Jump to content

michał81

Użytkownicy
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

190 profile views
 1. ostatnio na alegro wysyp lampek NOS w tym paluszkowych 6N28/6112 za niewielkie pieniądze.
 2. Zgadzam się że należy zacząć od czegoś gotowego/sprawdzonego. Problem z lampami paluszkowymi i zmianą pinów może czasami sporo namieszać. Sam się na tym ostatnio złapałem. Fajnie sprawdzają się w przypadku płytek prototypowych.
 3. Ok dziękuję dużo mi rozjaśniłeś
 4. Dziękuję za lekcje! Co do dzielnika myślałem że to jeden ze sposobów na spadek napięcia o dokładnie połowe zamiast liczenia Ra. Na koniec ciekawi mnie skąd akurat 4V przy 100V jako punkt pracy wybrałeś? Pytam dlatego że idąc wg danych lampy typowy punkt pracy 50v zasilania przy - 1v pewnie tak bym ślepo wybrał gdybym nie zadał pytania
 5. Spróbuje: Ra = 104V : 5mA = 20,8 kOhm Rk = 4V : 5mA = 800 Ohm Kondensator na wyjściu z tego co wiem >250V wartości nie znam widzę w innych aplikacjach od 1 do 10 mikrofaradów Czy zamiast RA można dać dzielnik rezystorowy z dwoma takimi samymi rezytorami R1=R2 ? Wówczas na wyjściu 204V : 2 = 102
 6. Cześć, Wpadły mi w ręce lampy jak w tytule. Chciałbym na nich zbudować preamp/buffor. Czy możecie pomóc w doborze punktu pracy? Z góry dziękuje.
 7. Ok! Sprawdzone bateryjnie. Działa! Twoja teoria jednak się sprawdziła. Błąd w lutowaniu.... Dzięki za pomoc!
 8. Jeśli pytanie głupie to sorry ale czy jakieś inne wyprowadzenia poza zarnikami powinny dawać przejście na multimetrze?
 9. Między nóżkami zarnikow jest 260 Ohm. Zrobiłem próbę i wylutowałem lampę i wsadzilem nóżki od zarnikow do zasilacza 6.3 v i dalej nic....
 10. Link do pcb poniżej zmieniłem kilka wartości rezystorow [Hidden Content]
 11. Tak wlutowane prawidłowo. Rozumiem że mam zmierzyć pomiędzy nóżkami zarnikow lampę wylutowaną? Płytka pcb Morgana Jonesa SRPP.
 12. Witajcie ! Zakupiłem ostatnio 4 lampki NOS 6n16b z dwóch różnych źródeł. Probowałem ich użyć w przedwzmacniaczu na bazie gotowej płytki PCB i płytek prototypowych. We wszystkich przypadkach pojawił się ten sam kłopot - lampki po podaniu napięcia nie świecą ani się nie grzeją. Sprawdziłem napięcie żarników i jest prawidłowe 6,3 Trafo jakiego używam ma 200v ( zredukowane dzielnikiem rezystorowym ) i 6,3 ( z regulatora LM317 ). Co mogę zrobić żeby zdiagnozować czy problem jest po stronie lamp? czy może ja robie coś nie tak ?
 13. Bez pomiarów ale empirycznie dalej słabo.... Bufor lampowy na ecc88. Co jeszcze mogę spróbować?
 14. Mam bufor lampowy czy będzie ok?
 15. Cześć, Jestem szczęśliwym posiadaczem wwzmacniacza Ta2024. O ile dźwięk ze źrodła cyfrowego jest bardzo dobry to po podłączeniu preampu gramofonowego zaczynają się robić dziwnie... Dźwięk z winyla jest ,,zamulony", poziom jest ok ale brak dynamiki, detali generalnie katastrofa. Próbowałem preampu z AVT: [Hidden Content] oraz zrobionego na płytce uniwersalnej: [Hidden Content] RIAA Phono Preamp.htm Efekt był jednak podobny. Gramofon sprawdzony na wzmacniaczu tranzystorowym z wbudowanym preampem i jest ok. Czy Ta2024 już tak ma ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.