Jump to content

Allmr

Użytkownicy
 • Content Count

  567
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

149 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

794 profile views
 1. AA to nie jest jakiś wybitny wzmacniacz, ale na Twoim miejscu zacząłbym od czegoś innego - źródła dźwięku. Ja nie jestem w stanie słuchać Spotify dłużej niż 5 minut, jakość tego jest tragiczna. Oczywiście w porównaniu do dobrej płyty cd czy pliku. Spróbuj pożyczyć przyzwoity dac, podpiąć do wzmacniacza i puścić jakąś płytę cd. Oczywiście jako transport wykorzystujesz odtwarzacz cd. Czy słuchając cd masz także efekt zamulenia? Coś podejrzewam, że chyba nie. Ciekawy jestem takiego eksperymentu i Twojego odczucia.
 2. A z tego laptopa to czego słuchasz? Streamingu, plików? Jakiego programu używasz?
 3. Allmr

  Problem z górą pasma

  I tak i nie. Malowanie ścian nic nie da jak fundamenty są słabe. Pozwolę sobie zacytować autora wątku: Po pierwsze dwoch elementów tego systemu nie zamierzam zmieniać. Przez dluzszy czas cierpialem na brak wypełnienia w średnicy. Dynki akurat pod tym wzgledem raczej przoduja na tle konkurencji. Zbrzydlo mi takze typowe granie tranzystora i dlatego lampa, lecz chcialem zachować dynamike tak niezbedna przy szybszych kawalkach wiec wybralem 100b. Prawde mówiac chcialbym dalej rozwijać i uszlachetniać brzmienie takze wymiana CD to kwestia czasu... Nie bardzo chcialbym ingerować w zwrotnice "sciszajac" góre bo chyba nie tędy droga... Jak rozumiem, autor nie za bardzo zna się na kwestiach budowy zwrotnic i pewnie nic nie będzie modyfikował. Ale może niech sam się wypowie, może ja źle zrozumiałem. Swoje zdanie napisałem powyżej. Po prostu ten wzmacniacz nie pasuje do tych wymagających kolumn. Albo na odwrót. Proponuję podłączyć inny wzmacniacz, nawet tranzystorowy i sprawdzić. Zdaję sobie sprawę, że ja też mówię o rzeczach, które autor wykluczył jako możliwe do zmiany, ale chciałem jasno podkreślić gdzie leży problem fundamentalny, wg. mnie. Można dalej pudrować rzeczywistość, ale to nie rozwiązuje problemu.
 4. Allmr

  Problem z górą pasma

  Koledzy dajcie spokój. To nie jest wątek do dyskusji na ten temat.
 5. Allmr

  Problem z górą pasma

  Słabowity wzmacniacz do wymagających kolumn, z mocno podbitymi skrajami pasma. Koledzy co robię nie tak?
 6. 3, nic nie naprawiałem. 1 ciągle mam.
 7. Jak zwykle wysyp "fachowców", którzy nawet nie dotknęli tego sprzętu, ale coś gdzieś usłyszeli, albo przeczytali. Mam S4 już z 4-5 lat. Bezawaryjny. Bardzo równy dźwięk, bez podbarwień, w miarę detaliczny.
 8. Stykam, tylko się nie zgadzam. EOT.
 9. Tak napisałem. Ale nie odbierałbym emocji muzyce "odtwarzanej mechanicznie".
 10. Rozumiem, odtwarzana mechanicznie muzyka jest do dupy. Tylko live.
 11. No nie Chicago. Trochę zaprzeczasz sam sobie w 2 i 3 zdaniu. Jeżeli zgodziłbym się z Twoją tezą to jaki sens ma słuchanie muzyki? Bo dla mnie muzyka bez emocji to tylko taka "etiuda". Czy emocje są tylko na koncercie? Czy można włączyć płytę, zgasić światło i słuchać, słuchać i słuchać, najlepiej ze szklaneczką Laphroaig'a? Przymknąć oczy... No chyba, że zastosujemy jakąś gradację. Np. koncert na żywo dostarcza najwięcej emocji - i tu zgoda. Ale nie odbierał bym tej właściwości wykonaniom non-live.
 12. Jak rozumiem Przemak miał na myśli sposób realizacji nagrania (kolejkowanie). Czyli najpierw zgrana jest sekcja rytmiczna, poźniej do studia (nie koniecznie tego samego) wchodzi gitarzysta i nagrywa swoje partie, itd. Na końcu wokal. Nie ma to nic wspólnego z wykonaniem / rozpoczęciem utworu. Chyba, że ja źle zrozumiałem.
 13. Przecież wyraźnie jest napisane, że to Dynaudio Foccus.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.