Jump to content

Allmr

Użytkownicy
 • Content Count

  684
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

194 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1062 profile views
 1. To nie ma związku z reklamą kontekstową. U mnie ta metoda, którą opisałem powyżej działa.
 2. Papier i twarda membrana wychylają się zupełnie inaczej, więc .... A wracając do meritum, skoro z akustyka nic się nie da zrobić to spróbuj kolumn w obudowie zamkniętej. Z jakiego miasta jesteś?
 3. Założę się, że bas jest ale w kuchni.
 4. Dobra pozbyłem się chyba - po kliknięciu na reklamy prawym klawiszem wchodzimy w AdGuard (Chrome), blokowanie reklam" third party"
 5. Czyszczenie ciastek nie pomaga. Apki blokujące też nie. Na chromie i IE wyskakuje cały czas. Na safari też.
 6. Mi wyliczenie kolumn i wzmacniaczy coś jednak mówi. Żródło niewiele zmieni jak kolumny do bani.
 7. Wyobrażenie nie ma tu nic do rzeczy. Cyfry nie kłamią. Skupcie się na dalszym wymyślaniu cudów na kiju. Proponuję jeszcze raz przeczytać wpis autora wątku.
 8. Zrob jakikolwiek sensowny pomiar, to wtedy zobaczymy czy wypowiedz "...obudowa zamknięta i bas jest taki jak trzeba i tam gdzie trzeba.." sie sprawdza. "Na ucho" trudno cos takiego precyzyjnie ocenic. Zmierzone - mam lekkie mody w dolnym zakresie i co z tego? Z każdego problemu użytkownicy tego forum potrafią zrobić węzeł gordyjski. Za chwilę Pytający się dowie, że musi przebudować całe pomieszczenie, wywalić cały sprzęt, zamówić firmę do pomiarów, itd. Proste rozwiązania są najlepsze.
 9. O akustyce nie wspominam, bo to jest mam nadzieję oczywiste. Ale jeżeli twierdzisz, że w zadanym pomieszczeniu rodzaj głośników, wzmacniacza nic nie zmienia to się nie dogadamy. Dudnienie to nie tylko pomieszczenie, posłuchaj np. wspomnianych tutaj Jamo606 i wtedy wrócimy do rozmowy. A Ty dlaczego budujesz swoje kolumny w oparciu o duże głośniki?
 10. Trochę gorzkiej prawdy: kiedyś słuchałem Jamo 606 - tego się nie da słuchać, jedno wielkie dudnienie. Jeżeli pozostałe wymienione przez Ciebie kolumny grają na takim poziomie to nie dziw się, że masz taki efekt. Do takich dylematów fizyka już dawno znalazła rozwiązanie - duży woofer + wydajny wzmacniacz. Ja np. mam 10" alu scan speaka w podobnym metrażu, obudowa zamknięta i bas jest taki jak trzeba i tam gdzie trzeba. I nie ma co kombinować z jakimiś kosmicznymi technologiami.
 11. Ale odlecieliście. Do kolumn Pylon i problemu, który opisuje autor, proponujecie wzmacniacze po 10-15 tys. Naprawdę to jest rozwiązanie problemu? Czy to może zawody, kto zaproponuje najbardziej egzotyczny wzmacniacz? Autorowi radziłby spróbować przede wszystkim z innymi kolumnami. Skoro miejsca jest nie za dużo, to po co dusić się z podłogówkami? Może warto spróbować kolumny podstawkowe ze sporym wooferem (jak na podstawki) i wysokiej skuteczności. Poza tym akustyka, akustyka i akustyka.
 12. Już były w tym wątku: [Hidden Content] Miał ktoś okazję je słuchać, oglądać, lub zna sprzedającego? Mam do Poznania spory kawałek drogi, a nie chciałbym się nadziać na minę i stracić tylko czas i paliwo.
 13. To ja z laurką - czytam jego posty z zainteresowaniem. Nic nie modyfikowałem i nie będę. Dzwoniłem - zawsze miło i chętnie oraz technicznie doradził. Nigdy nie namawiał na zakup, modyfikację, itp. Nie czułem nawet cienia takiej presji. Nie przypominam sobie też wpisów, w których by kogoś obrażał, co nawet w tym wątku jest na porządku dziennym. Taka kultura... A za działalność handlową dodatkowy plus, wymaga to chęci czasu, umiejętności, itd. Póki co, żyjemy w wolnym kraju i nie ma przymusu kupowania u Mudy, ani nikogo innego. Każdy kto choć raz liznął własnego biznesu wie jaki to kawałek chleba.
 14. Koledzy, po co tak utrudniać sobie życie. M2 to nie jest jakiś cud techniki i super wymagające kolumny (kolumienki). Lata temu to był jeden z niższych modeli z asortymentu Tannoy'a, sprzedawany w markecie. I naprawdę nie ma się czym zachwycać. Każdy poprawnie skonstruowany wzmacniacz da sobie z nimi radę. Wiem co mówię, bo mam je ze 20 lat. O wiele większą poprawę może wnieść zmiana ustawienia tych pudełeczek. Lubią dużo przestrzeni wokół siebie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.