Jump to content

artdm

Użytkownicy
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

325 profile views
 1. artdm

  Klub HEGEL

  Jeśli bierzesz pod uwagę sprzęt z drugiej ręki to spróbuj Marantz CD17 mk2, gra szczegółowo z rozbudowaną górą pasma.
 2. artdm

  Klub HEGEL

  Moim zdaniem odtwarzacze CD Hegla prezentują na tle konkurencji dużo wyższy poziom niż wzmacniacze tego producenta. Obecnie w drugim obiegu można je nabyć za okazyjne wręcz ceny, co jeszcze kilka lat temu nie było takie proste. Wszystkie grają dosyć podobnie, ciepłym, analogowym i aksamitnym brzmieniem. Im wyższy model tym lepsza przejrzystość i kontrola basu. Przy tym nie obnażają słabszych realizacji co dla posiadaczy sporych kolekcji płyt jest dosyć istotne.
 3. artdm

  Klub HEGEL

  To nie jest tak, że jestem wrogiem nowych technologii i słuchania muzyki w ten sposób. Sam to robię, pracując przy komputerze odsłuchuję masę muzyki na spotify w celu poznania nowych wykonawców. Poznanie nowości w dniu premiery jest wręcz bezcenne. Sugerowanie przez portal podobnych wykonawców do tych, których tam słucham to rewelacja i poznałem w ten sposób wielu niszowych kapitalnych artystów. Koniec jednak jest taki, że jak mnie coś zainteresuje to kupuję to na nośniku fizycznym.
 4. artdm

  Klub HEGEL

  To nie żadne zawody, z niczym nie trzeba wygrywać. Pliki i streaming to choroba naszych czasów, ery głów pochylonych nad smartfonami, internetowych onanistów. Nie dziwi potem nerwica ciągłych zmian sprzętów, kabli, oprogramowania. Wieczne grzebanie w ustawieniach playera, przeglądanie plików w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Wszystko musi być szybko, bezboleśnie, bez zbędnego wysiłku i głębszej refleksji. Nie spotkałem jeszcze użytkownika plików, który spokojnie przesłuchałby jakąś płytę od deski do deski i nie kombinował przy tym jak koń pod górę. Jeśli ktoś traktuje muzykę i jej obecność w sowim życiu w sposób czysto użytkowy to czemu nie. Na szczęście jest jeszcze wiele osób, dla których obcowanie z muzyką to pewien etos, misterium związane ściśle z fizycznym nośnikiem wziętym do ręki i wysłuchanym z należnym nabożeństwem. Śmierć fizycznych nośników zapowiadano już wiele razy, odrodzenie się płyty winylowej wyraźnie temu przeczy, na szczęście dla mnie i wielu innych niereformowalnych idealistów.
 5. artdm

  Klub HEGEL

  Dla mnie sprawa jest prosta. Traktuję allegro jak bezpłatną tablicę ogłoszeń, bo nie oszukujmy się zagląda tu znacznie więcej ludzi niż na ogłoszenia giełdy audio czy olx. Nawet jak ktoś się nie dogada poza serwisem i kliknie, to po zakończeniu transakcji i stwierdzeniu, że wszystko jest OK i obie strony są zadowolone, zgłasza się, że transakcja nie doszła do skutku a odzyskaną prowizją dzielą się obie strony i po wszystkim.
 6. artdm

  McIntosh Club

  Czy ktoś z użytkowników MA7200 może mi odpowiedzieć, czy ta integra posiada opcję wygaszania wyświetlacza wychyłowego ?
 7. artdm

  Klub HEGEL

  Nie są zbalansowane, to zwykła ściema. Ze wszystkich wzmacniaczy Hegla tylko H590 i H30 są zbalansowane.
 8. artdm

  Klub HEGEL

  To jestem ciekaw czy nie będzie zbyt "tłusto" i spokojnie. Tak chwaliłeś i lubiłeś 200. Pewnie jakaś korekcja kabelków będzie konieczna. Ja po takiej zmianie szybko szukałem zamiennika na zasilaniu. W 200 trzeba było trochę docieplić a w 300 wręcz przeciwnie.
 9. artdm

  Klub HEGEL

  Niestety większość audiofili nie doświadczy magii znikania kolumn, sceny w szerz i w głąb oraz precyzyjnej lokalizacji z prozaicznego powodu. Do tego potrzebne jest pomieszczenie przynajmniej częściowo przygotowane akustycznie, gdzie kolumnami i miejscem odsłuchowym można przesuwać dowolnie, aż osiągnie się optymalny efekt. W ogólnodostępnym salonie, gdzie kolumny stawia się tam, gdzie akurat jest trochę miejsca a kanapa stoi tak aby było funkcjonalnie, to nierealne. Efekty opisane przez zoromoto można osiągnąć przy użyciu większości dobrej klasy aparatury, zestawionej z głową.
 10. artdm

  Klub HEGEL

  Przepraszam , a co Wam się w tej recenzji nie podoba ? Neutralny, szybki i przejrzysty klocek. Integry "dla mas" już były, teraz jest coś dla koneserów. Audiofilski high-end pełną gębą.
 11. artdm

  Klub HEGEL

  Test H590 http://www.highfidelity.pl/@main-3352&lang=
 12. artdm

  Klub HEGEL

  Przepraszam, że zapytam. W czym jest gorszy Hegel przywieziony z Norwegii od tego z polskiej dystrybucji ?
 13. artdm

  Klub HEGEL

  H70 nie poradzi sobie z Focusami, za mało prądu. Dla wymagających kolumn od H200 w górę, chociaż dwusetka przy wymagających głośnikach również ledwo zipie i grzeje się jak żelazko. U mnie H200 napędzając ATC SCM40 już po 3 godzinach grania grzał się tak, że radiatorem można się było oparzyć. Sprawdziłem jeszcze H300, H360 i H20/P20 i tutaj z wydajnością prądową nie ma najmniejszych kłopotów.
 14. artdm

  Klub HEGEL

  W używce pomiędzy 300 a 360 jest jakieś 5 tysięcy różnicy i jeśli ktoś ma napięty budżet to nie warto dopłacać. Sygnatura dźwięku jest bliźniacza. H360 jest bardziej swobodny, czuć ten zapas mocy, odrobinę lepsza lokalizacja na scenie i kontrola basu, jest też trochę dynamiczniejszy i bardziej przejrzysty od 300. Przy mało wymagających kolumnach i pomieszczeniu bez pełnej adaptacji akustycznej szkoda zachodu, bo trudno będzie jakiekolwiek różnice wychwycić. O DAC-ach się nie wypowiem, bo ich nie używam.
 15. artdm

  Klub HEGEL

  Tempo VI do 14 metrów to już gruba przesada. Szóstki to jedne z trudniejszych głośników jeśli chodzi o ustawienie. Aby zagrały optymalnie należałoby je odsunąć co najmniej metr od każdej ze ścian to po pierwsze, a kubatura to minimum 25 metrów kwadratowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.