mk2) Po tym przydługim wstępie, o tym 'co ma być'. Słuchając tego co mam, Lumin wydaje mi się troszeczkę za 'analogowy', taki 'wolny'. Jak chcę tego efektu to mam od tego gramofon, a tu bym chciał troszkę więcej dynamiki, ataku. I tu rozpatrywałem dwie alternatywy: albo dołożę nowego, oddzielnego DAC'a, z nowszą kością, chętnie preampem, MQA etc albo wymienię Lumina na coś innego, kompletny streamer z DAC. Moją główną zasadą jest, że to ma być nie zmiana "w bok", tylko w górę, rozwojowa, uszlachetniająca mój zestaw. Poniżej poziomu Lumina nie chciałbym schodzić, więc proste rozwiązania typu "kup sobie Raspberry Pi" raczej odrzucam. Którą drogą iść ? I gdzie szukać ?
 7. Porównywałem w krótkim czasie kilka model podstawkowych, zarówno Harbetha (SHL5, M30.1, P3), jak i Spendora (2/3, 3/1). Ostatecznie do mojego pomieszczenia trafiły Harbeth 30.1. Napędzane są Sansui Alpha AU-607XR.
 8. Niedawno dobierałem sobie kolumny i obok siebie postawiłem Spendory i Harbethy. Na moje ucho to Spendor schodzi niżej i w niskich tonach jest pełniejszy. Natomiast na górze jest mniej napowietrzony niż Harbeth. Spendor jest też ciut ciut bardziej analityczny, a Harbeth - muzykalny. Do rocka lepiej dopasowany był Spendor i gdybym tylko tego słuchał to byłby pierwszym wyborem... ale Harbethy zachwyciły mnie w takim stopniu, że trudno się było otrząsnąć... Harbethy u mnie zostały 🙂
 9. A tak z innej beczki... czy ktoś ostatnio widział Pana @jan24video, który się tu często udzielał w tym wątku ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.