Jump to content

Aleko

Użytkownicy
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1203 profile views
 1. Nie no wyrażenie "fotel pod dyfuzor" nie oznacza dosłownie że pod niego...mam go jakieś 100-140cm za głową... Oczywiście że pochłania jeżeli jeśli studnie są zbyt głębokie w stosunku do szerokości słupków, tak mam pomiary przed i po.
 2. Ja mam takiego potworka tylko trochę większego 260X200 🙂 i również zamocowałem z możliwością zdjęcia w razie nie powodzenia...i to był dobry pomysł bo u mnie po tym jak to powiesiłem dźwięk siadł ale to ze względu iż miałem juz mały pogłos 0,30 a dyfuzor jeszcze dodatkowo zżarł 0,15ms. Wisiał na ścianie za kolumnami po wykładzie Bartka zamieniłem miejsca fotel pod dyfuzor a kolumny na przeciwległą ścianę i przy tym ustawieniu u mnie jest lepiej.
 3. Świetna robota Bartek, oglądam i śledzę Twoje wykłady, dyskusje począwszy od pierwszych z udziałem Marcina. W końcu przejrzyście i zrozumiale omówione aspekty akustyki małych pomieszczeń odsłuchowych. Dużo korzystam z tych materiałów przy adaptacji swego pokoju i z dobrym skutkiem. Niestety wcześniej już porwałem się na budowę skylina bez wiedzy właśnie stosunku głębokości do szerokości studni i u mnie wyszło to 6,2 przez co skutecznie spadł mi czas z 0,3-0,4 na 0,2-2,5. Wywaliłem kilka paneli z PT80, zmniejszyłem dywan i wróciło do normy ale za to pojawia mi się trzepocące itp,itd Mam jeszcze trochę do zrobienia i kilka pomysłów, więc będę chciał z czasem poprosić Cię o pomoc...Póki co tak trzymać, i jeszcze raz świetna robota!
 4. No wiesz, wszystko ma znaczenie ale jeśli chcesz poważniej się pobawić w audio to minimalna adaptacja akustyczna jest podstawą od, której ja bym zaczął przed żąglowaniem sprzetami.
 5. Uważaj z tym wszystkim żebyś nie przegłuszył, wydaję mi sie że możesz już mieć niski czas pogłosu biorąc pod uwagę wełnę w poddaszu, drewnianą podłogę + nie mały dywanik te panele też pewnie to jakaś wełna+ regały z tym co tam na nich jest też w jakimś stopniu pochłania wszystko to wpływa na czas pogłosu a co za tym idzie na żywość dźwięku stąd może być wrażenie stłamszenia.
 6. Mogę odstąpić mój dyfuzor dla zainteresowanych... Projekt wykonany sciśle w/g wzoru akustycznego. Zakres działania rozpraszania od 339Hz do 4300Hz. Wykonany ze styroduru na podkładzie z płyty karton/gips+OSB. kolor ciemny grafit.(oczywiście jest możliwość zmiany koloru we własnym zakresie) Wymiary to 260x200x28
 7. Normalnie pod sufitem Epson EH TW 5200
 8. znalazłem cóś takiego: https://allegro.pl/oferta/ekran-projekcyjny-elektryczny-avers-cumulus-x-270-7815587444 https://allegro.pl/oferta/ekran-projekcyjny-elektryczny-avtek-270-16-9-wa-wa-7819710787 a może to wcale nie gorsze?:.. https://allegro.pl/oferta/260x147-ekran-projekcyjny-16-9-cinema-hd-electric-5175780567
 9. 16:9 260x147 rozwijany-zwijany elektrycznie, oczywiście do kina domowego, pokój zaciemniony. Szukać zdecydowanie MattGrey czy nie koniecznie?...Są jakieś godne uwagi, sprawdzone do 1500zł?..
 10. Sorki zła lista, nie zauważyłem aktualnej ze strony 4-tej, zaraz naprawię tylko żebym dobrze zamówił mam kilka pytań?... Kurde chcę mieć tego DACa ale mało z tego rozumiem TDA to wiadomo i teraz do wyboru dwie analogówki, tak? na lampie i WO?..która lepsza?.. Wejścia chcę mieć dobre USB i coax . i jak się ma ten DAC do tego?...czym się różni?..podobny, lepszy - gorszy, tańszy - droższy?...https://allegro.pl/oferta/dac-tda1541-24-192-analog-lampizator-hi-end-7844062925 Może tak jak dla mnie to lepsza opcja tego gotowca, gdzie nie podejmę się sam złożenia projektu Holgina?...jakie będą przybliżone koszta całego DACa?...
 11. 12.Aleko - 1kpl
 12. To to ja wiem ale gdzieś czytałem że zamiennie nie pasowały, układ się grzał itp.
 13. Znalazłem dawce ale ma S1 to pewnie nie może być pod ten projekt Holgina?...
 14. Aleko

  Sprzedam/kupię

  Mam równa kwadrę ale KT 120 leżą nie potrzebne jakieś 50/50 ok.2000h. Oddam za 400zł. Zmieniłem na KT 150.
 15. Panowie to jest coś co mnie i tak że bardzo interesuje, otóż przerzuciłem kilka CDków począwszy od marantzy 63,67 CEC51 kończywszy na Meridianie 508.20 i ciągle było jakies "ale". Postanowiłem zrezygnować z plastikowych krążków na rzecz Winyla, streamingu i plików. Po czasie żal mi się zrobiło kurzących się płyt, więc postanowiłem kupić taniego grajka tak żeby tylko był. Zeby nie iść już w koszta kupiłem w niezłym stanie Philipsa 630, pierwszy mój TDA1541. Odpaliłem mój system (Amplifon SET42+Zoller Expression 98dB) wpiąłem CDka by wrócić do ulubionych płyt i kuźwa usiadłem oniemiały na tyłku..jak to gra! Świetny,soczysty bas, dynamika, piękna średnica, góra czytelna, nie męcząca, talerzyki to talerzyki a nie sykacze, wybrzmienia super. Teraz szukając DACa nie widzę innej alternatywy niż TDA1541 a jeszcze jeśli dzięki Waszym staraniom uda się słuchać z gęściejszych formatów, chodzi mi głównie o MQA w Tidalu to super,super. Nie wiem na jakim etapie jest teraz to wszystko ale ja się piszę na te PCB i co tam jeszcze potrzebne i szukam kogoś kto mi to wszystko poskłada choć lutować umiem to nie wiem czy to wystarczy..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.