Jump to content

michał81

Użytkownicy
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

262 profile views
 1. michał81

  6P14P SE masa/GND

  Ok jeszcze jedna kwestia co jest bardziej optymalnym rozwiązaniem biorąc pod uwagę minimalizację przydzwięku: żarzenie z symetrycznego prądu zmiennego? Czy wyprostowane odflitrowane żarzenie prądem stałym ?
 2. michał81

  6P14P SE masa/GND

  Tak dokładnie wolę się upewnić bo tak jak pisałem to mój pierwszy wzmacniacz lampowy. Bardzo dziękuje link jest bardzo użyteczny !
 3. michał81

  6P14P SE masa/GND

  ok Czyli nie mam łączyć mas w punkcie GND ?? Tam ma być tylko przewód ochronny? Żarzenie wprost z zasilacza do nóżek lampy ?
 4. michał81

  6P14P SE masa/GND

  Cześć, W związku z większą ilością czasu wolnego postanowiłem zbudować wzmak lampowy. Jako że to pierwszy mój wzmacniacz lampowy,padło na bardzo prosty wzmacniacz SE w trybie triodowym z 6n2p w przedwzmacniaczu. Początkowo chciałem kupić kit - ale postanowiłem jednak dłubać point to point. O ile schemat jest prosty - problemem jest dla mnie wykonanie połączeń masy. Mam dwa pomysły jak poprowadzić masę ale prosiłbym Was koledzy o sugestie. Punkt GND (O) to punkt w obudowie do którego doprowadzony jest przewód ochronny.
 5. ostatnio na alegro wysyp lampek NOS w tym paluszkowych 6N28/6112 za niewielkie pieniądze.
 6. Zgadzam się że należy zacząć od czegoś gotowego/sprawdzonego. Problem z lampami paluszkowymi i zmianą pinów może czasami sporo namieszać. Sam się na tym ostatnio złapałem. Fajnie sprawdzają się w przypadku płytek prototypowych.
 7. Ok dziękuję dużo mi rozjaśniłeś
 8. Dziękuję za lekcje! Co do dzielnika myślałem że to jeden ze sposobów na spadek napięcia o dokładnie połowe zamiast liczenia Ra. Na koniec ciekawi mnie skąd akurat 4V przy 100V jako punkt pracy wybrałeś? Pytam dlatego że idąc wg danych lampy typowy punkt pracy 50v zasilania przy - 1v pewnie tak bym ślepo wybrał gdybym nie zadał pytania
 9. Spróbuje: Ra = 104V : 5mA = 20,8 kOhm Rk = 4V : 5mA = 800 Ohm Kondensator na wyjściu z tego co wiem >250V wartości nie znam widzę w innych aplikacjach od 1 do 10 mikrofaradów Czy zamiast RA można dać dzielnik rezystorowy z dwoma takimi samymi rezytorami R1=R2 ? Wówczas na wyjściu 204V : 2 = 102
 10. Cześć, Wpadły mi w ręce lampy jak w tytule. Chciałbym na nich zbudować preamp/buffor. Czy możecie pomóc w doborze punktu pracy? Z góry dziękuje.
 11. Ok! Sprawdzone bateryjnie. Działa! Twoja teoria jednak się sprawdziła. Błąd w lutowaniu.... Dzięki za pomoc!
 12. Jeśli pytanie głupie to sorry ale czy jakieś inne wyprowadzenia poza zarnikami powinny dawać przejście na multimetrze?
 13. Między nóżkami zarnikow jest 260 Ohm. Zrobiłem próbę i wylutowałem lampę i wsadzilem nóżki od zarnikow do zasilacza 6.3 v i dalej nic....
 14. Link do pcb poniżej zmieniłem kilka wartości rezystorow [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.