Jump to content

Mariusz Ożga

Użytkownicy
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

323 profile views
 1. Chciałbym trochę wznowić temat kabli. Moje wnioski były zbieżne z powyższymi. W którą stronę jeszcze szukać ?
 2. To jakby komuś te Skylan do M30 nie podpasowały to proszę o sygnał, odkupię 😌
 3. A co ja o kurs dolara pytam ? 😉 Harbethy z Rogozami jako alternatywa do Harbethów ze Skylanami...
 4. A Rogozy ktoś testował ?
 5. No są pienia i pochwały, ale to oczywiste, skoro referencją są dla testującego... inne Harbethy 🙂 natomiast nie ma tam bezpośredniego uzasadnienia wyboru wersji Anniversary względem „zwykłych” 30.1. A ja bym chętnie o tym poczytał... trochę o tym piszą w anglojęzycznych testach.
 6. Taka informacja praktyczna, po rozmowie z Panem Bogdanem. Najbardziej aktualna jest tabelka ze zbiorczą specyfikacją techniczną wszystkich modeli. Opisy poszczególnych serii są częściowo nieaktualne.
 7. To popatrzmy... w podsumowaniu specyfikacji wszystkich głośników są oba SS, zarówno serii Fx, jak i F: http://www.bmn.com.pl/bmn.dane.tech.serii.b-m.html a w opisie serii Fx, wyraźnie jest para SS/Vifa, z dopiskiem „Nowy”, co sugeruje, że nastąpiła zmiana konstrukcji: http://www.bmn.com.pl/bmn.opis.serii.fx.html w serii F podobnie: http://www.bmn.com.pl/bmn.opis.serii.f.html A więc ? 🙂
 8. Pytanie bo się już zgubiłem, na stronie są sprzeczne informacje... która z serii jest całkowicie na scan speaku (oba przetworniki) ? Fx2 w jednym miejscu jest tak napisane, a w innym, ze mix ss/vifa.
 9. To może tak wyglądać, bo nie opowiedziałem o całym procesie wyboru. Zakładam, że powinienem odsłuchać kilka par w pomieszczeniu docelowym. Natomiast nie da się odsłuchać wszystkiego, nawet jak się ma dość sprecyzowane oczekiwania względem charakteru dźwięku. To, co robię najpierw to, po pierwsze słucham w salonach kolumn z mojej „szerokiej listy” i eliminuję oczywiste niewypały. Zakładam, ze z listy tych 20 propozycji zostaną 3-4 i te wypożyczę i przesłucham u siebie, gdzie oprócz charakteru dźwięku, będę mógł sprawdzić scenę i rozplanowanie, interakcję z otoczeniem, potrzeby modyfikacji akustyki etc. Jestem na finiszu układania tej „krótkiej listy”. Wspomniane Danish Physic dość dobrze trafiły w gust i są mocnym kandydatem. Przy czym charakter wynika dość mocno z zastosowanych komponentów i to jedna z przesłanek poszukiwania podobnych rozwiązań. Brzmi racjonalniej ? :)
 10. Dzień dobry w tym jakże ciekawym wątku. Przyglądam się blisko opinii o Ex2. Szukam kolumn podstawkowych do mojego Sansui Alpha 607xr i jak do tej pory najlepszy dźwięk dostałem z Danish Physic, na Scan Speakach właśnie. Lubię dźwięk detaliczny, dobrze napowietrzony, z szybkim, kontrolowalnym basem. Natomiast pokój odsłuchowy mam mały - 12 m.kw. Wszystkie podpowiedzi miłe widziane.
 11. To jest mój następny typ do przesłuchania. AP, może KEF (Reference ?). Raczej odrzucilem już Dynaudio, Audiovector, PMC... z mniej znanych marek najbliżej Wilson Benesch i Audio Solutions.
 12. Spędziłem z Robertem kilka godzin na odsłuchach. Żadna z jego propozycji to nie jest granie, którego szukam. Podobnie nie pasują propozycje włoskie, ani sonusy, ani Chario, ani Opera. Najbliżej były brytole, Harbeth i Spendor, ale też nie idealne. Skupiamy się na Scan Speaku, jak w temacie, pls...
 13. Jeszcze nie wiem jakie kupię, może te. Chciałbym mieć więcej opcji, w podobnej charakterystyce dźwięku. Nie łapmy się za słówka, skupmy się na meritum zapytania pls. :)
 14. Szukam kolumn do mojego wzmacniacza (Sansui Alpha 607 XR). Po przesłuchaniu naprawdę wielu propozycji, najbardziej jak do tej pory przypadł mi do gustu dźwięk Danish Physic Point Zero 2, ze względu na zastosowane tam przetworniki - Scan Speak D2905/9500 i 18W8535. To dźwięk jakiego szukam, pieknie napowietrzony, ale nieprzesadnie 'ostry' górą (topowe Revelatory są za ostre). Natomiast nie jestem zbytnim fanem akurat tej firmy i dlatego szukam alternatywy... Poszukuję innych propozycji opartych o przetworniki Scan Speaka o podobnej charakterystyce,, kolumny stojące, dwuipółdrożne, bass refleks w dół albo w przód (pokój niewielki). Mogą być trudniejsze do wyterowania/mniej skuteczne. Sansui z tym sobie daje radę. Aha, potrzebuję coś naprawdę dobrego, nie bez kozery zamieściłem wątek w tym miejscu forum...
 15. Dobra, to może wyjaśnię skąd te Harbethy w ogóle rozpatruję. Przede wszystkim, etap kolumn z podbitymi elementami pasma mam już za sobą. Bardziej niż inwazja dźwięku interesuje mnie przygłos strun i równe odtwarzanie niuansów nagrania. Owszem czasami wrzucam „Fear of the Dark” Iron Maiden, ale znacznie częściej słucham „Private Investigations” Dire Straits i znajduję szczególną radość w usłyszeniu wyraźnego miauknięcia kota w prawym oraz tłuczenia szkła w lewym głośniku. Po drugie, jak już sprawdziłem, że to co tanie to często tandetne, to przejrzałem sobie ofertę w ustalonym budżecie najpierw po skrajach oferty. I już wiem, że Dynaudio jest dla mnie za ciemne i gubi szczegóły, które lubię, a Audiovector jest za jasny i bije jak biczem po uszach (subiektywnie). To skierowało mnie w stronę brytyjskiej, neutralnej, szkoły grania. Zacząłem od PMC i to było dość blisko moich oczekiwań, gdyby nie ten bas, lekko ciągnący się zbyt mocno. Jak mówiłem, oczekuję dość szczegółowego, napowietrzonego i ogólnie spójnego dźwięku, nie dla fajerwerków, ale dla słuchania muzyki, czasem głośno, częściej ciszej. Raz gitary Rolling Stones, raz kontrabas i wokal Magoni/Spinetti, a raz metafizyka i „tubular bells” Dead Can Dance. Stąd pierwsze skojarzenie: Harbeth. Wiem, mam świadomość, że będą kompromisy, ale może warto ? Dlatego pytam, zanim będę więcej słuchał samych kolumn. Zależy czego oczekujesz i z czym w parze. Ciepełka tu nie ma, jest detal, wyważona dynamika i napowietrzenie. U mnie równoważy Sansui, leciutko ciepłe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.