Jump to content

Aleko

Użytkownicy
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1419 profile views
 1. Nie no wyrażenie "fotel pod dyfuzor" nie oznacza dosłownie że pod niego...mam go jakieś 100-140cm za głową... Oczywiście że pochłania jeżeli jeśli studnie są zbyt głębokie w stosunku do szerokości słupków, tak mam pomiary przed i po.
 2. Ja mam takiego potworka tylko trochę większego 260X200 🙂 i również zamocowałem z możliwością zdjęcia w razie nie powodzenia...i to był dobry pomysł bo u mnie po tym jak to powiesiłem dźwięk siadł ale to ze względu iż miałem juz mały pogłos 0,30 a dyfuzor jeszcze dodatkowo zżarł 0,15ms. Wisiał na ścianie za kolumnami po wykładzie Bartka zamieniłem miejsca fotel pod dyfuzor a kolumny na przeciwległą ścianę i przy tym ustawieniu u mnie jest lepiej.
 3. Świetna robota Bartek, oglądam i śledzę Twoje wykłady, dyskusje począwszy od pierwszych z udziałem Marcina. W końcu przejrzyście i zrozumiale omówione aspekty akustyki małych pomieszczeń odsłuchowych. Dużo korzystam z tych materiałów przy adaptacji swego pokoju i z dobrym skutkiem. Niestety wcześniej już porwałem się na budowę skylina bez wiedzy właśnie stosunku głębokości do szerokości studni i u mnie wyszło to 6,2 przez co skutecznie spadł mi czas z 0,3-0,4 na 0,2-2,5. Wywaliłem kilka paneli z PT80, zmniejszyłem dywan i wróciło do normy ale za to pojawia mi się trzepocące itp,itd Mam jeszcze trochę do zrobienia i kilka pomysłów, więc będę chciał z czasem poprosić Cię o pomoc...Póki co tak trzymać, i jeszcze raz świetna robota!
 4. No wiesz, wszystko ma znaczenie ale jeśli chcesz poważniej się pobawić w audio to minimalna adaptacja akustyczna jest podstawą od, której ja bym zaczął przed żąglowaniem sprzetami.
 5. Uważaj z tym wszystkim żebyś nie przegłuszył, wydaję mi sie że możesz już mieć niski czas pogłosu biorąc pod uwagę wełnę w poddaszu, drewnianą podłogę + nie mały dywanik te panele też pewnie to jakaś wełna+ regały z tym co tam na nich jest też w jakimś stopniu pochłania wszystko to wpływa na czas pogłosu a co za tym idzie na żywość dźwięku stąd może być wrażenie stłamszenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.