Jump to content

qot

Użytkownicy
 • Content Count

  995
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

65 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. qot

  Klub XiangSheng

  Swojego 05A również tak postrzegam. Wstawienie Staccato, LME49860, MUSES8820 jedynie wzbogaciły przestrzeń i szczegółowość w partiach wysokich i średnicy. Bas jest szybszy i... krótszy. Mięsa brak. Celowo unikałem jasnych kabelków - ktoś polecił mi srebrzoną miedź jako IC bo to "kontynuacja łączy w środku" (nie wiem - nie umiem sprawdzić) - no i się polepszyło względem samego srebra (zresztą dużo droższego). DAC pracuje z Atollem in 100 - to tez nie poprawia sytuacji (wyraziste górne pasma średnicy). Na pewno z lampą dogadał by się bardziej. No ale jak ktoś powiedział: "lampy zaczynają się od 5000 PLN, poniżej to zabawki..." DAC jest OK - nawet bardzo jak za te pieniądze. Nawet po doinwestowaniu parę złoty. Kapitalnie wpisuje się w muzykę live, partie akustyczne. Do rocka, cięższej elektroniki - już słabiej (no chyba że z ciemnym/ciepłym wzmacniaczem).
 2. A czy ktoś spotkał nakładkę na Malinę z wyjściem AES/EBU? To chyba najbardziej profesjonalne złącze cyfrowe...
 3. Szukam czegoś co jest CD (gdyby było SACD - to by było super) jednocześnie streamerem z dysków sieciowych + możliwość korzystania z serwisu TIDAL. Gdyby jeszcze było tunerem np. DAB+ - to by było super. Koniecznie wyjście cyfrowe na DAC. Ktoś ma jakieś doświadczenie? Pomysły? Propozycje?
 4. qot

  Klub XiangSheng

  A to ciekawe że kolega "Branża" Estradowa (czyli profesjonalista) nie rozróżnia wtyku męskiego od żeńskiego... Nie podważam stosowania zacnych marek. Nie pisze, że te przejściówki to najwyższa klasa ale dla celów eksperymentalnych okazały się bardzo przydatne. Propozycja jest skierowana dla osób, które poszukują. Jasne, że najlepiej zmontować własny kabelek - ale nie każdy ma taką możliwość albo po prostu nie chce się bawić z lutownicą (proponuję przenieść opis kabelka BNC do działu DIY). Jak kolega nie jest zainteresowany przejściówkami to proszę nie podnosić swojego EGO na forum publicznym. Ja chcę tylko odstąpić coś co mnie się przydało i nie jest mi teraz potrzebne - nie robię na tym interesu. koniec dyskusji.
 5. qot

  Klub XiangSheng

  jak kolega "branża" wepnie to coś w wyjście z XS?
 6. Y od Melodiki mini jack - RCA https://www.olx.pl/oferta/melodika-y-mini-jack-2rca-CID99-IDyLsJu.html przejściówka XLR na RCA https://www.olx.pl/oferta/przejsciowka-xlr-rca-2-sztuki-CID99-IDyLtas.html wzmacniacz gramofonowy z kabelkiem (z masą) https://www.olx.pl/oferta/spr-6-przedwzmacniacz-gramofonowy-z-dedykowanym-kablem-rca-CID99-IDyLtQ1.html
 7. qot

  Klub XiangSheng

  Jakby ktoś był zainteresowany przetestowaniem wyjścia XLR z XS-ów a we wzmacniaczu miał tylko wejścia RCA mogę odstąpić. Ja testowałem parę kabelków. Zamówiłem "w całości" - teraz mogą się przydać komuś innemu.
 8. qot

  Ostatnio obejrzane.

  Gdzie widziałeś? Trailer wypasiony :) Rosjanie są dobrzy w filmach wojennych.
 9. końcowe sceny z "nadjeżdżającymi czołgami" których nie widać a słychać - dźwiękowo ciary na plecach.
 10. qot

  Ostatnio obejrzane.

  Było? Nie? No to słusznie... film płaski jak deska. Uwodzi futurystycznymi maszynami zerżniętymi z japońskich anime (np. wyśmienity "Ruchomy zamek Hauru" 2004). Sztuka animacji opracowana do perfekcji (FX imitujące zasady fizyki, ruch, poruszanie kamery). Hobbit był wstępem estetycznym, który bronił się grą w połączeniu z aktorską i fajną historią, ale TU po prostu produkcja przejęła istotę opowiedzianych historii. Usnąłem na 10-15 minut w połowie... Szerokim łukiem Panowie, szerokim omijamy.
 11. a konkretnie która appka na iOS jest za darmo? https://itunes.apple.com/pl/app/volumio/id1268256519?l=pl&mt=8 ja nie znalazłem a strona www w iphonie "zasłania" okienka menu w pierwszych wersach... playlisty...
 12. mam pytanie W mysqueezebox.com w pewnym momencie nie mogłem zlokalizować odtwarzacza Vilumio na malinie. Myślałem, że jak wyrzucę w zakładce "odtwarzacz" Volumio to będę mógł go z powrotem zainstalować "na czysto". Ale nie widzę gdzie mogę to zrobić! Czy coś przeoczyłem? Coś muszę zmienić w Malinie (w Volumio mam włączone wtyczki LMC i squeezebox). Jakieś sugestie? Podpowiedzi?
 13. qot

  Ostatnio obejrzane.

  Tak na świeżo. Film łopatologiczny. Reżysersko konserwatywny i zachowawczy. Mercurego ciężko "podrobić" i wokalnie i estradowo. A te wszystki historie z "poszukiwaniem brzmienia... hym takie czasy to były... Chętnie zobaczyłbym film od Led Zeppelin albo Yes - tam siedziało muzycznie...
 14. Przy okazji - jak oceniacie jakość AirPlay na Volumio?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.