Jump to content

Allmr

Użytkownicy
 • Content Count

  517
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

114 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

631 profile views
 1. I tak i nie. Dobre granie, ale... Świetnie sprawdzą się w wokalach, składach akustycznych, dżeziku, jakimś delikatnym plumkaniu. Miałem je dosyć długo z różnymi wzmacniaczami. Ciężko mi się było z nimi rozstać, bo coś w sobie mają. Ale za mocnym graniem kompletnie nie nadążają. Potrzebują też trochę cierpliwości i dobrego ustawienia. Wbrew danym technicznym i obiegowym opiniom muszą też mieć solidny wzmacniacz. Ale stereofonia, muzykalność, scena naprawdę na wysokim poziomie. A co do Twoich preferencji - szukałbym kolumn z porządnym wooferem, np. 10" i obudową zamkniętą. Ja poszedłem tą drogą i jestem zadowolony. A też słucham rocka, ostatnio sporo blues'a, w sporym pomieszczeniu. Choć ta Opera na aluminiowych Revelatorach wygląda ciekawie. Obawiam się tylko, że ciężko będzie to ruszyć. 4Ohm i 87dB to raczej pobożne życzenia. Ale skoro S4Home je słyszał i o ile się nie mylę ma w ofercie też Roksana to może coś mądrzejszego ode mnie napisze.
 2. Tylko Precision kompletnie nie nadają się do mocnego grania.
 3. Justin Bieber, czy jak mu tam, też ma koncerty nabite po brzegi, owacje na stojąco, bisy, kolejkę po płyty i autografy. W Polsce masz dziesiątki świetnych muzyków sesyjnych, w tym bardzo znanych, którzy za odpowiednie wynagrodzenie chętnie zagrają i koncert i studio. Także informacja, że ktoś "bardzo znany" zgrał z p. Natalią nie jest żadnym argumentem. Wielu znakomitych gości z branży muzycznej (jak piszesz) zawodowo chodzi na takie koncerty. Zwłaszcza jak mają wejściówki za darmo i lufę po koncercie. Jeżeli brakuje Ci argumentów na temat samej muzyki, to nie podpieraj się takimi argumentami jak powyżej, bo są po prostu śmieszne. Koncert przesłuchałem, nic nie zwróciło mojej uwagi, zapomniałem, nie zamierzam do tego wracać. Takie to jakieś niepełne, niedokończone, za to wykrzyczane. Z górą patosu. Na pewno nie dla mnie. Twój sarkazm jest zupełnie niepotrzebny. Po prostu wyraziłem swoją opinią, która niekoniecznie zgadza się z Twoją.
 4. Posłuchałem w samochodzie koncertu w Trójce. Chyba się kompletnie nie znam na muzyce, nie rozumiem zachwytów nad panią Natalią. Płyta naprawdę słaba.
 5. Obydwie kolumny mieszczą się w zaproponowanym budżecie? I do tego wzmacniacz za 1700? Bo jeśli nie to jaki sens ma ta dyskusja?
 6. Xajas, to jest oczywiste. Ale jak pewnie wiesz z doświadczenia większość osób zaczynających posty z serii "więcej basu" ..itp. woli i będzie wymieniać sprzęt bez końca. A efektu i tak nie będzie. Tomek - tanio i dobrze - obydwa pojęcia bardzo względne i niestety prawie nigdy nie idą w parze. I nie dotyczy to tylko audio. Ale dobrze, że masz u siebie takie przekonanie. Mniej nerwów i wydatków.
 7. Jeżeli po przesłuchaniu kilku taktów zgadujesz, że to JJ Cale to znaczy, że to dobra płyta. Dla mnie to dobra, "klasyczna" płyta.
 8. Możecie jeszcze teoretyzować przez 4 strony, ale przy takim budżecie nie ma mowy o zmianie wzmacniacza na taki, który pozwoli dobrze zagrać przy cichym słuchaniu. To samo dotyczy kolumn. Autor wątku naprzerzuca się sprzętu, a efekt będzie zerowy albo mizerny. Więc jeśli kręcimy się w zadanym budżecie to ja spróbowałbym nieortodoksyjnego rozwiązania, czyli suba. To też taka "proteza". Inną kwestią (bardzo ważną) jest źródło - jeszcze nie słyszałem, żeby jakiś tani bluray czy dvd zagrał dobrym dźwiękiem. Radziłbym sprawdzić przyzwoite cd, albo dac.
 9. https://www.ieast.net/products/soundstream/
 10. Kwestia alokacji środków:) Ja bym bezwzględnie kupił/wypróbował inne źródło (np. gramofon) a dopiero później kombinował z kablami.
 11. I naprawdę będziesz żonglował kablami niby "dopieszczając" system, a jako źródło zostawiasz bluesound'a?
 12. Jestem zbulwersowany, nie chcę uczyć dzieci w przedszkolach. Twój wpis jest żałosny.
 13. Ja mam granity na parkiecie, od spodu podklejone filcem. Warto. Oprócz tego jak pisał porlick ułatwia to codzienne latanie ze szmata po podłodze, czy odkurzanie. No i fajnie też wygląda. Kolumny stoją na niskich, grubawych, gumowych nóżkach. Kolce się do tego nie nadają. Gdybym miał wykładzinę, dywan pewnie nie kupowałbym granitów, ale w przypadku takich "głuchych" podłóg (parkiet, panele..), często niezbyt równo przylegających do podłoża ma to znaczenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.