Jump to content

TOMWITT

Użytkownicy
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

383 profile views
 1. Pantaleon, jesteś Wielki! Do testów porównawczych jakości, jednocześnie włączony był laptop i tablet z Tidal'em. Po wyłączeniu komputera wszystko jest jak powinno. Trzaski ustały, a apka chodzi bez zastrzeżeń. Już się bałem, że będę musiał go oddać, a byłoby szkoda. Dzięki za podpowiedź.
 2. Router i Internet jest z UPC. Śmiga jak należy. NAS'a jeszcze nie mam. Z laptopa Tidal chodzi bez zastrzeżeń i tylko ja z niego korzystam. Wszystkie aktualizacje są świeże jak bułki w Lidlu 🙂 Jeszcze się pobawię, może dojdę co jest nie tak.
 3. Kablem LAN. Zmieniłem na inny kabel LAN, ale efekt jest ten sam.
 4. Złącze Coaxial. Słucham Tidala. Gdy piosenki lecą jedna po drugiej, nie ma problemu. Ale gdy chcę szybciej przejść do kolejnego utworu, pojawiają się trzaski. Dodatkowo aplikacja się zawiesza. Wyświetlana jest wcześniejsza okładka, mimo że słucham już innych utworów.
 5. Testuję właśnie Moon Mind2 i przy każdym naciśnięciu przycisku kolejnej piosenki na tablecie w glosnikach słychać jakieś niemiłosiernie trzaski. Czy to jest normalne? Czy też tak macie? Z innych źródeł nigdy nie było tego problemu.
 6. Aktualnie szukam wzmacniacza do Contour S 1.4le. Czy Cayin CS-88A to dobry wybór? Czy też polecasz coś innego z Cayin lub innych producentów? Powinien być dość uniwersalny, gdyż słucham rocka jak i jazzowych damskich wokali. Słuchałem Contour'ów z Octave v70se i dla mnie było trochę zbyt ostro.
 7. Haiku Audio Bright MK4 [Hidden Content]
 8. Wiem, że bez testów we własnym pomieszczeniu się nie obędzie, gdyż zbyt wiele zmiennych ma wpływ na odsłuch . Ale jest to dla mnie nowa manufaktura i każda informacja na temat jej produktów jest cenna.
 9. Czy ktoś ma wiedzę, jak wygląda porównanie wzmacniacza Thunderbird do Octave V70SE? Szukam odpowiedniego wzmacniacza do napędzenia głośników Dynaudio S 1.4le. Interesuje mnie uniwersalny sprzęt, bo słucham wszystkiego co jest dobre, czyli różnych gatunków muzyki. Dodam, że wokal i muzykalność jest dla mnie priorytetem. Jestem również otwarty na inne sugestie co do konfiguracji urządzeń WBA, które mogłyby się sprawdzić.
 10. Nowa niższa cena. [Hidden Content]
 11. Osobiście nauczyłem się, że nie kupuję sprzętu, którego nie mogę odsłuchać u siebie w domu. Porostu jest zbyt wiele zmiennych, które mają wpływ na dźwięk. Głośniki wypożyczam na kilka dni i staram się w tym czasie słuchać płyt z różnymi gatunkami muzyki. Wszystko po to aby pozbyć się pierwszego zauroczenia (efektu WOW!). To co wydaje się świetne na początku, po dwóch dniach potrafi męczyć lub drażnić. Życzę wszystkim miłych niedzielnych odsłuchów na Haiku:)
 12. Czytam i się zastanawiam, że coś chyba poszło nie tak na tym odsłuchu. Albo Bright Mk4 był niewygrzany ( ale podobno sprzedawca twierdzi, że był), albo jakość nagrań ( lub źródło) pozostawiała wiele do życzenia, albo sala odsłuchowa zniszczyła spektakl. Słucham właśnie Bright Mk4 z Canto Grand Premium i jest wszystko co powinno scena, wokale i bas. Pokrętło na godz. 9 i jest pięknie. Przy godz. 11 pukają sąsiedzi do drzwi. A na godz. 12 pojawiają się pęknięcia na suficie:) W tych samych warunkach na 23 metrach odsluchiwalem ostatnio z Mk4 Dynaudio Contour 1.4 LE i szyby drżały w oknach. Bas wręcz powalał. Podobnie było z PMC 5.22 gdzie scena wychodziła daleko poza boczne ściany. Faktem jest, że pokrętło trzeba było mocniej odkręcić niż przy Canto, ale Mk4 spokojnie je napędzał.
 13. Widzę, że jak nie usłyszysz, to nie uwierzysz, więc jak będziesz w Gdańsku to zapraszam sam się przekonasz jak mogą grać kable (żona też zaprasza:) . Poza tym podpowiadałem, jak rozwiązać problem wysokich tonów, o którym pisał Adam 38. Przerabiałem ten temat ze swoimi Dynaudio, więc wiem o czym piszę.
 14. Faktycznie była zabawa z kablem zasilający, bo Andrzej Witek przerabiał go pięć razy zanim uzyskałem zadowalający efekt. Ale skoro zmianę w dzwieku słyszy nawet moja żona, to nie jest to tylko moja subiektywna ocena. Bezpieczniki też zmieniłem, ale w moim systemie psuły dźwięk.
 15. Też tak miałem. Pomogła wymiana kabla zasilajacego do wzmacniacza. Nie podpowiem jaki model, bo mam robiony na zamówienie w Sonus Oliva.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.