Jump to content

artdm

Użytkownicy
 • Content Count

  158
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

117 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1214 profile views
 1. Dla mnie pies nie jest określeniem w żaden sposób negatywnym czy obraźliwym, powiem więcej kocham psy. Chodziło tylko i wyłącznie o określenie relacji. Jeśli Cię to obraziło to oczywiście przepraszam. Zdania jednak nie zmieniam, Wasza relacja to bezrefleksyjne klepanie się po plecach. Brak mi krytycznego, obiektywnego spojrzenia. Nie zamierzam też odpowiadać na żadne zaczepki, dla mnie komunikacja w stylu, ty mi tak to ja ci tak jest mi zupełnie obca. I na tym skończę temat, niezależnie od Waszego odbioru mojej postawy.
 2. Szara eminencja Pan Jacek, ego nadmuchane do niebotycznych rozmiarów, wystarczyła mała szpileczka i mamy BUM.
 3. Rusz Pana Jacka a wierny pies Cezar odszczeknie, tyknij pieska a pan weźmie go w obronę. W trójcy świętej jest też niejaki zorro, ale to facet na trochę innym poziomie i pierdołami się nie zajmuje. Tyle niemerytorycznie, gdyby ktoś przypadkiem jeszcze tych klubowych zależności nie zauważył. A teraz już tylko o Heglach. Zmieniał może ktoś bezpieczniki w swoich maszynach ? Czy jest progres wart zachodu ?
 4. Nad językiem ojczystym bym jeszcze na Twoim miejscu popracował i nie chodzi tylko o ostatni wpis.
 5. Jak nie bozia to tuba, a gdzie Hegel ? Odbiegamy od tematu czy się mylę ?
 6. Nie ma takiego sprzętu, który chociażby się zbliżył do jakości dźwięku koncertu na żywo. Chyba jesteś marzycielem albo rzadko chodzisz na koncerty. Wszystkie aspekty typu barwa, trójwymiarowa scena, lokalizacja, kontur, bryła instrumentu to OK, da się zrobić. Ale dynamiki, energii, szczególnie instrumentów perkusyjnych nie da się realnie odtworzyć w warunkach domowych. Nieistotne czy to tuba czy nie tuba.
 7. Miałem do czynienie z wszystkimi trzema odtwarzaczami CD Hegla. Sygnatura dźwięku jest taka sama, ciepła i analogowa a przy tym dość szybka i detaliczna. Progres pomiędzy modelami to przede wszystkim kontrola basu, przejrzystość i szczegółowość. Jeśli akustyka i reszta toru nie jest szczególnie dopracowana, to inwestowanie w wyższe modele nie ma sensu, dwójka i tak zagra rewelacyjnie. Przy dopracowanych systemach Mohican pokaże na co go stać, dla wielu będzie to koniec poszukiwań.
 8. Jakiś czas temu nasi złotouści recenzenci robili test 0,5 metra kontra 1 metr i twierdzili z całym przekonaniem, że dłuższe lepsze. Ale to dla tych, którzy ufają recenzentom, ja nie sprawdzałem.
 9. Bez urazy xajas, ale jesteś dla mnie kosmitą, który wybudował statek kosmiczny (system audio) i próbuje na nim polecieć. Wypowiedź, którą zacytowałem świadczy o tym, że nowa technika a szczególnie pomiary, którymi nagminnie się posiłkujesz przesłoniły Ci cały świat. Myślę, że doskonały dźwięk którego większość z nas poszukuje jest czymś niemierzalnym, ulotnym i często ciężkim do zdefiniowania. Dopieszczając system kablem, czy inną biżuterią szukamy niuansów, które wywindują dźwięk na jeszcze wyższy poziom a każdy pozornie nawet mały progres jest bardzo pożądany. Słyszałem wiele systemów, czę
 10. To opowiedz może szerzej, jak "wycinałeś" te mody.
 11. Ale się tu śmietnik zrobił. Za chwilę dowiemy się gdzie kupić najtańszą kiełbasę i piwo na grilla.
 12. To spróbuj xajas spiąć te Twoje super dobrane i przemyślane klocki byle jaką sznurówką i zobaczymy jak to zagra... Nikt nie twierdzi, że to panaceum na wszelkie problemy, ale jak już masz klocki na poziomie to kable też muszą być trafione i niestety kosztowne. A to, że jest to pewna zmowa cenowa producentów, którzy doją nas niemiłosiernie za kawałek druta to też jest pewne.
 13. Variete to rewelacja, lider zespołu Grzegorz Kaźmierczak to audiofil posiadający własne studio nagrań. Od płyty Nowy Materiał do ostatniej to muzyczne i realizacyjne perełki. Na ostatniej płycie Nie Wiem, mając system grający dużą trójwymiarową sceną można odnieść wrażenie otoczenia dźwiękiem.
 14. A pisałeś jakiś czas temu, że wzmacniacze Hegla różnią się tylko poziomem głośności a kabel kupiłeś droższy dla zaspokojenia swojego ego bo różnicy między droższym a tańszym nie słyszałeś... Wygląda na to, że ta Twoja pełna adaptacja akustyczna pomieszczenia doprowadziła Cię nie tam gdzie trzeba.
 15. Ty natomiast słyszysz tylko akustykę pomieszczenia. Liczy się wszystko, a po kablach przyjdzie pora na wibracje i okaże się, że istotne jest na czym stoją kolumny, klocki, szczególnie źródło. Jeszcze w sprawie kabli, tutaj nie ma drogi na skróty i pytania w stylu jaki kabel do takich a takich sprzętów nie ma sensu. Do wszystkiego trzeba dojść samemu metodą prób i błędów bo nie ma dwóch takich samych systemów, pomieszczeń a w dodatku każdy słyszy inaczej i czego innego oczekuje. Kończąc to przynudzanie, to zabawa dla cierpliwych, ale nagroda czekająca na końcu drogi warta jest zachodu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.