Jump to content

michał81

Użytkownicy
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Ok! Sprawdzone bateryjnie. Działa! Twoja teoria jednak się sprawdziła. Błąd w lutowaniu.... Dzięki za pomoc!
 2. Jeśli pytanie głupie to sorry ale czy jakieś inne wyprowadzenia poza zarnikami powinny dawać przejście na multimetrze?
 3. Między nóżkami zarnikow jest 260 Ohm. Zrobiłem próbę i wylutowałem lampę i wsadzilem nóżki od zarnikow do zasilacza 6.3 v i dalej nic....
 4. Link do pcb poniżej zmieniłem kilka wartości rezystorow [Hidden Content]
 5. Tak wlutowane prawidłowo. Rozumiem że mam zmierzyć pomiędzy nóżkami zarnikow lampę wylutowaną? Płytka pcb Morgana Jonesa SRPP.
 6. Witajcie ! Zakupiłem ostatnio 4 lampki NOS 6n16b z dwóch różnych źródeł. Probowałem ich użyć w przedwzmacniaczu na bazie gotowej płytki PCB i płytek prototypowych. We wszystkich przypadkach pojawił się ten sam kłopot - lampki po podaniu napięcia nie świecą ani się nie grzeją. Sprawdziłem napięcie żarników i jest prawidłowe 6,3 Trafo jakiego używam ma 200v ( zredukowane dzielnikiem rezystorowym ) i 6,3 ( z regulatora LM317 ). Co mogę zrobić żeby zdiagnozować czy problem jest po stronie lamp? czy może ja robie coś nie tak ?
 7. Bez pomiarów ale empirycznie dalej słabo.... Bufor lampowy na ecc88. Co jeszcze mogę spróbować?
 8. Mam bufor lampowy czy będzie ok?
 9. Cześć, Jestem szczęśliwym posiadaczem wwzmacniacza Ta2024. O ile dźwięk ze źrodła cyfrowego jest bardzo dobry to po podłączeniu preampu gramofonowego zaczynają się robić dziwnie... Dźwięk z winyla jest ,,zamulony", poziom jest ok ale brak dynamiki, detali generalnie katastrofa. Próbowałem preampu z AVT: [Hidden Content] oraz zrobionego na płytce uniwersalnej: [Hidden Content] RIAA Phono Preamp.htm Efekt był jednak podobny. Gramofon sprawdzony na wzmacniaczu tranzystorowym z wbudowanym preampem i jest ok. Czy Ta2024 już tak ma ?
 10. Ok dzięki ! Będe czytał próbował aż mnie lenistwo dopadnie :)
 11. Nie od razu mosty w Tczewie zbudowano jak mawia się w moich stronach. Nie wiem skąd opinie o leniwości chyba się aż tak dobrze nie znamy... To są jakieś uprzedzenia których nie rozumiem. Oczywiście że mogę wpisać w google np.: soft do symulacji zwrotnicy, ale pewnie wezmę pierwszy z brzegu a to chyba nie o to chodzi. Stąd pytanie jak zacząć i chyba zadaje na właściwym forum DIY.
 12. Ja tylko napisałem co mi się podoba w tym projekcie jako punkt wyjścia. Natomiast chciałbym wiedzieć jak zrobić krok do przodu w tym temacie. Każdy kiedyś zaczynał ja też chciałbym zrobić swoją pierwszą konstrukcję.
 13. Pewnie tak jest jak piszesz. Jednak w Endorphine jest pewna myśl która bardzo mi odpowiada minimalizm. Nie twierdzę że ta zwrotnica z P17 zagra z konkretnymi przetwornikami natomiast jak dla mnie im mniej elementów tym lepiej. I nie tylko ze względu na ograniczoną wiedzę i pierwsze kroki w temacie. Zwrotnica do CT 230 wygląda tak:
 14. Akurat w CT 230 BG20 wystepuje w innej roli. Poza tym jakieś mocno skomplikowane zwrotnice. W Endorphine podoba mi się prostota
 15. Pozostaje Fonics HW 1800. Czy macie jakieś porady dot zwrotnicy czy zacząć jak w Endorphine ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.