Jump to content

artdm

Użytkownicy
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Neutralny

About artdm

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

383 profile views
 1. Let's sleeping dogs lie to idiom i tłumaczenie go dosłownie jako "śpiących psów się nie budzi" nie ma najmniejszego sensu. Polski odpowiednik to "nie wywołuj wilka z lasu" ewentualnie "nie budź licha".
 2. Prawda jest zupełnie inna. W budżetowych zestawach, kabli, wibracji od słabego stolika, słabego zasilania po prostu nie słychać, bo tam nie da się już nic poprawić i wyciągnąć za uszy. Im droższy i bardziej zaawansowany zestaw, tym staranniej trzeba dbać o każdy detal, aby wyciągnąć z tego maxa. Nie obraź się xajas, ale dla Twojej elektroniki ratunku nie ma, więc po co przepłacać. Ale czy do tego trzeba specjalnie dojrzeć ?
 3. Święta prawda, najpierw akustyka pomieszczenia, później zasilanie. Hegle są bardzo wymagające w temacie zasilania, można totalnie zdegradować brzmienie i wyciągnąć z nich maxa, trzeba się cierpliwie pobawić. Niedowiarków kablowych zapewniam, że na "komputerowym" przewodzie, który producent dołącza do zestawu można usłyszeć co najwyżej 60% tego co urządzenie potrafi, a niektóre elementy pokazuje wręcz karykaturalnie. Co do pomieszczenia odsłuchowego cezara i ustawienia w nim kolumn, to scena na szerokość może jakaś jest, na pewno nie zjawiskowa, ale o głębi to można zapomnieć.
 4. Od dawna używam Hegli, więc nikt nie może mnie posądzić o jakąś nieuzasadnioną nagonkę, ale bas z Hegli jest tylko poprawny. Proszę posłuchać jakiegokolwiek McIntosha z serii 7,8 lub 9 tysięcy, tutaj można się basem zachwycić, z resztą nie tylko basem.
 5. To jakieś nieporozumienie. Jakie pół roku czekać ? Możesz wypłacić sobie pieniądze w ten sam dzień. Pół roku masz czas jako kupujący na zgłoszenie nieprawidłowości po transakcji. Oszukać można jak wszędzie. Przy tradycyjnym przelewie na konto bankowe też można oszukać. Nie siejcie ludzie paniki. Ja PayPalem posługuję się 20 lat i nikt mnie jeszcze nie oszukał. Należy mieć ograniczone zaufanie i być czujnym jak ze wszystkim.
 6. Transakcje przy użyciu PayPal są bezpieczne. Jak masz już kasę przelaną to nic się z nią nie stanie i nie można jej wycofać. Kwota jest blokowana w przypadku zgłoszenia przez kupującego jakiejś nieprawidłowości, kupujący ma na to 180 dni. Po rozstrzygnięciu sporu jest odblokowana lub zwrócona kupującemu, na przykład w przypadku gdy nie otrzymał zakupionego przedmiotu.
 7. Zgadza się, u mnie H360 współpracuje z ATC SCM40, ale słyszałem ten wzmacniacz z innymi kolumnami i tam też bogato na górze nie było. Natomiast ATC SCM 40 zestawione np. z Audia Flight FLS-10 czy McIntosh Ma 7000 pokazują na co je stać i okazuje się, że Hegel H360 nie pozwala pokazać całego ich potencjału. Oczywiście jak zawsze wszystko rozbija się o konfigurację, akustykę i osobiste preferencje. Każdy będzie słyszał i odbierał to inaczej. Dla jednego analogowo i ciepło a dla drugiego buła, dla jednego przejrzyście i dynamicznie a dla drugiego chudo i analitycznie. W każdym bądź razie nie słyszałem jeszcze wzmacniacza Hegla zestawionego tak, aby góra mnie zachwyciła.
 8. Jeśli pasuje Ci brzmienie H200/200A a chciałbyś progresu to nie H300/360 a zestaw dzielony H20/P20.
 9. Zgoda, szybkość, dynamika, scena, lokalizacja źródeł to progres 360 w stosunku do 300. Z tymi widełkami na skrajach pasma to bym polemizował. Dół jak najbardziej, lekko podgrzany, ale góry trochę mało. Generalnie jak dla mnie jedyny problem wzmaków Hegla to dosyć uboga i jednobarwna góra pasma. Tam dzieje się zdecydowanie najmniej. Może dzięki temu jest tak ciepło, pastelowo, niemal lampowo. Ja fanem przebogatej góry nie jestem, ale jak się posłucha innych wzmacniaczy to ten niedostatek jednak czuć.
 10. Jeśli bierzesz pod uwagę sprzęt z drugiej ręki to spróbuj Marantz CD17 mk2, gra szczegółowo z rozbudowaną górą pasma.
 11. Moim zdaniem odtwarzacze CD Hegla prezentują na tle konkurencji dużo wyższy poziom niż wzmacniacze tego producenta. Obecnie w drugim obiegu można je nabyć za okazyjne wręcz ceny, co jeszcze kilka lat temu nie było takie proste. Wszystkie grają dosyć podobnie, ciepłym, analogowym i aksamitnym brzmieniem. Im wyższy model tym lepsza przejrzystość i kontrola basu. Przy tym nie obnażają słabszych realizacji co dla posiadaczy sporych kolekcji płyt jest dosyć istotne.
 12. To nie jest tak, że jestem wrogiem nowych technologii i słuchania muzyki w ten sposób. Sam to robię, pracując przy komputerze odsłuchuję masę muzyki na spotify w celu poznania nowych wykonawców. Poznanie nowości w dniu premiery jest wręcz bezcenne. Sugerowanie przez portal podobnych wykonawców do tych, których tam słucham to rewelacja i poznałem w ten sposób wielu niszowych kapitalnych artystów. Koniec jednak jest taki, że jak mnie coś zainteresuje to kupuję to na nośniku fizycznym.
 13. To nie żadne zawody, z niczym nie trzeba wygrywać. Pliki i streaming to choroba naszych czasów, ery głów pochylonych nad smartfonami, internetowych onanistów. Nie dziwi potem nerwica ciągłych zmian sprzętów, kabli, oprogramowania. Wieczne grzebanie w ustawieniach playera, przeglądanie plików w poszukiwaniu nie wiadomo czego. Wszystko musi być szybko, bezboleśnie, bez zbędnego wysiłku i głębszej refleksji. Nie spotkałem jeszcze użytkownika plików, który spokojnie przesłuchałby jakąś płytę od deski do deski i nie kombinował przy tym jak koń pod górę. Jeśli ktoś traktuje muzykę i jej obecność w sowim życiu w sposób czysto użytkowy to czemu nie. Na szczęście jest jeszcze wiele osób, dla których obcowanie z muzyką to pewien etos, misterium związane ściśle z fizycznym nośnikiem wziętym do ręki i wysłuchanym z należnym nabożeństwem. Śmierć fizycznych nośników zapowiadano już wiele razy, odrodzenie się płyty winylowej wyraźnie temu przeczy, na szczęście dla mnie i wielu innych niereformowalnych idealistów.
 14. Dla mnie sprawa jest prosta. Traktuję allegro jak bezpłatną tablicę ogłoszeń, bo nie oszukujmy się zagląda tu znacznie więcej ludzi niż na ogłoszenia giełdy audio czy olx. Nawet jak ktoś się nie dogada poza serwisem i kliknie, to po zakończeniu transakcji i stwierdzeniu, że wszystko jest OK i obie strony są zadowolone, zgłasza się, że transakcja nie doszła do skutku a odzyskaną prowizją dzielą się obie strony i po wszystkim.
 15. Czy ktoś z użytkowników MA7200 może mi odpowiedzieć, czy ta integra posiada opcję wygaszania wyświetlacza wychyłowego ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.